Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u misicima
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 9:08 pm
Postovi: 2
Imam konstantne bolove i povremeno trnjenje i pulsiranje u misicima ruku i nogu. Posebno u ramenima i butinama. Imam 31 god. Bolovi su poceli prije 5,6 god. posle fizickih aktivnosti-sporta. I postepeno se pojacavali. Da bi me zadnjih par mjeseci toliko mucili, da nisam sposoban ni za kakav fizicki posao, pa i najmanji. Posebno me ramena sada bole.
Izvjestaji neurologa, reumatologa, kardiologa su uredni. Emng nalaz je uredan, TNT takodje. Rtg pluca i timona je ok. Rtg ramena isto. Analiza krvi i urina je takodje ok.
CK, LDH su ok, latex je negativan. kalijum ok, natrijum ok, kalcijum ok.Hormoni stitne zlijezde su u redu. Alkalna fosfataza i enzimi nako fizickog napora su ok. Tako sam bio kod fizijatra nekoliko puta, ali fiz. terapija mi samo zalijeci problem.
Inace u medjuvremenu su mi se pojavili podkozni cvorici, 5 na objema rukama i jedan na butini za koji je koji u nalazu emng pise da je fibromatozni.
Sad mi je neurolog prepodrucio da uradim biopsiju tih cvorica i pregleg oftalmologa na Lishove cvorice.
Pitam se da li moj problem ima veze sa kicmom? Inace ne podnosim dugo stajanje, pa osjetim zbog tog zamor u dodjem dijelu kicme. Razmisljam da odem kod ortopeda i da uradim rtg kicme.
Ovi bolovi mi stvaraju velike proleme, pa i psihicke.Aktivan sam po prirodi, pa sam sad u ocaju.
Molim za strucni savjet! Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ako se bas nikako ne dolazi do dijagnoze, i ako su do sada uradjene laboratorijske analize i rentgenski snimci u redu, mozda dolazi u obzir biopsija misica ili tih cvorica koji su se pojavili. Kad su sve analize u redu, to obicno znaci da se radi o procesu koji je hronican.
Ako je neurolog napisao da nema znakova neuroloske bolesti, onda ostaju razne bolesti misica. Mozda dolazi u obzir i ispitivanje na trihinelu (parazit koj se unese preko usta, pa zavrsi u misicima).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 3:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 9:08 pm
Postovi: 2
Slazem se da je proces hronican i uradicu bipsiju potkoznih cvorica. Mene zanima, posto ste ortopedski hirurg, koliko moj problem sa misicima moze imati veze sa eventualnim problemom u kicmi. I ako postoji mogucnost veze, koji dio kicme je u pitanju. Pitam zato jer osjecam odredjene tegobe u dodjem dijelu kicme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: