Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 8:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
A koji je to preparat? Tata nikako da dobije na kilazi. Doduse i apetit mu je ravan 0!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Morala sam malo da surfujem posto o ovom leku nema gde da se procita u zvanicnoj pisanoj literaturi... i evo sta sam nasla, malo detaljnije o delovanju samog leka i neki rezultati mada nisam sigurna da li su klinicka ispitivanja (dr. Severus, znam da ste zauzeti, ali ako budete imali vremena pogledajte neke od linkova posebno ako uspete da razumete ono na ruskom gde pise kako deluje lek). Znam dr. da ovo sve moze da se podvede pod alternativnu medicinu (s obzirom da na linkovima govore i o lecenju celsium-chlorid-om i kontrolisanju ph nivoa organizma :roll: ) , ali cinjenica je da je nekim ljudima koliko-toliko pomogao kao dodatna terapija klasicnim, a i znate kako je kada vam neko bliznji oboli od ove bolesti ucinicete sve da mu pomognete, i ako mene konkretno uce da prihvatam samo zvanicnu medicinu, ne mogu a da se ne osvrnem na jos nesto pride. Inace u ruskoj izvedbi Segidrin-a pored osnovnog sastojka Hidrazyn-Sulfat-a ima i drugih sastojaka.
Evo nekih od linkova:

http://cancertutor.com/Cancer/Hydrazine.html

http://lekarstwo.ru/en/preparati/sehydrin.html
Ovde je malo detaljnije objasnjeno kako deluje, koliko sam shvatila na ovoj gore web strani lekarstwo.ru mogu se naci gotovo svi lekovi sa opisima istih koji se kroiste u Rusiji..

http://scri.ngen.com/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7610631
Ovo je kao rezultat istrazivanja tretiranje primarnog tumora na mozgu sa sehidrinom ali ne pise nista detaljno ne znam da li je klinicko istrazivanje u pitanju, cini mi se da su sve ruski dr. u potpisu.

http://www.vidal.ru/poisk_preparatov/sehydrin.htm
Ovo je na ruskom mada moze da se razume sta je pisac hteo da kaze..

http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/cam/hydrazinesulfate/HealthProfessional/page6#Reference6.13


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Megace za th kancerske kaheksije ali kod bolesnika koji su izgubili na tezini zbog uznapredovalog maligniteta tako da ga ne mozete davati svakome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: oh...
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Inzenjerski znaci ajte malo razmisljajte nemojte samo da se prisecate faksa.
Ja sam se ukljucila na temu Sehidrin jer sam prvo dobro ispitala ljude koji su ga koristili, a neki i izlecili ili dobro produzili vijek, nakon sto sam dobila sve informacije od drugarice koja je post dok na molekularnoj bilogiji u Cikagu i druge koja je isto na post doku molekularne biol. ali i radi bas sa glioblastomima na klinici u Hjustonu, nakon sto sam procitala gomilu literature na ruskom, i nakon sto sam svesna da je glioblastom multiforme, u njegovom slucaju, sa snimkom njegovog mozga pred sobom, znala da je u pitanju smrtna presuda, ali da cu ja sve, kao kcer, pokusati da uradim da to prodje sto "lakse" jer su lekari u okruzenju toliko nesposobni da bih se pre sama operisala bez anestezije nego se njima prepustila. Pa doktorki koja ga je lecila se iz dve recenice moze skontati IQ!
Tata je prosle godine operisan od tumora mokracne besike za koji znam da u malom procentu daje metastaze, takodjer znam prirodu glioblastoma multiforme, ali posto tata skoro godinu dana nije isao na kontrolu nakon operacije mokracne besike, mogu samo da nagadjam da li su i gde bile metastaze, jer pitanje i da li je taj operisan tumor bio jedini u tom momentu, jer ga je zimus bukvalno sve bolelo - od stomaka, preko glave do zglobova! Lekari su mu prepisivali KAFETIN!!!
Drugo, nije kompletna glukogeneza stopirana vec samo jedan proces - mlecna kiselina u glukozu i svi pacijenti, ukljucujuci mog oca imaju ODLICAN APETIT! Gospon lijecnik - dajte se malo informirat! Pacijent sa glioblastomom u najranijem stadiju je uz HS uspeo da vrati skoro tri kilograma a posle druge ture velicina tumora je bila skoro duplo smanjena. A ako Vas bas zanima koji je to enzim - pa pronadjite - malo inzenjerskog pristupa, konzultacija sa bar nekim pametnim ljudima koji nisu otisli odavde, a ne linijom manjeg otpora ili ja sve znam!
Zao mi je sto Vam je svaka alternativa secerna vodica i sto pacijente sa tumorom savjetujete da jedu raznovrsnu hranu iako se to nikako ne smije, TO JE PREVENTIVA, a i sto Vas jos ljudi shvataju ozbiljno, to je posebna prica. Vjerojatno zato sto u ovoj usranoj drzavi, kao i u vecini susednih, nema dovoljno novaca za bilo kakav ljudski tretman.
Jesam se ja nacitala gluposti o sumskoj ciklami koju ljudi ovdje uzimaju "sa verom u Boga" i to bez ikakve kemijske analize, i to je za mene ruski rulet. Ali druge stvari, ukljucujuci HS, tko hoce da procita, saznat ce. I drugo, mi nismo imali sto izgubiti - dobili smo na vremenu, dobili smo to da tata nije imao bolove. Sam je kriv za to sto nije htio da brinemo. Da nije cutao pola godine i da ga nisu lekari zakazivali tek za mesec, dva te onda nedelju dana setali po neuropsihijatriji misleci da ima prvo depresiju, pa Alchajmera, ko zna sto bi bilo - mozda bi dulje zivjeo. Ili da sam mu davala malo vecu dozu Deksazona, ali nisam jer on zeza imuni sistem a on je, tako se cinilo, bio dovoljno jak da se malo duze bori... I da ga nisam lecila sama, sa diplomom ETF-a i uz brojne konzultacije prijatelja, da je lekarka htela da mu prepise deksazon i ranisan, nego su ga poslali kuci sa kutijom Bensedina! Da li se tako tretira Glioblastom???
Neurokirurg u Beogradu nije htio odmah ni da mi kaze dijagnozu, ni sto su uradili od ispitivanja - pitao me je A ZASTO VAS TO ZANIMA - IDIOTE, KCER SAM MU, VALJDA MOGU ZNATI NESTO!
Pa svaka cast lijecnicima, sudeci po Ivaninoj prici, ako ne znas kako zaista treba ici lijecenje, ako nemas vezu i to debelu, poslat ce te kuci sa Bensedinom i ostaviti porodici jer te u bolnicu ne mogu primiti, jer si mrtav covjek! Nisu hteli ni manitol da mu daju, sama sam organizirala da ga daju kod kuce, da mu bude malo bolje poslednja dva dana. Tada vec tri dana nije pio HS jer nisam bila sigurna u reakciju, s obzirom na sastav Manitola i to da nema ko da reaguje u bilo kojoj kriznoj situaciji. Doktorka koja je dosla zbog epilepticnih napada je stajala na vratima kao ukopana i nije znala sta da radi dok tata odskace od kreveta. Jel to lekar!!! Ili sam ja kao slucajno naletela na idiote u Beogradu, Novom Sadu, Pozarevcu... u Decjoj bolnici, porodilistu, abdominalnoj kirurgiji, neuropsihijatriji, neurokirurgiji... sta kao ja baksuz, svi idioti, svi pogode dijagnozu i terapiju iz petog pokusaja, kao ne pomesaju rezultate, posle mole da ih ne tuzim i ja ih, budala ne tuzim. Eto zato sam kivna na doktore, sto NE ZNAJU DA RAZMISLJAJU, STO SE PRAVE PAMETNI, DIJELE SAVJETE, NE ZNAJU DALJE OD ONOG STO SU ZAVRSILI, I STO MISLE DA SMO SVI IDIOTI KOJIMA JE MEDICINA NESTO VAUUU, A ONI SU BOGOVI! Ti bogovi ubijaju ljude, samo da znate!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 17, 2008 10:48 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.

Želela bih da opišem iskustva koja je moja majka imala sa Segidrinom i lekarima.

U novembru 2002. godine uspešno je operisana, kako su nam tada rekli, od tumora jajnika sa metastazom na debelom crevu.

Posle toga je primala hemioterapiju na Onkološkom institutu u Bgd, a njen lekar bio je prof. dr Jelić.

Bila je izuzetno savestan i uredan pacijent koji je redovno obavljao sve pretrage i analize.

U oktobru - novembru 2004. godine (dakle, kad je nastupila ona peta godina od operacije) počela je da ima tegobe. Počela je da gubi glas, skoro da nije mogla da priča.

Dr Jelić je to ignorisao punih 6 meseci, ne dajući joj niti da uradi analize niti joj dajući bilo kakvu terapiju, čak optužujući je da je hipohondar. Nakon toga, na svoju ruku je uradila analize u Heksalabu kada joj je otkriveno da ima novo žarište u organizmu. To je predočeno Jeliću i ustanovljeno je da ima rak pluća koji ne može biti operisan. To je bio maj 2007. godine. Pilatovski je oprao ruke rekavši joj da će je možda izlečiti tableticama i prebacivši je na konzilijum koji joj je odredio hemioterapiju. Navodno, prvobitno operisani rak je bio primarno rak debelog creva sa metastazom na jajniku, čak je bilo i neko mišljenje da je neki hibrid u pitanju.

Počela je da prima novu hemioterapiju u junu 2007. godine, a zadnju je primila u decembru 2007. godine. Rezultati su pokazali da je dobro odreagovala na terapiju, a u međuvremenu je, na predlog hirurga koji je operisao, a ne njenog onkologa, uradila CT glave. Nalaz je bio uredan.

08.01.2008. godine počela je da ima užasne glavobolje i povraća kako ja nikad u životu nisam videla da neko povraća, uz jako loše kretanje i slabu koordinaciju pokreta. To je krenulo odjednom. To je trajalo nekoliko dana, a zatim je zatražila da je vozimo u Hitnu pomoć zbog bolova u glavi (kad je to zatražila, znala sam da nešto debelo nije u redu jer se ona nikad nije žalila da je nešto boli. Čak ni kad je bila tek probuđena iz anestezije posle operacije nije tražila da joj daju nešto protiv bolova). Lekar iz Hitne odmah nam je rekla da je u pitanju metastaza na mozak i dala uput za KC, što su tamo i potvrdili.

11.01.2008. godine nisu joj davali više od 8 nedelja života. I rekli su da je tumor neoperabilan, kao i to da je ne mučimo raznim pokušajim da joj pomognemo. Pretpostavljam da su mislili na klasična medicinska sredstva.

Upokojila se 28.05.2008. godine. Za to vreme smo se borili za nju,a i ona zajedno sa nama, protiv bolesti, krhke prirode i nesavesnih medicinskih radnika. Verujte, ovo je samo deo onoga što sam vam ispričala (imamo materijal za tužilaštvo).

U jednom trenutku, od bivšeg direktora Onkološkog instituta, čuli smo za Segidrin. Odmah nam je rekao da lek nije čudotvoran, da je tumor u glavi ogroman, ali da vredi pokušati jer može bitno da utiče na kvalitet zadnjih dana. Rekao je i to da je imao pacijenta koji je izlečen zahvaljujući Segidrinu.

Potrudili smo se da nabavimo lek iz Rusije (kutija košta 20 EUR), jedan ciklus su dve kutije. Lek (ili pomoćno sredstvo, kako god volite, nije skup, ali je malo nezgodno da ga nabavite).

Umrla je, a mi verujemo da nije imala bolove. Kažu da su to užasni bolovi i da se ne mogu sakriti. Jela je do poslednjeg dana. Jeste da smo koristili još i neke biljne preparate, ali mi verujemo da joj je Segidrin omogućio da zadnje dane provede bez bolova. I, verujte, to mnogo znači kada imate ovakvog bolesnika u kući. Uz opšte jadno stanje, ne znam kako bih izdržala da je još imala neke bolove koji ne mogu da se izdrže. Ne bih da ispadne da sebe stavljam u centar situacije, ali gledati osobu koju volite kako se muči, je bol posebne vrste. Pa kad još uzmete u obzir da nijedna medicinska kuća ne uzima terminalne bolesnike na lečenje, nego ih šalje porodicama koje nisu ni materijalno ni stručno osposobljene za takvo nešto, otprilike dobijete kompletnu sliku.

Bilo kako bilo, da se ovo ne bi pretvorilo u moju tiradu, šta god da joj je omogućilo da nema bolove u zadnje dane života, a mi verujemo da je to bio Segidrin, Bogu hvala za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
vesnaw je napisao:
Inzenjerski znaci ajte malo razmisljajte nemojte samo da se prisecate faksa.
Ja sam se ukljucila na temu Sehidrin jer sam prvo dobro ispitala ljude koji su ga koristili, a neki i izlecili ili dobro produzili vijek, nakon sto sam dobila sve informacije od drugarice koja je post dok na molekularnoj bilogiji u Cikagu i druge koja je isto na post doku molekularne biol. ali i radi bas sa glioblastomima na klinici u Hjustonu, nakon sto sam procitala gomilu literature na ruskom, i nakon sto sam svesna da je glioblastom multiforme, u njegovom slucaju, sa snimkom njegovog mozga pred sobom, znala da je u pitanju smrtna presuda, ali da cu ja sve, kao kcer, pokusati da uradim da to prodje sto "lakse" jer su lekari u okruzenju toliko nesposobni da bih se pre sama operisala bez anestezije nego se njima prepustila. Pa doktorki koja ga je lecila se iz dve recenice moze skontati IQ!

Ne mozete vi suditi o necijoj sposbnosti pri tome sa takvim drskim stavom obzirom da niste medicniski radnik.Medicinske sestre smatram mnogo kompetentnijim da kazau da li je neko sposoban ili ne a vi mozete pricati o motorima ,postrojenjima niskog napona ili vec sta vam je oblast kojom se bavite.Jako je lepo to sto ste izucavali ocevu bolest ali to bez makar srednje medicinske je pucanj u prazno.
vesnaw je napisao:
Tata je prosle godine operisan od tumora mokracne besike za koji znam da u malom procentu daje metastaze, takodjer znam prirodu glioblastoma multiforme, ali posto tata skoro godinu dana nije isao na kontrolu nakon operacije mokracne besike, mogu samo da nagadjam da li su i gde bile metastaze, jer pitanje i da li je taj operisan tumor bio jedini u tom momentu, jer ga je zimus bukvalno sve bolelo - od stomaka, preko glave do zglobova! Lekari su mu prepisivali KAFETIN!!!

Opet nije tacno za TU besike zavisi od gradusa i misicne invazije sto ce reci od slucaja do slucaja,osim toga ko zna zasto ga je bolelo jel imate bar obican rtg ako ga je bolela kicma da mozete tvrditi da su bile u pitanju metastaze i da ako nisu meta u pitanju onda to jeste za kafetin
vesnaw je napisao:
Drugo, nije kompletna glukogeneza stopirana vec samo jedan proces - mlecna kiselina u glukozu i svi pacijenti, ukljucujuci mog oca imaju ODLICAN APETIT! Gospon lijecnik - dajte se malo informirat! Pacijent sa glioblastomom u najranijem stadiju je uz HS uspeo da vrati skoro tri kilograma a posle druge ture velicina tumora je bila skoro duplo smanjena. A ako Vas bas zanima koji je to enzim - pa pronadjite - malo inzenjerskog pristupa, konzultacija sa bar nekim pametnim ljudima koji nisu otisli odavde, a ne linijom manjeg otpora ili ja sve znam!
Nego nego vi uzmite pa trazite da vasu pricu potkrepite argumentima a ne opet da drskoscu pokusavate da zamaskirate nedostatak istih s tim sto glokoneogenezu ne katalizuje jedan enzim nego osam njih pri cemu se reakcije povratne pa blokiranje enzima dovodi do akumulacije supstrata i blokade procesa .Fascinantno je kako neki samo malo posole i eto ovaca za njima.
vesnaw je napisao:
Zao mi je sto Vam je svaka alternativa secerna vodica i sto pacijente sa tumorom savjetujete da jedu raznovrsnu hranu iako se to nikako ne smije, TO JE PREVENTIVA, a i sto Vas jos ljudi shvataju ozbiljno, to je posebna prica. Vjerojatno zato sto u ovoj usranoj drzavi, kao i u vecini susednih, nema dovoljno novaca za bilo kakav ljudski tretman.

Sto mislite da je u bogatijim drzavama sjajno??Ni tamo ne biste bolje prosli osim ako imate dobro osiguranje a ako vam se ovde ne svidja pa ima i drugih zemalja kome se nije svidjalo iselio se i sad je srecan i zadovoljan.Jeste prevetniva zdrava ishrana ali zasto davati novac ako likopena ima u paradajzu ili kukurmina u kariju ili bilo koje druge supstance cija je anti-kancerska aktivnost dokazana in vitro ne in vivo(i zato je alternativa a ne dokazana th).Uostalom evo vam dizajna studije za taj kako ga zovete segidrin:Izaberite dve grupe pacijenata po ujednacenim kriterijumima(pol,starost,stadijum tumora,pridruzena oboljenja) pa jednima dajte segidrin a drugima konvencionalan tretman,pratite ih pa statisticki obradite podatke i prikazite ih.
Samo me interesuje ko bi od pacijenata pristao(jer se mora dati pristanak za klinicku studiju) da odbije konvencionalan tretman jer je glava u pitanju.
vesnaw je napisao:
Jesam se ja nacitala gluposti o sumskoj ciklami koju ljudi ovdje uzimaju "sa verom u Boga" i to bez ikakve kemijske analize, i to je za mene ruski rulet. Ali druge stvari, ukljucujuci HS, tko hoce da procita, saznat ce. I drugo, mi nismo imali sto izgubiti - dobili smo na vremenu, dobili smo to da tata nije imao bolove. Sam je kriv za to sto nije htio da brinemo. Da nije cutao pola godine i da ga nisu lekari zakazivali tek za mesec, dva te onda nedelju dana setali po neuropsihijatriji misleci da ima prvo depresiju, pa Alchajmera, ko zna sto bi bilo - mozda bi dulje zivjeo. Ili da sam mu davala malo vecu dozu Deksazona, ali nisam jer on zeza imuni sistem a on je, tako se cinilo, bio dovoljno jak da se malo duze bori...

Ne zeza Dexazon imuni sistem nego ga suprimira osim toga u tom stanju je vise benefita od smanjenog IKP-a nego potencijalne stete od imunosupresije tako da je mogla i jaca doza da se da uz IPP/H2 antagonist
vesnaw je napisao:
I da ga nisam lecila sama, sa diplomom ETF-a i uz brojne konzultacije prijatelja, da je lekarka htela da mu prepise deksazon i ranisan, nego su ga poslali kuci sa kutijom Bensedina! Da li se tako tretira Glioblastom???
Neurokirurg u Beogradu nije htio odmah ni da mi kaze dijagnozu, ni sto su uradili od ispitivanja - pitao me je A ZASTO VAS TO ZANIMA - IDIOTE, KCER SAM MU, VALJDA MOGU ZNATI NESTO!

Pa ako ste nastupili tako bezobrazno uopste me ne cudi,bezobrzluk i aroganciju niko ne voli mada mislim da ste od onih sto u ordinaciju ulaze kao u crkvu ,ponizno i skruseno a posle se ovde prazne.
vesnaw je napisao:
Pa svaka cast lijecnicima, sudeci po Ivaninoj prici, ako ne znas kako zaista treba ici lijecenje, ako nemas vezu i to debelu, poslat ce te kuci sa Bensedinom i ostaviti porodici jer te u bolnicu ne mogu primiti, jer si mrtav covjek! Nisu hteli ni manitol da mu daju, sama sam organizirala da ga daju kod kuce, da mu bude malo bolje poslednja dva dana. Tada vec tri dana nije pio HS jer nisam bila sigurna u reakciju, s obzirom na sastav Manitola i to da nema ko da reaguje u bilo kojoj kriznoj situaciji. Doktorka koja je dosla zbog epilepticnih napada je stajala na vratima kao ukopana i nije znala sta da radi dok tata odskace od kreveta. Jel to lekar!!! Ili sam ja kao slucajno naletela na idiote u Beogradu, Novom Sadu, Pozarevcu... u Decjoj bolnici, porodilistu, abdominalnoj kirurgiji, neuropsihijatriji, neurokirurgiji... sta kao ja baksuz, svi idioti, svi pogode dijagnozu i terapiju iz petog pokusaja, kao ne pomesaju rezultate, posle mole da ih ne tuzim i ja ih, budala ne tuzim. Eto zato sam kivna na doktore, sto NE ZNAJU DA RAZMISLJAJU, STO SE PRAVE PAMETNI, DIJELE SAVJETE, NE ZNAJU DALJE OD ONOG STO SU ZAVRSILI, I STO MISLE DA SMO SVI IDIOTI KOJIMA JE MEDICINA NESTO VAUUU, A ONI SU BOGOVI! Ti bogovi ubijaju ljude, samo da znate!!!!

Ne znam nisam politeista pa da znam za vise bogova,uostalom ako su lekari nesposobni angazovacemo vas posto ste veliki mag sto alternative sto tradicionalne medicine da menjate na osnovu svojih iskustava nesto sto je stvarano vekovima.A ne bi rekao da ste kivni vec i da imate i neku nadgradnju.Na forumu postoji osoba koja se zove Garfield i po vokaciji je psihijatar pa bi bilo i vise nego pozeljno da se konsultujete sa njom o nekom potencijalnom tretmanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PUCANJ U PRAZNO
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
RECENICA ZA ISTORIJU: .Fascinantno je kako neki samo malo posole i eto ovaca za njima.

E, dragi moj Severus, pretpostavljam da su svi doktori u Rusiji ovce. To sto mi citirate non stop iz medicinskih udzbenika ono sto sam ja procitala,
ako i ja krenem, ispasce da je ovo licni dvoboj - JOS JEDNOM PONAVLJAM - "za taj kako ga zovete segidrin" sram Vas bilo, pljujete po necijem dokazanom radu koji daje rezultate taj Sehidrin je ODLICAN ANTIKANCER AGENS, ISPITIVAN KLINICKI I ODOBOREN U RUSIJI, SA ZVANICNIM REZULTATIMA, tamo i u USA se moze nabaviti, tura je oko 60 eura. To su me pitali i to sam odgovorila.

To sto Vi pljujete po necemu o cemu ne mozete da spoznate nista jer Vam smeta fakultetsko znanje i konvencionalna medicina, to je Vas licni problem.

A samo da se razumemo, ja idiotu od doktora nisam rekla IDIOTE, samo sam pomislila, no rekla sam skruseno i ponizno, kako njegovo velicanstvo neurokirurg zahtijeva, da bih volela da znam kako su dosli do dijagnoze. Pogledao me kao da treba da odgovori cvetu a ne osobi. To je bio pucanj u prazno!

A sto se tice Sehidrina, da li mislite da je neko ko se intezivno od 1970. bavio kancerom i sproveo toliko ispitivanja, pa da ne zna koji enzimi i kako djeluju - a ako Vas interesira, izvolte, nadjite. Ogroman broj americkih doktora je reklo da nisu do dana danasnjeg imali posla sa boljim antikancer agensom.
Kada Vam netko najblizi bude umirao od kancera uz svu konvencionalnu medicinu i to u bolovima i kada ne budete znali koliko vise morfija da mu date, vjerojatno cete i onda pljuvati po alternativi, ne?

Vi kao da zivite u totalno odvojenom svetu, kao da nikad niste isli normalnim, regularnim putem kod lekara, po upute, po rezultate, kao da ne znate kakav je tretman kad neko dodje a nema debelu vezu, koliko se ceka i sta znaci "idi kod onog doktora, on je dobar, ovi ostali..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne ovce su oni koji svoje najmilije i to tesko i neizlecivo bolesne kljukaju svime i svacime sto uopste ne mora da bude korisno vec moze biti i stetno i to razni , a meni nacuni pristup odbija da poverujem u te vase "dokaze" iskreno receno pregledao sam na sajtu NCI njihove reference i naravno kljucne reci koje vi niste bili u stanju da vidite svoje subjektivnosti su sledece:da su studije radjene na zivotinjama( zivotinjama ne ljudima),da kod zivotinja povecavaju incidencu tumora jetre,pluca i bubrega,da kod zivotinja (zivotinja da treci put zivotinja) ima ogranicenu antikancersku aktivnost dok kod ljudi u randomizovanom klinickom ispitivanju nije pokazao anti kancersku aktivnost a iz podataka o tretmanu kaheksije se ne mogu izvuci zakljucci.FDA nije registrovala segidrin za slobodnu upotrebu osim sto je u fazi klinickih ispitivanja,a to kako se nabavlja u USA je zargonski na "crno" pri cemu drzava ne garantuje za posledice.

Istina ako imate takav pristup da ste toliko besni ,isfrustrirani ( i to ne bih rekao samo na medicinske radnike vec i na drugim poljima ) razgovor sa psihijatrom je vise nego uputan,prosto ne znam kako ste uopste u stanju da vodite normalnu konverzaciju.Uostalom uopste me ne cudi da vas je neurohirurg pogledao kao cvet ,ako imate sa drugima takvu komunikaciju kakvu imate.

Sto se tice palijativne terapije ja je odlicno znam a zasto se ne primenjuje ovde stvar je naravno novca(ako vam se ne svidja ovde idite negde drugde,vrlo prosto),tako da pored morfijuma ima i drugih agenasa za zbrinjavanje bola,dehidratacije,kaheksije respiracije.Simptomatska terapija je jedno veliko polje koje niste u stanju ni da pojmite.

I nisam isao kod doktora nikad regularnim putem ,zasto mi ne bismo bili povlasceni u nasoj profesiji kad je gotovo svuda princip da su clanovi neke profesije povlsaceni na neki nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: naucni savjeti
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
ah, Vas naucni pristup i NCI! I u Americi i u Rusiji su radjena ispitivanja na ljudima, Ameri su objavili samo deo rezultata, a Rusi su isterali stvar do kraja. Tek da znate, ne na zivotinjama nego na ljudima!!! Niste dovoljno surfali. U Rusiji se godinama Sehidrin ne kupuje u veterinarskoj apoteci i ne daje na veterinarskim klinicama! NCI je bio zesce potplacen da ispitivanja ne prodju tj. da se javno ne objave, a Ameri su ti koji su prvi poceli da koriste hidrazin sulfat i da obavestavaju ljude o prednostima i dobiti, prave udruzenja... Lekari iz NCI su ti koji su rekli steta, ali neko je ocito protiv HS-a!
Dragi moj doktore, Vi sve koji imaju nesto protiv Vaseg pristupa saljete na psihijatriju, ali nemam ja problem vec Vi! Zao mi je samo ljudi koji se oslanjaju na Vase savjete! "Strucne". Jadni Vasi pacijenti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ODJAVA
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Kako sam na pitanja forumasa o Sehidrinu odgovorila, a prica koja se dalje svodi na prepucavanje sa Severusom mi nije nesto korisna osim sto i dalje ne mogu da verujem da ima takvih medicinskih radnika, a pokusavam da se vratim normalnom zivotu i detetu koje sam, zahvaljujuci lekarima skoro izgubila, pozdravljam sve kojima sam pomogla svojim informacijama o Sehidrinu koji pomaze terminalnim bolesnicima obolelim od kancera, da bar imaju nade, da im se produzi zivot ili da umru bez bolova, jer su uglavnom prepusteni sebi i svojoj porodici.
Zao mi je samo sto je neko moju pricu o nasem zdravstvu shvatio kao psihijatrijski slucaj - onda bi 90% ljudi u ovoj drzavi koji nemaju vezu i koji se sami bore za svoje najmilije, moralo da zavrsi na psihijatriji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 7:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Odjavite se ali eto na fakultetu nas uce i psihijatriji da bi znali s kim imamo posla a vi ste jedni od tih pozdrav gospodjo Vesna i kontaktirajte Garfield-a obavezno mozda ima nade za vas uz bioloski/dinamski ili oba pristupa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Da li je neko čuo za bio bran ili arabinoxylan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
protta je napisao:
Da li je neko čuo za bio bran ili arabinoxylan.


Biobran je uzimala moja prijateljica za vrijeme zračenja i kemoterapije.
Jako je bila zadovoljna, posebno što se radi o prašku. Kod nas u Zagrebu, velika doza košta malo više od 100 e., kupila sam joj prošli mjesec za poklon umjesto kave i pića.Inače ovdje uzimaju najčešće BETA-GLUKAN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 1:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
@vesna
Znate i sami da ni jedan dr. nece da pokaze razumevanje za nesto sto nije kod nas odobreno jer jednostavno to ne dozvoljava nauka, samo ono sto je opste priznato i u potpunosti klinicki ispitano i u potpunosti dokazano i odobreno moze da se preporuci za lecenje. Cinjenica je da Sehidrin moze da pomogne, ali nije se pristupilo njegovom sistemskom klinickom ispitivanju sem u Rusiji, gde je mozda i jedino zvanicno odobren, tako da od vecine dr. posebno od spec. okologa se ne moze ocekivati da preporuci nesto ili pokaze razumevanje ako se o tome nije ucilo, ili ako nema relevantan (rasprostranjen) pisani dokaz ili klinicko istrazivanje crno-na belo koje potvrdjuje da je nesto bezbedno da se koristi u lecenju i da u velikom % moze da pomogne.

@dr. Severus
postoje ruska klinicka istrazivanja na ljudima i tamo su ocenjena kao vrlo uspesna. Od mog oca prijatelj se lecio od osterosarkoma u Rusiji i pored svih citostatika koje su mu davali, davali su mu kao dodatnu terapiju i sehidrin i tamo je lek stvarno registrovan. Za upotrebu leka se navodi da je to lek protiv kancerogenske kahezije i usporavanje rasta tumora i koristi se samo kao dodatni antikancerogenski agens tj. lek, zvanicnim terapijama (operacija, zracenje, HT), znaci nikako kao samostalan lek za lecenje. Ne koristi se da izleci rak tj. da ce samo od njega da u potpunosti nestane TU (kazu da moze da se smanji) , vec samo kao pomoc zvanicnim terapijama. Najvise ima uspeha da posle svih primenjenih terapija i povlacenja TU u potpunosti (teoretski) da spreci recidiv ili metastazu tj. da uspori sirenje celija al ii ma uspeha i u kombinovanju sa kalsicnom HT . To je meni objasnio dr. inace je ginekolog-onkolog, koji je isto prijatelj sa mojim tatom i sa tim covekom. On je njemu i savetovao da ide u Rusiju i onda se raspitao kod ruskih lekara (uglavnom preko elektronske poste) i za taj lek i jos dosta drugih , jer su tom tatinom prijatelju davali i neke citostatike holoksan i ukrain (ovaj drugi valjda deluje slicno kao Avastin sprecava kancerogene celije da razviju krvne sudove) i jos neke citostatike koji nisu registrovani kod nas i koji imaju vrlo malo propratnih nus pojava (ne znam na kom principu deluju). E da i primenjivali su mu neku ja mislim da se zove photodynamic therapi-ja umesto klasicnog zracenja.

Dr. Severus znate li sta je to?

Ukratko koliko je meni isto taj dr. rekao kaze da dosta pomaze kod sarkoma i ostalih radiorezistentnih TU, a sprovodi se tako sto se valjda ubrizga neka vrsta tecnosti hlorofil ili tako nesto koja posle nekoliko sati od ubrizgavanja u krvotok napusta zdrave celije a ostaje u kancerogenim i posle se pod laserom osvetljava i tako se ciljano unistavaju samo kancerogene celije.. o tome bi trebalo da ima vise pisane literature nego o sehidrin-u, cak je neko i na forumu ovde spominjao da se uspesno lecio isto od sarkoma sa tom terapijom u rusiji kod dr. Boris-ova (to je valjda Putinov lekar).
To je ono sto sam ja saznala od tog dr. Uglavnom on vec 4 god. nema recidiva niti metastaza , (a inace tom terapijom su mu "osvetljavali" i pluca, a sehidrin je uzimao vise od godinu dana). Operacija mu je uradjena kod nas, a ostalo lecenje je vecinom sprovedeno u Rusiji.

EDIT: sada sam nasla ima nesto o PDT tearpiji i na http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Therapy/photodynamic

Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 2:35 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
[quote="Ivana_82"]@vesna
Znate i sami da ni jedan dr. nece da pokaze razumevanje za nesto sto nije kod nas odobreno jer jednostavno to ne dozvoljava nauka, samo ono sto je opste priznato i u potpunosti klinicki ispitano i u potpunosti dokazano i odobreno moze da se preporuci za lecenje. Cinjenica je da Sehidrin moze da pomogne, ali nije se pristupilo njegovom sistemskom klinickom ispitivanju sem u Rusiji, gde je mozda i jedino zvanicno odobren, tako da od vecine dr. posebno od spec. okologa se ne moze ocekivati da preporuci nesto ili pokaze razumevanje ako se o tome nije ucilo, ili ako nema relevantan (rasprostranjen) pisani dokaz ili klinicko istrazivanje crno-na belo koje potvrdjuje da je nesto bezbedno da se koristi u lecenju i da u velikom % moze da pomogne.
U nasoj zemlji, koliko znam se ovim lekom ozbiljno pozabavio jedino dr Tomin koji mi je rekao da je procenat pozitivne reakcije 63 od 100 pacijenata dok je taj procenat kod citostatika 23 od 100. Mozda je ovo podatak koji bi nasim lekarima nesto znacajano ukazao?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: