Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Senzacionalna vest iz Češke: OTKRILI VAKCINU PROTIV RAKA!
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 12:52 am
Postovi: 1
Dr Jiržina Bartunkova, jedan od najpoznatijih svetskih imunologa, objavila da je njen tim pronašao vakcinu koja sprečava širenje raka

Vakcina se pravi posebno za svakog pacijenta i nema nuspojava ... Jiržina Bartunkova, Šef pronalazačkog tima

Ekipa lekara iz najuglednije češke bolnice „Motol" napravila je vakcinu protiv raka! Šef pronalazačkog tima prof. dr Jiržina Bartunkova, jedan od najpriznatijih svetskih imunologa, potvrdila je češkim medijima da njihova vakcina uništava kancerozne ćelije ili ih blokira i učini nesposobnim za pogubno delovanje na telo bolesnika.

Praški lekari i biohemičari pronašli su vakcinu kojom se kancerozno tkivo, uz pomoć krvi obolelog pacijenta, pretvara u bezazlenu masu, koja nema nikakvih izgleda da metastazira. Prema rečima Bartunkove, oni su tragali za načinom da karcinom učine manje ubitačnim ili potpuno bezopasnim, poput dobroćudnog tumora.

- Tim lekom počeli smo da lečimo kolegu obolelog od raka prostate. Bilo je to u trenutku kada mu, i pored najbolje volje, nismo davali nikakve šanse i kada smo mislili da je još jedna bitka za život izgubljena. Taj kolega sada ima za sobom jednogodišnje lečenje našom vakcinom. Rezultati su iznenađujući, rak je potpuno zaustavljen - rekla je Bartunkova.

Nakon ovog i niza drugih, pre svega laboratorijskih dokaza da je pronađena vakcina sa spasonosnim svojstvima i za one čija je bolest ušla u završnu fazu, praškim naučnicima je, prema rečima sagovornice, otvoren put za dalja klinička potvrđivanja koja predviđa zakon.

Bez sporednih efekata!

Danijela Rožkova, šef laboratorije u kojoj je vakcina napravljena, pojašnjava da od pacijenta koji boluje od raka uzimaju zdrave krvne ćelije i deo kanceroznog tkiva i, pomoću hemijskih sredstava, odneguju nove, specifične ćelije koje imaju izuzetnu sposobnost da prepoznaju kancerozno tkivo i krenu u borbu protiv njegovog širenja.

Prof. Bartunkova naglašava da tako osposobljene i aktivirane specifične ćelije brzo pronađu mesto gde se ugnezdilo kancerozno tkivo i okruže ga.

- Nekad ne uspeju potpuno da ga unište, ali zloćudni tumor u takvoj poziciji više nema nikakvih šansi da se dalje razvija u telu pacijenta. Velika prednost ovog lečenja sastoji se i u tome što vakcina nema nikakve sporedne učinke, kao što je to slučaj, na primer, prilikom hemoterapije, koja ima vidljivo negativno dejstvo na organizam. Pacijenti koji budu lečeni uz pomoć novootkrivene vakcine neće u toku terapije gubiti na težini i neće im opadati kosa - kaže Bartunkova. Prema njenim rečima, za svakog pacijenta se pravi posebna vakcina.

Košta 4.000 evra

Bartunkova je istakla da je proizvodnja vakcine zasad veoma spora.

- Postoje teškoće vezane za finansiranje završnice projekta, ali i za relativno mali kapacitet naše specijalističke laboratorije. Zbog toga smo zasad sposobni da produkujemo samo jednu vakcinu nedeljno. Za godinu dana smo sposobni da uradimo 50 vakcina, ali kada tempo ubrzamo do maksimuma, godišnja proizvodnja se može udvostručiti - istakla je Bartunkova. Cena vakcine u sadašnjoj fazi proizvodnje, prema njenim rečima, iznosi preko 100.000 kruna (oko 4.000 evra), ali će ovoj cifri, najverovatnije, biti dodati i neki prateći troškovi.


Ovo je globalna vijest za 3 Maj 2009


Domaci izvori:

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=33


Strane agencije:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/czech- ... ine/374640

http://news.xinhuanet.com/english/2009- ... 303555.htm


Konsultovao sam se i sa rodjakom koja zivi u Pragu i magistrira mikrobiologiju, kaze da vijest moze zaista da bude tacna, jer joj je Dr Jiržina Bartunkova bila profesor, i da je Motol bolnica moderna bolnica, najbolja koju imaju.


Da vidimo kako ce se stvari odvijati, vrijeme ce pokazati koliko su tacni navodi iz ovih medija. Imam majku koja je operisana od raka jajnika, u iducu srijedu treba da primi 2 terapiju TAXOL-a. Ovo mi daje nadu. I svim ostalim zelim da ovo bude istina, to bi bila prekretnica u lijecenju ove opake bolesti.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 7:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Vec osam meseci mastam da se probudim,upalim internet i procitam ovakvu vest.

Hvala ti na njoj puno,puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 8:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Pitanje je koliko ce ta vakcina biti pristupacna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 4:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Da je ovo zaista tako udarna vest - mislim da bi bacilo senku i na mexicki grip i na SEKU i nasu domacu papazjaniju od drzavnih desavanja i probema.

Gde su CNN, BBC? Sta oni kazu o ovome?

No vreme ce pokazati... drzimo fige da ovo postane realnost 8)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 12:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pravi i potpuni klinicki testovi nisu ni poceli, ali je u teoriji citava koncepcija potpuno prihvatljiva. Veoma je verovatno da je genskom ili drugom tipizacijom moguce odredjenu vrstu malignih celija "predstaviti" recimo, T limfocitima, posebno podvrsti "Killer cells" -, i onda ocekivati da ce ti T-Limfociti odraditi posao "ubijanja" malignih celija. probelem je u metodama prezentacije, potencijalnoj mimikriji (opasnosti da T-Killer celije napadnu i neke drige slicne celije), kao i u eventualnoj supresiji razvijanja neke druge bele krvne loze (stimulisete razvijanje jedne vrste T-limfocita, odjednom dobijet relativni ili potpuni nedostatak druge vrste, pacijent se izleci od tumora, a li strada od nekih infekcija i sl...)

Voleo bih da dozivim da se ovakva i druge vesti pominu u udzbenicima kao "davni pocetak sada dobro poznate i siroko primenjivane rutinske terapije maligniteta".

Nemojte da ocekujete da se veliki svetski mediji listom odluce da ovakve vesti stavljaju na prve strane - oni su se naucili da budu oprezni, jer, za razliku od plasiranja laznih vesti o genocidnim Srbima i sl. - sto ce kostati glave samo Srbe i dace podstrek vojnoj industriji... - od plasirana vesti da nesto odjednom moze da se leci bez trosenja neverovatnog novca koji se daje (i obrce) za proizvodnju citostatika - mogu da stradaju mocne i brojne industrije...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ali
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 9:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Kako doci do njih...do ove dr.Judzine.....hajde ljudi ako je ovo istina....KAKO STUPITI U KONTAKT sa njima...jel neko uspeo, jel ko pokusao :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim vas
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Ja bih sad, danas, odmah...posla u Prag...moji roditelji su oboleli od karcinoma..a da ironija bude veca moj brat i ja smo rodjeni u Pragu...sudbina.....MOLIM BILO KOGA KO BI MI POMOGAO DA STUPIM U KONTAKT SA OVIM INSTITUTOM I SA OVIM DOKTORIMA....do neba zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 5:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nema svrhe da trazite ove lekare, vidite da su to uradili samo jednom za svog kolegu, oni i kad bi hteli, ne bi SMELI da to rade bez dozvole nadleznog ministartsva, u vecini normalnih zemalja se klinicka ispitivanja dozvoljavaju samo od strane nagleznog ministartsva ili srodne visoke ustanove... Na zalost, dok se od jedne senzacionalne vesti dodje do rutinskog lecenja obicno prodje najmanje par decenija...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Evo jos vesti:



http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=33


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
sta bi...svakog cuda tri dana dosta....niko nista.....ima li iko neke nove informacije o ovoj vakcini
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 9:01 pm
Postovi: 11
E ovako, ja sam odmah pisala toj bolnici i oni su mi odgovorili da jos uvek se vrse oregovori sa ministarstvom zdravlja u Ceskoj i da bi (ako sve protekne normalno) trebali da pocnu sa klinickim testovima decembra ove godine, ali samo za rak jajnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 10:46 pm
Postovi: 1
Lokacija: Valjevo
Koliko tje vremena protji da bi ovo bila realnost za sve one koji imaju josh nade? Volela bih da moj suprug docheka ovu "magiju". :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ej
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
leetaloomis :D jel bi ti mogla mozda da mi posaljes njihovu e-mail adresu, unapred sam ti Zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 9:01 pm
Postovi: 11
[email protected]

mada sam ja njih contaktirala preko web site-a,
ali odgovor je stigao sa ove e-mail adrese


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Puno hvala, ja cu ih kontaktirati, pa ako saznam nesto novo, javljam se
Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: