Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, bas me dugo nije bilo, jer se svasta izdesavalo.
Moja mama je umrla pre 15 dana posle mnogo muka. Mucila se do poslednjeg dana u bolovima i na morfijumu koji nije mnogo pomagao. Ne znam sta da kazem sem da tako nesto covek ne zeli ni najgorem neprijatelju.
Nebojsa, nadam se da ti je mama dobro. Javi kako ste.
Veliki pozdrav i sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Ned Okt 30, 2011 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anciba jako mi je zao zbog tvoje mame, moje iskreno saucesce!
Moja mama je u avgustu isla na konzilijum nakon 6 hemoterapija, svi nalazi su joj uredni, lekari su zadovoljni, tako da od sada mama treba da radi redovne ginekoloske preglede i na 3 meseca tumor markere, i da se javi na kontrolu. nadam se da ce biti sve kako treba!
Veliki pozdrav za tebe, cuvaj se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 19, 2007 2:32 pm
Postovi: 8
Evo i ja da se ukljucim u vasu temu, s obzirom da vec pune 2 godine pratim ove forume, ali nikada nisam razmenila sopstvena iskustva o bolesti, toku, lecenju i recidivu. Naime, mojoj mami je pre 2 godine (12.2009.) dijagnostifikovan adenokarcinom jajnika, IIIc, G2, NG3, sa, tada, metastazom na trbusnoj maramici od 7 cm! Nakon operacije u Narodnog frona (sto nikome ne bi preporucila) i ciklusa od 6 hemoterapija (Taxol-carbo), bolest se povukla, sve je bilo ok, do nedavno (11.2011), kada je na redovnoj kontroli uocena blaga progresija na limfnim cvorovima u retroperitoneumu (par cvorova po 10mm i jedn od 18mm). Sada opet cekamo na poziv za hemoterapiju, i agonija ponovo pocinje...
Ono sto bi svima rekla, a jako je bitno jeste da u njenom slucaju tumor markeri nisu ni malo bili merodavni (CA 125 je neposredno pred operaciju bio 24, a ref.vr. je do 21), a sada, kada se bolest opet vratila Ca125 je svega 7,4. Nemojte se oslanjati nikada samo na to.
U medjuvremenu je bila na makrobiotici, ali ocigledno ni to u njenom slucaju nije imalo efekta... Sada smo poceli sa Vidatoxom, a u planu mi je da nabavim i Escozul...
Nada MORA da postoji kod svih nas, a postovi koje pisu evelin i ostali borci mi daju snagu da verujem u pobedu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
nebojsabljak je napisao:
anciba jako mi je zao zbog tvoje mame, moje iskreno saucesce!
Moja mama je u avgustu isla na konzilijum nakon 6 hemoterapija, svi nalazi su joj uredni, lekari su zadovoljni, tako da od sada mama treba da radi redovne ginekoloske preglede i na 3 meseca tumor markere, i da se javi na kontrolu. nadam se da ce biti sve kako treba!
Veliki pozdrav za tebe, cuvaj se!


Тако ми је драго да ти се мама опоравља и да је сада добро!!!!!!!! Нисам често на форуму, радим и борим се својим клинцима и свакодневним проблемима. Од све туге за мамом која не престаје и празнине, живот тече даље. Ту су неки нови проблеми, алли оно, непоновило се. Гледати неког рођеног да умире у онаквим мукама, без могућности да му икако помогнем, је страшно.
Поздрави маму и реци јој да само гура напред, да гледа у тебе и твоје и да само види срећу и разлог за борбу. Велики поздрав и све најбоље у животу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Dec 16, 2011 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
JovanaM je napisao:
Evo i ja da se ukljucim u vasu temu, s obzirom da vec pune 2 godine pratim ove forume, ali nikada nisam razmenila sopstvena iskustva o bolesti, toku, lecenju i recidivu. Naime, mojoj mami je pre 2 godine (12.2009.) dijagnostifikovan adenokarcinom jajnika, IIIc, G2, NG3, sa, tada, metastazom na trbusnoj maramici od 7 cm! Nakon operacije u Narodnog frona (sto nikome ne bi preporucila) i ciklusa od 6 hemoterapija (Taxol-carbo), bolest se povukla, sve je bilo ok, do nedavno (11.2011), kada je na redovnoj kontroli uocena blaga progresija na limfnim cvorovima u retroperitoneumu (par cvorova po 10mm i jedn od 18mm). Sada opet cekamo na poziv za hemoterapiju, i agonija ponovo pocinje...
Ono sto bi svima rekla, a jako je bitno jeste da u njenom slucaju tumor markeri nisu ni malo bili merodavni (CA 125 je neposredno pred operaciju bio 24, a ref.vr. je do 21), a sada, kada se bolest opet vratila Ca125 je svega 7,4. Nemojte se oslanjati nikada samo na to.
U medjuvremenu je bila na makrobiotici, ali ocigledno ni to u njenom slucaju nije imalo efekta... Sada smo poceli sa Vidatoxom, a u planu mi je da nabavim i Escozul...
Nada MORA da postoji kod svih nas, a postovi koje pisu evelin i ostali borci mi daju snagu da verujem u pobedu...


Драга Јована, жао ми је што све то пролазиш са мамом. Видела си из мојих постова да сам и ја са мамом прегурала тешких годину ипо дана и да није било спаса, тако да знам кроз коју агонију пролазите. За те тумор маркере не знам, мислим да су ти СА125 само за јајнике, а ако се твојој мами појавило сада на лимфним чворовима, мислим да зато не показују повишене вредности. Што ти се видатокса тиче, провери са сандрао, али сам је ја разумела да су он и есцозул један те исти лек, само да се сада есцозул зове видатокс, после регистрације лека. Тражила сам информације за једну пријатељицу, па ми је она тако објаснила.
Велики поздрав, све најбоље и пуно лепих мисли ти шаљем за подршку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 14, 2013 8:52 pm
Postovi: 4
@nebojsabljak ili @anchiba molim da mi se javite putem sms poruke,ja cu vas zvati. Imam problema sa majkom kao i vi sto ste imali pa bih voleo dami preko telefona kazete sve,a ne da ocekujem ovde poruku. Molim vas jos jednom da mi se javite.@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba 063318762 0604557700
Aleksandar 063318762 --- Mirjana 0604557700


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 14, 2013 8:52 pm
Postovi: 4
[quote="nebojsabljak"]Molim vas da mi protumacite patoloski nalaz za mamu koja je inace stara 52 god. Javila se ginekologu zbog vidno uvecanog abdomena, bez bolova. Pocetkom Januara je radila histerektomiju i obostranu adnesektomiju, hirurg kaze da pri pregledu okolnih organa trbusne duplje nije primetio nista suspektno. Juce nam je stigao nalaz sa patologije, ispostavilo se da je mucinozni adenokarcinom. Molim Vas da mi protumacite ovaj nalaz, jer ja iskreno ne razumem bas nista!
Tkivni uzorak uterusa i 1 jajnika
Tuba izvijugana, jajnik kompaktne gradje.
B: Tu loptast, ispunjen zelatinastim sadrzajem, scisticne formacije, glatke sjajne povrsine.
Micro:
I- U- pojedinacne i u manjim grupama karcinomske ( mucinozne ) celije.
II - Adenomyosis uterii
- cervicitis chronica cystica cum metaloplasio epitheli sgamosi partim dys plasio gradus 1 ( cyn 1 ).
- corpora atretica ovarii cum fibrosis ( incipiens) tubaria.




@nebojsabljak ili @anchiba molim da mi se javite putem sms poruke,ja cu vas zvati. Imam problema sa majkom kao i vi sto ste imali pa bih voleo dami preko telefona kazete sve,a ne da ocekujem ovde poruku. Molim vas jos jednom da mi se javite.@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba@nebojsabljak ili @anchiba 063318762 0604557700
Aleksandar 063318762 --- Mirjana 0604557700


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
k6777r morate još mnogo toga da napišete sa otpusne liste.
mora pisati nešto carcinoma cystadenomucinosum ovarii..... ( pa pored toga još nešto)
da li je rađen ct/mr abdomena?
ovo što ste napisali za adenomyosis uteri je prilično nebitno, kao iu cervicitis chronica jer je ovo izlečeno sa vađenjem materice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 14, 2013 8:52 pm
Postovi: 4
Bokily je napisao:
k6777r morate još mnogo toga da napišete sa otpusne liste.
mora pisati nešto carcinoma cystadenomucinosum ovarii..... ( pa pored toga još nešto)
da li je rađen ct/mr abdomena?
ovo što ste napisali za adenomyosis uteri je prilično nebitno, kao iu cervicitis chronica jer je ovo izlečeno sa vađenjem materice.



Ne, to smo napisali da bi nam se dvoje ljudi koje smo pomenuli javilo. Ovo gore navedeno nije njeg nalaz, vec smo samo nestrucni u postovanju.

Ct radjen ali nista nije nadjeno, kazu da se na ct ne moze videti trbusna maramica. Laparaskopski joj je izvadjena slobodna tecnost iz stomaka, cekmo jos nalaze. Tada je utvrdjen tumor koji je metastazirao u stomaku, sumnja se da je poceo od jajnika. Zeludac, jetra, srce, pluca, sve je ok... Pre osam godina operisala rak dojke, od tada ima problem sa kostima, ali sa tim se borimo. Ali ova situacija sada nam je prioritet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: