Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
NO SHIT da te je zvao u Srbiju, za koju ne zna ni gde je verovatno? ON TEBE?? Ovo je odgovor na sumnje nekih ovde "njima je svaki rak isti", naivne ideje naseg neobavestenog naroda o tome STA ustvari znace alternativni nacini borbe itd...

Zorane, ti si bas preduzimljiv - meni ne pade na pamet da kontaktiram bilo koga, samo citam sta nadjem... Vrlo sam iznenadjena brzinom njihove reakcije i profesionalnoscu... OBAVEZNO da nas izvestavas dalje o slucaju (sta je sve od suplemenata islo PORED Cezijuma, ide li i kakva dijeta itd...)

Ajde, pa ako bude OK, da zovemo Larija na gibaju i cvarke 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ma, ispao sam kreten sto ceo razgovor nisam lepo snimio ;)

Stvarno, jedno je citati text na engleskom, a drugo razgovarati o tako ozbiljnim stvarima sa amerom, u kuci sa decom, upaljenim televizorima..., i hvatati beleske ;)

Ali evo: prevrteo sam sve svoje beleske, prosetao sam po cancertutor-u opet i po njihovom sajtu ( www.essence-of-life.com ) i rekonstruisao valjda celu pricu tog coveka.

Postojanje kancera na mozgu je veliki problem za njih, rizik od upala koje uzrokuju celije kancera koje su u raspadu je tu veci neko bilo gde drugo, i zato je tretman drugaciji od svih ostalih.

Drugi rizik, ali mnogo manji, je sto je pacijent srcani bolesnik, a nedostatak kalijuma moze da vodi u tegobe sve do srcanog udara. Ipak, merenje kalijuma u krvi se izvodi i zato je to manji problem: lakse se hendluje.

Zbog navedenog, njegov predlog je "razvodnjavanje" terapije, u smislu da se uzme "MAX PH THERAPY PACK" kao osnovna terapija, a kao suplementi idu "LifeOne formula" (immune enhancer) i "X Protocol", koji je njihov set enzima. Ovo poslednje bi trebalo uporediti sa vitalzimom ko je "pri sutu".

Sledece sto mi je rekao je da kolicina CsCl koji bi se unosio, zbog price o mozgu, mora biti mnogo manja od nominalnih vrednosti, koje se krecu izmedju 3 i 6 grama dnevno, verovatno ispod pola. Zato je i vazno da se koriste ovi kompleksni protokoli koji na mnoge druge nacine deluju na kancer.

Zatim, priprema me da ocekujem da lecenje potraje godinu dana, ne manje, prvenstveno zbog male dnevne doze.

A sad dijeta: kaze covek da u ovim paketima ima toliko svega da prestanak pusenja, odricanje od industrijske hrane i izbegavanje svinjetine je dovoljno. Cak su, dakle, sve druge vrste mesa ok, samo da nisu przene niti pohovane! Znaci, moze piletina, moze riba, moze jagnjetina. Preporuka je, naravno, kao sto i znamo: sto vise voca i povrca, sto vise sirove hrane (bez termicke obrade), sto vise prirodnih sokova, sto vise vode, i umereno zeleni caj, jer neki njegovi vazni sastojci vec postoje u LifeOne.

Pocetna cifra je, kao sto vec napisah, ozbiljno skocila, sa 180 na 1800 dolara, ali to je samo prvi udar, jer mnogo stosta tu traje i po 3 meseca pri "default" unosu, a nas bi mogao biti manji.

Moji ukucani kazu da smo razgovarali bar 20 min.

Na kraju me je uputio da iscitam sve sto mi je rekao, preispitam svoje mogucnosti i volju i saglasim se sa troskovima, pa ako sve bude ok, da se javim voice sa nekom kreditnom karticom, pa da udjemo u kupovinu. Da, upozorava me da bi troskovi slanja tako velikog paketa mogli biti nekoliko stotina dolara, a o nasim troskovima, naravno, ne zna nista. E, da, znao je okvirno gde se nalazimo, tipa, jugoistok evrope, blizu mora i blizu Italije!

Eto. To je kompletan set podataka.

A sad malo ja: ;)
U najkracem: prepadnut sam. Sam cezijum mi je delovao dovoljno komplikovan i opasan, a sad, koliko ja umem da citam i razumem, predamnom ce se naci 33 flasice, kutijice, tubice ili sta vec! Ej, kao omanja apoteka! Pa uz to ovi nasi vitamini i to, pa jos njegovi stari kardio lekovi... A od pomoci bi mi bio, inace, eto, vrlo predusretljiv, agilan i ljubazan Leri, doduse u Americi i telefonom. U radno vreme, svaki dan sem vikenda... Nema sanse, ljudi:( Ovo mora da, ako ne bas sprovodi, onda bar da svakodnevno prati i prisustvuje pravi doktor.

Dakle! Ima li na forumu zainteresovanih za mandat? ;)
Naravno, svi saveti i misljenja su mi znacajni, od svih vas.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ha, ovo ne videh pre :)

Kajalena je napisao:
Ajde, pa ako bude OK, da zovemo Larija na gibaju i cvarke 8)


Nemoj tako, cvarci su ustvari przeni, a i od krmeta su ;) Medjutim o rakijistini mi nista ne rece :lol: Mozda kajsija, zbog B17 :lol:

Khm... Mi smo i dalje na temi Rosa... Grdan, mora da se nastucao od nas. Morali bismo i njega zvati, ono, kao za pikslu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Citiraj:
Pocetna cifra je, kao sto vec napisah, ozbiljno skocila, sa 180 na 1800 dolara,...

...i saglasim se sa troskovima, pa ako sve bude ok, da se javim voice sa nekom kreditnom karticom, pa da udjemo u kupovinu...


Da, rado ce ti prodati, sto da ne. Ali da li si siguran da to mozes da primis? Mislim na carinu i propise.

_________________
p.s. nisam lekar, samo se druzim s njima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 12:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Kad smo kod carine - moji u Srbiji upravo juce zesce nagrabusise od iste, primajuci nekoliko flasica Protocela iz Amerike za kevu. Ne daju carinici, no traze dokaz o vrednosti toga (sto je daleko od jeftinog, inace, i odrace nas zesce za carinu) + DOKAZ O PRAVU NA UVOZ ROBE (?????), koji naravno nemamo. Kaze, jer to ne moze biti za licnu upotrebu (??????). Tacno je da je flasica 6 ili 7, ali JE.BOTE :o :o :o

To mi je prvi i poslednji put da narucujem nesto na takav nacin i saljem postom. Em sam se tresla kako ce da stigne iz Amerike (gde sam prvo takodje cimala Djoku, Miku i Peru da mi naruce i posalju), em se naplacah silno, i jos nije kraj... Javicu sta je bilo s ovim (nameravaju da kume carinike sa dokazima kevine dijagnoze i slicnim - posto na papiru stoji da ce, ako ne dodjes za 8 dana, biti "vraceno u inostranstvo"), ali se na taj nacin vise ne zezam, no cu koristiti usluge ovih likova koji to donose, pa neka je 20E skuplje, zabole me, bar nema rizika... da ne pominjem da se oko toga mlatim vec 3 nedelje.

Inace je to drugi paketic po redu - prvi, takodje iz Amerike i slicne tezine i zapremine, prosao je bez problema (sem paprene carine). Izgleda da zavisi ko ti se tamo zalomi... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Imas kontakt sa tipovima koji to donose? Iz Amerike? A ne prijavljujes?!?
Kajaleno, Kajaleno...

A ja vec pobrajam koliko ce carinici na meni zaraditi u toj predstojecoj godini... Mislim, ako uposte udjemo u pricu sa CsCl, sto se kod nas u kuci pomalo dovodi u pitanje, na moji veliku zalost. Naime, deda, nas bolesnik, je delimicno u pravu kad kaze da, ako pocne sa tim nasim tretmanima, koji i u 'katalozima proizvodjaca', kako on rece, uticu na srcane probleme, on ostade i bez ijednog kardiologa koji moze da nadzire njegovo stanje... A da ne pricamo o pulmolozima, onkolozima itd...

Ipak, valjala bi nam info da imamo nacin da brzo i bez komplikacija dodjemo do preparata iz belog sveta.

E, da: ti si u nekom postu nedavno pomenula da je neko koga pozajes zapoceo terapiju sa CsCl. Ima li nekih info odatle koje bi mi pomogle u 'nadglasavanju' u kuci, pls?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ej - pa ja odavno na ovoj temi pomenuh kako postoje takvi ljudi... Ne znam tacno sta sve mogu da donesu, ali znam da je na listi svakako bilo i stvari iz Amerike... Jos tada, kad smo to pominjali (cini mi se da si ti vec bio na Forumu), ja ih pitah da li smem da objavim njihov kontakt, a oni dadose dozvolu za mejl, koji je (optimisticno) [email protected] Koliko mi je poznato, ne rade na veliko, vec donose usput, kad kupuju za nekog svog bolesnika. Mozes da ih pitas da li donose to sto tebi treba...

Da, kako rekoh, i ja se malko plasim cezijuma, iako moja majka nema srcanih problema... Drugo su ekstrakti brokolija, enzim-bombe itd, a drugo ovo... Nezgoda je u tome sto nasi doktori sa necim takvim nemaju bas nikakvog iskustva, pa bi, u slucaju da nesto podje naopako, samo digli ruke, u fazonu "sami ste krivi, jel smo vam lepo rekli da se ne zezate sa dodatnim sredstvima"... Ne znam - ja sam, kako rekoh, zasad sa majkom na svim tim drugim dodacima, ali nista ekstremno.

Sto se carine tice - moj je utisak da ce me namanje svaki drugi put zezati za svaku posiljku vecu od 5 bocica, i da taj problem nema resenja...

Na poslednje ti odgovorim pp-om, posto ne znam da li smem javno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Kajalena je napisao:
... Jos tada, kad smo to pominjali (cini mi se da si ti vec bio na Forumu), ja ih pitah da li smem da objavim njihov kontakt, a oni dadose dozvolu za mejl, koji je (optimisticno) [email protected] ...


Ha. Sta sam tih dana dnevno citao, sta na engleskom, sta na ruskom, sta na srpskom... Nisam do sada video, hvala na ovome, verovatno cu pokusati da dodjem do vitalzima preko njih, ako bude moguce. Kad vec odlazemo Cs, da bar nesto drugo uzimamo. Mada, ja kopam pr privatnim klinikama u Bg u potrazi za onkologom... Dalje pretpostavljas, jel da ;)

Kajalena je napisao:
Na poslednje ti odgovorim pp-om, posto ne znam da li smem javno.


Super. Sad jos samo da savladam i tu privatnu postu ;) I opet, hvala!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ohoho - ruska skola... Moze biti da si onda razmatrao i nekakve masine, bioenergiju, fotodinamicnu terapiju i slicno - Rusi vole masine, polja, energiju i to... Ja se i toga nacitah zesce, ali se ni za sta zasad ne odlucih... Svidja mi se ova fotodinamicna (ima negde tema o tome), ali mnogo je bre skupa...

Ovo za Vitalzim - da, ja se najradije prihvatam bas tih stvari - vitamina, minerala i enzima... Jer kad pogledas po netu, svaki alternativni tretman, bio dodatak zvanicnoj terapiji ili sasvim van nje, podrazumeva upravo to... A o Vitalzimu imam fino misljenje zasad - na osnovu ovoga sto citam, naravno... i takve stvari ne mogu da naprave nikakav haos (najgore sto moze da se desi je da ne rade), pa se osecam slobodnije...

Bas me zanima kako ces da prodjes s privatnim klinikama... Posto smo mi neki ovde prilicno alergicni na ovu u Rakovici, a to je jedina koju zasad znamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CARINSKA GOLGOTA
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Sto reko Radovan III, vezite mi ruke. Da vam ispricam Golgotu koju (preko posrednika) danas prodjoh sa srpskom carinom.

Elem, iz cista mira i samo njima znanih razloga, jedan paketic bi zadrzan na carini, a na nasu adresu u BG stize zahtev da donesemo nekaka dokumenta, koja dokazuju pravo na uvoz i tome slicno. Danas se tamo kod njih pojavi troclana delegacija u sastavu: dva moja clana rodbine (od cega jedno sam pacijent) + jedna lajava osoba, koja nema veze sa pricom, ali ume da izadje na kraj sa sluzbenicima yu-profila. Ista komisija carini na uvid podnese silne nalaze, kao i obavijest s Interneta o kakvim se magic potion-ima radi... I to sve nekako prodje - ali na bocice bi raspaljena carina od 35%!!! Ostah u soku - na lekove se inace placa 5% (ali samo one za koje su oni culi, a to su otprilike domaci lekovi :lol: ), a po ovome sto vidim na netu, maximalna je bre 30%, ne znam odakle izvukose 35, to sigurno za pivo... Da stvar bude crnja, nije moglo da se podigne danas (u centrumu grada), no mora da se ceka PO TRECE pismo od lokalne poste, gde ce konacno moci da se preuzme... Zvanicni dokument koji propisuje carinske stope (koji nadjoh na netu) nejasan je u toj meri da je bilo kakva rasprava sa njima nemoguca - otprilike je napisan tako da svako moze da ga tumaci kako hoce, a kad ti vuk kaze da si mutio vodu, iako si pio nizvodno, onda je to tako. Dakle, skandal. Da vas ne smaram detaljima o ceni posiljke, zavrsni obracun bice 180-200% njene vrednosti koja se vidi na netu. A ono sto nazvah paprenom carinom (za prvi paketic) ispostavi se naknadno kao teski smeh u odnosu na ovo... Ne znam da li kapirate - ne bunim se ja sto je skupo, no sto se NE ZNA sta ce da te zadesi i sto nema pravila...

NARAVOUCENIJE: Kupi, Srbine, ajkulino ulje i aloju koji ti se u otadzbini nude, dovoljno ti je, i ne pracakaj se previse po belome svetu :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DrRoso laze i maze
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 5:35 pm
Postovi: 1
DrRoso je obicni prevarant.
Procitao je nekoliko knjiga i onda napravio MIKS "svoje neke" medicine.
Prica o nekim stvarima koje je procitao u knjigama, ali i ulepsava "svoju medicinu" lazima koje su mu potrebne da bi navukao naivne.
Mogu i ja da vam kazem"nemojte da dirate vrucu vodu jer ce te se opeci, nemojte da jedete kamenje jer to je lose za probavu, nemojte da se kupate sredstvima za pranje vesa, nemojte da jedete hranu sa puno pesticida, jedite dosta povrca, jedite hranu koja je bogata vitaminima i mineralima.....i kupite moj generator od 1000 eura koji ce vas izleciti.
Sve sam vam rekao tacno u svojim navodima bla bla par sati pricam tako neke nebuloze i onda vas ubedjujem u nesto sto ne mozete da utvrdite i kazem da ima leka za vas ako kupite moj generator.
Nije ni prvi ni poslednji prevarant.
Prevaranti se razlikuju samo po tome koliko dobro lazu, DrRoso je procitao malo vise knjiga i prepricava ono sto su drugi davno pricali i pisali (znaci izmislio je toplu vodu, ali je dodao i malo svojih sarenih laza oko skupog generatora koji je cudotvoran.
Cak je pricao i da leci besplatno ljude iz Srbije, a svoje Hrvate kao nece da leci besplatno, ma mislim stvarno ono dno dna sa lazima.
Alternativna medicina je dobra, ali ne vrsta medicine u kojoj DrRoso pokusava da opljacka unesrecene ljude i da im uzme i malo novca sto imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 10:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pa to sve ja davno ovde rekoh. Pritom, "generator" je bio 1250 poslednji put kad sam ja o tome slusala :roll:

Roso je izasao na nekoliko sajtova i preveo ih (uglavnom tacno). U tome je sva njegova zasluga - sto je nekome ko te informacije sam ne bi umeo da nadje uspeo da ih priblizi. Jer ja recimo verujem u najmanje 80% preparata koje pominje/savetuje i trebalo bi da to bude, po meni, okosnica njegovog "ucenja" (uz dijetu).

Problem je u tome sto on kao pocetnu stavku svog tretmana postavlja svoj generator (koji je najobicniji mp3-plejer, koji radi na frekvencijama koje samo na nekoj drugoj planeti mogu da udju u covekov organizam i kakav se recimo u Belgiji prodaje za 150E), a samo ljude koji su ga kupili naziva svojim "pacijentima", dok ostalima, koji recimo hoce da pitaju nesto o nekom preparatu ili dijeti, psuje majku i spusta slusalicu. U tome je zez, sto time upropasti i ono pametno sto je napisao.

Jedno vreme se zaletao da ce da otvori ordinaciju u BG ili NS, ali od toga nista ne bese, no ga eno u Bijeljini, kako nedavno cuh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Ne pratim redovno ovu temu,ali kada vidim kajalena ,procitam poslednji 1-2 posta.Nije mi jasno o kakvoj on dijeti govori,kada sam ga ja slusala na tv. da treba da se jede meso i masnoce ,zitarice nikako ,zbog plesni koja se na njima stvara itd.Dovoljno je bilo par njegovih recenica i videti da covek ,nemam reci za to ,se igra veoma ozbiljnim stvarima i slobodno mogu da kazem obmanom.
Dijete u lecenju karcinoma su ozbiljna stvar i treba da se deluje na celiju, i nijedna dijeta nije savrsena . Brojs je veoma osporavan ,a mozda ima najvise naucnog proucavanja. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Meni je sumnjiva svaka dijeta, gde je glavni faktor rezima ishrane laboratorijska analiza. Znaci Eskim i Afrikanac koji imaju istu krvnu grupu treba da se hrane na isti nacin. Ali zato dva Afrikanca iz istog naselja koja imaju razlicitu krvnu grupu treba razlicito da se hrane.

Nisam se mnogo bavio istrazivanjem oko ove dijete pa neka me neko ispravi ako imam pogresnu predstavu o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Otvorio je ordinaciju u Beogradu za one koji ne znaju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: