Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba je napisao:
Joj, Nebojsa, i ja tebe da pitam kako ti je mama? Razmisljam ovih dana da te pitam jel pocela sa terapijom?
Mama je ... pa ne znam. Otoci su se povukli. Ide na snimanje bubrega danas, a na konzilijum nikako da ode zbog ovog vremena. I dalje je slaba i slabo se krece, a o mucninama i o povracanju da ne govorim.
Svakog dana sam u haosu, a ovih poslednjih katastrofa. Danas mi je sinu rodjendan, meni je prvi radni dan, a ona ide na snimanje.
Pisi kako ti je mama.
Pozdrav i sve najbolje!!!


Srecan rodjendan sa malim zakasnjenjem :)
Izvini, ali zasto ide na snimanje bubrega, i kakvi otoci su bili u pitanju? Nisam bas u toku, izvini molim te! Slabo sam imao vremena ovih dana da iscitavam postove- ludnica na poslu!
Nadam se da ce mami snimci biti dobri!

Moja mama prima prvi terapiju u petak. Juce je radila nalaze krvi, srecom sve je OK, a tumor markeri su opali, pre operacije je CA 125 bio 41,6 ( ref.vrednost -35) CA 19.9 je bio 42,15( ref.vrednost -37), a sada su CA125 20, a CA 19.9 11. Koliko znam to je dobro. Nadam se da ce dobro podneti hemoterapiju. Vece pre hemoterapije treba da primi Dexason ampule, pretpostavljam da je to zbog moguce mucnine.
Veliki pozdrav i javi rezultate! Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
E, sjajno sto su ti mami bolji tumor markeri!!!! To jeste dobra vest. Moja mama je radila tumor markere u decembru i bili su OV125 429, gde je referentna vrednost 38. Sta da ti kazem sem da ne brinete. Bice ti ona dobro!!!

Mojoj mami izgleda da su bubrezi dosli na red, nazalost. Nisu metastaze, ali nesto nije u redu. Oticale su joj noge, pa par dana je bila otecena u licu. Sada je to splaslo, ali su je poslali da snimi bubrege, pa cemo sutra videti sta kaze urolog za rezultate. Meni je sve nerazumljivo u nalazima, pa cemo sacekati sutrasnji dan.
Pri tom, povraca posle svakog obroka, sem ako ne popije Klometol, a ni on vise nije stopostotna zastita zeluca.
Ona mi je mnogo lose i tesko mi je jer joj je sve mucenje. Slabo se krece, jer su joj noge utrnute do kolena kao posledica hemoterapije. Inace, mislim da sada, 6 meseci od poslednjeg merenja, nema vise ni ona 42 kilograma. To povracanje i iscrpljivanje mucninama joj dodatno oduzima snagu.
Ovo je ukratko njeno trenutno stanje. Svasta nesto je jos tu i sto se tice njenog psihickog stanja, odbijanja da se zdravo hrani, zaboravljanje na lekove i insulin, posto je vode kao dijabeticara od operacije, .... Ne znam, mogla bih da pricam do sutra.

Javi obavezno kako ti je mama posle prve terapije, a sigurno nece imati velike probleme.
Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba je napisao:
E, sjajno sto su ti mami bolji tumor markeri!!!! To jeste dobra vest. Moja mama je radila tumor markere u decembru i bili su OV125 429, gde je referentna vrednost 38. Sta da ti kazem sem da ne brinete. Bice ti ona dobro!!!

Mojoj mami izgleda da su bubrezi dosli na red, nazalost. Nisu metastaze, ali nesto nije u redu. Oticale su joj noge, pa par dana je bila otecena u licu. Sada je to splaslo, ali su je poslali da snimi bubrege, pa cemo sutra videti sta kaze urolog za rezultate. Meni je sve nerazumljivo u nalazima, pa cemo sacekati sutrasnji dan.
Pri tom, povraca posle svakog obroka, sem ako ne popije Klometol, a ni on vise nije stopostotna zastita zeluca.
Ona mi je mnogo lose i tesko mi je jer joj je sve mucenje. Slabo se krece, jer su joj noge utrnute do kolena kao posledica hemoterapije. Inace, mislim da sada, 6 meseci od poslednjeg merenja, nema vise ni ona 42 kilograma. To povracanje i iscrpljivanje mucninama joj dodatno oduzima snagu.
Ovo je ukratko njeno trenutno stanje. Svasta nesto je jos tu i sto se tice njenog psihickog stanja, odbijanja da se zdravo hrani, zaboravljanje na lekove i insulin, posto je vode kao dijabeticara od operacije, .... Ne znam, mogla bih da pricam do sutra.

Javi obavezno kako ti je mama posle prve terapije, a sigurno nece imati velike probleme.
Pozdrav i sve najbolje.


Mama je primila prvu hemoterapiju u petak, bila je dosta uplasena, pritisak skocio, pa se to regulisalo injekcijom, ali sve u svemu dobro je proslo. U petak i subotu je sve bilo OK, u nedelju je pocela da oseca bolove u kolenima i opstipaciju. Danas joj je bilo i muka, ali popije Klometol pa i to prodje. Poceli su i valunzi, tesko znojenje, mada mislim da je to pitanje klimaksa a ne hemoterapije ( ako ne gresim ). Sve u svemu, mama se dobro sada drzi psihicki, lepo se hrani, pa se nadam da ce to biti dobro. Inace, rekli su joj da posle 3.hemoterapije uradi CT abdomena i male karlice uz tumor markere. Ne znam sad je li to standardna procedura, posto su joj prvobitno odredili 6 ciklusa?
Anchiba, kako je tvoja mama ovih dana? Kakvi su snimci bubrega? Nadam se da je psihicki bolje i da se dobro hrani, jer koliko sam ja do sada moga da shvatim , psiha je izgleda presudna u svemu ovom!
Veliki pozdrav i nadam se lepim vestima od tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 8:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
E Nebojsa, ne javih se ranije, jer sam u guzvi.

Ovo za snimak abdomena posle treceg ciklusa je normalno. Mama je posle svaka tri ciklusa prikupljala rezultate i isla na konzilijum gde su ili menjali ili nastavljali sa istom terapijom. Ne brini nice sve o.k. Dobro je da tvoja mama nema izrazene nuspojave, a i ako se pojave, traju nekoliko dana posle primanja. Jel prima na 7 dana terapiju ili su joj nesto promenili? Kada primi trecu terapiju, gledajte da rezultate pribavite brzo i da konzilijum posetite pre nego dodje vreme da primi cetvrtu terapiju. Ne valja da se pravi veliki razmak izmedju 2 terapije.

Mojoj mami jedan bubreg ne funkcionise vise kako treba. Na jednom snimanju se pokazalo da skroz ne radi, na drugom da delimicno radi. Nju taj bubrega pomalo boli. Treba da odnesem rezultate urologu, pa da vidimo sta dalje, da li da ga vracaju u funkciju nekim sondiranjem ili ce ga ostaviti tako, ako drugi bubreg moze normalno da vrsi svoju funkciju.

Inace je i dalje slaba, ali smo sestra i ja uspele (JUHU) da pribavimo Eskozul sa Kube pa cemo videti ovih dana kada pocne da ga pije kakvi ce rezultati biti. Pretpostavljam da si video temu pod nazivom Eskozul. Procitaj malo. Mozda moju mamu nece izleciti, ali se nadam da ce joj malo poboljsati zivot. Mislim da bi tvojoj mami pre pomogao. Procitaj obavezno i raspitaj se malo.

Veliki pozdrav zelim i brzo ozdravljenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, kako ti je mama? Jel prima terapiju na 7 dana i da li je imala konzilijum?
Javi sta se desava.
Veliki pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Čet Mar 17, 2011 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba, zaboravio sam prethodno da napisem da mama ipak prima terapije na 21 dan. Za sada je dobro, radila je pre par dana nalaze, krvna slika je malo losija ali nista drasticno, ne znam sada tacno koje su vrednosti, ali sve je tu malo ispod granice normale, dok su limfociti normalni. Pridrzava se zdrave ishrane, pa verujem da ce se i krvna slika popraviti do naredne terapije, 2.po redu, koja je 25.03. Danas sam nacuo da bi mozda bilo problema oko primanja terapije, izgleda da nemaju citostatika ili kasne isporuke, a koliko sam mogao po forumima da vidim ne valja kasniti sa primanjem, pa ne znam kako bi mogli pacijenti sami da kupe ukoliko bolnice trenutno nemaju. Jesi li ti upucena da li to moze da se kupi u svojoj reziji pa da se nosi u bolnicu i primi, i koliko kosta otprilike? Pokusavao sam na net-u naci priblizne cene, ali bezuspesno!
Kako je tvoja mama,hrani li se zdravo? Koliko terapija ima da prima? Sta su joj rekli lekari na poslednjem konzilijumu? Kako deluju terapija na preostali tumor( ako sam te dobro shvatio nisu uspeli sa tankog i debelog creva da odstrane sve)? Kakva je situacija sa bubrezima? Pisi mamina iskustva sa Escozul-om, da li joj pomaze?
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba je napisao:
Nebojsa, kako ti je mama? Jel prima terapiju na 7 dana i da li je imala konzilijum?
Javi sta se desava.
Veliki pozdrav!!!



Anchiba, kako ti je mama? Ne javljas se! Sve u redu?
Veliki pozdrav! Javi sta se desava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Joj, Nebojsa, znam da me nema.
Ja sam pocela da radim i ne znam kako stojim na nogama vise. Ne stizem od obaveza da sednem i da napisem ista. Pritom se selimo sutra u novi stan i ne znam gde mi je glava.
Sto se tice kupovine citostatika u sopstvenoj reziji mislim da kod nas nije moguce. Verovatno si se raspitivao, ali mislim da to bas nije izvodljivo. Dok je mama primala terapiju, bilo je lekova pa nismo imali problema sa time. Ona je dva puta kasnila sa primanjem, ali zbog lose krvne slike. Jeste bitno da se prima na vreme, ali ako je krvna slika losa, bitnije je da se ona popravi.
Super je sto se tvoja mama zdravo hrani. Moja se vise nicega ne pridrzava od onoga sto su joj prvobitno rekli, jer su joj jos pet puta do sada razni doktori drugacije govorili kako da se hrani.
Kada je izlazila iz bolnice, dobila je listu ishrane prilagodjenu pacijentu sa tumorom debelog creva, posebna je lista bila i za dijabeticare, posto prima insulin, zatim je dobila uz Escozul sta treba da jede, da bi nam jedan rodjak, internista, rekao da jede sve jer je mnogo mrsava i pritom stalno povraca (to je posledica citostatika). Ona se od pocetka nije pridrzavala nijedne liste, jer je stalno govorila "da probam, za zelju", sto je mene izludjivalo. Sada vise ne mogu da se suprotstavljam, jer je lekar rekao da jede sve, a to se pretvorilo u preterivanju u svemu.
Sto se bubrega tice, urolog je poslao da uradi scintigrafiju bubrega, posto jedan bubreg ne funkcionise. Tamo je doktor rekao da se taj bubreg ipak prazni. Urolog joj je onda rekao da proveri kreatinin, posto je on relevantan kao pokazatelj funkcionisanja bubrega, ali ona nikako da ode da mu odnese rezultate, jer se plasi sondiranja (sta god to znacilo). Strasno je neodgovorna po pitanju svog zdravlja, sto je i dovelo do ovde, tako da ne znam kako da se izborim sa njenim stavovima. Ne mogu da izvedem da je ja odvedem kod lekara, jer imam dva mala klinca koja nemam gde da ostavim, a ni mogucnost da vodim po lekarima i njih i nju. Nalazim se u skoro bezizlaznoj situaciji.
Za Escozul jos uvek nemam nikakve informacije. Rekla mi je zena sa foruma da treba barem 10 dana da pocnu da se vide prvi rezultati poboljsanja u vidu bolje pokretljivosti, bolje krvne slike, pa novo poboljsanje posle jos desetak dana i tako. Ona ga pije nedelju dana, pa cu videti tek kako se sve odvija.
Eto, izjadah se ja. Nadam se da ce joj biti bolje od Escozula, jer smo iscrpli terapije i lekove. Taj Nolvadex koji pije ne znam da li joj pomaze, jer tek treba da radi nove tumor markere. Inace, na poslednjem konzilijumu su joj rekli da tamo vise ne treba da ide jer je dobila terapiju i sada samo moze da se obrati svom onkologu.
Tako nama sada stvari stoje. Nadam se da tvoja mama dobro podnosi terapije, ako je imala drugu. Nadam vam se samo najboljem.
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 9:30 pm
Postovi: 2
Mome ocu je uradjen patoloski nalaz pa bih zamolio ako neko moze da mi pojasni njegovu dijagnozu.
Carcinoma planocellularis invasivum HG1 mucosae squamocellularis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Boki, zao mi je, ali ti ja ne mogu pomoci. Vrlo rado, ali ja sam malo kopala po netu, sto se tice latinskih izraza, ili nadji nekog doktora koji ce ti najbolje pojasniti o cemu se radi. Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, kako ti je mama? Vidim da te dugo nema na forumu, a ja nisam imala net mesec dana, pa sada pregledam poruke i rekoh da se javim.
Nadam se da terapija dobro napreduje.
Moja mama je vrlo lose. Jedno po jedno otkazuje. Oba bubrega joj ne funkcionisu dobro i strasno mi je da je gledam kako se muci iz dana u dan.
Javi se i saljem veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Anchiba, jako mi je zao tvoje zbog tvoje mame... budi jaka koliko mozes!
Kod moje mame je za sada sve OK, primila je 3 terapije, sad se radi presek ( UZ abdomena i karlice, Tu markeri, krvna slika), ali ce isprimati jos 3 koliko je i bilo konzilijarno odluceno. Ona se dobro oseca, malo iznemoglo posle terapije, ali to traje koji dan, i onda bude dobro. Nadam se da ce joj nalazi i ovaj put biti dobri, i da ce UZ biti u redu.
Ne znam sta drugo da ti kazem, borite se, nadajte najboljem...
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba je napisao:
Nebojsa, kako ti je mama? Vidim da te dugo nema na forumu, a ja nisam imala net mesec dana, pa sada pregledam poruke i rekoh da se javim.
Nadam se da terapija dobro napreduje.
Moja mama je vrlo lose. Jedno po jedno otkazuje. Oba bubrega joj ne funkcionisu dobro i strasno mi je da je gledam kako se muci iz dana u dan.
Javi se i saljem veliki pozdrav!

Anchiba, kako si? Kako ti je mama? Nadam se da je sve u redu!
Sve najbolje, i javi se!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Nebojsabljak, eto da ti i ja dam nekoliko informacija. Ono sto je najbitnije u patohistoloskom nalazu je da su celije dobro diferentovane, odnosno da je u pitanju histololoski gradus I. To znaci da su celije slabo agresivne i da ce se lako umlatiti.
To sto su mami prvo odredili nedeljni Taxol nije nista neobicno. U pitanju su samo manje doze. Ja sam primala Taxol i carboplatinu na 21 dan. No, zbog guzvi u bolnici to bi se uvek rasteglo na 30, 31 dan. Verujem da mi se je bolest zbog toga i vracala.Tek u trecem ciklusu sam uspela da izvedem da primam hemo na 21 dan.
Bolovi u kostima su normalna pojava kod Taxola. Ja ponekada nisam mogla da ustanem iz kreveta od bolova. Zatvor je takodje uobicajen.

U slucaju da ti nisu rekli, mami je zabranjen boravak na suncu. Taxol na suncu izaziva opekotine. Tako su barem meni rekli u bolnici i to, neces mi verovati, tek prosle godine kada sam isla na treci ciklus hemo!!!

Nakon 3 hemo, a pred 4 radi se procena i to da bi videli kako napreduje lecenje. Procena se radi i nakon 6 hemo i to, najcesce, lecenje zavrsava.
Mislim da zaista ne treba da brinete i da ce sve biti u redu.

Kada je u pitanju krvna slika, ona jednostavno mora da padne. Citostatici jednostavno tako deluju, no isto tako se i brzo oporavlja.
Verovatno joj je receno da proverava krvnu sliku izmedju dve hemo. Nikako ne vadite krv iz vene vec samo iz prsta. Vene mnogo brzo propadaju od hemo i treba ih cuvati.

Pitaj me sta god te interesuje. Mogu ti dati info iz prve ruke.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
evelina je napisao:
Nebojsabljak, eto da ti i ja dam nekoliko informacija. Ono sto je najbitnije u patohistoloskom nalazu je da su celije dobro diferentovane, odnosno da je u pitanju histololoski gradus I. To znaci da su celije slabo agresivne i da ce se lako umlatiti.
To sto su mami prvo odredili nedeljni Taxol nije nista neobicno. U pitanju su samo manje doze. Ja sam primala Taxol i carboplatinu na 21 dan. No, zbog guzvi u bolnici to bi se uvek rasteglo na 30, 31 dan. Verujem da mi se je bolest zbog toga i vracala.Tek u trecem ciklusu sam uspela da izvedem da primam hemo na 21 dan.
Bolovi u kostima su normalna pojava kod Taxola. Ja ponekada nisam mogla da ustanem iz kreveta od bolova. Zatvor je takodje uobicajen.

U slucaju da ti nisu rekli, mami je zabranjen boravak na suncu. Taxol na suncu izaziva opekotine. Tako su barem meni rekli u bolnici i to, neces mi verovati, tek prosle godine kada sam isla na treci ciklus hemo!!!

Nakon 3 hemo, a pred 4 radi se procena i to da bi videli kako napreduje lecenje. Procena se radi i nakon 6 hemo i to, najcesce, lecenje zavrsava.
Mislim da zaista ne treba da brinete i da ce sve biti u redu.

Kada je u pitanju krvna slika, ona jednostavno mora da padne. Citostatici jednostavno tako deluju, no isto tako se i brzo oporavlja.
Verovatno joj je receno da proverava krvnu sliku izmedju dve hemo. Nikako ne vadite krv iz vene vec samo iz prsta. Vene mnogo brzo propadaju od hemo i treba ih cuvati.

Pitaj me sta god te interesuje. Mogu ti dati info iz prve ruke.
pozz

Hvala najlepse! Mama su tra treba da primi 5.terapiju, ostaje jos jedna. Ipak prima na 21 dan, ja sam pogresno razumeo dr. Nakon 3.terapije se radila kontrola ( Tu markeri, UZ abdomena i male karlice) i Bogu hvala sve je bilo u redu, markeri su normalni, UZ abdomena uredan, jedino sto na UZ male karlice dr.koji je vrsio pregled je uocio `hipoehogenu promenu`na crevu, koja kako je on napisao najverovatnije nije metastaza, ali se to ne moze UZ utvrditi. Po njegovom misljenju UZ nije uopste merodavan, i pretpostavlja da su te promene bili ili gasovi ili je ta promena uzrokovana terapijom s obzirom da je mama posle svake terapije imala gadan zatvor po nekoliko dana. Ona se dobro oseca, i redovno proverava krvnu sliku, nikada joj nije bila losa, uglavnom je sve u granicama normale. Videcemo, jos da se preguraju ove 2 terapije, pa CT i ostali nalazi, nadamo se najboljem!
Jos jednom hvala puno na pomoci, ako imate neki savet slobodno mi pisiti, svaki komentar nam je dobrodosao.
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: