Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
drbgd,

Upravo o tome i govorim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Znaci slozili smo se da nikom nece naskoditi malo vise vitamina i prirodnih sredstava, jos kad bi odstampali neki flajer sta i kako moze pa nam na Onkologiji davali da ne "lutamo". :(

E sad cekamo cikatomu da nas izreseta :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 8:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
kada zvanicna medicina prestane da tretira simptome bolesti, i to prestane da ih tretira hemijskim otrovima, tada ce put izlecenja voditi ka njoj. Svaka bolest je samo simpton zatrovanosti krvi i kiselosti organizma. Rak je samo krajnji stadijum zatrovanosti organizma, stadijum koji je pre toga bio iskazivan na razne nacine koje smo mi ignorisali ili pogresno tumacili: temperatura, pa ekcemi na kozi, pa hepatitis, pa AIDS itd.

Da su meni rekli da bolujem od raka, ja bih nasao priznatu kliniku koja ima veliki procenat uspesnosti lecenja prirodnim lekovima (travama i cajevima) (no drugs). Verovatno bih se odlucio na terapiju gladovanja (posta) sa istovremenim ispiranjem debelog creva vodom pomesanom sa kafom (Max Gerson terapija). Gladovanje je nabolji lek koji sebi mozete prepisati. Tada organizam ne treba da trosi energiju na varenje hrane, vec se u potpunosti moze posvetiti izlecenju. Jer samo je organizam taj koji moze pobediti bolest, kad mu se dozvoli.

Sta mislite, jel izolovani narodi u prasumama Amazonije boluju od raka? Verovatno ne. Pa zasto onda istrazivaci ne odu kod njih, prouce njihov nacin zivota i ishrane, i primene to na civilizovan svet. Ali to se ne desava, ne zatro sto su ovi narodi izumrli, nego sto im to nije u interesu. kao sto i izlecenje raka nije u interesu mnogima.

preporucujem http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19103


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Sve ovo sto ste napisali stoji ali sta sa onima koji ne zive u Amazoniji i koji su zakasnili sa prevencijom verujem da imate konkretan odgovor i za to.

Diskusija je veoma interesantna.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
Kod raka, a i svih drugih bolesti, doktori su nemocni i ne mogu pomoci, jer one su socijalni i nutricionalni problem, drugim recima problem prevencije. Socijalni jer se javljaju usled neprirodnog nacina zivota. Nutricionalni jer su posledica neprirodne, nezdrave ishrane. Statisticari, patolozi, biohemicari i doktori ne mogu resiti socijalne probleme. Eliminisite socijalne i nutricionalne anomalije i bolest ce sama nestati.

Za resenje svih bolesti posetite http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19021 kako ne biti bolestan. Za malo drugaciji pogled na stanje u medicini, posetite http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19103 – alopat. Slobodno zamenite Trag Kocenja bolest sa recimo rakom, ili dijabetesom, ili hepatitisom, ili ...

Za one koji ne zive u Amazoniji, jedini nacin je da prestanu da truju organizam otrovima, hemijom, lekovima, nepodobnom hranom. Treba da posete doktora alternativne medicine (homeopat, naturopat, bioenergeticar) koji ima iskustva u lecenju raka. Nekoliko email-ova, telefonskih poziva, poseta prodavnicama zdrave hrane i naci cete doktora za par dana. Najveci razlog sto preporucujem doktora (alternativnog), a ne pokusati lecenje sam, je sto ljudima treba moralna podrska u trenucima kad se organizam cisti od otrova i raka. Jer tada je verovatno da ce se stanje trenutno pogorsati, sto uvek dovodi u sumnju ispravnost postupka i terapije, dovodi do mesanja dobronamerne rodbine i prijatelja. Zato treba iskusna osoba da pomogne da se istraje sa terapijom (ciscenja od toksina).

Vec pomalo postajem dosadan i samom sebi sa ovim “ciscenje od toksina”.

Jos jedan odlican sajt za lecenje raka http://curezone.com/clark/cancer.asp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Videli ste statistike i znate da je najveci problem nacin zivota tj ishrane. Ne mogu da verujem da mislite bi preseljenje u dzungle amazona otklonilo sav rizik. Mozda i bi neke, ali tamo vrebaju druge opasnosti.

Citam ove vase postove, i nije mi jasna poenta vaseg pisanja.

Ajde kazite nam sta je pisac hteo da kaze

_________________
p.s. nisam lekar, samo se druzim s njima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
Pisac je hteo da kaze sledece:

1) Savremena medicina i zdravstvo je jedna velika farsa (“big joke”)
2) Savremena medicina je samo veliki biznis
3) Jadni doktori, koji u pocetku sa velikim entuzijazmom pocinju da “lece” bolesnike, pre ili kasnije (neki nikad) uvide besmislenost sistema
4) Doktori danas su se sveli na obicne sertifikovane, zakonom zasticene dilere lekova
5) U Srbiji je sve ovo tesko uvideti, posto jos uvek vlada uverenje da su lekari bogovi i sveznajuci; da mi nosmo Zapad, i da je kod nas (iz nekog razloga) drugacije
6) Sve bolesti su uzrokovane neprirodnim nacinom zivota i ishrane, i samo se korigovanjem istih mogu izleciti, a ne lekovima
7) Savremena medicina je jedino korisna za dijagnozu, brzo tretiranje trauma (preloma, saniranje posledica saobracajnih i drugih nesreca), estetsku hirurgiju i transplaciju organa kad je sve drugo zakazalo.


Ovim postom zavrsavam ucesce na ovom forumu iz vise razloga:
a) Naziv foruma je doktor-ko-yu, i posetioci ocekuju savete koji su u liniji sa savremenom medicinom, koliko god saveti bili stetni na duge staze
b) Sve ovo oduzima previse slobodnog vremena, a i deluje malo stresno po mene
c) Ja sam skoro rekao sve sto sam imao da kazem, sve ostalo je mlacenje prazne slame, postajem dosadan samom sebi, a kamoli drugima.

Znam da ce moji postovi o zdravoj ishrani i preventivi protiv bolesti, koliko god ih ja smatrao odgovorom na sve bolesti, vremenom zastariti i izgubiti se u moru drugih, ali sta je tu je. Zeleo sam jos da napisem o pravilnom kombinovanju namirnica pri ishrani, kao i prirodnom izlecenju dioptrije ociju (pre nego sto pristanete da nosite naocare...), ali za to treba vremena. A u Kanadi je njega najmanje. Koga interesuje korigovanje dioptrije, neka uradi google search pod nazivom “Bates method vision improvement”.

Inace je ovo gostovanje na forumu bilo moje prvo iskustvo ovakve vrste. Iskustva su u glavnom pozitivna. Nisam odoleo iskusenju da ne pokusam da podelim znanje koje sam stekao aktivno citajuci o zdravlju u poslednjih godinu i po dana. Nadam se da sam doneo vise koristi nego stete. Ko zeli, moze i dalje slobodno da mi salje pp, pomoci cu koliko budem umeo.

Neka se doktori ne ljute sto sam onako “bez dlake na jeziku” okarakterisao stanje u zdravstvu i polozaj doktora u celom sistemu. Znam da je ogromna vecina njih veoma posvecena pacijentima, i da njih isto boli kad ne mogu da pomognu. Mi smo samo mali misevi u velikoj zaveri mocnih korporacija i kapitala. Tu se ogroman novac vrti.

Ja se bas raspricao.

Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
cikatoma je napisao:
Pisac je hteo da kaze sledece:

2) Savremena medicina je samo veliki biznis
.

Naravno da jeste narocito u drzavi ispod Kanade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
Jao kako mi covek zvuci ko neki hipik iz 70ih ....

Da svi vodimo zdrav zivot raka ne bi bilo ali posto to nije slucaj ... neverujem da mozes kada ga jednom dobijes, da ga izlecis gladovanjem ciscenjem ili sisanjem krvi skakavaca...

2 pitanja
1. Sta si ti po zanimanju ?
2. Zasto lekari neprepisuju svojim roditeljima, sestrama ili koga god vole da pije vitamin C umesto da ga salju na terapije ? Da bi zaradili 100$ ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Mnogi lekovi su pronadjeni slucajno...

http://www.blic.co.yu/slobodnovreme.php?id=35077


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 2:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Dragance hvala za link,svaki je dragocen, jer bolesnima daje nadu da farmaceutska mafija nemoze sve da kontrolise.
Od kako je internet mislim da je prestala zabrana kontrole informacija.
Nadam se da nove pronalaske nemogu da cenzurisu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: