Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Sep 23, 2012 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Tvoj otac ima tumor blizu rektuma?
Ti bolovi mogu biti i od zračenja. Ali najbolje da odmah porazgovaraš sa njegovim lekarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pon Sep 24, 2012 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 5:14 pm
Postovi: 7
Moguce da je od zracenja jer pre nego da pocne terapiju nije imao takve bolove bili su podnosljivi.Usvakom slucaju hvala na odgovoru,evo njemu je ostala terapija jos ove nedjelje i videcemo sta ce biti ali pitacu i njegovog lekara u svakom slucaju.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 2:52 pm
Postovi: 2
Mojoj mami (55g) su ustanovili na uz postojanje neke heterogene mase u projekciji levog jajnika, te da to ima veze sa debelim crevom. Zakazana je kolonoskopija, trebamo uraditi ct male karlice i abdomena, kr.sliku, pluća i srce. Uradili smo tumor markere, ostali su u redu sem CEA koji je blago povišen pa iznosi 2,9, a ne bi smeo biti preko 2,4.
Zanima me da li je sigurno u pitanju rak debelog creva, a ct trebamo raditi da vidimo ima li metastaza ili postoji mogućnost da su polipi u pitanju, ili sta god dr.što nije maligno.
Mama nije uspela da porazgovara sa doktorkom koja je na osnovu eha abdomena i tumor markera zakazala kolonoskopiju, pa je sad pod jakim stresom, jer je sve neizvesno, a ne znamo da li njena dijagnoza može biti nešto što nije kancer..
Hvala, puno, Tijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
tijanaj je napisao:
Mojoj mami (55g) su ustanovili na uz postojanje neke heterogene mase u projekciji levog jajnika, te da to ima veze sa debelim crevom. Zakazana je kolonoskopija, trebamo uraditi ct male karlice i abdomena, kr.sliku, pluća i srce. Uradili smo tumor markere, ostali su u redu sem CEA koji je blago povišen pa iznosi 2,9, a ne bi smeo biti preko 2,4.
Zanima me da li je sigurno u pitanju rak debelog creva, a ct trebamo raditi da vidimo ima li metastaza ili postoji mogućnost da su polipi u pitanju, ili sta god dr.što nije maligno.
Mama nije uspela da porazgovara sa doktorkom koja je na osnovu eha abdomena i tumor markera zakazala kolonoskopiju, pa je sad pod jakim stresom, jer je sve neizvesno, a ne znamo da li njena dijagnoza može biti nešto što nije kancer..
Hvala, puno, Tijana

Ta heterogena masa koju su videli na UZ ne znači da je u pitanju rak. Tek kad uradi kolonoskopiju i isečak se pošalje na ph analizu, tek onda ćete znati šta je u pitanju. Bez ph analize niko ne može da vam tvrdi da je zaista maligni tumor u pitanju. Najbolje da mama što pre odradi kolonoskopiju. Tumor markeri nisu neki validan pokazatelj postojanja bolesti, ali najčešće su parametri mnooooogo više uvećani, kad zaista postoji tumor. Kod tvoje mame su dobri rezultati osim tog jednog CEA koji je vrlo blago uvećan, što je dobro.
Nadam se da će kolonoskopija pokazati da je sa mamom sve u redu i da je u pitanju možda neki polip. Sve najbolje vam želim, i obavezno javi rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
tijanaj je napisao:
Mojoj mami (55g) su ustanovili na uz postojanje neke heterogene mase u projekciji levog jajnika, te da to ima veze sa debelim crevom. Zakazana je kolonoskopija, trebamo uraditi ct male karlice i abdomena, kr.sliku, pluća i srce. Uradili smo tumor markere, ostali su u redu sem CEA koji je blago povišen pa iznosi 2,9, a ne bi smeo biti preko 2,4.
Zanima me da li je sigurno u pitanju rak debelog creva, a ct trebamo raditi da vidimo ima li metastaza ili postoji mogućnost da su polipi u pitanju, ili sta god dr.što nije maligno.
Mama nije uspela da porazgovara sa doktorkom koja je na osnovu eha abdomena i tumor markera zakazala kolonoskopiju, pa je sad pod jakim stresom, jer je sve neizvesno, a ne znamo da li njena dijagnoza može biti nešto što nije kancer..
Hvala, puno, Tijana

Ta heterogena masa koju su videli na UZ ne znači da je u pitanju rak. Tek kad uradi kolonoskopiju i isečak se pošalje na ph analizu, tek onda ćete znati šta je u pitanju. Bez ph analize niko ne može da vam tvrdi da je zaista maligni tumor u pitanju. Najbolje da mama što pre odradi kolonoskopiju. Tumor markeri nisu neki validan pokazatelj postojanja bolesti, ali najčešće su parametri mnooooogo više uvećani, kad zaista postoji tumor. Kod tvoje mame su dobri rezultati osim tog jednog CEA koji je vrlo blago uvećan, što je dobro.
Nadam se da će kolonoskopija pokazati da je sa mamom sve u redu i da je u pitanju možda neki polip. Sve najbolje vam želim, i obavezno javi rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 2:52 pm
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru, divni ste.. Imam još jedno pitanje, odnosno bitne stvari sam preskočila, prvo da mama nema krvi u stolici (radili smo analize), a drugo da ima hronični zatvor, pogotovu u poslednje vreme.
Puno smo se opteretili svi, jer je tata umro pre 6 meseci, od kancera želuca i metastaza na kostima, pa nas sada valjda uhvatio ogroman strah..
Još jednom hvala na odgovoru, pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Dec 16, 2012 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 9:10 pm
Postovi: 1
Najpre pozdravljam sve one koji se bore sa ovom opakom bolescu i zelim im da izdrze i ne gube nadu u oporavak, a onda i njihove najblize koji se sigurno iz petnih zila trude da im pomognu pa se zbog toga i srecu na ovakvim mestima ne bi li razmenili misljenja.
Ali da ne duzim moj problem je sledeci: Mom ocu starom 56 godina ustanovljena je dijanoza nakon biopsije krajem aprila ove godine ;
ADENOCA TUBULOVILLOSUM RECTI INFILTRATIVUM T2 No M1;
Ca recti (5cm ab ano) cum metastases in hepatis et lymphadenopathia retroperitonealis. St. post biopsium.
HT in dec. (FOLFOX 4 c.IV). SD (MSCT abdomena od 11.9.2012).
HT in dex. (OXFL m. Mayo c.III). SD (MSCT abdomena, od 29.11.2012.)

Ovo sam doslovce prepisao, iako ne razumem bas najbolje sve svestan sam da moj otac ima kancer debelog creva sa metastazom na jetri. Do sada je imao 7 ciklusa hemo terapija a od sutra krece osmi po OXFL protokolu.

Tumor marker testovi su prvi put uradjeni 04.05.2012 i rezultati su bili losi kod CEA 4.4. Novi rezultati su od 03.12.2012 i povecani su nazalost na 6.5.

Molim sve one koji imaju bilo kakav savet i predlog, da pomognu i podele misljene i tumacenje svega ovoga. Dilema je i da li je pametno ici na operaciju i ukoliko je odgovor pozitivan kada to izvesti?
Uz izvinjenje zbog preopsirnosti saljem svima puno pozdrava i unapred se zahvaljujem na pomoci.

Darko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Dec 19, 2012 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 8:20 pm
Postovi: 12
Pozdrav svima..vec dva meseca,otkako traje nasa borba, citam sve vase postove a danas resih i ja nesto da napisem. Krajem oktobra mom tati (55godina) je otkriven karcinom debelog creva,metastaza na plucima. prvo su otkrili na plucima,da bi se tek kasnije ispostavilo da nije primarni,vec da je na debelom crevu. sok,neverica buduci da nije ima nijedan jedini simptom,krvna slika idealna. odredjena mu je terapija folfox a nakon 6 terapija trebala bi da bude zakazana operacija ako sve bude dobro. ostaje nam da se borimo, da verujemo i da bodrimo i njega i sebe da ce to biti dobro.
za sada,posle trece primljene terapije relativno dobro se oseca. nadam se da ce i ostale tako proci. da li je neko imao iskustva sa ovom terapijom? hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Predlog za analizu: http://www.curenaturalicancro.com/thera ... ncini.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 10:49 pm
Postovi: 2
Moj prijatelj je operiso rak debelog creva pre godinu ipo dana.Imao je matastaze na jetri.Međutim danas postoje biološki lekovi koji su jaki i efikasni i njemu su se promene izgubile.Bio je miran do pre izvesnog vremena i sada je operisao jetru.Leči se u Kamenici i trenutno se dobro oseća.A u našem gradu su ga otpisali još pre godinu ipo dana.
Mislim da je kod ove podmukle bolesti sve individualno i zavisi puno i od samog organizma i od psihe.
Tvojoj majci želim brz oporavak i da pobedi ovu bolest.
Raspitajte se o tim biološkim lekovima.Skupi su i te terapije propisuju samo Instituti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2012 6:11 pm
Postovi: 14
da li mozda znate nazive tih bioloskih lekova? hvala najlepse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Dec 21, 2012 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
@Midzi@ je napisao:
Pozdrav svima..vec dva meseca,otkako traje nasa borba, citam sve vase postove a danas resih i ja nesto da napisem. Krajem oktobra mom tati (55godina) je otkriven karcinom debelog creva,metastaza na plucima. prvo su otkrili na plucima,da bi se tek kasnije ispostavilo da nije primarni,vec da je na debelom crevu. sok,neverica buduci da nije ima nijedan jedini simptom,krvna slika idealna. odredjena mu je terapija folfox a nakon 6 terapija trebala bi da bude zakazana operacija ako sve bude dobro. ostaje nam da se borimo, da verujemo i da bodrimo i njega i sebe da ce to biti dobro.
za sada,posle trece primljene terapije relativno dobro se oseca. nadam se da ce i ostale tako proci. da li je neko imao iskustva sa ovom terapijom? hvala unapred

Moj otac je primao po folfox+Avastin protokolu. Njemu se nisu javljale klasične mučnine i povraćanje, već više neki bol u želucu i to smo rešavali buscopan tabletama 3x1. Tu je reč više o grčenju mišića pa otud i bol, tako da je buscopan to rešavao. Ne sme sveže voće i povrće dok prima terapiju i par dana posle terapije jer izazivaju proliv. Nekada se i zatvor javi i to je bio problem. Primao je tu terapiju od marta do decembra 2010 godine i u početku se tumor smanjivao, ali je decembra došlo do progresije bolesti pa mu je promenjen protokol u folfiri.
Generalno se folfox solidno podnosi bez nekih većih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Dec 21, 2012 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
CharlieBlonde je napisao:
da li mozda znate nazive tih bioloskih lekova? hvala najlepse.

Avastin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sub Dec 22, 2012 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 8:20 pm
Postovi: 12
lyki je napisao:
@Midzi@ je napisao:
Pozdrav svima..vec dva meseca,otkako traje nasa borba, citam sve vase postove a danas resih i ja nesto da napisem. Krajem oktobra mom tati (55godina) je otkriven karcinom debelog creva,metastaza na plucima. prvo su otkrili na plucima,da bi se tek kasnije ispostavilo da nije primarni,vec da je na debelom crevu. sok,neverica buduci da nije ima nijedan jedini simptom,krvna slika idealna. odredjena mu je terapija folfox a nakon 6 terapija trebala bi da bude zakazana operacija ako sve bude dobro. ostaje nam da se borimo, da verujemo i da bodrimo i njega i sebe da ce to biti dobro.
za sada,posle trece primljene terapije relativno dobro se oseca. nadam se da ce i ostale tako proci. da li je neko imao iskustva sa ovom terapijom? hvala unapred

Moj otac je primao po folfox+Avastin protokolu. Njemu se nisu javljale klasične mučnine i povraćanje, već više neki bol u želucu i to smo rešavali buscopan tabletama 3x1. Tu je reč više o grčenju mišića pa otud i bol, tako da je buscopan to rešavao. Ne sme sveže voće i povrće dok prima terapiju i par dana posle terapije jer izazivaju proliv. Nekada se i zatvor javi i to je bio problem. Primao je tu terapiju od marta do decembra 2010 godine i u početku se tumor smanjivao, ali je decembra došlo do progresije bolesti pa mu je promenjen protokol u folfiri.
Generalno se folfox solidno podnosi bez nekih većih problema.


Hvala puno na odgovoru,svaki savet i komentar znaci u ovakvoj situaciji...i on za sad dobro podnosi,prosle su jos tri,jos toliko ostaje...valjda ce i naredne biti ok...on sad samo izgubi apetit,al jede na silu koliko moze,zaista se trudi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
obilazila sam ,,vas,, s vremena na vreme ali sem podrske nisam imala mogucnosti nista pametno da napisem jer nemam veze s medicinskom strukom...
To cu i sada urditi,pozdravljam Vas sve i nadam se da je svima malko bolje...i da se bore s ovom podmuklom bolescu...
Mi smo dobro,drzimo se...proslo je skoro 2godine od pocetne dijagnoze no na spoju d.creva koji je vec operisan se opet pojavio po ph nalazu adeno ca g2 dakle ko prvi put.Pozitivno je sto ovaj put nema meta...Uskoro jos jedna operacija i ja se nadam najboljem...
pozdrav i podrska svima +++++++


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: