Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavica
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
ljudi mani te sae XANAXA nisam protivnik lekova ,ali bas samo ako mora ,ali ksanaks mislim ...dajte pa zar stvarno mislite da ce jedan takav lek da vam resi vrtoglavicu ...mislim da su stvarno neznam daju taj lek kao bombonice ubedjujuci nas da nam nista nece biti a ustvari nece ni da resi ono zbog cega smo dosli i nasta nemaju odgovor ali zato ce uciniti da vam je sve kul i da na trenutak zaboravite sta vas muci i ono ce na trenutak ispasti dobri jel su vam pomogli a ustvari su vam samo zamazali oci trenutkom zaborava a problem ostaje..bez ljutnje ali to je moje misljenje pa nismo mi psihijatrijski slucajevi i nije nam to od tako neceg,a ako su nervi u pitanj a jesu ima drugih nacina da se lece a ne ksanaks..pijte vitamin B nesto za cirkulaciju i ustvari otidjite kod Doktora BAbica do njega je tesko doci inije bas na prvi susret da vam se mozda dopadne ali radi svoj posao i on ce vam resiti to zujanje koje ima strucni naziv TINITIS i vrtoglavice.ja se izvinjavam ali kazem to je moje misljenje jel sam poludela vise na nemoc nekih lekara i slobodu da sve prepisuju nekom stresu tempu zivota itd ida ljude kljukaju takvim lekovima pa nije to TIK TAK izvinjavam se ako sam nekog povredila ali bojim se da ce poceti i deci kad kaslju da daju ksanaks i slicne lekice da bi im to proslo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cudni osecaji i glavi ivrtoglavice
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Drago mi je sto afirmativno pisete za prof. Babica, on je veoma cenjen i uvazen i u nasim strucnim krugovima, a drago mi je kad vidim da ga i pacijenti hvale.

Ne znam da li je Ratko jos uvek na forumu?
Dijagnoze: Sy vertig.inosum. Sy cervicale , lekari pisu kada ne znaju sta je pacijentu. Ovo nisu dijagnoze vec samo oznaka da se pacijetu vrti i navodno da to ima nekakve veze sa vratnom kicmom.

Zabluda je da vratna kicma ima veze sa vrtoglavicama ! I prof. Babic je na strucnim skupovima ukazivao na to takodje.

Najcesci uzroci vrtoglavica jesu posledica oboljenja unutrasnjeg uva: Benigni vertigo (BPPV), Neuronitis vestibularis (upala vestibularnog zivca), Menierova bolest ("Glaukom uva"). . . Ali isto tako cest uzrok "vrtoglavica" je i nesto sto mi nazivamo "psihogeni vertigo". Dakle, ovde se ne radi o pravim vrtoglavicama, nego o skupu simptoma koji je posledica uglavnom anxioznosti i napada panike. A sve to je najcesce posledica stresa. Verujte mi da ovim pacijentima nije nista lakse nego pacijentima koji imaju prave vrtoglavice, npr. kao vi koji imate Menierovu bolest. I "psihogeni vertigo" se leci. Naravno Xanax je jedan od lekova koji ublazava anxioznost kod pacijenata koji boluju od ovog poremecaja i samim tim ublazava i smanjuje ucestalost napada "vrtoglavice" (prim. prev. napada panike).

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cudni osecaji i glavi ivrtoglavice
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 7:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 14, 2010 7:13 am
Postovi: 1
I ja imam slicne simptome kao sto je vec navedeno..Vrti mi se u glavi konstantno,trnu mi ruke, imala sam bolove u donjem dijelu glave,sve u svemu jedan uzasan osjecaj. obavila sam pretrage i sve se cini ok,dok nisam uradila snimak kicme magnetnom rezonancom, ovo je moja dijagnoza pa ako neko moze da mi kaze sta to znaci..:Djelimicno ispravljena fizioloska cervikalna lordoza sa prominentnom S skoliozom cervikalnog i torakalnog segmenta,sa umjereno prominentnom sisnistrokonveksnom krivinom u cervikalnom segmentu i prominentnijom dekstrokonveksnom skoliozom torakalnog segmenta kicme.Prisutan je parcijalni blok prsljenskih tijela u C7-Th5 segmentu sa snizenim IV prostorima i vrlo hipotroficnim rudimentarnim IV diskovima,C4-5 IV prostor blago suzen;IV disk incipijentno degenerisan sa anularnim bubrenjem koje blago apaltira duralnu vrecu bez znacajnog suzenja spinalnog kanala...da ne duzim dalje ZAKLJUCAK:PARCIJALNI BLOK PRSLJENSKIH TIJELA U C7-Th5 SEGMENTU SA SIGNIFIKANTNIM SUZENJEM IV PROSTORA I INKOMPLETNO FORMIRANIM DISKOVIMA SA SLJEDSTVENIM FORMIRANJEM KOMPENZATORNIH SKOLIOTICNIH KRIVINA BR2. SIROKA POSTERIORNA PROTRUZIJA C6-7 IV DISKA SA KOMPROMITACIJOM DURALNE VRECE I SA UMJERENIM SUZENJEM SPINALNOG KANALA I IV FOARMENA. BR3. SINIGO HIDROMIJELIJSKA KAVITACIJA U C5-Th2 SEGMENTU BEZ ZNACAJNE PARENHIMSKE REDUKC BR4. BEZ ZNACAJNIH PATOLOSKIH PROMJENA U DONJOJ POLOVINI TORAKALNOG I LS SEGMENTA.

Znam da sam se ispisala,ali zaista ne znam sto mi se dogadja,koncentracija mi je jako losa,vid mi se vise no cesto zamagli, samo me prebacuju od jednog doktora do drugog. bila sam kod ortopeda,i zeli da mi slika lijevu ruku.Ali i to moram da cekam par dana,zaista sam u agoniji,ovo stanje se ne moze drukcije opisati,Ako iko zna sto ova dijagnoza znaci,stvarno bi mi to znacilo.Trnjenje me budi u toku noci.Nikad nisam imala problema do prije mjesec dana,imam 21 godinu,i vise stalno placem na ovo sve.zar je moguce da nema lijeka za ovo.jako sam tuzna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cudni osecaji i glavi ivrtoglavice
PostPoslato: Čet Avg 11, 2011 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
moram samo da dodam nesto u vezi "cenjenog" dr Dusana sa ovog foruma.Naime, posto imam slican problem kao i svi ovde sa zujanjem i vrtoglavicama, zamolila sam ga za savet, jer na njegovom sajtu u rubrici"pitajte specijalistu" pise: doktor ce vam vrlo rado odgovoriti.Tako sam mu poslala mejl, ne ocekujuci naravno nikakvu terapiju ni dijagnozu preko mejla a onda je "uvazeni doktor" odgovrio : "Platite 2000 dinara pa cete dobiti moje misljenje" (cuvam taj mejl u inbox-u).Nicim izazvano, cak sam ga vrlo ljubazno pitala, pa i da nije hteo da odgovori mogao je to mnogo pristojnije da kaze....e, kad sam mu uzvratila mejl da cu ga vrlo negativno izreklamirati, ton se potpuno promenio i poceo je sa nekim zalopojkama o tome kako pacijenti ne razumeju i mnogo ocekuju od doktora, eto oni su preoptereceni...ma kako da ne, mi nismo..pa i da jesu ne kazu svi -dajte pare da cujete sta ja mislim :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: