Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:31 pm
Postovi: 9
Ovako,bolovi u donjem delu ledja su mi poceli pre oko dva meseca,posle fizicke aktivnosti koje inace nisam do sad radila,bili su nesnosni kao da mi neko stavlja nesto uzareno na njih sa osecajem trnjena.Primila sam pet zodola za bolove,posle sam otisla na rentgen gde je sve bilo u redu,osim da ima spinu bifidu S1.Fizijatar mi je dao tens i vezbe.Uradila sam to i nista,sad sam dobila drugu terapiju manuelnu masazu,dijadinamik i galvanizaciju duz desne noge posto se bol prosirio na misice gluteusa,udara mi i na butinu i na gornji deo ledja.Neurolog je konstatovao spazam misica i dao mi je tetrazepam i rantudil forte,i primila sam diclofen i dexason.To isto treba da uradim i sutra i da uradim krvnu sliku,reuma faktore.Fizijatar me ubedjuje da je to od spine bifide medjutim neurolog konstatuje da ne moze biti od toga.Svako prica kako hoce a meni nije nista bolje,misici gluteusa mi bukvalno utrnu ni jedna injekcija mi nije pomogla.Stajanje vise od dva minuta je pravo mucenje,od vezbi mi se pojacao bol na cela ledja...Postajem stvarno ocajna,ne znam sta vise da radim,a niko ne zna da mi kaze tacnu dijagnozu,samo me setaju od jednog odeljena do drugog.Mislim da ovaj bol nece prestati nikad! Od vezbi podizanja nogu imam upalu vec dve nedelje.Ako neko nesto ima da mi predlozi ili zna u cemu je problem,bila bih jako zahvalna da mi odgovori.Od bilo kakve setnje ili bilo ceka,osecam se mrtva umorna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Изујеш се и станеш на тврду подлогу - паркет, плочице. Подигнеш се на прсте што више можеш и нагло спустиш тако да петама удариш о тло. Да ли шта осећаш, да ли те где штрецне?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ako imate utisak da su vezbe izazvale pogorsanje,onda to znaci da nisu dobro koncipirane za vas problem.Sva elektroterapija i lekovi su samo pomocna sredstva,jer ono sto zaista resava problem su dobro osmisljene i koncipirane vezbe koje mogu da smanje bubrenje diskusa i da rese problem u osnovi.
Najbolja metoda za resavanje lumbalnog bolnog sindroma je Mckenzie metod pa potrezite fizioterapeuta koji je sertifikovan za ovaj metod.
Spina bifida ne moze biti uzrok ovih bolova.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:31 pm
Postovi: 9
Pa,svi kazu da ne moze biti od spine bifide,ali ona me ubedjuje...
Sto se vezbi tice dala mi je iste kao i prosli put,tako da ne znam sta dalje.Nije mi jasan sav taj bo, i rezultati za reumu su negativni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
A da nisi nabila taj donji deo ledja dok si imala tu fizicku aktivnost? Mozda si nezgodno pala na zadnjicu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Ned Jun 23, 2013 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:31 pm
Postovi: 9
Nisam,trcala sam i pela sam se uz stepenice do 9 sprata svaki dan vise puta na prstima,a pre toga sam bila bas neaktivna...Ne znam sta je vise,neurolog kaze da on i dalje misli da to nije nista,izbacila sam tetrazepam,posto je jako lose uticao na mene...Sad spazam je mozda od stresa od svega ovoga,a fizijatar mi je rekao da moze biti zbog slabe konstitucije,posto sam mrsava pa da nemam dovoljnu potporu.Sad ne znam za te bolove i trnjenje misica gluteusa,mozda od lezanja dva meseca,tj,kretanje sam svela na minimum da mi se bol ne bi vratio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:31 pm
Postovi: 9
Inace,vec sam napisala na rentgenu je sve u redu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Uto Jul 01, 2014 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Toliko toga se podudara sa mojim problemom.
Zanima me Vase stanje, kako ste sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Čet Jul 03, 2014 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:31 pm
Postovi: 9
Sad je bolje,bila sam na vma na detaljnim analizama.U pitanju je koren nerva od L3 do S1.Pijem i dalje lekove,na zadnjoj kontroli je stanje bilo ne promenjeno,nerv se nije regenerisao ni malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u lumbalnom delu ledja
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 10, 2014 1:03 pm
Postovi: 1
Imam 27 godina i ne radim kao fizikalac, odnosno u toku radnog vremena ne dižem nikakve terete niti bilo šta slično. Pola vremena provedem sedeći, pola na nogama. Pre par meseci prilikom spavanja javljao mi se bol u donjem delu ledja, i to uvek nakon 5 ili 6 sati spavanja. Nakon nekog vremena počeo je da se javlja i jak bol u gornjem delu ledja, koji je prestao, ali je počelo da me boli u grudima, tako da se po nekad budim sa jakim bolovima, koji se pojačavaju kada se naprežem, odnosno prilikom ustajanja iz kreveta ili motanja volana dok stignem do posla. Nakon nekih sat vremena taj bol je prestajao ili sam osećao slab bol i to kada duboko udahnem. Inače, u večernjim časovima svakih nekoliko dana idem na trčanje i radim vežbe za istezanje i taj bol apsolutno nije prisutan. Da li neko može da mi da neki savet. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: