Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: alordoza
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Može li mi netko pojasnit što znači alordoza?naime na nalazu snimke vratne kralježnice piše: alordoza, trupovi kralježaka očuvanih visina,primjerene mineralizacije i koštane strukture. i.v. prostori očuvanih širina.
uncartroza
Na snimkama oba ramena vidi se uredna mineralizacija i koštana struktura.


Jedno rame(desno) mi je vidno spušteno ali često imam smetnje u lijeboj ruci.Dešnjak sam ali mi lijeva ruka,rame i prsni dio kao da su u stalnom grču pa nekad osjećam slabost u tom dijelu.Ima tu malo i psihološke komponente ali bih voljela da mi se ako može malo rastumači nalaz.Znam da nije ništa strašno ali što znače ta dva termina navedena u nalazu i da li te smetnje moje mogu biti od kičme.Imam 25g i posao koji opterećuje moju kralježnicu osobito vratni i grudni dio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Alordoza je stanje u kome se gubi normalna fizioloska krivina vratnog i lubalnog dela kicme ( u Vasem slucaju vratnog). Kada se ovo stanje registruje, jasno je da kicma pati, jer je ovo prirodan antalgicni polozaj koji misici zauzimaju, a zbog njihovog polozaja i sam kicmeni stub. Uncarthrosis je stanje hronicnih degenerativnih promena kicmenih prsljenova, oni pocinu da formiraju specificne formacije koji lice na kljunove (otud i naziv uncus lat. = kljun). Kako se ove formacije formiraju na gornjem polu donjeg i donjem polu gornjeg prsljena medjusobno dolazi do kacenja tih nastavaka sto ogranicava pokrete. Vremenom moze doci do potpunog srastanja ovih formacija, i tada se ta dva srasla prsljena potpuno ukoce. Za Vase godine je ovo stanje pomalo neuobicajeno, tako da bih voleo da vidim fotografiju RTG snimka Vase vratne kicme.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Nažalost nemam skener da vam skeniram sliku,ali da vam odmah kažem stomatolog sam i mislim da je moj položaj tokom rada bitno utjecao na ovo stanje.To rame spušteno su mi primjetili još kao djetetu ali nisam imala smetnje.Sad me već smeta, ujutro imam osjećaj nestabilnost ne mogu reći da su u pitanju vrtoglavice a uz to još imam i kroničnu upalu sinusa šta mi nimalo ne pomaže da se bolje osjećam.Jednom sam imala jaku vrtoglavicu i povračanje ali to su povezali tada sa upalom uha i živca centra za ravnotežu.Tad sam radila transkranijski dopler krvnih žila vrata i glave i nalaz je uredan.Recite mi da li svi ti moji nalazi mogu da mi prave ove jutarnje smetnje.Osjećam to krckanje pršljenova u vratu i napetost u mišićima tog prsnog dijela kičme i mišićima lijeve ruke i lopatice jer ta mi je ruka u neprirodnijem položaju.Krenula sam na vježbe istezanja a da li mi savjetujete da posjetim fizijatra? Pokušat ću vam poslati sliku jer me zanima vaše mišljenje.Hvala vam puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Sto se slike tice, mislim da cete je najjednostavnije napraviti ako postavite snimak na negatoskop, i slikate najobicnijim digitalnim fotoaparatom.
E sad, ja se izvinjavam, Vi ste naveli da imate 25 godina, i kazete da set stomatolog, i navodite da je Vas polozaj tokom rada mozda uticao na tegobe... Jel imate 25 godina, ili 25 godina radnog staza?
Dobro ste povezali svoje sadasnje tegobe sa misicima i vratnim prsljenovima, posto Vam je tokom noci vrat miran, dolazi do te jutarnje ukocenosti. Definitivno posetite fizijatra, i krenite sto pre na plivanje. Verujte mi da pomaze. Isprobao sam samom sebi. Svi misici se relaksiraju, cirkulacija se ucetvorostruci, bol ako bas ne ode kao rukom odnesen, definitivno oslabi do granice da ga primecujete jedino kad na to mislite.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Mislim da bih vam mogla poslat na taj način slike u toku idućeg tjedna ću ja to snimiti.Imam 25godina znači nije posljedica dugogodišnjeg rada ali sad taj položaj vjerojatno potencira ove moje probleme s kičmom.Zato želim poduzeti sve što treba u ovoj ranoj fazi inače neću moći ostvariti 25g radnog staža.Neurološki nalaz nakon svih pretraga nakon te jake vrtoglavice bio je Sy.cervicale i terapija plivanje.Hvala puno i čim snimim taj rtg javit ću se opet.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Otpozdravljam, i cekam snimke.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Nisam primjetila vaš e-mail a kako mi kompjuter nije jača strana ne znam kako drugačije da vam pošaljem slike.Snimila sam ih digitalnim aparatom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Doktore imala bih još jedno pitanje pošto ste bili jako ljubazni prošli put.Nisam nikada snimala grudni dio kralježnice ali sada imam nekih smetnji.Prvo da vam kazem da sam lagano anksiozna pa da i to uzmete u obzir.Naime,osjećam kao nekakav pritisak na vrhu i iznad prsne kosti.Nema boli samo kao da mi netko sjedi na tom dijelu i osjećam kao laganu mišićnu bol na lopaticama osobito lijevoj.Često osjećam i krckanje baš u području sternuma i prilikom okretanja lijeve ruke u ramenu također kao škripanje čega nema na desnoj strani. Imam osjećaj kao da su momentalno ukočene kosti tog dijela,ne znam kako bih objasnilaKrenula sam na vježbe istezanja pa možda je to uzrok ali ako vidite moje postove znat ćete da mi je glavni strah srčane bolesti.Recite mi da li je moguće da napetost i eventualno te vježbe uzrokuju ove smetnje.Zahvaljujem unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Najverovatnije je sve posledica nervne napetosti, i mislim da bi razgovor sa psihijatrom, kao i uzimanje nekih anksiolitika ublazili Vase tegobe. Znate, kad se pacijent zali tako na najrazlicitije tegobe, to je gotovo uvek psihicki problem. Ne mogu da kazem da nekog stvarnog problema nema, mozda i ima, ali ima i jako mnogo nadgradnje psihicke. Nemojte biti u strahu, zivite zivot punim plucima i svaki dan kao da Vam je poslednji. Opustite se i bice Vam puno bolje.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Hvala vam puno!Znam da je sve posljedica stresa..bilo ga je itekako..ali lakše je kad dobijete potvrdu stručne osobe :D
Hvala još jednom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: