Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rak Grlica Materice- Hitno pomoc!
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
E ovako devojka me je zamolila da pitam nesto jer se tice njene majke.

Njena majka ima 59. godina, redovno je isla na ginekoloske preglede najmanje jedanputa godisnje, a nekada i 2 puta (papa, kolposkopija, ultra zvuk i sta vec ja prenosim sta mi je devojka rekla a znam i ja da zena stvarno vodi racuna o zdravlju vise nego iko koga znam). Pre 10 godina je imala neko zadebljanje na grlicu (ne zna ni moja devojka sta a nece mamu da smara jer joj je mama preplasena danas ceo dan) i to joj je valjda odstranjeno ili spaljeno ili sta vec u lokalnoj anesteziji i sve je bilo uredu. Od tada svakih 6 meseci redovno na kontrole. Poslednji pregled imala je proslog leta negde u junu PAPA IIgr, a na kolposkopiji sasvim uredan nalaz. Pre nesto manje od mesec dana otisla ona na redovan pregled isto papa i kolposkopija.. i ginekolog joj je rekao da na kolposkopiji vidi atipicne celije, posle nedelju dana papa je pokazivao sumnjivu IIIgr. tako joj se izrazio ginekolog kao primecuju se atipicne celije. Ginekolog joj je dao uput za Narodni front da uradi Biopsiju. Tamo dr. joj je opet uradila Biopsiju i razmisljala se cak da li da radi Biopsiju jer kao mislila je da nema potrebe ali ipak joj je uradila. Danas je devojkina mama uzela nalaz Biopsije i zamalo da dozivi slog ceo dan je na bensedinima. Nalaz patologa ili koga vec stur jedna recenica.. kao uzeta su 2 odsecka valjda ukupno 6mm, siva masa nadjena i kao Invasivo Adeno Carcinoma Cervics tako nesto ima i nesto Lucido i na kraju G3 NG3 sto ce reci pravi KANCER GRLICA i to koliko sam surfovao po ne tu komplikovan slucaj...
Znaci zena redovno isla na preglede, poslednja kolposkopija od prosle godine uredu i i papa uredu i 6 meseci pre tog oba testa uredu, sve uredu i posle manje od godinu dana kao Karcinom pravi!!!
Kako je to moguce, a papa kao pokazuje IIIgr ali sumnjiv??

Ni ta tamo dr. u narodnog fronta kada je videla rezultate ne zna kako Karcinom kada je redovno isla na preglede u dom zdravlja i cak ni njoj (ovoj iz narodnog fronta) na kolposkopiji nije izgledalo kao karcinom,cak se i neckala da li da joj radi biopsiju. Posle joj rekla da je karcinom kao verovatno probio epitel tj, da je verovatno usao malo u grlic, ali da je verovatno u pocetnom stadiumu i da misli da se kao nije prosirio i rekla joj kao pa da umirete poslala bi vas kuci . Posto zna tamo neku glavnu medicinsku sestru zakazali su joj konzoricijum sto pre za petak sledeci 23. a ta dr. iz narodnog fronta joj rekla da do tada odradi snimak pluca (radila je skoro zbog neceg drugog i sve je uredu), krvnu sliku, tumor markere, eho donje karlice (radila je skoro rentgen karlice jer ima osteroporozu i neko ostecenje hrskavice) i nista se na tome nije videlo, uglavnom dala joj je da uradi sve sto sam i nasao na drugom mestu na netu da se radi kod neki Ia slucajeva Ib ili ne znam ni ja vec kojih ili se to valjda kod svih radi.

Sada glavno pitanje koliko je ovo ozbiljno stanje, kako se leci u ovakvom nekom slucaju i koje su mogucnosti izlecenja i koliko se moze reci nesto orijentaciono pre ovih nalaza sto su joj dali da urade??

Inace njena majka je imala aneurizmu na mozgu negde pre jedno 6-7 godina i operisali su je i nema nekih posledica, malo vuce jednu nogu ali malcice levu ja mislim, imala je problema sa pritiskom, ali se to sve stabilizovalo, ovako je zdrava skroz, jaka.. jedino sto ima i osteroporozu ali to drzi pod kontrolom. I
nace poslednjih 7-8 meseci bas od proslog leta bila je izlozena enormnom stresu zbog njene majke (od moje devojke baka) koja je zivela tada sa njima bila skroz dementna, cak i malo agresivna, to su bila za nju ne spavanja, posle je baka polomila kuk, pa je bila ne pokretna i nazalost je preminula u februaru 82 godine docekala. Inace u porodici njenoj nije zabelezen ni jedan slucaj kancera samo probleme sa srcem (sa sela ljudi svi) i svi su dozivljavali duobru starot starost.
Devojka mi je buduca supruga, a ona je vrlo vezana za majku (sa ocem nije u najboljim odnosima) pa mi je vrlo bitno zbog nje a i ovako jer mama joj je stvarno super, sto se tice zdravlja ako se ona ne kontrolise ja ne znam ko onda non stop na sve moguce kontrole (dom zdravlja Zvezdara), pazi na ishranu (vitka je ko devojka od 20 god) i stvarno ne znam kako ovo da ju je snaslo :cry:
Uspela je nekako da zaspice veceras ali stvarno je pod sokom, jer sama kaze "ajde da se ne kontrolisem pa da razumeme ne bi se ovako potresla, nego bas vodim racuna o tome i za 9 meseci od poslednjeg pregleda da imam RAK"
Izvinite na ovolikom postu, pod utiskom sam jos jer sam ceo dan bio sa njih dve, molim Vas za odgovor ako se neko razume u ovu temu. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Danas joj je mama bila da uradi deo analiza sto su joj ovi iz narodnog fronta da li da uradi znaci ultra zvuk i snimanje (rentgen)svih maltane unutrsnjih organa, itd. I sve je u najboljem redu tj. na svim snimcima (rezultatima) - za pluca, jetru, besiku, pankreas, zeludac, pa cak i jajnjike i samog tela materice nema patoloskih promena na svim rezultatima to stoji kao zakljucak. Samo ima benignu cistu 9mm na jednom jajniku, drugi koliko sam razumeo je atrofiran (ili ja nisam razumeo rezultat) ali na njima nema patoloskih promena,ali ima ih na samom grlicu materice nesto 5.2mm tako pise..

Nalaz biopsije sam naveo gore u proslom postu (adeno carcinom cervics lucidocellulare G3 NG3). Ima li neko ko se razume u ovu tematiku i ko moze da kaze koliko je ovo ozbiljno (da li neko na osnovu ovoga moze da proceni koji je stadijum u pitanju), kako se leci u ovakvom nekom slucaju i koje su mogucnosti izlecenja??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dragi Djuka,

Izgleda da mozemo ici na preglede i jednom mesecno, a karcinom ce opet odjednom samo da se pojavi. Ja spadam u onu grupu zena koje idu redovno na kontrole.
Na mojoj poslednjoj kontroli PAP test je bio ok, cervikalni bris ok, ali me je malo zabolelo na mestu levog jajnika prilikom pregleda. Zamolih doktorku da uradi ultra zvuk i eto ga - RAK! Naravno, nije se to znalo u tom momentu, ali nakon operacije (uradjena je totalna histerektomija tj. izvadjena je citava materica, oba jajnika sa jajovodima i to bez obzira sto je karcinom bio samo na jednom jajniku i cak u jajovodu nije bilo malignih celija).
Onaj G3 NG3 oznacava stepen agresivnosti i velicinu.
U mom slucaju je to bilo HG3 NG2 znaci izuzetno visok stepen agresivnosti (to je ono HG3).
Najbitnije je sto je to otkriveno na pocetku. Ja sam operisana u N.Frontu i jedino imam zamerku na jednog njihovog patologa (zena je drzala kod sebe moje plocice mesec dana, telefonom mi je saopstila da cak i nezna gde mi je primarni karcinom. Direktor N.F. nam je preporucio da uradimo ekspertizu na drugom mestu.
Da li zna kada ce operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Zakazan joj je konzorcijum za sledeci petak 23. tako da ce verovatno tek tada saznati...
Jer to nije kasno mnogo sto su joj tek tada zakazali,valjda se nece pogorsati stanje...?
Kada joj je ginekolog iz N.Fronta zakazivao taj konzorcijum na onom uputu je napisao hitno... valjda je to najranije sto mogze taj sledeci petak.. :-?

Rekla joj ta dr. iz N.Front-a da u medjuvremenu uradi sve analize medjutim mama od te moje devojke nije mogla da ceka i otisla i danas odmah uradila sve snimke (i hvala bogu sve sem grlica u najboljem mogucem redu), sutra samo jos krv...

Znaci ovo kod nje je pocetno stanje sobizrom da na danasnim pregledima (bila na svim mogucim svi rentgeni, ultrazvukovi) nista nije nadjeno svuda nema promena, uredan nalaz i nema patoloskih promena?
Koji je to stadijum i kakve su joj sanse (za to HG3 znam da je velika agresivnost)?

Otisla je danas kod tog svog ginekologa u domu zdravlja i ova joj se pravdala kako nije videla nikakvu predkancerogenu promenu ni na jednom prethodnom pregledu, kao mozda se rak razvio na tom mestu grlica kao gde se ne vidi.. ne znam ni ja i ta dr. sto inace od moje devojke mama ide vec 20 godina se zacudila kako se razvio karcinom a da pre toga nista se nije videlo... i rekla je kao da je to pocetni stadijum karcinoma, ali koji nije joj rekla (ono po brojevima sto ima)...

P.s. posto ce joj i krvna slika biti gotova u ponedeljak ili mozda vec u subotu (radi privatno to) da li da ode u ponedeljak sa svim tim rezultatima i snimcima i sve u N.Fronta kod te dr. sto joj je radila biopsiju da vidi da li mozda moze i pre petka da ide na konzorcijum (zna tamo ona neku glavnu sestreu) ili je petak ok u smislu nije kasno mnogo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
U N.Frontu je konzilijum svakog petka. Svaki dan je konzilijum u nekoj drugoj klinici. (Na konzilijumu su prisutni lekari sa klinike (ginekolozi, obavezno patolog i lekar sa Onkoloskog instituta). Ja sam pod oznakom "hitno" operisana i mimo konzilijuma, a na konzilijum sam isla nakon operacije da bi se utvrdilo sta dalje (hemoterapija). Isto je bila guzva i sestra na prijemnom (tamo gde je ordinacija u kojoj je konzilijum) mi je rekla da dodjem bez obzira sto nisam zakazana jer oni nikoga ne vracaju. Uvek prime sve zene.

Za to vreme ne moze da se desi nista katastrofalno.
Tacan stadijum odredice se nakon operacije kada se utvrdi da li su zahvaceni limfni corovi, koliko u dubinu prodire karcinom. Pretpostavljam da tu ima dosta parametara kojima oni utvrdjuju stadijum.

Nemojte da se nervirate kako to da nije doktorka videla sta se desava. To se je desilo i ne vredi sada da se mucite takvim pitanjima. Ako joj je lakse, neka promeni ginekologa, mada ubuduce i nece imati s tim ginekologom iz DZ preterano posla (sem da joj daje uput). Ja sam promenila ginekologa po zatvaranju bolovanja. Ne zato sto vise nisam imala poverenja u nju, jednostavno osecala sam da moram da je promenim. Malo iracionalno, ali sta da radim? U takvim situacijama je potrebno eliminisati sve stvari koje izazivaju neprijatnost, nelagodu (naravno, mislim na one koje je moguce eliminisati).

Da li znas sta su meni rekli neki lekari? Ako ste vec dobili karcinom, sreca u nesreci je da je bas na tom mestu. U tom slucaju povade se materica i jajnici, odradi se ta zastitna hemoterapija i lecenje gotovo.
S obzirom da ona nema nigde metastaza (pluca, abdomen, mala karlica), znaci sve je lokalizovano. I to je odlicno.

Pazi mene, zanela sam se! Kao da sam doktor!

Javite se ako vam jos nesto treba. Nadam se da cu moci nekako pomoci ili bar vas malo utesiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Hvala ti evelina puno na odgovorima....

P.S. Je li ima na ovom odeljku neki dr.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ima Severus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Grlica Materice- Hitno pomoc!
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 9:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
DjukaBg je napisao:
Nalaz patologa ili koga vec stur jedna recenica..

Ovakvih komentara ubuduce da se uzdrzis jer nisi kompetentan iste da dajes i da evaluiras rad patologa.Nalaz se daje na osnovu kolicine materijala i sigurno nece dva isecka elaborirati kao operativni preparat.Sto se tice tumora per se ovo je znatno redji tip u odnosu na planocelularni karcninom a sta je dovelo do njega(oralni kontraceptivi,cervicitis)sada je manje vazno.Sto se tice papa testa moze i da se razmazom dobije i niza grupa sekreta zbog varijabilnih populacija atipicnih i malignih celija a da karcinom bude lokalno veoma uznapredovao.Klinicko ispitivanje nije otkrilo metastaze sto je ok u odnosu na ukupnu prognozu a sto se samog lecenja tice obzirom da nema sistemske zahvacenosti ne bi trebalo da bude potrebe ni za HT vec bi bilo najuputnije uraditi CT male karlice koji nece prikazati samo infiltraciju u cervixu vec i eventualno stanje limfnih zlezda i dati tacnu sliku o prosirenosti.Sta se samih modaliteta terapije tice za sad bi dosli u obzir zaracenje/operacija ili oba.Ako je lokalno vrlo malo uznapredovao u obzir bi dosla samo brahiterapija zracenjem ili neka manja operacija(konizacija npr)a uslucaju vece prosirenosti moze prvo Wertheim-Meigs pa onda zracenje ili cak preoperativno zracenje za uznapredovale slucajeve pa operacija pa opet zracenje.A sta ce doci u obzir od terapije odlucice konzilijum (a ne konzorcijum!!!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Stigli su nalazi, TU marker je 115 (gornja granica 35) :(
Koliko je ovo lose i koliko su pouzdani uopste ti tumor markeri i sta oni predstavljaju?

Inace ostala krvna slika je manje vise uredu povecani su dosta samo leukociti i jos nesto je povecano (nemam kod sebe rezultat samo sam bacio pogled)..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Meni je TU CA 125 pre operacije bio 700! Mesec dana nakon operacije bio je 130.
Svaki lekar ce ti reci da tumor markeri nisu pouzdani parametar. Uostalom, desava se da neko ima karcinom u poodmakloj fazi, a da mu je tm u granicama normale.
tu je samo jedan od parametara uz histopatologiju.

npr. tumor marker se prati u toku hemoterapija. Nakon treceg ciklusa radi se tzv. procena (da bi se videlo da li deluju citostatici). Jedan od parametara je i utvrdjivanje visine tumor markera. Ako je ovaj u padu za njih je to znak da citostatici deluju i nastavljaju se sledeci ciklusi sa istim citostaticima. Ako je tumor marker u porastu, menjaju se citostatici.
Ovo ti govorim samo kada je u pitanju hemo terapija i kada je u pitanju karcinom jajnika, materice i dojke. Posto su u mojoj sobi bili samo ti slucajevi.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ok znam da nisu merodavni ali pretpostavljam da sto je manji broj da je to bolje ili to uopste nema veze...?
I da proverim, sta uopste pokazuju TU markeri, aktivnost carcinoma? Ili gresim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 4:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Majka moje je devojke je bila danas na konzilijumu i nazalost vesti su dosta losije nego sto smo ocekivali...

Prvo od pocetka da krenem. Zena 59. god. redovne gin. kontrole na godinu dana, proslog leta papa IIgr, na kolposkopiji se ne vide promene, pregled ove godine u aprilu
Papa III gr. vide se promene na kolposkopiji. Nalaz patologa je

AdenoCa lucidocellulare invas. cerv. G3NG3.

Poslata na dalja ispitivanja uradjeno pre danasnjeg konzilijuma (pre 7 dana):

RTG pluca - ne vide se inflatorne promene

EHOSONOGRAFIJA MALE KARLICE
- mokraćna bešika uredne ehomorfologije i bez patološkog sadržaja
- korpus uterusa uredne ehomorfologije i tanjeg hiperhogenog endometrijuma
- u predelu grlića se izdvaja nehomogena nepravilna promena 52mm

-parailijačno se ne izdvajaju uvećani Igl

EHOSNOGRAFIJA ABDOMENA
- jetra uredne veličine i ehostrukture bez fikalnih promena
-žučni vodovi nisu prošireni
-žučna kesa urednog zida bez patološkog sadržaja
-pankreas uredne ehomorfologije
-slezina uredne ehomorfologije
-bubrezi urednog položaja i veličine primerenog prečnika za životnu dob
- mokraćna bešika prazna
- aorta urednog promera
- nadb. lože slobodna
- morison prazan

-u retroperitoneumu nema uvećanih Igl

Zak: Ne vide se znaci sek. deg.

EHOSONOGRAFIJA DOJKE:
Ne vide se znaci sek. deg.

Danas na konzilijumu u N.Fronta

Dijagnoza: AdenoCa lucidocellulare ivas. cerv. G3NG3.
CA PVU FIGO st. IIb :cry:
PA - IV, CA 125 -119

Odluka za radikalnu zracnu Th uz potencijacijuCDDP 4 omg/m2 jednom nedeljno tokom zracenja.
Pre prijema na IORS uraditi CT abd. i m. karlice sa i.v. kontrastom, kardiološki pregled i nalaz neurohirurga (ovo poslednje jer je 2003. god operisala neurizmu)

(Ona je prvo ovima na konzilijumu rekla kao joj necu hemoterapiju i ovi joj rekli dobro ne morate i nisu ni napisali to u preporuci lecenja, ali sada se žena predomislila i ako je preporucljiva hemo pristala bi i na to ali pretpostavljam da o tome svemu sada odlucuje dr. sa IORS-a)

Dobro je da njena mama zna nekog tamo na IORS-utako da ce ove snimke i sve vec u ponedeljak-utorak da završi (pretpostavljam da se CT i to sto su joj da li radi tamo posto oni njoj nista nisu objasnili ili gredim?), a kod neurohirurga po nalaz ide u sredu, tako da bi trebalo što pre da je stave na program.
Devojkina mama je danas u jos vecem soku nego sto je bila ne toliko zbog rezultata (sada sta je stu je) koliko zbog jednog od dr. iz konzilijuma (cija rec je glavna) na koga su se danas tamo sve žene žalile, pravile skandale, hoće da ga tuže itd. (bio sam prisutan u holu posto sam isao sa njima ono je strasno).
On joj je bukvalno rekao da je katastrofa to, kao da je to uzelo maha, kao operacija ne dolazi u obzir, ma strasno sta joj je sve napricao, bukvalno joj je pricao kao da je gotovo sa njom maltane da joj nema spasa. Ne razumem te dr. samo joj je jedna zena iz konzilijuma ali nasamo rekla da nije bas toliko strasno, jer po prvim nalazima nije nigde metastazirao sto je dobro na ukupnu prognozu i da moze da se leci i izleci.
Vec joj je bio sok sto je redovno isa na preglede i opet joj nastao kancer u roku od manje od godinu dana, a sada jos duplo veci sok kada ju je ovaj dr. istraumirao, zena je ceo dan na lekovima.

Imam par pitanja za severus-a
1) zbog cega joj je dr. tako izricito rekao da operacija ne dolazi u obzir i kao da nista ne bi postigli operacijom, zar nije operacija (u ovom slucaju predpostavljam radikalna historektomija) primarna za lecenje karcinoma?
2) Ako ovaj stadijum nije operabilan trenutno da li bi posle zracne i/ili hemioterapije posle smanjenja TU mase odnosno stadijuma na IIa ili koji vec dosla u obzir operacija posto zeni je samo to u glavi da joj odstrane sto pre sve (mislim ona to laicki kao i ja znam da postoje procedure kako i sta) ?
3)Ko posle daje preporuku o tome (operaciji) pretpostavljam dr. sa IORS-a koji ce da vodi njen slucaj i konzilijumi tamo?
4). Da li bi po vama u ovom slucaju trebalo (tj. da li ima potrebe) primeniti i hemioterapiju?
5.) Da li je ovo bas toliko strasno i da je gotovo sa njom ili ipak može da se leči i "izleci" mislim na uklanjanje celog TU?

PS. U prethodnom post-u Severus ste me kritikovali zbog mojih reci upucenih patologu, apsolutno ste u pravu, uzdrzacu se u buduce od takvih komentara, ali tada sam bio pod utiskom i ceo post je tako napisan, pod tenzijom.
Unapred hvala na odgovorima i izvinjavam se zbog ovolikog post-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dok se Severus ne pojavi eto i mene.

HG3NG3 ukazuje na histoloski gradus (HG3 pokazuje visok stepen), a NG3 na velicinu tu (moja oznaka je bila HG3NG2).
A inace sam bila FIGO Ic!

Po svemu sto sam procitala promena postoji samo na grlicu, zlezde nisu zahvacene, nema sek.depozita i sve je b.o.

Sto se tice doktora - naviknite se!

Konzilijum u N.Frontu salje svoju odluku na IORS (i ja sam tamo isla na konzilijum i tamo sam operisana), a ovi vas obavestavaju telegramom kada da dodjete. Ja sam cekala 40 dana! Covek totalno da posizi cekajuci.

Interesuje me jedna stvar: Odakle zeni ideja da odbije hemoterapiju? Zaista ne mogu da verujem koliko ljudi mogu da se ponasaju neodgovorno prema sebi! Ok, kad nam se tako nesto desi, svi nas zasipaju pricama o uzasu hemoterapije, ali zaista treba ukljuciti malo zdravog razuma i razmisliti sta dobijamo odbijanjem konvencionalnog nacina lecenja!

Jos nesto! Vas niko ne moze da prisili na hemoterapiju. Dovoljno je da potpisete papir i dovidjenja! Zato, treba biti jako oprezan sta se prica lekarima.

Inace, Konzilijum u Frontu je bez obzira na to njenu zemlju ipak prepisao hemoterapiju uz zracnu Th (to ti je ono "uz potencijaciju CDDP").

Po Konzilijarnom izvestaju izgleda da bi trebalo CT uraditi pre prijema. Rade i oni to i ako uspete da kod njih to uradite prvi puta, tamo ce se raditi i svi ostali.

Nadam se da ce vam se javiti i Severus.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidis zracenjem se moze postici unistenje tumora u potpunosti,HT je tu samo kao dodatak.Ako i posle zracenja ostane tumor u obzir dolazi radikalna histerektomija Wertheim-Meigs.Medjutim postoji nesto sto se zove preoperativna priprema tj procena stanja vitalnih organskih sistema i odluka da li neko uopste moze da se operise pre svega se odnosi na stanje srca ,pluca i bubrega sa osvrtom na krvarenje,infekciju i katabolizam u postoperativnom periodu.Da li ce zracenje sprovest kao teleRT ili brahiRT odlucice nadlezni radiolog.Ti nemoj previse da lupas glavu sta ce i kako ce znaju oni dobro sta rade.
Inace mogu i uznapredovaliji slucajevi da se operisu(naravno prognoza qoud vitam je losija zbog vece prosirenosti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
evelina je napisao:

Interesuje me jedna stvar: Odakle zeni ideja da odbije hemoterapiju? Zaista ne mogu da verujem koliko ljudi mogu da se ponasaju neodgovorno prema sebi! Ok, kad nam se tako nesto desi, svi nas zasipaju pricama o uzasu hemoterapije, ali zaista treba ukljuciti malo zdravog razuma i razmisliti sta dobijamo odbijanjem konvencionalnog nacina lecenja!


Pozdravljam,svaka cast!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: