Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 2:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ljudi! ukljucite MOZAK!
da li vam je realno da jedna smola bude u isto vreme lek i protiv raznih vrsta maligniteta, multiple skleroze, da pobosljava psihicki status, regulise krvni pritisak, apetit, itd..itd..
ovo drustvo jeste totalno posrnulo, i zakoni vas ne stite od ovakvih sarlatana, ali upotrebite logiku i ne nasedajte na ovakve budalastine!
da takav "lek" postoji - u doba danas njih tehnologija, kada je informacija nezaustavljiva, ove bolesti ne bi vise postojale.
a mejlove ovog besramnog ljudskog taloga koji vam nudi "lek" ukucajte u pretragu Facebooka, i videcete o cemu je rec

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Postovani Dr
Pored respekta za Vase zvanje (magistrat i dr medecinskih nauka) sto podrazumeva i vrhunsko znanje iz oblasti medicine, prinudjen sam da Vas osporim sa mojim "maleckim" znanjem apropo karcinoma i kanabisovog ulja. Pa, da krenemo redom.

Kao lekar obavezni ste da se pridrzavate odredjenih medecinskih protokola, sto Vi jel i cinite. Medjutim, ako se vec opozivate na FDA protokol sta je lek a sta ne (sta leci a sta ne), zelim da razjasnimo sledece: primetih da priznajete da visoki % THC-a/CBD-a ubija maligne celije, a opet kategoricki tvrdite da ulje ne leci karcinom! Da bih ja razumeo sta ste Vi zapravo rekli, moramo to uraditi na jedan razumljiv nacin koji ce razumeti i ostali koji ovo citaju.

Prvo bih da laicki definisemo sta je primarni kancer. Dakle, kancer je tumor koji je nastao od malignih celija i stvorio maligno tkivo, iliti u prevodu, tamo neka izraslina na mestu gde ne bi trebala da bude a cija je struktura maligna. Ako se slazete sa ovom mojom laickom konstatacijom, presao bih na sledece, I da, uzmimo da pisem o karcinomu dojke.

Kako karcinom leci zvanicna medicina? Hirurskim odstranjivanjem maligne izrasline (tumora) i odredjenih limfnih nodusa, hemijoterapijom i zracenjem...naravno, od stepena estrogenske i progesteronske zavisnosti, HR2 faktora i proliferacijskog indeksa Ki 67 postoje i odredjeni hormonski lekovi, ali ovde ne bih o tome zbog preopsirnog objasnjenja. Drzacemo se hemijo i zracne terapije i poredjenja istih sa terapijom ulja. Dakle, obe medecinske terapije sluze jedino i iskljucivo za unistenje melignih celija, pri cemu unistavaju i razaraju i zdrava tkiva pacijenta. I to se zove lek. Medjutim, kada ulje unistava maligne celije, bez da unistava i razara ostala zdrava tkiva, e tada to nije lek...i samo zato sto tako kaze FDA, zar ne Doktore?

Medjutim, ako pricamo o lecenju kao izlecenju od maligniteta, na osnovu rezultata koje kvalitetno ulje daje u meni poznatim slucajevima (sa urednom med. dokumetacijom), zivotom tvrdim da je toliko ispred hemijoterapije da ga je greh i porediti. A evo i zasto Dr. Obe metode unistavaju maligne celije, hemijoterapija u kracem vremenskom intervalu, ali znamo da ista unistava i sve ostalo...Ulje "radi" sporije (treba mu 90+ dana), ali zato oporavlja vec oslabljeni imunoloski sistem koji hemijoterapija razara. Lecenje i izlecenje nije isto, to Vi znate bolje od mene. Ako uzmemo kao pretpostavku da je jedan od uzroka nastanka karcinoma oslabljeni imunoloski sistem, hemijoterapija ga sigurno nece otkloniti cak naprotiv, jos ce ga oslabiti, dok ce ulje popravljati sta se da popraviti i usput unistavati i maligne celije. U prevodu: hemijoterapija ce kratkorocno pokriti posledicu pri cemu ce uzrok ostati jos opakiji, dok ce ulje ravnomerno leciti i uzrok i posledicu. Sta je lek, procenite sami.
p.s. Izneto je samo moje laicko misljenje na osnovu nekih iskustava, nikako ne savetujem odbijanje hemijoterapije. Svako tu odluku donosi u svoje ime!

Sa Vama se slazem oko mnogo cega, nuzda me naterala da u svojih 50-i kusur citam i ucim sve oko karcinoma, ali verujte da sam mnoge vrhunske onkologe na IORS-u ubedio da alternativa i ulje deluju...dokle, videcemo. Za sada guramo pune 4 god. kao da kancer nije ni postojao

Kada smo kod tih protokola, iznecu Vam jedan porazavajuci podatak, bar sto se tice IORS-a. Verujete li da tamo 95% Dr nemaju pojma sta je stepen telemeraze, za sta su tri naucnika jos '98 dobili Nobelovu nagradu. E sad zamislite situaciju, neko vam leci dragu osobu po tamo nekom protokolu koji mora da se postuje jelte, ali ne samo sto ne radi odredjene analize (predvidjene protokolom) vec i nema pojma za sta iste sluze, ali zato citostatike prepisuje iz "dugogodisnje" prakse. Inace, stepen telemeraze je vrlo bitnan faktor za odredjivanje vrste citostatika za hemijoterapiju, jos '98 priznat i od FDA. Nazalost, istina koja se da proveriti kad god.


Sada bih se malo osvrnuo na kvalitetno ulje.
Zeludac mi se prevrce od ovih preprodavaca (magle)-ulja. Milon puta ponavljamo da ulje mora da se pravi od organski uzgojene biljke i da je najpametnije nauciti da ga sam pravis, ili ga nabaviti od nekog ko vec ima onkoloskog pacijenta. Organska biljka znaci: org. seme, org. prihrana, org. zastita i komplet org. uzgoj. Takva biljka daje 3 x manji prinos od hibrida, ali kod takve biljke priroda cini svoje da ona sama izbalansira preko potreban odnos THC/CBD kao i ostalih kanabinoida kako bi sutra bila lek. Naravno, uz pravilno odgajenu biljku mora se znati kada je treba ubrati, kako i na koji nacin istu pravilno osusiti i kakao napraviti kvalitetno-ulje. Treba napomenuti da u svemu nabrojanom greske nisu ni malo naivne, a greska sa zavrsnom temp. ulja moze od vrhunskog materijala napraviti nista.

Sto se tice ovih preprodavaca pod nick_om bjak, denis i sta znam koliko ih ima pod razlicitim nickovima, iznenadjuje me koliko isti pojma nemaju o ulju koje prodaju....ali neki drugi put cu im razjasniti po neki "detalj", da shvate koliko zive u neznanju i kako to javno pokazuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 5:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Из мог искуства, познавајући пацијенте, успешност званичне медицине у лечењу рака је округлих 0%.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
@aaaca

Nisam za to da se takve izjave daju pausalno, ali sam uvek za obrazlozenje napisanog.
Nastank karcinoma za nauku je do danas enigma...sem pretpostavki, nema pouzdanih info zasto receptori maligne celije u nekom trenutku odbiju da se iskljuce. Nekontrolisanom deobom mal. celije zapravo pocinje proces nastanaka karcinoma. Da bi isti bio klinicki vidljiv, potrebno je izmedju 2-3 pa do 20.god. Karcinom u pocetnim fazama ne daje nikakve siptome niti menja klinicku sliku pacijenta, u vecini slucajeva se otkriva u III i IV stadijumu kada su i metastaze prisutne a imunoloski sistem oslabljen...u prevodu, kada je zivot pacijenta poprilicno ugrozen.

Sta radi zvanicna medicina?
Obzirom da ne zna uzrok nastanka karcinoma, posledicu otklanja hirurskom intervencijom, zracenjem i hemijoterapijom. Prilikom dijagnostike, biopsijom se vrlo cesto raznese malignitet u krv pacijenta, pa ako kancer i nije bio metastazirao posle biopsije se to ocekuje. Naravno, tada nema druge nego hemijoterapijom leciti svoju budalastinu u cilju ubijanja rasutih mal. celija, pri cemu se vec oslabljeni imuno sistem jos vise slabi otrovom zvanim "citostatik", a koji apsulutno razara sve u organizmu.

Kada smo vec kod citostatika, opazanja sam objasnio u postu ispred. Kod nas onkolozi lece po nekom odredjenom i priznatom (FDA) "protokolu", ali slucajno ne rade i potrebne analize po istom. Iz razloga da ne uticem na odluke obolelih po pitanju citostatika svoje misljenje cu zadrzati, ali istima predlazem da na konzilijumu postave pitanje:"na osnovu cega ste meni prepisali tu i tu vrstu citostatika a da mi niste uradili sve analize". Ako Vas priupitaju koje analize, a Vi odgovorite:"one predvidjene protokolom"...u najmanju ruku bice zbunjeni, pojedici cak i postidjeni.

Iznecu Vam jos jedan porazavajuci podatak, a koji slucajno procitah na netu.
Naletim na izjavu Isidore Bjelice koju je dala za neke novine, ako se ne varam u oktobru 2015.god. gde objasnjava da je ona za nase "strucnjake" bila zdrava u okt. 2015. kada su joj lekari iz jedne bolnice u Makedoniji pronasli hrpu metastaza na razlicitim organima. Navodno, mi u Srbiji nemamo taj neki aparat (ne navodi koji) najnovije generacije koji otkriva rane metastaze, ali eto ima ga Makedonija. Znajuci koliko je bitna rana dijagnostika metastaza, a znajuci da ne postoji svemoguci CT ili koji god to aparat bio, kao covek sam razocaran znanjem dijagnostike nasih "strucnjaka".

Gde pacijenti i rodbina grese, po meni...aprpo ulja kanabisa.
Primecujem da se vecina familija obolelog odlucuje za ulje uglavnom u termalnim fazama, t.j. kada situacija postane preozbiljna sa unistenim imunoloskim sistemom i vitalnim organima. Citajuci po forumima iskustva, pravo-ulje nije bitnije pomoglo jedino u tim i takvim situacijama...za situacije sa metastazama u limfnim nodusima do IV stadijuma gde je na vreme uradjena promena ishrane i terapija uljem, u vise slucajeva imam fenomenalna iskustva i rezultate sa veoma invazivnim karcinomima. Dakle, zato i napisah onaj onoliki post upucen drbgd. Stoji da zvanicna medicina moze da uspori sirenje karcinoma, ali da ga izleci....samo ako se razmnozavanje malig. celija samo od sebe iskljuci, sto je vrlo moguce i sto se desava u uzasno malom %. E to su slucajevi izleceni zvanicnom med.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Evo da se i ja ukljucim.
Prvo bih napravio jednu korekciju oko definicije samog tumora.
Tumor i kancer nije isto.Tumor je novotvorevina koja moze biti benigna-dobrocudna i maligna-zlocudna,a kancer je zlocudna novotvorevina.
Svaki tumor bilo zlocudni ili dobrocudni moze se ambulantno rjesiti.
I uzrok tumora je poznat.Dakle tumor nastaje ostecenjem gena.Svaka celija nastaje diobom majke celije,dioba je strogo precizirana.Kada se poremeti dioba onda se celije nekontrolisano razmnozavaju i stvaraju tkivi i samim tim u organizmu je nastalo strano tijelo koje remeti normalnu funkciju organizma.
Da bi neki preparat priznali kao lijek mora se odgovoriti na neka pitanja.
Da li ulje kanabisa utice na "nesto" sto lijeci organizam od tumora?
Da li ulje kanabisa samo lijeci organizam od tumora,ako da kako?
Kako ulje kanabisa utice na sam organizam?
Sta se desava u organizmu kada se konzumira ulje kanabisa?
Sta se desava u organizmu kada/ako ulje kanabisa lijeci organizam od tumora?
Kako reaguju drugi organi kada/ako ulje kanabisa lijeci organizam od tumora? itd....
Ja znam da se dosta osoba rjesilo tumora konzumacijom kanabisa,ali ipak tu se postavljaju mnoga pitanja i postoje razna istrazivanja...

______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 3:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У последња четири месеца од пет пацијената који су хематолошки лечени а које сам имао прилике да видим, свих пет је умрло. Један од њих је "лечен" више година, тако да статистика није беспрекорна, али поента је да је свих пет умрло.

Најгоре је што сам сигуран да су бар двојица могла без проблема још дуго година да живе само да лекари нису направили грешке.

Осим тога пре неки дан на дневнику рекоше да сваки дан једно дете умре од рака а једно се разболи. Математика је јасна: сва умиру.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 25, 2016 7:11 pm
Postovi: 5
Dobro vece svim forumasima i doktorima.Duze vrijeme citam ovu temu,i imao sam iskustva sa kanabisovim uljem.
Moja zena je bila obolila od raka debelog crijve.Simptoma u pocetku nije ni bilo,jednog dana je otisla na kontrolu jer joj se apetit smanjio.Isli smo kod privatnika koji joj je dao samo neke tablete.Posto je i dalje apetit padao otisli smo u drzavnu instituciju gdje su joj uradili detaljne pretrage i patoloski nalaz je utvrdio da se radi o zlocudnom tumoru.
Bila je narucena na operaciju ali je nije prifatila.Preko komsije i njegovog sina iz Holandije smo nabavili kanabisovo ulje koje je konzumirala duzi vremenski period.
Apetit joj se vratio i otisli smo ne pregled kod doktora.I utvrdjena je metastaza.Doktor je odamh htio naruciti operaciju,ali mi nismo mogli da vjerujemo pa smo otisli kod drugog doktra i on je to isto potvrdio.Poslije smo se konzultirali sa patologom koji je rekao da je ovo zadnji rok.Ako se ne prifati da joj je ostalo jako malo zivota,a poslije se nece moci operisati.Cekali smo 2 dana i operisana je operacija je trajala punih 9 sati koja je na kraju uspjesno obavljena.
Kanabis nam nije nista pomogao,i cast svaka doktorima koji su je operisali.

p.s. Komsija koji nam je rekao za kanabisovo ulje se izljecio od karcinoma zeludca.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 25, 2016 7:11 pm
Postovi: 5
I ako mi neko od clanova foruma moze napisati po MKB-10 klasifikaciju tumora dojke.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
C50 Neoplasma malignum mammae-Zlocudni tumor dojke
C50.0 Neoplasma malignum popillae et areolae-Zlocudni tumor bradavice i koluta bradavice dojke.
C50.1 Neoplasma malignum mammae,portis centrali-Zlocudni tumor sredisnjeg dijela dojke.
C50.2 Neoplasma malignum mammae,quadrantis superomedialis-Zlocudni tumor gornjeg unutrasnjeg kvadranta dojke.
C50.3 Neoplasma malignum mammae,quadrantis inferamedialis-Zlocudni tumor donjeg unutrasnjeg kvandranta dojke.
C50.4 Neoplasma malignum mammae,quadrantis superolateralis-Zlocudni tumor gornjeg spoljasnjeg kvadranta dojke.
C50.5 Neoplasma malignum mammae,guadrantis inferolateralis-Zlocudni tumor donjeg spoljasnjeg kvadranta dojke.
C50.6 Neoplasma malignum mammae,processus axillavis-Zlocudni tumor pazusnog dijela dojke.
C50.8 Neoplasma malignum mammae,limites transiens-Zlocudni tumor koji prelazi donje granice dojke.
C50.9 Neoplasma malignum mammae,non specificatis-Zlocudni tumor dojke,neoznacen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 12:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мирко, мислим да си у заблуди када кажеш да канабис ништа није помогао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 25, 2016 7:11 pm
Postovi: 5
Pa nama nije,jeste vratio apetit.
Ali komsiji koji je imao zlocudni tumor je pomogao.
Dva doktora jedan privatnik spec. drugi Mr.spec. iz drzavne institucije su dali istu dijagnozu koju je patolog,koji je radio pato-histoloski nalaz prije konzumacije kanabisa,potvrdio.
I dr.Dzindo hvala za klasifikaciju tumora dojke.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Dr.Dzindo je napisao:
Evo da se i ja ukljucim.
Prvo bih napravio jednu korekciju oko definicije samog tumora.
Tumor i kancer nije isto.Tumor je novotvorevina koja moze biti benigna-dobrocudna i maligna-zlocudna,a kancer je zlocudna novotvorevina.


Dr., kakvu korekciju Vi spominjete?
Evo citat iz mog prethodnog posta:"Dakle, kancer je tumor koji je nastao od malignih celija i stvorio maligno tkivo, iliti u prevodu, tamo neka izraslina na mestu gde ne bi trebala da bude a cija je struktura maligna Ne, nije sija no vrat! Tumor=izraslina.

[quote=Svaki tumor bilo zlocudni ili dobrocudni moze se ambulantno rjesiti.[/quote]

Za ovaj navod, no coment. I uklanjanje masnog tkiva se vise ne radi ambulantno, a vec neki ozbiljniji tumor ili kancer...bez klinickih ispitivanja, tesko da se moze savesno i odgovorno cak i posmatrati a kamo li resiti (otkloniti).

[quote=I uzrok tumora je poznat.Dakle tumor nastaje ostecenjem gena.Svaka celija nastaje diobom majke celije,dioba je strogo precizirana.Kada se poremeti dioba onda se celije nekontrolisano razmnozavaju i stvaraju tkivi i samim tim u organizmu je nastalo strano tijelo koje remeti normalnu funkciju organizma.[/quote]

Ovde se bavite igrom reci, pa dok ne precizirate o kojoj vrsti tumora (benignoj ili malignoj) se izjasnjavate, ne postoji nacin za zdravu diskusiju. Ali, obzirom da sve vreme pricamo o karcinomu (iliti malignom tumoru) pogotovu sto spominjete deobu celija, bice da ste mislili na karcinom...pa cu shodno tome ukratko.
Ko bude pronasao uzrok nastanka maligniteta, bez igre reci, taj ce u najmanju ruku dobiti Nobelovu nagradu. Posledica (a ne uzrok) nastanka maligniteta je stvaranje mal.-tumora opisanim nacinom ili redosledom, ali uzrok zasto maligna celija u nekom trenutku odbija da se iskljuci, za sada je jos uvek enigma.

[/quote]Da bi neki preparat priznali kao lijek mora se odgovoriti na neka pitanja.
Da li ulje kanabisa utice na "nesto" sto lijeci organizam od tumora?
Da li ulje kanabisa samo lijeci organizam od tumora,ako da kako?
Kako ulje kanabisa utice na sam organizam?
Sta se desava u organizmu kada se konzumira ulje kanabisa?
Sta se desava u organizmu kada/ako ulje kanabisa lijeci organizam od tumora?
Kako reaguju drugi organi kada/ako ulje kanabisa lijeci organizam od tumora? itd....
Ja znam da se dosta osoba rjesilo tumora konzumacijom kanabisa,ali ipak tu se postavljaju mnoga pitanja i postoje razna istrazivanja...

______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije[/quote]

Lepo je cuti kako i sami znate da se dosta osoba izlecilo konzumacijom kan.-ulja, a istrazivanja da isto postane lek...bez obzira na rezultate, ne verujem da ce u skorijoj buducnosti FDA to priznati. Razlog. Od toliko zemalja gde je upotreba kanabisa legalizovana godinama unazad, jos uvek ne postoji ni jedna zemlja u kojoj je legalna i proizvodnja kan.-ulja sa visokim % THC-a. Pustite sta neupuceni pisu po netu, pokusajte da ga nabavite pa cete ukapirati o cemu pricam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Ja znam da se ne razumijete u medicinu i ne kontate o korekciji koju sam napisao,ali neko od struke bi skontao.
Napisali ste "kancer je tumor" "a cija je struktura maligna" kancer-struktura maligna,tumor struktura maligna i benigna.
Da ste napisali kancer je zlocudni tumor,to je vec nesto drugo.Ali kancer nije isto kao i tumor.
Zlocudni tumor je Planceluarni/Anaplasticni karcinom,Adenokarcinom,Sakromi....
I tumor se moze ambulantno rijesiti sto je u 0.50% svih slucajeva mozda i manje,sto je vrlo rijetko,ali moze.Jer tumor je zapravo kao gljivica koja buja od nekontrolisanog razmnozavanja malignih celija,koji sam nastanak vec naveo.

Ako se pozivate na to da kanabisovo ulje lijeci,otklanja,ubija ili sta vec,maligne celije,onda mi to i objasnite.

A ja ne neki nacin i mislim,necu raci da znam,da THC ubija maligne celije,ali o samoj medicini/patologiji tumora znam mnogo toga i to ne mogu potvrditi.


______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Doktore, pobogu...tumor je med. izraz za svaku (neprirodnu) izraslinu na bilo kom delu tela.
Razlika izmedju malignog i benignog tumora se ogleda u sastavu iliti strukturi te izrasline. Dakle, razlikuju se po strukturi. Struktura, Vikipedija: О структури говоримо онда када су елементи повезани у целину која, као таква, има своје специфичне карактеристике, и кад су особине елемената, од којих је та целина састављена, сасвим или делимично зависне од особина целине.

Gde sam pogreso Dr sto sam napisao: kancer je tamo neka izraslina-(medecinski naziv-tumor) cija je struktura maligna? U konkretnom slucaju, kod kancera maligna struktura ima specificne karakteristike (malignih celija) od kojih je ta celina sastavljena, sasvim ili delimicno zavisne od celine. Ako znamo da je svaki maligni (zlocudni) tumor prokrvljen, a da je specificna karakteristika te ukupne mase maligna, ne vidim po kom osnovu mi osporavate napisano?

Sto se tice odstranjivanja i lecenja kancera ambulantno, a i onog opisa "uzroka" kako isti nastaje, zaista smatram da nema smisla o tome...pogotovu ne na ovakav nacin.
Dokrore, 5-god. razgovaram sa vrhunskim onkolozima na IORS-u, citam hrpu podataka sa neta, ali do sada nisam naisao ni na polu-tvrdnju zasto se maligna celija u nekom momentu ne iskljucuje. Pretpostavki milon ima, ali dokazanih cinjenica NI JEDNA!
Primecujem da Vi stalno vrtite istu pricu: tumor nastaje od nekontrolisanog razmnozavanja malig. celija...Ok, znamo kako se formira tumor, ali ne i zasto nastaje nekontrolisano razmnozavanje...uzrok nastanka (kancera) zlocudnog tumora.

Ne znam kako da objasnim, odnosno kako da opisem na koji nacin ulje ubija malig. celije. Jednostavno ih unistava kao hamijoterapija, ali po kom principu, to ni nauka ne ume da objasni....ili nece, sve je vrlo diskutabilno pogotovu u poslednjih godinu-dve.
Ono sto mogu da potvrdim za kvalitetno ulje: unistava malig. celije dokaz: tumormarkeri u zestokom padu, dovodi do smanjenja ili nestanka metastaza, u jednom slucaju (kancer pluca) kompletan nestanak neoperatibilnog tumora. Komplet krvna slika sa biohemijom ulazi u normalne vrednosti, regulise krv. pritisak i aritmiju, regulise nivo secera bez insulina kod dijabeticara, poboljsava apetit, spavanje, eleminise bol itd, itd...po nekim mojim opazanjima, ubedjen sam da oporavlja kompetan imunoloski sistem. Dokaz: supruga vise ne zna sta su one gripouzne infekcije, dok deca i ja redovno to pokupimo.

Primetno je da se u zadnje vreme, pre svega u naucnim krugovima polemise oko procenta THC/CBD, odnosno koliko je procenata cega potrebno da bi se ubijale malig. celije. dojke, pankreasa, prostate. Opet, ja sam misljenja da to priroda sama regulise u pravilnom org. uzgoju a da neko iz FDA koristi situaciju da zbuni potencijalne nove korisnike.
Takodje sam misljenja, na srecu to misle i neki svetski naucnici, da je za nastanak kancera kriv mozak onkoloskog pacijenta, tacnije da mozak iz nekog razloga prestane da salje signal malig. celijama da se iskljuce....teoretski vrlo moguce, ali nazalost nema i dokaza za tu pretpostavku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje od kanabisa-Canabis Oil, leči sve
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
@Mirko00
Meni bodu oci ove dve tvoje: "Preko komsije i njegovog sina iz Holandije smo nabavili kanabisovo ulje koje je konzumirala duzi vremenski period a potom: "Kanabis nam nije nista pomogao,i cast svaka doktorima koji su je operisali".

Bilo bi lepo ako bi nam objasnio sta podrazumevas pod "dugi vremenski period"?
Na kojoj dnevnoj dozi je supruga bila taj "dugi-period", koju ukupnu kolicinu ulja je popila dok niste shvatili da joj isto nije pomoglo?
Koliko si siguran da ti je iz Holandije stiglo "kvalitetno" ulje za karcinom? Ako navedes samo cenu za 10.mil, orjentaciono ti mogu reci i sta si dobio.
Veruj, i u Holandiji je pravo ulje vrlo tesko pronaci na ilegalnom trzistu, a ako ga i nadjes isto je k'o otrov skupo cak i za njihov standard. I tamo ga rade uglavnom pojedinci od (po meni) vrlo diskutabilnog materijala. Uzalud pisemo da parvo ulje treba sam praviti od biljke iz cisto org. uzgoja, ili ga eventualno uzeti od porodica koje imaju onkoloskog pacijenta...uvek tu bude i malo viska, jer nemoguce je pogoditi tacnu kolicinu prilikom org. uzgoja.
U Hol. uglavnom svi idu na kolicinu i zato seju hibride, tako da o org. uzgoja gotovo nema. I da ne objasnjavam razlike izmedju hibrida i organika, unutrasnjeg i spoljasnjeg uzgoja, napomenucu samo da imaju razlicit % odredjenih kanabinoida...e taj miks odredjenog % kanabidoida koji priroda sama regulise je jakoooo bitan, ustvari najbitniji.

Nastank karcinoma i metastaza se ne meri mesecima vec god., a sama biopsija ume da stvori preduslove za stvaranje sek.depozita (metastaza). Nije ulje sigurno odmoglo u tom periodu, ali ako postoje metastaze i na drugim organima (izvan lifnih nosusa), tu bez hirurskog uklanjanja primarnog kancera...tesko sa ma kojom terapijom.
Pravo Ulje jeste mocno, ali nije i svemoguce!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: