Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u kuku
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
imam 45 godina, a evo vec godinu dana osecam bol u desnom kuku....ako sedim u polozaju lotosov cvet, ne mogu odmah da stanem na desnu nogu, a ponekad, kada se penjem visokim stepenicama, boli me oslanjanje na desnu nogu...prija mi voznja bicikla i stepera, ali ne i duga voznja kolima...ima li neko pojma na prvu loptu o cemu se radi

T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 11:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Na zalost, ne dadoste dovoljno podataka da bi se na prvu loptu moglo reci o cemu moze da se radi. Da li se bol javlja sa zadnje strane, sa prednje strane, u preponi?... Da li je uvek na jednom mestu ili seta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Veljko Jovanovic je napisao:
Na zalost, ne dadoste dovoljno podataka da bi se na prvu loptu moglo reci o cemu moze da se radi. Da li se bol javlja sa zadnje strane, sa prednje strane, u preponi?... Da li je uvek na jednom mestu ili seta?


ok evo onda jos nekih podataka...javlja se uvek na istom mestu, bas sa strane, na sponi zavrsetka butine i pocetka kuka...kada lezim na desnoj strani boli me i u principu mi vise prija pokret....inace sam dosta aktivna i mislim da imam neku normalnu tezinu...175 visina i 64 kg tezina...hvala u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 22, 2006 7:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
tatijana je napisao:
Veljko Jovanovic je napisao:
Na zalost, ne dadoste dovoljno podataka da bi se na prvu loptu moglo reci o cemu moze da se radi. Da li se bol javlja sa zadnje strane, sa prednje strane, u preponi?... Da li je uvek na jednom mestu ili seta?


ok evo onda jos nekih podataka...javlja se uvek na istom mestu, bas sa strane, na sponi zavrsetka butine i pocetka kuka...kada lezim na desnoj strani boli me i u principu mi vise prija pokret....inace sam dosta aktivna i mislim da imam neku normalnu tezinu...175 visina i 64 kg tezina...hvala u svakom slucaju


i zna li neko odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 22, 2006 10:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ovako izgleda da se radi o preopterecenju pripoja nekog od sedalnih misica. Tu nema nekog specijalnog leka osim postepenog povecanja opterecenja dok misic dovoljno ne ojaca, a do tada treba izbegavati pokrete i aktivnosti koje provociraju bol. Pozeljne su i vezbe istezanja i zagrevanja pre vecih napora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 24, 2006 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Veljko Jovanovic je napisao:
Ovako izgleda da se radi o preopterecenju pripoja nekog od sedalnih misica. Tu nema nekog specijalnog leka osim postepenog povecanja opterecenja dok misic dovoljno ne ojaca, a do tada treba izbegavati pokrete i aktivnosti koje provociraju bol. Pozeljne su i vezbe istezanja i zagrevanja pre vecih napora.

Hvala u svakom slucaju

Tatijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Uto Avg 24, 2010 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 7:47 pm
Postovi: 1
Evo ja bih da ponovo aktiviram ovu temu. Imam identican problem kao @tatijana s tim sto osim tog bola sa spoljasnje strane kuka - koji je najpribliznije opisati kao nekakvo jako ziganje, meni se bol spusta prema sredini straznjice. Kada rukom pritisnem taj deo kuka u momentu bola pod rukom osecam pulsiranje. Na RTG se ne vidi nikakva promena, fizikalne terapije nisu imale nekog efekta (laser, struja). Kod mene je u pitanju levi kuk. Uopste ne mogu da legnem na tu stranu. Kiropraktor mi je rekao da je u pitanju upala tetive i da mazem ihtiol kamfor, ali i to daje samo kratkorocne rezultate, tj. bol se vraca. Imam 43 god.
@tatijana da li si ti resila ovaj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 8:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Eh sta sve nisam probala i koliko sam novca i vremena pre svega potrosila za razna misljenja, snimanje, vezbe....Na kraju je proslo samo od sebe, da kucnem u drvo :D Terapeut koji se bavi namestanjem kuka mi je recimo skoro rekao da mi je taj kuk valjda rodjenjem malo degormisan, pa eto odatle problem. Sada mi doduse trne leva noga, ali mi je glupo da ponovo krenem da bunarim o cemu se radi. Valjda ce i to da prodje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: