Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hvala ti na lepim recima,zaista prija.Sto se tice vakcine mogu ti reci da ninerazmisljam vise o njoj vec muku mucim jer su tati strasno otekli zglobovi na nogama i sake.Danas sam ga opet vodila kod njegove Dr.da ga pregleda i predlozi sta i kako dalje.Nadam se da mu je ovaj put potrefila lekove jer se ovako zaista nemoze.
Sto se tice tebe i verenika uzivajte jer ovaj period vaseg zivota je najlepsi i opet ti ponavljam budi presretna sto ti je tata operisan,to je zaista velika stvar.Javi obavezno sta je odlucio konzilijum.

Puno te pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Evo mene opet posle par dana! :D Nadam se da cemo u nekoj blizoj buducnosti pricati i o nekim mnogo lepsim temama!!! :wink: Reci mi kako ti je tata? Kako reaguje na nove lekove i sta vam kazu, sta dalje?
Kod nas nema nista posebno, konzilijum mu je odredio HT, ali ne znam ni koja je to vrsta, koliko ce da traje itt, jer dr. na Grudnoj hirurgiji tada je bila na nekom drugom konzilijumu, i da ga moji ne bi cekali, samo sestra zakazala za 06.04. i nesto je sa drugom sestrom pricala kao, taman dobro. ponedeljak, utorak i sreda. Nisam sigurna da je to samo ta 3 dana i kraj, nego ce mozda 3 serije po 3 dana ili kako vec. Ne znamo ni koja je vrsta HT, nista. Na papiru pise: primeniti post.operati. III serije HT. Uradio je krvnu sliku, rezultati nisu losi, mada ima nekih vrednosti koje su malo iznad a neke malo ispod normale. Kazu, broj nekih leukocita se smanjilo pa su zato neke vrednosti otisle gore. Nadam se da ce moci da izdrzi i tu HT. Da li imas neki savet za HT, posto znam da ste vi kroz to vec prosli? Veliki pozz i srecno!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Drago mi je da si se javila i hvala na pitanju,moj tata je super.Icemo sledece nedelje opet na kontrolu al ja se stvarno nadam dobrom jer on je fantasticnog fizickog stanja,nema vise bolove,zglobovi mu nisu oteceni...
Tvoj tata ce sigurno primati tri puta po tri dana HT jer je operisan a moj je primio 4 ciklusa po tri dana.
Sto se tice krvne slike i mom tati je bila cas dobra,cas losa al je uspevao uvek na vreme da je popravi i primi HT.Leukociti su jako bitni i nesmu biti ispod 4 da bi je dobio.Neka pije sok od cvekle,sargarepe i jabuke.Mi smo kupili sokovnik i svaki dan mu pravili svez a on je i prvih par meseci uzimao i Ekomer.Kupovala sam mu i brusnicu,suvo grozdje i golicu da gricka i pomagalo je mada je i to slabije i slabije bilo pa je pio i Pronizon(to nemojte ni slucajno sami da mu date,mora reci Dr.).Moje misljenje je dok je na HT da treba sve da jede,jaku hranu da bi je izdrzao.

Javi se da razmenjujemo iskustvo pa cemo naravno vremenom preci i na vedrije i lepse teme.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 9:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Drago mi je da si se javila i hvala na pitanju,moj tata je super.Icemo sledece nedelje opet na kontrolu al ja se stvarno nadam dobrom jer on je fantasticnog fizickog stanja,nema vise bolove,zglobovi mu nisu oteceni...
Tvoj tata ce sigurno primati tri puta po tri dana HT jer je operisan a moj je primio 4 ciklusa po tri dana.
Sto se tice krvne slike i mom tati je bila cas dobra,cas losa al je uspevao uvek na vreme da je popravi i primi HT.Leukociti su jako bitni i nesmu biti ispod 4 da bi je dobio.Neka pije sok od cvekle,sargarepe i jabuke.Mi smo kupili sokovnik i svaki dan mu pravili svez a on je i prvih par meseci uzimao i Ekomer.Kupovala sam mu i brusnicu,suvo grozdje i golicu da gricka i pomagalo je mada je i to slabije i slabije bilo pa je pio i Pronizon(to nemojte ni slucajno sami da mu date,mora reci Dr.).Moje misljenje je dok je na HT da treba sve da jede,jaku hranu da bi je izdrzao.

Javi se da razmenjujemo iskustvo pa cemo naravno vremenom preci i na vedrije i lepse teme.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Krenusmo sa HT. I dalje ne znamo koja je vrsta (po jacini), ali znamo (bravo za nas sto bar to znamo) da ce primiti u naredna 3 meseca po 2 ukupno (jednu jedne nedelje a drugu sledece nedelje). Danas je primio Carbopcatin 450mg i Gemzar 1,6gr. Zatim Alox I ampulu i Dexason II ampule. Za sledecu nedelju su napisali Gemzar 1,6g. Kytril II ampule (to je valjda za mucninu) i Dexason II ampule. Valjda je taj Gemzar *otrov* koji mu daju za Ca jer se oba puta pominje. Ako znas vise o toj HT, napisi mi. Za sada je dobro, kao da nije ni isao jutros na HT, mada nam svi kazu da je sve to individualno. Pored Ekomera, koji mu dajemo sada 3 po 3 dnevno, jutros je dr. rekla da obavezno vitamin C ubacimo i kompleks vitamina B (Beviplex). Mi mu rendamo cveklu, jabuku i sargarepu, jede sve normalno mada cemo crveno meso (svinjce pogotovo) da izbacimo skroz. Puno voca, povrca i to je to. Ako imas jos neku inf. i za hranu, slusam.
Inace, kako ste vi? Da li ti je tata isao na kontrolu i sta kazu? Kako se on oseca?
Puno pozz i SRECNO!!!!!!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
topalovici je napisao:
Krenusmo sa HT. I dalje ne znamo koja je vrsta (po jacini), ali znamo (bravo za nas sto bar to znamo) da ce primiti u naredna 3 meseca po 2 ukupno (jednu jedne nedelje a drugu sledece nedelje). Danas je primio Carbopcatin 450mg i Gemzar 1,6gr. Zatim Alox I ampulu i Dexason II ampule. Za sledecu nedelju su napisali Gemzar 1,6g. Kytril II ampule (to je valjda za mucninu) i Dexason II ampule. Valjda je taj Gemzar *otrov* koji mu daju za Ca jer se oba puta pominje. Ako znas vise o toj HT, napisi mi. Za sada je dobro, kao da nije ni isao jutros na HT, mada nam svi kazu da je sve to individualno. Pored Ekomera, koji mu dajemo sada 3 po 3 dnevno, jutros je dr. rekla da obavezno vitamin C ubacimo i kompleks vitamina B (Beviplex). Mi mu rendamo cveklu, jabuku i sargarepu, jede sve normalno mada cemo crveno meso (svinjce pogotovo) da izbacimo skroz. Puno voca, povrca i to je to. Ako imas jos neku inf. i za hranu, slusam.
Inace, kako ste vi? Da li ti je tata isao na kontrolu i sta kazu? Kako se on oseca?
Puno pozz i SRECNO!!!!!!!! :D


Moj tata je danas bio na ultrazvuku i cekam odgovor od DR. al meni kao laiku se cini da ima metastazu od 5 mm.na jetri.Ipak se nadam da sam stvarno laik i da to nije tacno.Sutra vadi krv pa cemo videti i te nalaze a snima i pluca.Ma u strasnom sam grcu,jako se bojim.Jedino sto me tesi sto se on fantasticno oseca i sve moze da radi i najbitnije jako je raspolozen.Cula sam za karboplatinu i gemzar al ti bas nista neznam reci o njima.Moj tata je protiv mucnine pio Ondasan a i to samo kad je dobijao IV i zadnji put HT.Moj savet je da samo pije sto vise tecnosti al ne samo dok prima HT vec da nastavi i kasnije.Moj tata nije slusao pa je doslo do komplikacija.

Izvini,nesto sam sva smozdena i neraspolozena pa i nemogu da se skoncentrisem na pisanje,al se javljam uskoro.

Pozdrav i za celu porodicu i drzim vam fige da istrajete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Gemzar je lek koji se upotrebljava ya lečenje malignih bolesti. pripada grupi citostatika i primenjuje se kod pre svega kod malignih oboljenja pluća, pankreasa, dojke i dr. Ispoljava neželjena dejstva kao što je umor, mučnina, povraćanje, sidrom sličan gripu, gubitak apetita, smanjenje broja krvnih ćelija i dr. Ređe uzrokuje proliv, slabost, gubitak kose, gljivične promene u usnoj duplji, poremećaj sna i tegobe sa disanjem. Lek se sme davati samo u ovlašćenim ustanovama, pod kontrolom stručnog lica. Primenjuje se pojedinačno, ili u kombinaciji sa drugim lekovima (cisplatin, carboplatin i dr. )

Ovo sam ti nasla na jednom medicinskom sajtu.Nadam se da sam ti pomogla makar malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Hvala ti za informaciju o Gamzeru. Verujem da si smozdena i u strahu neopisivom. Kod nas, tj. mog tate, trenutno je sve u redu, ali ja i dalje se brinem, stalno ih zovem da cujem kako je itt. U glavi mi se mota 1001 varijanta (sta ce, kako ce...?), grc u zelucu je stalno prisutan, i stalno neko iscekivanje.
Nema za nas neke velike reci utehe, jer smo dovoljno svesne da ce pre ili kasnije doci opet do *problema*. Ali, MORAMO DA SE BORIMO, RASPITUJEMO, TRAGAMO, AKO TREBA I EKSPERIMENTISEMO I BODRIMO NASE DRAGE STO IM SE TA GAMAD UVUKLA U TELO!
Kakvi su rezultati tvom tati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hvala na pitanju al hvala dragom Bogu tati je dobro a kaze mi jedna Dr.da to na jetri nemora biti metastaza.Krv mu je relativno dobra a snimak pluca jos niko nije pogledao vec sutra idemo na kontrolu pa cemo cuti sta kaze tatina Dr.Sve u svemu i nije losa situacija al ja sam u strasnoj depresiji i uopste nemogu da se opustim.Nadam se da ce sutra tatina Dr.reci da je sve u redu pa da cu i ja moci da se vratim nekom normalnom zivotu.

Iskreno se nadam da ce tvoj tata dobro podneti HT a ako ti ikako mogu pomoci slobodno pitaj.

Veliki ti pozdrav saljem,pa se kuckamo i javljaj kako ti je tata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hvala na pitanju al hvala dragom Bogu tati je dobro a kaze mi jedna Dr.da to na jetri nemora biti metastaza.Krv mu je relativno dobra a snimak pluca jos niko nije pogledao vec sutra idemo na kontrolu pa cemo cuti sta kaze tatina Dr.Sve u svemu i nije losa situacija al ja sam u strasnoj depresiji i uopste nemogu da se opustim.Nadam se da ce sutra tatina Dr.reci da je sve u redu pa da cu i ja moci da se vratim nekom normalnom zivotu.

Iskreno se nadam da ce tvoj tata dobro podneti HT a ako ti ikako mogu pomoci slobodno pitaj.

Veliki ti pozdrav saljem,pa se kuckamo i javljaj kako ti je tata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Tata je Ok, mada pocinje malo da izbegava da jede rendanu cveklu, sargarepu i jabuku, a i kuburimo sa unosom tecnosti. Moracemo izgleda i da se svadjamo malo zbog toga. Cekamo u ponedeljak rezultate krvi da vidimo da li ce moci da mu u utorak daju drugu HT.
Kako je tvoj tata? Sta su vam dr. rekli danas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Ma i ja sam se danas posvadjala sa tatom i oko unosenja tecnosti i oko Isorela i oko PET-a.Vec me stvarno nervira to sto kad je njemu dobro,pravi se pametan i stalno nesto odbija.

Dr.se iznenadila kako tata izgleda a kaze i da su mu rezultati dobri.Mene brine jedino to sto nasa medicina nemoze nista i nepokusava dok god bolest neode u progresiju.

Nadam se da ce tvoj tata moci da primi HT i da ce biti sve ok.,i moj savet je da ga nerazmazite vec samo ostro sa njim da nebiste jednog dana imali samo probleme oko samog lecenja.

Pozdrav i javite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Eto mene ponovo. Sve ide nekim svojim tokom. Ostala nem je u utorak jos 1 HT pa 29.06. konzilijum. Cela HT nije prosla lose, cak po meni-skeptiku-odlicno. Nije imao nikakve bolove, mucnine, opadanje kose...Leukociti su bili zadnji put lose ali smo uspeli da ih podignemo pa je danas primio i 5-tu HT. Nazalost. sedimentacija mu je od juce naglo skocila na 92 (a bila je oko 67), pa me sada to plasi da se slucajno taj rak nije prosirio dalje mada je tata dobro. Videcemo. 23.06. smo zakazali CT grudnog kosa i abdomena i verujem da ce biti dobar. Ne znam. Malo smo se opustili, ali nerviranje i strah su ponovo tu.
Kako je tvoj tata? Ima li nekih *novosti* u vezi njegovog kancera?
Pozz vas puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Drago mi je da si se javila i hvala na pitanju.O mom tati mozes procitati na temi Prijatelji al evo pokusacu ukratko da ti prepricam.
Naime tata se oko Djurdjevdana poceo osecati lose al je izgleda to prikrivao da bi kuci proslavio Slavu pa smo 07.05. otisli na kontrolu i bas u bolnici je dobio temperaturu.Nisu ga primili u bolnicu iako je receno da je dobio upalu pluca.E tu pocinju nase tj.njegove muke sa temperaturom i gusenjem.U ponedeljak ga opet odvezem da snimi pluca i vadi krv (sedimentacija 100/130) i ja sama bez njega odnesem nalaze i snimak u bolnicu i oni kazu i dalje upala.To vece sam ga cak i u hitnu vozila zbog visoke temperature i gusdenja.E onda da ti nepricam muke do 15.05. kad ga konacno primise u bolnicu al njemu sve gore i gore.Uglavnom na osnovu istog snimka u petak opet potvrdjuju upalu pluca a u ponedeljak (nije bilo snimanja),znaci na osnovu istog snimka i bez ijednog nalaza mami telefonom saopstavaju da to nije upala vec metastaze.To bi odprilike znacilo da je tati rak pojeo celo plucno krilo od 12.04. do 07.05.E onda mu 27.05.opet daju HT a sutra treba opet da je dobije ako svi nalazi budu u redu.U medjuvremenu sam zaboravila da ti kazem da je tata imao strasne bolove u zelucu i nadut stomak i da je imao 16 dana temperaturu pa pet nije pa sad svremena na vreme dobije.Ma Boze sacuvaj njegovih muka al stvarno se napatio,medjutim sad smo potegli neke stvari pa krece izgleda nabolje.Ma glupo mi sve i govoriti dok se nevidi ishod.

Tvom tati zelim da ovo sve pregura i da CT pokaze regresiju.
Pozdrav i cuvajte se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAKCINA PROTIV RAKA PLUCA
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 10:27 pm
Postovi: 21
Poslah ti poruku, ali neusoesno pa sad kuckam novu.
Zaista mi je zao sto se se napatili prethodnih mesec dana a jos vise, mada sam opet i opet zgranuta ponasanjem *humanih* doktora!!!
A u kojoj bolnici nisu hteli da ga prime, pa mu rekli da je upala pluca pa telefonski-vidovnjacki-da su metastaze? Uzas! Ima li tome kraja?
Kako ti je tata sada? Da li je juce dobio HT i koliko ih jos ima?
Pozz celoj tvojoj porodici i puno srece :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: