Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima!
Neznam dali je tema aktuelna jos uvek,ali ja moram da pitam za savet.
Kao prvo, strasno me je uplasila, gore navedena konstatacija, da ciprocinal unistava hrskavicu.Zbog cestih urinarnih infekcija stalno sam pod terapijom antibiotika (gentamicin,ciprocinal,panklav i dr.)I bas nekako u usput,uz te silne terapije pocela sam da osecam strasno skripanje,zategnutost i bol u kolenima.Do sad nisam to povezivala sa upotrebom ovih antibiotika.Mislila sam prosto,godine, (imam 37 god.)lagano propadanje hrskavice zbog ko zna cega,valjda ce ici laksim tempom.Medjutim,sad sam u dilemi,dali sam zaista sama sredila svoju hrskavicu upotrebom ciprocinala,i sta dalje,kako da popravim ucinjenu stetu.Postoje li lekovi koje bih mogla uzeti sama,da izbegnem ona mucna cekanja i omalovazavanja, tipa,to nije nikakav problem,svaki drugi covek danas skripi i sl.I naravno,osnovna nedoumica:sta ako i dalje budem morala uzimati ciprocinal koji mi zbog eserihije coli ide redovno po antibiogramu.Cime da ga zamenim?
Mozda zvucim konfuzno i nabacani,ali do sada nisam ovom problemu pridavala znacaja,nemam nikakvog iskustava niti saznanja o uzrocima i posledicama ove bolesti,te vas najlepse molim da barem pokusate da razjasnite moje dileme.
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: artroza kolena
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 1:25 pm
Postovi: 28
Lokacija: kosovo
procitao sam sva pitanja ni odgovore na ovu temu pa vidim da je konstatovano da ciprocinol mozhe da unisti hrskavicu mogu da navedem da ja licno sam konzumirao velike kolicine ciprocinola posto sam operisavao koleno tacnije ugradnju proteze desnog kolena i posle nastupa infekcija tako da posle otpusta iz bolnicena preporuci lekara sam nastavio sa terapijop ciprocinal ali bez uspeha da naglasim da sam ciprocinal koristio skoro jednu godinu a sad se javla problem levopg kolena skripanje ograniceni pokreti nije puna fleksija i pri svakom pregibu je prisutan bol da naglasim da je kod mene u pitanju reumatoidni artrit sada bi pitao gospodina omegu na bazi cega je ustanovio da ciprocinol unistava hrskavicu ja nisam medicinski strucnjak a ni lekar po profesiji ali me ove profesije interesuju i zelim da budem u stzalni kontakt sa medicinskim osoblemjer kod mene je prisutan reumatoid artrit
pozdrav aga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Bilo koji drugi antibiotik na koji je Vasha Escherichia po antibiogramu osetljiva ce da reshi problem. Sto se lekova koje sami mozete da pijete tiche, pa neki lekovi na bazi hondroitin sulfata i glukozaminoglikana, recimo Perigona je dobar preparat.
Naravno, da bi se potvrdilo da li imate uopste ostecenje kolena, preporucujem prvo da se uradi RTG snimak, a za dalje cemo da vidimo.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Rekurentne urinarne infekcije su osnovni razlog za masovnu, višemesečnu, pa više, upotrebu ciprocinala koji je užasan otrov (kao i svi fluorhinoloni).

Hrskavica najviše strada i nakon nekoliko meseci njegovog korišćenja generalizovani osteoartritis je zagarantovan. Nekoliko godina nakon višemesečne upotrebe ciprocinala totalne proteze zglobova postaju neminovnost.

Osim hrskavice, strada mozak (nesanica, smanjena koncentracija, dezorijentacija...), tetive (posebno Ahilova čija je ruptura vrlo laka), javljaju se nepravilnosti u radu srca, problemi sa vidom itd..

Miodraže, perigona je najobičniji glukozamin sulfat lošeg kvaliteta. U svetu se, srećom, mogu naći mnogo bolji preparati koji će žrtvama ciprocinala i njihovim zglobovima donekle produžiti život i odložiti ugradnju proteza. Na žalost, nema ničega što može vratiti hrskavicu, pa su proteze na kraju izvesne.

Najveća ironija u svemu ovome je da što se nakon ortopedskih operacija hrskavice (do kojih je upotreba ciprocinala i dovela) - on prepisuje kao terapija !!

Neobaveštenost i neznanje lekara koji masovno prepisuju taj "lek" je upravo tragična.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
E pa Omega,ja sam zgranuta!
O svim svojim dosadasnjim,laksim ili tezim zdravstvenim tegobama,trudila sam se da se maksimalno informisem,da shvatim uzroke i posledice bilo koje bolesti,svoje,ili svoje dece.Po prirodi sam vrlo oprezna i skepticna prema lekarima i njihovim terapijama,jer sam imala prilike da sama,vise puta prepoznam simptome nekih bolesti i prognoziram dijagnozu i terapiju pre njih.Na zalost,prinudjeni smo da zavisimo od necije dobre volje i uhvatimo se u klopku vlastitog neznanja,jer pobogu,nemamo svi medicinski fakultet!Nikada nisam uzela prepisan lek,niti ga dala svojoj deci a da pre toga ne prelistam sijaset medicinskih savetnika,raznih prirucnika i bezbroj foruma po internetu.Tako je bilo i sa tim famoznim ciprocinalom.Znam da pripada grupi fluorohinolona,da u blazim slucajevima izaziva vrtoglavice,osamucenost,glavobolju,nervozu.tegobe u varenju,osetljivost na svetlost...a u tezim cak i promene na kozi,rane na sluzokozi,pa cak i Stivens-Dzonsonov sindrom,ali zaista nigde nisam pronasla nista o delovanju na hrskavicu,pa zaboga,on se cak i preporucuje kod infekcija kostiju i zglobova,zar ne?
Daleko od toga da Vam ne verujem,samo sam iznenadjena i uplasena i trudicu se da obavim sva potrebna ispitivanja, RTG i ost. a do tada mi recite koje doze ciprocinala i koliko duga upotreba istog moze dovesti do unistenja hrskavice.Drugim recima,utesite me jer sam zaista ogorcena i sokirana,po ko zna koji put,cinjenicom da zivimo u zemlji gde nas ovako lece!!!
Ali to je verovatno tema za neke druge forume...
Hvala na trudu,pozdrav :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ljuljana, na žalost, ne mogu Vas utešiti, ciprocinal može biti nešto najgore što Vam se desilo u životu. Ne želim da Vas prestravljujem, ali posledice koje taj otrov ostavlja u organizmu su užasne. Hiljade naučnih studija je o tome napisano.

Da ne budem pogrešno shvaćen, na žalost, postoje bolesti i situacije kada su fluorhinoloni i pored svega ovoga jedini izbor, ali tragično je što se tako masovno prepisuje pri tome nemajući pojma da su posledice koje ostavlja u organizmu često neuporedivo veće od bolesti koje se nameravaju njime lečiti.

Uništava praktično sve organe, a šteta koju napravi na tkivima koja se ne obnavljaju, kao što je hrskavičavo i nervno, je doživotna.

U slučaju da se koristi više od par meseci, vodi u neizlečive nervne tegobe i trajni invaliditet. Pročitao sam dosta iskustava ljudi iz Amerike (kod njih je bila moda da se ciprocinal čak i preventivno uzima u vreme antraks krize), koja govore da se život tih ljudi praktično svodi samo na borbu sa posledicama koje je taj otrov napravio u njihovim telima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ne bih rekao da je bas sve toliko crno kao sto Omega opisuje. Cinjenica je da su svi lekovi otrovi, i da je samo pitanje doze koja cini da li je odredjena supstanca lek ili otrov. Ovo je rekao Paracelzus, jos pre 1500 godina.
Omega znam i ja za mnogo bolje preparate, recimo Orthovisc je mozda i najbolji. Radi se o injekcijama Hyalgana koje se ubrizgavaju direktno u zglob kolena. Primi se jedna injekcija nedeljno u trajanju od 5 nedelja, i onda se nakon nekoliko meseci moze ocekivati nesto bolji rezultat.
Perigona ipak nije toliko losha kao sto Vi kazete, ima dosta pacijenata kojima je olaksala tegobe nakon nekoliko meseci upotrebe.
Vi Ljiljana treba sto pre da snimite ta kolena, pa da se vidi da li ima ostecenja, i ako da koliko je.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Miodraže, Vi ste verovatno ortoped pa ne možete pretpostaviti koliko narod uzima fluorhinolona. Predlažem Vam da pitate urologe koliko toga prepisuju, zavrteće Vam se u glavi.

Nisu svi lekovi isti. Fluorhinoloni su drastično drugačiji od ostalih i njihove posledice su kumulativne, neizlečive i doživotne. Pri tome, najveća oštećenja se javljaju na tkivima koja se ne obnavljaju kao što su hrskavičavo i nervno.

Orthovisc sam primao u dva navrata po 6 injekcija i gotovo da ga nisam osetio. Napravi malo olakšanje u trajanju od dan-dva i to je sve. Takođe, divim se onima kojima je Perigona pomogla, ali to su veoma laki slučajevi, pa u ovom kontekstu im ne bih pridavao previše značaja.

Generalizovani osteoartritis, a posebno onaj izazvan fluorhinolonima, je veoma teško stanje i zahteva tretiranje velikim brojem preparata najvišeg kvaliteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
Ja sam se izgleda,nenamerno,polako uvukla u ovaj interesantan dijalog Omege i Miodraga,a da pri tom mozda nemam nekog posebno velikog razloga za uplitanje i brigu.Problem sa mojim kolenima je sigurno neznatan u odnosu na druge obolele,ali prosto nisam mogla da se naglas ne iznenadim svemu napisanom o ciprocinalu.U svakom slucaju,dok ne obavim potrebna ispitivanja,zahvaljujem se obojici na trudu i dobroj volji,a svoje dobijene nalaze cu sigurno podeliti sa vama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ljiljana, na RTG snimku verovatno još uvek nećete videti ništa, nema ni potrebe da se zračite.

Osnovni problem je što se šteta na hrskavici koju ciprocinal izaziva ne pokazuje odmah, nego nekoliko godina nakon njegovog korišćenja. Zato lekari i ne mogu da povežu taj osteoartritis sa njegovim pravim uzrokom.

Nevolja je što tada kada se smptomi pokažu i oštećenje utvrdi, stanje je svakim danom samo gore i gore. Lekari sležu ramenima govoreći "hrskavica ti je meka i slaba, ne znamo zašto", a ni na kraj pameti im nije pravi uzrok toga.

Pravo stanje hrskavice se može utvrditi kombinovanjem artroskopske metode, kojom se utvrđuje spoljašnjost i tvrdoća hrskavice i magnetne rezonance (ako je lekar stručan, na nekim delovima može i ultrazvučno), kojima se određuje njena debljina.

Na žalost, sve te metode su samo dijagnostičke, ali ne i terapijske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Omega pa Perigona i jeste preparat namenjen ljudima sa laksim ostecenjem hrskavice. Sigurno je da nema smisla da ga piju ljudi sa teskom gonartrozom. Iako nisam video snimke, smatram da Ljiljana spada u tu grupu ljudi sa eventualnim laksim osteohondritisom, i mislim da tu Perigona moze da pomogne. Inace iskusan lekar ako na sta trazi, moze i na obicnom RTg snimku da uoci ostecenje hrskavice. Razlog zbog cega to promakne je ako se ne zna sta se trazi i sta treba da se gleda.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AQUA SPA FOOT DETOX
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 11:21 am
Postovi: 5
gorata je napisao:
dragi shone, samo sto sam procitala tvoj post, pa zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali ne brini mislim da alternativna medicina ti mozhe jako mnogo pomoci.
Postoi jedan aparatcic (AQUA SPA FOOT DETOX) koji radi na vodu i struju i u kome stavas svoje stopala. Na taj nacin ta kombinacije vode i struje stimulise meridijanske tacke stapala ( stopalo ima 2000 akupunkturnih tacka) i pomaze da organizam isfrli se toksine. Raspitaj se, sigurno kod tebe ima takvo nesto. Potrazi casopis Ljepota i zdravlje- vidi mislim da ima reklamu za ovaj aparatcic.
Inace kao posledica primanja jako silne hemoterapije, koske su me puno boleli a dijagnoza je bila asepticna nekroza. Ostecenje rskavice desnog zgloba kuka. Prvi doktor -ortoped kad je video snimke magnetne rezonace, rekao je hitno operacija i to vestacki kuk, jer kako je on reko- ako cekam mozda i na ulica tek tako da padnem i kuk da otkaze. Kad sam ga pitala jer postoi barem 1 % sanse za oporavak, rekao mi je : -ne, bice samo gore i gore i ovo ce se prosiriti na sva zgloba.....
Eto, ovo je bio vrlo poznat ortoped u moju zemlju, ali smnom je pogresio. Tako ja sam smenila ortoped i rekla mu da mislim da ce da mi bude bolje od ove alternatibve , on je rekao da probamo i tako ja sam isla na tu terapiju pola godine ( iako su svi bili skepticni) moja hrskavica se oporavlja. Evo bas sad pred neki dan sam opet radila magnentu i receno mi da se koska zacvrstila i da se stvorila neka nova hraskavica. Meni je jako bolje, vec normalno hodam mogu da radim se, da se penjem , da potrcim malo i tako.
Pisem ti ovo jer nasa situacija je slicna. Meni se ostetila hrskavica, zbog mnogo otrova u moj organizam koj sam nije mogao da ih izbaci. Ovaj aparatcic radi upravo to, cisti organizam od otrove i jaca imunuitet. Kod nas je ova metoda malo skuplja , jedan tretman je oko 13 eura, a trebas uraditi 14 tretmana. To ti je jedna sesija ja sam isla tako svaki drugi dan pola godine a mozda i vise., ali vredelo je pomoglo je. Za bolje rezultati svakako trebas i ti ici poduze vreme.
Budi pozdravljen i pokusaj, vidi za ovo, probaj, videces odmah olaksanje. Barem meni je mnogo pomoglo.


Evo i drugacijeg misljenja.

AQUA DETOX. Verovatno niste ni culi za ovaj aparat. Aparat je Britanske proizvodnje i "izvlaci" toksine iz organizma. Tek treba da dodje na nase trziste. Tretman pocinje tako sto stavite noge,do clanaka, u posebnu kadicu u kojoj je mlaka voda. U kadicu se stavlja posebna elektroda (anoda i katoda) sa malo soli, koja svojim radom podstice organizam da luci toksine. Ono sto daje najveci efekat je boja vode posle tretmana koji traje 30 minuta. Boja ima raznih: crna,zelena,crvena,narandzasta...,sve u svemu, mutna kao mulj. Boja navodno kazuje iz kog organa se luce toksini: zelena-iz zuci, narandzasta je masnoca itd. Sve to Vam se cini da je izaslo iz Vas, ali sta je stvarnost?
U vodi dolazi do elektrolize i voda sama po sebi dobija tu boju a tome potpomaze I topljenje elektrode koja stvara mulj. Ono sto je najgore je da je boja vode ista i kad su noge u kadici i kad se vrsi tretman bez nogu.
Prilikom raspitivanja dobijate brosure, kataloge koji su kvalitetno uradjeni, puni doktorskih istrazivanja i naravno bez i jednog potpisa doktora i imena instituta gde je vrseno istrazivanje. Aparat je isto dobro nasminkan tako da vam ni na kraj pameti nece pasti da je to klasicna prevara.
Vise informacija mozete dobiti i na sajtu www.google.com I procitajte sta kaze Gardian I ostali.
Cena aparata je oko 2000 evra a cena tretmana oko 10 evra pa Vi vidite za sta dajete novac!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AQUA SPA FOOT DETOX
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 11:21 am
Postovi: 5
gorata je napisao:
dragi shone, samo sto sam procitala tvoj post, pa zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali ne brini mislim da alternativna medicina ti mozhe jako mnogo pomoci.
Postoi jedan aparatcic (AQUA SPA FOOT DETOX) koji radi na vodu i struju i u kome stavas svoje stopala. Na taj nacin ta kombinacije vode i struje stimulise meridijanske tacke stapala ( stopalo ima 2000 akupunkturnih tacka) i pomaze da organizam isfrli se toksine. Raspitaj se, sigurno kod tebe ima takvo nesto. Potrazi casopis Ljepota i zdravlje- vidi mislim da ima reklamu za ovaj aparatcic.
Inace kao posledica primanja jako silne hemoterapije, koske su me puno boleli a dijagnoza je bila asepticna nekroza. Ostecenje rskavice desnog zgloba kuka. Prvi doktor -ortoped kad je video snimke magnetne rezonace, rekao je hitno operacija i to vestacki kuk, jer kako je on reko- ako cekam mozda i na ulica tek tako da padnem i kuk da otkaze. Kad sam ga pitala jer postoi barem 1 % sanse za oporavak, rekao mi je : -ne, bice samo gore i gore i ovo ce se prosiriti na sva zgloba.....
Eto, ovo je bio vrlo poznat ortoped u moju zemlju, ali smnom je pogresio. Tako ja sam smenila ortoped i rekla mu da mislim da ce da mi bude bolje od ove alternatibve , on je rekao da probamo i tako ja sam isla na tu terapiju pola godine ( iako su svi bili skepticni) moja hrskavica se oporavlja. Evo bas sad pred neki dan sam opet radila magnentu i receno mi da se koska zacvrstila i da se stvorila neka nova hraskavica. Meni je jako bolje, vec normalno hodam mogu da radim se, da se penjem , da potrcim malo i tako.
Pisem ti ovo jer nasa situacija je slicna. Meni se ostetila hrskavica, zbog mnogo otrova u moj organizam koj sam nije mogao da ih izbaci. Ovaj aparatcic radi upravo to, cisti organizam od otrove i jaca imunuitet. Kod nas je ova metoda malo skuplja , jedan tretman je oko 13 eura, a trebas uraditi 14 tretmana. To ti je jedna sesija ja sam isla tako svaki drugi dan pola godine a mozda i vise., ali vredelo je pomoglo je. Za bolje rezultati svakako trebas i ti ici poduze vreme.
Budi pozdravljen i pokusaj, vidi za ovo, probaj, videces odmah olaksanje. Barem meni je mnogo pomoglo.


Evo i drugacijeg misljenja.

AQUA DETOX. Verovatno niste ni culi za ovaj aparat. Aparat je Britanske proizvodnje i "izvlaci" toksine iz organizma. Tek treba da dodje na nase trziste. Tretman pocinje tako sto stavite noge,do clanaka, u posebnu kadicu u kojoj je mlaka voda. U kadicu se stavlja posebna elektroda (anoda i katoda) sa malo soli, koja svojim radom podstice organizam da luci toksine. Ono sto daje najveci efekat je boja vode posle tretmana koji traje 30 minuta. Boja ima raznih: crna,zelena,crvena,narandzasta...,sve u svemu, mutna kao mulj. Boja navodno kazuje iz kog organa se luce toksini: zelena-iz zuci, narandzasta je masnoca itd. Sve to Vam se cini da je izaslo iz Vas, ali sta je stvarnost?
U vodi dolazi do elektrolize i voda sama po sebi dobija tu boju a tome potpomaze I topljenje elektrode koja stvara mulj. Ono sto je najgore je da je boja vode ista i kad su noge u kadici i kad se vrsi tretman bez nogu.
Prilikom raspitivanja dobijate brosure, kataloge koji su kvalitetno uradjeni, puni doktorskih istrazivanja i naravno bez i jednog potpisa doktora i imena instituta gde je vrseno istrazivanje. Aparat je isto dobro nasminkan tako da vam ni na kraj pameti nece pasti da je to klasicna prevara.
Vise informacija mozete dobiti i na sajtu www.google.com I procitajte sta kaze Gardian I ostali.
Cena aparata je oko 2000 evra a cena tretmana oko 10 evra pa Vi vidite za sta dajete novac!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 1:25 pm
Postovi: 28
Lokacija: kosovo
da li mozhe gospodin kralevic da da neku tacniju adresu o ovom aqua aparatu gde mozhe da se vidi na slici i procita njegov efekat
hvala pozdrav aga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
aga je napisao:
da li mozhe gospodin kralevic da da neku tacniju adresu o ovom aqua aparatu gde mozhe da se vidi na slici i procita njegov efekat
hvala pozdrav aga


Bezi od aparata sto dalje. Cena mu je trenutno nekih 55000, imao sam negde prilike da vidim ne mogu da se setim tacno gde. Pre godinu i po do dve dana su poceli da ga prodaju po Srbiji i uvaljivali ga ljudima po 2000e. Istovremeno je pocela i jaka kampanja po novinama, misljenje lekara i strucnjaka da bi neki o dpoznatih Britanskih medija ispitao aparat i utvrdio da je cista prevara. Toliko o tome. Ako budem stigao potrzicu link na netu o tome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: