Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 5:03 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima,

imam 30 godina, i u poslednjih par nedelja svakodnevno nakon igranja kosarke osecam bol u Ahilovim tetivama. Posto mi je rutina takva da nakon povratka kuci i tusiranja sedam za racunar i radim, bol obicno osetim pri prvom ustajanju od stola - jedan do dva sata nakon zavrsetka fizicke aktivnosti. Bol je tup i chini da ne mogu da hodam slobodno, vec usitnjenim koracima i sporije nego inace. Intenzitet bola se po pravilu smanjuje kako vreme prolazi, a sledeceg jutra ne osecam nikakve smetnje - dok se ne vratim sa basketa.

Nekoliko dana nakon sto su bolovi poceli, krenuo sam da mazem tigrovu mast oko Ahilovih tetiva i donjeg dela lista nakon tushiranja, sa namerom da poboljsam cirkulaciju i ubrzam regeneraciju vezivnog tkiva sa kojim sam generalno kroz zivot imao probleme (vise istegnuca prednjih ukrstenih na oba kolena, levi skocni zglob). Bol se znachajno smanjio, po slobnoj proceni 60-80%, dovoljno da mogu koliko-toliko normalno da hodam tokom tih 5-6 sati izmedju basketa i spavanja.

Medjutim, brine me chinjenica da se bol i dalje javlja nakon svakog basketa. Ono na cemu bih Vama, strucnim korisnicima foruma, bio najvise zahvalan jesu odgovori na sledeca pitanja:

1) Sta se dogadja sa mojim Ahilovim tetivama?
2) Postoje li neke mere prevencije koje mogu da primenim i izbegnem povrede? Zelim da jos mnogo godina mogu da igram kosarku.

Unapred sam zahvalan svima koji nadju vremena da ovo procitaju i uloze truda da na ovo i odgovore :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 9:05 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Прво је могуће да имаш проблем управо због седења за рачунаром одмах после кошарке. Можда ноге држиш подвијене испод столице и то ремети циркулацију и додатно истеже већ уморне тетиве.

Можда је проблем у патикама које користиш на кошарци.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 5:03 pm
Postovi: 3
aa aca je napisao:
Прво је могуће да имаш проблем управо због седења за рачунаром одмах после кошарке. Можда ноге држиш подвијене испод столице и то ремети циркулацију и додатно истеже већ уморне тетиве.

Можда је проблем у патикама које користиш на кошарци.


Hvala na odgovoru Aco,

Zaista sumnjam da je problem u bilo cemu sto ste naveli. Moja rutina (rad za racunarom nakon kosarke) je nepromenjena skoro dve godine i nisam imao nikakve probleme do pre par nedelja. Inace za racunarom radim i svakodnevno provodim oko 10 sati vise od deset godina, i imam vec ustaljenu praksu da pravim pauze na svakih sat-dva upravo radi istezanja. Obucu takodje iskljucujem kao mogucnost, jer koristim vrlo kvalitetne duboke kosarkaske patike koje sam kupio pre oko 10 meseci i koje koristim samo za kosarku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 8:50 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Пробај неколико пута да после кошарке не седиш за рачунаром, па види да ли ће се бол ипак јавити.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 8:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 7:54 am
Postovi: 3
3na3 je napisao:
Pozdrav svima,

imam 30 godina, i u poslednjih par nedelja svakodnevno nakon igranja kosarke osecam bol u Ahilovim tetivama. Posto mi je rutina takva da nakon povratka kuci i tusiranja sedam za racunar i radim, bol obicno osetim pri prvom ustajanju od stola - jedan do dva sata nakon zavrsetka fizicke aktivnosti. Bol je tup i chini da ne mogu da hodam slobodno, vec usitnjenim koracima i sporije nego inace. Intenzitet bola se po pravilu smanjuje kako vreme prolazi, a sledeceg jutra ne osecam nikakve smetnje - dok se ne vratim sa basketa.

Nekoliko dana nakon sto su bolovi poceli, krenuo sam da mazem tigrovu mast oko Ahilovih tetiva i donjeg dela lista nakon tushiranja, sa namerom da poboljsam cirkulaciju i ubrzam regeneraciju vezivnog tkiva sa kojim sam generalno kroz zivot imao probleme (vise istegnuca prednjih ukrstenih na oba kolena, levi skocni zglob). Bol se znachajno smanjio, po slobnoj proceni 60-80%, dovoljno da mogu koliko-toliko normalno da hodam tokom tih 5-6 sati izmedju basketa i spavanja.

Medjutim, brine me chinjenica da se bol i dalje javlja nakon svakog basketa. Ono na cemu bih Vama, strucnim korisnicima foruma, bio najvise zahvalan jesu odgovori na sledeca pitanja:

1) Sta se dogadja sa mojim Ahilovim tetivama?
2) Postoje li neke mere prevencije koje mogu da primenim i izbegnem povrede? Zelim da jos mnogo godina mogu da igram kosarku.

Unapred sam zahvalan svima koji nadju vremena da ovo procitaju i uloze truda da na ovo i odgovore :)


Poštovani, pozdravljam Vas.

Naime, ja isto tako imam bolove u predjelu Ahilovih tetiva i iste simptome kao što ste i Vi opisali te sam tragao za savjetima na internetu kako bih se rješio tegoba.

U posljednje dvije godine na radnom mjestu provodim dosta vremena sjedeći za računarom. Međutim, od djetinjstva se bavim fudbalom (ranije sam trenirao a od prije 10 godina uglavnom rekreativno) sve do danas ali sam pošto sam se zaposlio, prije 5 godina, povećao svoju masu za 10 kilograma te uglavnom sada imam između 93 i 98 kg. Uprkos tome kada god imam priliku ili trčim ili igram fudbal rekreativno, često i 4-5 dana sedmično.

Međutim, prije godinu sam izgleda pretjerao sa treninzima fudbalske ekipe jer sam htio da smršam pa sam sa njima obavio pripreme i većinu treninga. Dakle već godinu osjećam bolove u tetivama i ukočenost te posebno u jutro kada ustajem prvi koraci te kada na poslu ustajem od stola isto tako pri prvim koracima i pri hodnaju. Uprkos svemu nastavio sam sa trčanjem i fudbalom.

Prije mjesec sam odlučio da potražim savjet na internetu te čitao na temu tenditisa. Prvo sam krenuo sa rkioterapijom i poslije samo dva tretmana sa ledom bolovi su skoro nestali. Takođe pauzirao sam nekoliko dana. Otišao sam i kod doktora (specijaliste fizijatrije) nakon ultrazvuka, krvnog nalaza i pregleda nalaz je bio uredan i konstatovali su da nemam simtoma upale Ahilovih tetiva niti bilo kakvih anomalija i znakova da je bilo upala. Savjetovali su mi hlađenje, te hlađenje i zagrijavanje naizmjenično te mazanje nekakvom reumatskom kremom koja "grije".

Nakon mjesec situacija je bolja ali bolovi nisu potpuno nestali, posebno su prisutni poslije fudbala. Pauzirao sam po 7-8 dana i nakon ponovnog treninga bolovi su bili mali. Poslije krioterapije (hlađenja sa ledom) bolovi se smanje. Kada ponovo odem na fudbal, malo duže kada igram, ponovo osjetim intezivnije bolove i tako... Na pritisak u predjelu tetiva takođe osjetim bol (nekada manji nekada veći).

Htio bih da potpuno otklonim bolove u tetivama i rješim se ovih bolova kako bih mogao nesmetano da nastavim sa fudbalom i trčanjem. Zbog toga sam ponovo počeo da tražim savjet i lijek. Vjerovatno ću se ponovo javiti i doktoru ali bi mi koristilo i nekakvo iskustvo ukoliko je već neko uspio da se riješi ovih bolova.

Tako sam naišao i na Vaš post na forumu doktor.rs te pošto ste napustili taj forum odlučio sam da Vam pišem.

Molim Vas da mi javite da li ste uspjeli da se izliječite od pomenutih tegoba? Koje terapije ste koristili? Koje kreme ste koristili? Da li ste konsultovali fizijatra? Poznajete li kakvu privatnu fizijatrijsku ordinaciju sa savremenim tretmanom ovih tegoba (čitao sam o impulsnim ultrazvučnim terapijama, ...)? Poznajete li kakve korisne stranice na internetu o ovoj problematici? Poznajete li kakve doktore koje biste preporučili?

Molim Vas da mi prenesete svoja iskustva.

Svakako, ja nastojim da smanjim masu i tome ću se posvetiti ovo ljeto jer sam siguran da je najveći uzrok navedenih problema upravo to.

Očekujem Vaš odgovor.

Hvala Vam unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 5:03 pm
Postovi: 3
tdusko je napisao:
Poštovani, pozdravljam Vas.

Naime, ja isto tako imam bolove u predjelu Ahilovih tetiva i iste simptome kao što ste i Vi opisali te sam tragao za savjetima na internetu kako bih se rješio tegoba.

U posljednje dvije godine na radnom mjestu provodim dosta vremena sjedeći za računarom. Međutim, od djetinjstva se bavim fudbalom (ranije sam trenirao a od prije 10 godina uglavnom rekreativno) sve do danas ali sam pošto sam se zaposlio, prije 5 godina, povećao svoju masu za 10 kilograma te uglavnom sada imam između 93 i 98 kg. Uprkos tome kada god imam priliku ili trčim ili igram fudbal rekreativno, često i 4-5 dana sedmično.

Međutim, prije godinu sam izgleda pretjerao sa treninzima fudbalske ekipe jer sam htio da smršam pa sam sa njima obavio pripreme i većinu treninga. Dakle već godinu osjećam bolove u tetivama i ukočenost te posebno u jutro kada ustajem prvi koraci te kada na poslu ustajem od stola isto tako pri prvim koracima i pri hodnaju. Uprkos svemu nastavio sam sa trčanjem i fudbalom.

Prije mjesec sam odlučio da potražim savjet na internetu te čitao na temu tenditisa. Prvo sam krenuo sa rkioterapijom i poslije samo dva tretmana sa ledom bolovi su skoro nestali. Takođe pauzirao sam nekoliko dana. Otišao sam i kod doktora (specijaliste fizijatrije) nakon ultrazvuka, krvnog nalaza i pregleda nalaz je bio uredan i konstatovali su da nemam simtoma upale Ahilovih tetiva niti bilo kakvih anomalija i znakova da je bilo upala. Savjetovali su mi hlađenje, te hlađenje i zagrijavanje naizmjenično te mazanje nekakvom reumatskom kremom koja "grije".

Nakon mjesec situacija je bolja ali bolovi nisu potpuno nestali, posebno su prisutni poslije fudbala. Pauzirao sam po 7-8 dana i nakon ponovnog treninga bolovi su bili mali. Poslije krioterapije (hlađenja sa ledom) bolovi se smanje. Kada ponovo odem na fudbal, malo duže kada igram, ponovo osjetim intezivnije bolove i tako... Na pritisak u predjelu tetiva takođe osjetim bol (nekada manji nekada veći).

Htio bih da potpuno otklonim bolove u tetivama i rješim se ovih bolova kako bih mogao nesmetano da nastavim sa fudbalom i trčanjem. Zbog toga sam ponovo počeo da tražim savjet i lijek. Vjerovatno ću se ponovo javiti i doktoru ali bi mi koristilo i nekakvo iskustvo ukoliko je već neko uspio da se riješi ovih bolova.

Tako sam naišao i na Vaš post na forumu doktor.rs te pošto ste napustili taj forum odlučio sam da Vam pišem.

Molim Vas da mi javite da li ste uspjeli da se izliječite od pomenutih tegoba? Koje terapije ste koristili? Koje kreme ste koristili? Da li ste konsultovali fizijatra? Poznajete li kakvu privatnu fizijatrijsku ordinaciju sa savremenim tretmanom ovih tegoba (čitao sam o impulsnim ultrazvučnim terapijama, ...)? Poznajete li kakve korisne stranice na internetu o ovoj problematici? Poznajete li kakve doktore koje biste preporučili?

Molim Vas da mi prenesete svoja iskustva.

Svakako, ja nastojim da smanjim masu i tome ću se posvetiti ovo ljeto jer sam siguran da je najveći uzrok navedenih problema upravo to.

Očekujem Vaš odgovor.

Hvala Vam unaprijed.


Pozdrav Duško,

nažalost nisam siguran da mogu da Vam ponudim neki konkretan savet osim da podelim sa Vama razvoj situacije od mog poslednjeg posta na ovoj temi.

Otprilike dve nedelje nakon što sam prvi put pisao o svom problemu, otišao sam na letovanje i sledećih 15 dana nisam igrao košarku, i mahom sam hodao bos. Po povratku u Beograd sam shvatio da više nemam problem sa tetivama, iako sam nastavio sa dnevnom rutinom koju sam opisao u prvoj poruci ovde. Kako su krenule kiše ekipa i ja smo betonski teren u kraju zamenili salom jednom nedeljno, a ja ostalim danima radim lagane kardio vežbe u dnevnoj sobi. U poslednjih mesec dana smo se opet vratili na beton, ja sam na košu svaki dan kada je teren suv i ne pada kiša, i problemi sa tetivama se nisu manifestovali.

Mogu da pretpostavim da je problem bio u činjenici da sam celo proleće i leto proveo igrajući košarku svakodnevno u proseku 2 sata, a nekim danima i po 4 sata, i da mi je nakon skoro šest meseci takvog režima prosto trebao ozbiljan odmor od svakodnevnog i intenzivnog fizičkog opterećenja. Tokom letovanja nisam koristio nikakve kreme ni masti za tretman tetiva.

Koliko vidim iz Vaše poruke niste ni u jednom momentu pauzirali duže od 7-8 dana, možda Vam se isplati da probate. Molim Vas da imate u vidu da ja nisam ni na koji način medicinski obrazovan, i da nisam imao priliku da se o ovom konkretnom problemu posavetujem sa nekim ko je stručan.

Žao mi je što ne mogu da Vam pomognem nekom konkretnijom informacijom, i nadam se da će Vam ovo biti od neke koristi.

Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Ahilovim tetivama nakon fizicke aktivnosti
PostPoslato: Uto Apr 15, 2014 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Problemi su vam slični, kao i simptomatologija...
Odgovorio sam tdušku, pročitaj...
Odgovor 3na3 za basket još dugo godina:...,,i tata bi sine"...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: