Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
brada123 je napisao:
Lekar nam j rekao da moze da jede sve jer nije oboleo zbog ishrane.


Kakva besmislica! Način ishrane i života generalno ima najveći udeo u nastanku svake bolesti. Ako imamo 150kg i hranimo se burecima svakog dana, naravno da ćemo oboleti direktno zbog ishrane. Imaćemo problema sa holesterolom, visokim pritiskom, masnom jetrom itd. Ovo je ekstreman primer, ali doktori bi stvarno morali da paze šta pričaju.

Ne čude me stoga ovakve vesti:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=609606


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 8:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 5:05 pm
Postovi: 17
marijanamaja je napisao:
Pejo je napisao:
marijanamaja je napisao:
molim vas za pomoc!
tata ima tumor na plucima jos nije gotov nalaz bronhoskopije ali se zna da nije metastazirao jos uvijek, medjutim ljekar kaze da ne moze da ga operise jer mu je los nalaz spirometrije. Molim vas ako neko zna, sta je dobro da uradimo da mu prosirimo kapacitet pluca, imamo dvije nedelje do konzilijuma kada ce odluciti sta da rade. Opet ce raditi spirometriju.

Da li se neko uopste izlijeci od ove bolesti uzasne, sve sami losi ishodi na ovom forumu. Nigdje ne mogu da nadjem tracak nade.


Nemoj mi verovati na rec, ali se meni cini da je kod spirometrije najvazbije kolika je kolicina kiseonika u krvi, jer sam i ja bio pred operacijom a imam mali kapacitet pluca.pozdrav


Prvo hvala ti na bilo kakavoj informaciji koju si podelio sa mnom. On je radio gasnu analizu neku ili kako se to vec zove, i to mu je super ali ova spirometrija ubija.

Da li i tebe nisu operisali zbog toga. Radis li nesto da popravis kapacitet?

Cula sam da je ta spirometrija jako bitna jer od nje zavisi da li ce covijek posle anestezije koja te relaksira sponato udahnuti, za to trebaju jaki misici i kapacitet, da ne bi aparati odrzavali disanje. Zato anesteziolog ne da potpis dok se to ne dovede u red a i kasnije je bitno za zivot, pogotovo ako nekome ko je pusac odstrane cijelo plucno krilo.

Ne, nije mi operacija otkazana zbog toga, meni su pre operacije radili Mediastinoscopia facta st. Biopsio Igl-sinus hystocystotis, taj zahvat je trajao tri sata u potpunoj narkozi i oni to zovu mala operacija, da navedem da je uzorak koji su tad uzeli bio negativan tj. dobar rezultat. Problem zbog kojeg nisam operisan je sto mi se posle ove intervencije pojavio sekret u tom plucnom krilu i pravilo mi smetnje kod disanja i procenjeno je da operaciju ne bi preziveo. Predlozeno je jos jedan ciklus hemio terapije (cetvrti po redu) i zracenje. HT terapiju sam odradio u decembru 2011.god. a zracenje od 30.01.2012-09.03.2012.god 26.04.2012.god sam imao kontrolu, a 30.04.2012.god sam imao konzilijum gde je konstatovano da je zracenje dalo maximalne efekte i od cancera napravilo oziljak i sad imam samo kontrolu za 4 meseca bez ikakve terapije, a preporuceno mi je da sto se tice ishrane mogu da jedem sve. Sto se tice kondicije ne radim nista na tome setam svakodnevno ali oziljak koji je nastao posle zracenja mi smanjuje kapacitet pluca, to je kao posledica zracenja malo se teze na to privikavam ali se nadam vremenom da ce sve to doci na svoje. Uglavnom se privikavam novim uslovima zivota. I jos nesto da navedem za sve vreme primanja HT koristio sam gljivu ,,curanov rep" njene tacne efekte ne znam, ali mi se cancer stalno smanjivao i pre zracenja je bio 22mmx15mm. Pozdrav i zelim da nesto od ovih informacija pomogne i vasem ocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
Za PEJU

fizicka aktivnost je vazna za kapacitet, idite malo u Soko Banju ako ste u mogucnosti, Kazu da je odlicna za plucne bolesti, setajte, radite vezbe za disanje, plivajte. Vratice se kapacitet samo treba fiyicka aktivnost. Iskreno verujem da je los period iza vas i da ce biti sve bolje, potrudite se. Zelim vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 12:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 5:05 pm
Postovi: 17
marijanamaja je napisao:
Za PEJU

fizicka aktivnost je vazna za kapacitet, idite malo u Soko Banju ako ste u mogucnosti, Kazu da je odlicna za plucne bolesti, setajte, radite vezbe za disanje, plivajte. Vratice se kapacitet samo treba fiyicka aktivnost. Iskreno verujem da je los period iza vas i da ce biti sve bolje, potrudite se. Zelim vam sve najbolje.

Hvala na podrsci, i ja se nadam da je los period iza mene, dobio sam bitku, a nadam se da cu dobiti i rat. U Soko Banju mozda i odem posto tamo imam rodbine, mada mi je Banja Koviljaca pod nosom. Dajem svima podrsku, kao sto je i ja dobijam, od pocetka sam pozitivan i ni jednom nisam klonuo duhom i pored mnogobrojnih tegoba koje sam imao i posle HT i posle zracenja. Pozdrav Pejo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2012 8:09 am
Postovi: 7
Nemojte uopste da se zamajavate sa promenom ishrane, pogotovo ne za karcinom pluca, od toga nema nikakve vajde. Ljudi mogu da jedu sta god hoce, tj. sta god im se svidja i sta god u tom trenutku (recimo dok primaju hemoterapiju) mogu da svare i podnesu, a to je individualno. U principu, unos kalorija mora da bude cak i veci nego kod zdravih ljudi jer tumor trosi energetske materije u organizmu na neracionalan nacin i "otima" ih od normalnih tkiva. Sve te price sa kojekakvim dijetama i "lecenjem tumora gladovanjem" su totalna glupost. Em te tumor iscrpljuje, em te nadrilekari iscrpljuju gladovanjem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Iz knjige ''Kako sam pobedila rak'', dr Lorin Dej:

''Na 347. strani decembarskog broja (Žurnala za zaposlene na klinikama) iz 1999. godine pise da bi se jedna trecina svih slucajeva raka mogla spreciti promenom u nacinima zivota i ishrane, time sto bi se povecao unos voca i povrca, smanjenjem unosa crvenog mesa i zivotinjskih masti, i sa vise telesne aktivnosti. Dodali su jos i da se u zadnjih 20 godina doslo do izobilja novih saznanja o nacinu ishrane i time su podrzali hipotezu da je ishrana glavni cinilac u nastanku ili sprecavanju raka i drugih bolesti. Sta mislite o tome? Americko udruzenje za borbu protiv raka konacno priznaje da ono sto jedemo itekako ima veze sa time da li smo zdravi ili bolesni. Zamislite samo! Harvardska skola za ocuvanje zdravlja iznosi jos dramaticniju tvrdnju. Priznaju da bi se 65% svih oblika raka moglo spreciti promenom nacina zivota i ishrane. A ja licno smatram da bi promene u nacinu zivota i ishrane smanjile ucestalost svih oblika raka za 99,9%, a spomenute organizacije tek delimicno priznaju ovu istinu. I sta sad?
Hajde da upotrebimo malo zdravog rasudjivanja. Kada vec Americko udruzenje za borbu protiv raka i Harvardska skola za ocuvanje drustvenog zdravlja kazu da promene u nacinu zivota i ishrane mogu da sprece od 1/3 do 2/3 svih oblika raka, kako da preokrenemo tok ove bolesti u slucaju da je vec imamo? Na prvom mestu, prestanite da u svoje telo unosite materije koje doprinose pojavi raka''.

Promena načina ishrane je KLJUČNA, ali svakako ne jedina, promena potrebna za pomisao o oporavku. Čak i oni na OVOM forumu koji tvrde da su se oporavili zahvaljujući HT, govore da su promenili ishranu. Ovo važi za sve pacijente, u slučajevima ma kog karicnoma. Tokom bolesti, trebalo bi unositi velike količine sirovog povrća, što više tečnosti (jer se brže izbacuju štetne materije iz organizma), žitarice, zdravih sokova (limunade, sok od kupine), trebalo bi izbaciti šećerne proizvode, kafu (jer izbacuje, nama neophodnu, tečnost iz organizma, odnosno ima diuretičko svojstvo, tj. izaziva mokrenje). Karcinom se ''hrani'', da kažem laički, materijama koje našem organizmu ionako ne trebaju, ali koristi iste za svoj rast. ''Prave'' materije organizam će iskoristiti za jačanje, ali promena načina ishrane mora da bude praćena promenama opšteg načina života.

Lekari na VMA su svojevremeno mom ocu prepisali ''higijensko-dijetetski'' način ishrane. Za mene, to je svojevrsno merilo i priznanje da ishrana ima značaj u oporavku i od najtežih bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D0%B0 ... 1%81%D1%82)

http://bs.wikipedia.org/wiki/%C4%86elija

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%B0 ... 0%BA%D0%B0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav svima !

Cinjenicno stanje je da je rak zivi organizam i treba ga ubijati na sve moguce nacine a kako ce ko izabrati nacin lecenja to je pravo svakoga.

REALNO!

zokac24


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 7:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2012 7:34 am
Postovi: 1
Pozdrav svima na forumu!
Mome ocu je nedavno dijagnostikovan ca nonmicrocellulare lobi superior pulm sin

k TNM: T2b N1 M0-M1

Onkolski konzilijum na VMA je odlucio da se primeni II cilkusa HT po protokolu GP.

Da li neko zna sta je u pitanju i koji su propratni efekti? Inace njemu je zakazan prijem u kliniku na VMA radi primanja te terapije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Pozz svima,volela bih da mi neko ukoliko moze protumaci sledece >osteosarcoma reg.femoris sin. s 49.0. meta pulmonum c780 ht in curso z 511.ucinjena bronhoskopija nalaz uredan,indikovana perkutana FNAB . Pacijent je star 23 god,i drugi put se leci od raka. Ranije je to bilo na kosti ,kad mu je ugradjena proteza i isprimane HT. Sada je zavrsio petu terapiju holoksana,i ima jake bolove u predelu ledja. Ima jos jedan ciklus,i ceka se Ct i procena lekara. Izvinjavam se ako sam negde pogresila,ali svakako mi je potrebna pomoc. Takodje imamo lek Vidatox ali ga ne koristi jer su lekari rekli da to moze da izazove kontra efekat ,pa bih volela da mi neko odg kakva su iskustva sa tim lekom.. Unapred zahvalna :oops:

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2012 6:17 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima.
Citam vec duze vreme sta se ovde pise i dosta mi je pomoglo do sad jer ima puno korisnih stvari, ali moram i ja da postavim nekoliko pitanja. Mom ocu je prosle godine u septembru otkriven rak pluca, nemikrocelularni. Otac ima 46 god. jako je mlad i borimo se svim snagama. Kada smo otkrili, tumor je bio velicine 10cm, i dok smo cekali prvu hemoterapiju prosirio se skoro na celo plucno krilo ( da napomenem da je to period od 2 meseca) do sad je isprimao tri hemoterapije i isao je na jedan ciklus zracenja (10 dana, svaki dan po 2 minuta) i zaista je pomoglo, skoro da se sve ocistilo sa pluca. ALI, pre mesec dana desilo se nesto uzasno. Odjednom se izgubio, nije nikog prepoznao, pricao sve nepovezano. . . Posto se leci na VMA, odmah smo ga odveli tamo i doktori su nam rekli da je to normalno kod takvih bolesti i da je metastaza. Medjutim, radjen je i skener i magnetna rezonanca i nema nista na mozgu, hvala Bogu. Pusten je pre dva dana iz bolnice, ali i dalje nije dobro psihicki. Pod jakim je lekovima, svestan je ovako, odgovara sta ga pitamo, ali pricinjavaju mu se neke stvari i trazi nesto rukama u vazduhu, kad ga pitamo sta radi, on prica da slaze neke stvari, uglavnom pominje ono sto je radio dok je bio zdrav. Do sad nije imao nikakvih problema sa psihom i odjednom se to desilo. Da, osecao je posle hemoterapije kak omu non-stop trnu noge, leva ruka mu je bila otecena i primao je neke injekcije da razbiju tromb, koliko sam ja razumela. Po pogledu moze da se vidi kad mu je lose, inace je ustajao i setao po celu noc kroz VMA, a ovako kad je sve ok, ne moze da ustane jer nema snage. MOLIM VAS ako neko vec ima iskustva sa ovim da mi kaze sta to moze da bude i od cega ako nije metastaza. Posecivali su ga i neurolog i neuropsihijatar i dali su mu da pije neke antidepresive. Da li je moguce da je zapao u tesku depresiju? inace, mi smo svi oko njega pozitivni i stalno mislimo na bolje i teramo njega da tako misli i da se bori!
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Da li neko zna zasto se javljaju bolovi izmedju hemioterapija koji su ranije prestali i sad se isti vratili... Da li to znaci da se tumor siri ili gresim... :cry:

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
djmaki1309 je napisao:
Pozdrav svima.
Citam vec duze vreme sta se ovde pise i dosta mi je pomoglo do sad jer ima puno korisnih stvari, ali moram i ja da postavim nekoliko pitanja. Mom ocu je prosle godine u septembru otkriven rak pluca, nemikrocelularni. Otac ima 46 god. jako je mlad i borimo se svim snagama. Kada smo otkrili, tumor je bio velicine 10cm, i dok smo cekali prvu hemoterapiju prosirio se skoro na celo plucno krilo ( da napomenem da je to period od 2 meseca) do sad je isprimao tri hemoterapije i isao je na jedan ciklus zracenja (10 dana, svaki dan po 2 minuta) i zaista je pomoglo, skoro da se sve ocistilo sa pluca. ALI, pre mesec dana desilo se nesto uzasno. Odjednom se izgubio, nije nikog prepoznao, pricao sve nepovezano. . . Posto se leci na VMA, odmah smo ga odveli tamo i doktori su nam rekli da je to normalno kod takvih bolesti i da je metastaza. Medjutim, radjen je i skener i magnetna rezonanca i nema nista na mozgu, hvala Bogu. Pusten je pre dva dana iz bolnice, ali i dalje nije dobro psihicki. Pod jakim je lekovima, svestan je ovako, odgovara sta ga pitamo, ali pricinjavaju mu se neke stvari i trazi nesto rukama u vazduhu, kad ga pitamo sta radi, on prica da slaze neke stvari, uglavnom pominje ono sto je radio dok je bio zdrav. Do sad nije imao nikakvih problema sa psihom i odjednom se to desilo. Da, osecao je posle hemoterapije kak omu non-stop trnu noge, leva ruka mu je bila otecena i primao je neke injekcije da razbiju tromb, koliko sam ja razumela. Po pogledu moze da se vidi kad mu je lose, inace je ustajao i setao po celu noc kroz VMA, a ovako kad je sve ok, ne moze da ustane jer nema snage. MOLIM VAS ako neko vec ima iskustva sa ovim da mi kaze sta to moze da bude i od cega ako nije metastaza. Posecivali su ga i neurolog i neuropsihijatar i dali su mu da pije neke antidepresive. Da li je moguce da je zapao u tesku depresiju? inace, mi smo svi oko njega pozitivni i stalno mislimo na bolje i teramo njega da tako misli i da se bori!
Hvala unapred!


Ja ne znam sta da ti kazem, imala sam nekoliko situacija sa mojim tatom kad je trazio da m donesem nesto iz kupatila u kuci a on lezi u bolnici. Ja se samo nadam da je to sve zbog jakih lijekova i malo straha, nadam se da ce sve to proci kad im bude bolje. Ova bolest je puna uspona i padova. Mom tati u toku dana je stanje od toga da mislimo da umire do suer, nema nikakave tegobe. Taman pomislimo ide na bolje on totalno potone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
Moj tata je operisan prije mjesec i po dana u Klinickom, posle operacije je bio super, imao je tegobe, 4 drena ali generalno nije lose izgledao i jeo je i bolnicku hranu i sto smo donosili, kao da nikad hranu vidio nije. Bas smo bili srecni, jer cim jedes, brzo ces se oporaviti. Dobijao je terapije antibioticima, za bolove, infuzije i sve po redu. Prvih 20 dana osim tog oporavka koji nije lak nije bilo nekih vecih problema. Kao sto sam ranije rekla on je prije operacije imao temperaturu 3-4 mjeseca koja ga je lomila i fizicki i psihicki. Razlog te temperature je bio tumor (na plucima). Posle 20 dana u bolnici, taman kad je trebao da izadje on dobije temperaturu. Svi smo se raspametili, koga zmija ujede plasi se i gustera. Doktor je tu temperaturu smirio antibioticima. Njemu su odstranili deo plucnog krila i jednu zlezdu uz pretpostavku da se to nije rasirilo, ali kada je dobio temperaturu ljekar je rekao da moze znaciti i da se prosirio jer je to nepredvidiva bolest ali da bi po nekim parametrima i zarastanju rane rekao da nije. Kako god bilo, on mora pprvo da se potpuno oporavi pa tek onda da se dalje gleda sta je i kako je. Par dana nakon toga on dobije dijareju. Opet su mu smirili zeludac i pustili ga kuci, dali mu terapiju, orvazil. On od kad je kuci ne moze da jede, ima gadljivost na hranu, 2 zalogaja pojede pa grca. Boli ga zeludac, malaksao je, na licu mu se vidi da se muci, tresu mu se ruke,ne zna ni da opise kako mu je.

Da li je moguce da se sad to rasirilo brzo na neka druga mjesta i da mu posle 20 dana pravi problem?
Ima li neko ko je prosao operaciju i postoperativni tok da mi da malo nade da je to sve normalno? Ili da nije, spremna sam na sve.
Sta je dobro za otvaranje apetita a da nije tesko za zeludac?Ako neko ima neka iskustva neka se javi, bice mi lakse ako znam bar da je neko nesto slicno prolazio inace mislim da cu da poludim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2012 8:02 pm
Postovi: 26
marijanamaja je napisao:
Moj tata je operisan prije mjesec i po dana u Klinickom, posle operacije je bio super, imao je tegobe, 4 drena ali generalno nije lose izgledao i jeo je i bolnicku hranu i sto smo donosili, kao da nikad hranu vidio nije. Bas smo bili srecni, jer cim jedes, brzo ces se oporaviti. Dobijao je terapije antibioticima, za bolove, infuzije i sve po redu. Prvih 20 dana osim tog oporavka koji nije lak nije bilo nekih vecih problema. Kao sto sam ranije rekla on je prije operacije imao temperaturu 3-4 mjeseca koja ga je lomila i fizicki i psihicki. Razlog te temperature je bio tumor (na plucima). Posle 20 dana u bolnici, taman kad je trebao da izadje on dobije temperaturu. Svi smo se raspametili, koga zmija ujede plasi se i gustera. Doktor je tu temperaturu smirio antibioticima. Njemu su odstranili deo plucnog krila i jednu zlezdu uz pretpostavku da se to nije rasirilo, ali kada je dobio temperaturu ljekar je rekao da moze znaciti i da se prosirio jer je to nepredvidiva bolest ali da bi po nekim parametrima i zarastanju rane rekao da nije. Kako god bilo, on mora pprvo da se potpuno oporavi pa tek onda da se dalje gleda sta je i kako je. Par dana nakon toga on dobije dijareju. Opet su mu smirili zeludac i pustili ga kuci, dali mu terapiju, orvazil. On od kad je kuci ne moze da jede, ima gadljivost na hranu, 2 zalogaja pojede pa grca. Boli ga zeludac, malaksao je, na licu mu se vidi da se muci, tresu mu se ruke,ne zna ni da opise kako mu je.

Da li je moguce da se sad to rasirilo brzo na neka druga mjesta i da mu posle 20 dana pravi problem?
Ima li neko ko je prosao operaciju i postoperativni tok da mi da malo nade da je to sve normalno? Ili da nije, spremna sam na sve.
Sta je dobro za otvaranje apetita a da nije tesko za zeludac?Ako neko ima neka iskustva neka se javi, bice mi lakse ako znam bar da je neko nesto slicno prolazio inace mislim da cu da poludim.

Pozzz
Evo nesto iz licnog iskustva. Kada se odstrani plucno krilo tu prazninu organizam pokusava popuniti. Slezina, zeludac i creva se povlace na gore, cak se i srce malo pomeri. Zeludac se malo nakrivi, verovatno se zbog toga smanjuje i apetit. Savet koji sam dobila je da jedem po malo, i da izbegavam svu hranu koja stvara gasove.
Da mi nisu objasnili sta se desava u organizmu posle operacije i ja bih se uplasila, posto se sve te promene osecaju. Malaksalost posle tako velike operacije je normalna. Meni su savetovali provitaminsku terapiju. Nadam se da sam te uspela malo umiriti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: