Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Imam problem. U poslednje vreme moj nacin zivota je uglavnom sedalni bez vezbi usled ucenja i spremanja ispita. U poslednje vreme mi se prvo javljala napetost u ledjima, na koju sam i navikao, kao i na povremene bolove u donjem delu kicme. Ono sto me muci je bol u donjem levom delu ledja, koji je povremen, pojacan pri nekim naglim pokretima, javilo se takodje blago trnjenje u levom stopalu koje je se i poboljsavalo ali i vracalo, nije strasno ali uznemirava. Danas mi se javio i bol u zadnjem delu butine, kao da nesto malo secne, nije jako previse ali je tu. Ici cu kod fizijatra ali dugo cekam na red pa ako moze bilo kakva pomoc. Poceo sam sa mazanje konjskih masti i svega lepljenja flastera, malo pomaze ali strah je prisutan usled ovakvog neistovremnog pojavljivanja simptoma. Citajuci po netu naletao sam na razne bolesti, tako da su mi se pojavljivala trnjenja i u drugim delovima tela, obe ruke druga noga, ali kapiram od straha, a i sklon sam psihosomatizaciji. Bilo kakav pomoc bi bila od koristi...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 11:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Trnjenje u stopalu ukazuje na problem diskusa izmedju l4-l5 prsljena.

Ovo je najcesca lokalizacija kod ljudi koji rade sedeci posao i ne praktikuju pauze na svakih sat vremena ili 20 min kada je lap top u pitanju.

Za resavanje ovakvih stanja (ukoliko nema indikacija za operaciju kao sto su oduzetost stopala,problemi sa mokrenjem ili seksualna disfunkcija) najefikasnija je McKenzie metoda,ali to mora da vam kreira fizioterapeut koji je sertifikovan za rad po McKenzie-u.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
A da li je normalno sto trnjenje nije konstantno...? Mislim kad izgleda zauzmem neki polozaj, koji ne mogu tacnod a odredim, nema trnjenja, a nekad ga ipak ima, kao da prikljestim neki nerv. A bol koji je isao kroz butinu danas nemam a juce je na primer bio tu. Imao sam istini za volju i ranije probleme koji su lose leceni, ali eto pogorsalo se sve od kako provodim i po 10 i vise sati u sedecem polozaju, dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 5:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Da ,ovo je jedan od glavnih dijagnostickih znakova da je u pitanju problem diskusa i mogu vam reci da je u nsem zargonu ovo vrlo dobar znak (sto su simptomi promenljivi) jer znaci da nije trajno pritisnuta struktura koja je ugrozena.
Tako da definitivno Mc Kenzie moze biti dobitna kombinacija za vas.

http://www.youtube.com/watch?v=wBOp-ugJbTQ

(nikako samostalno ili sa net-a,vama vezbe mora da odredi fizioterapeut) Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pon Okt 01, 2012 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Upravo sam bio kod fizijatra. Spomenula mi je nesto oko l5 prsljena, kao i to da mi je refleks kad udari kod levog stopala malo slabiji. A posto sam imao vise puta problema sa ledjima dala mi je da snimim ledja i da uradim urin. Sad me interesuje jel to nesto ozbiljno pa mi je dala da snimam ledja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pon Okt 01, 2012 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
snizen Ahilov refleks znaci da nerv trpi pritisak izazvan pomeranjem diskusa na lokalizaciji l4-l5 prsljena i da ako ne reagujete sa adekvatnom terapijom vremenom ce doci do sve manje ishranjenosti nerva i vecih problema.Znaci snimak,prava terapija i da vas Bog vidi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Buni me taj bol koji je nestalan takodje, cak seta sa leve na desnu stranu. Kazu da kod hernije boli pri sedenju vise, a mene boli al samo zigne povremeno, nekad me boli kad hodam isto kao da presece, kad se savijem unazad zaboli, kad se savijem napred ume ponekad al ne uvek. Jos plus osim tog bola kicme ume da zaboli skroz sa strane na mesnatom delu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Posle snimka bice sve jasnije,ali vasa klinicka slika odgovara mojoj on line dijagnozi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Upravo sam se vratio sa snimanja, privatno naravno, jer su mi u domu zdravlja zakazali za 10 dana. I tu stoji suzenje izmedju l5 s1, i jos pise ispravljena fizioloska lordoza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
tako da se dijagnoza malo razlikuje od tvoje za jedan prsljen...:) koji su jos simptomi normalni za suzenje kanala l5 s1...? I da li hladjenje mesta ledom pomaze jer sam negde to procitao? Inace suzenje kanala mi je blago, to nisam naveo da je pisalo u izvestaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Eto ti kad radimo na nevidjeno :lol:

Na sredini strane imas sliku pa ti meni lepo reci gde te boli ,a gde trne.

http://www.physio-pedia.com/Sciatica

Pa cemo onda da nastavimo dopisnu skolu fizioterapije.Pozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Pa po ovoj semi najvise odgovara bolu od l5, posto to trnjenje u levom stopalu pri vrhu, bol je da kazem od sredine debelog mesa, pa se prenese niz butinu, i pomalo sa strane kod kolena, i jos vrlo retko na prednjoj strani butine u ovoj zoni s1, mada ne mogu reci da je povezan vise sa aktivnoscu, ponekad ga aktivira neki trzaj al to je to. Sad nekako zigne samo od sebe i nije konstantno. To me podseti imao sam i pre sest meseci problem kad dugo stojim na primer u gradskom prevozu u istom polozaju skroz mi je trnula leva butina na prednjoj strani, sve dok ne promenim polozaj, mozda ima neke veze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Mozda malo smaram ovim porukama, ali ce koristiti i ostalima kao potraze nesto slicno na forumu.:) Mislim kad imas bilo kakvo strucno lice na raspolaganju treba ga smarati maksimalno... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Slusaj sad pazljivo :lol: Dermatomi su regije koje su inervisane nervnim vlaknima koja izlaze izmedju prsljenova.Stoga regija S1 ne moze da da ni bol ni tnjenje u prednjoj lozi noge vec samo pozadi i koje si ti snimanje uopste obavio,rentgen ili magnetnu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Pa nisam ja ni rekao da me boli prednja loza, kazem da sam imao to trnjenje pre 6 meseci kad dugo stojim, i da me nekad zigne kao napred, al to je vise sa unutrasnje strane nego napred, najcesce zaboli pozadi bukvalno u delu gde pocinje butina ka spoljnoj zili iza kolena. Snimao sam rentgen to su mi rekli da uradim. Izgleda da ne valja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: