Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pet Jan 01, 2010 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 12:07 am
Postovi: 6
Pozdrav svima na forumu !
Mom tati je pre nedelju dana dijagnostifikovan mikrocelularni karcinom pluca ( posle bronhoskopiej ) , a jos ranije je skenerom potvrdjeno da je tumor metastazirao na mozak ( u pitanju su multiple metastaze, tako da je operativni put potpuno iskljucen ). Ove nedelje smo imali zakazan konzilijum na pulmologiji klinickog centra, medjutim, posto je tata u jako losem stanju, on po preporuci kucnog lekara nije otisao na konzilijum, tako da su tamo ODBILI da pogledaju dokumentaciju bez pacijenta, uputili nas u neku dnevnu kliniku, gde je doktorka ovlas pogledavsi rendgen ( i utvrdivsi da je " tumor sigurno mali jer se ne vidi na rendgenu " ) rekla da nikakva terapija ne dolazi u obzir zbog loseg fizickog stanja i metastaza na mozgu. Oni cak odbijaju da daju bilo kakvu palijativnu terapiju, on za sada prima samo simptomatsku terapiju ( Manitol i Dexasan, plus flastere protiv bolova u pauzama dobijanja manitola ), pa cak ni to ne deluje... na trenutke je ok, u smislu jede, spava normalno, ali vec jako tesko prica, bezvoljan je, pogled mu je nefokusiran i nije u stanju bukvalno ni korak da napravi bez necije pomoci ( mada zadnjih dana stalno lezi zapravo ).

Da li je neko upoznat sa slicnim slucajem ?

Zanima me, po vasem misljenju, da li bi nastavili dalje analize na privatnim klinikama, ili je zaista tako da u ovom stadijumu nema pomoci i da oni daju samo ono sto umanjuje bol, nista sto deluje an sam kancer ?

Ima li neko bilo kakvog iskustva sa klinikom nova vita ?

Unapred se zahvaljujem na bilo kom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Jan 02, 2010 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Draga Katja,

Veoma mi je zao zbog situacije u koj se nalazi vas otac. Hteo bih prvo da naglasim da ja nisam lekar. Pre nekoliko godina jedan moj rodjak je imao istu dijagnozu. Ja sam u to vreme radio na jedniom univerzitetu u inostranstvu pa sam imao pristup prakticno svim vaznim medicinskim casopisima i procitao sam veliki broj najnovijih radova na ovu temu. Dijagnoza vaseg oca je veoma teska i taj oblik karcinoma pluca je redji ali na zalost i dosta tezi oblik. U zadnjih 20 godina napravljen je isvestan napredak u tretmanu ove bolestii, ali nisam siguran da bi se taj napredak mogao zvati znacajnim. Ti novi resultati su vise experimentalni nego opsteprihaceni tretmani. Moj rodjak je bio u KBC u Beogradu i procitao sam njihov izvestaj. Ono sto su napisali je prakticno bilo opsteprihvaceno misljenje od pre 20 godina. Koliko sam ja uspeo da se informisem, jedina institucija u Srbiji koja je u toku sa najnovijim saznanjima je Institut za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici. Sto se tice strucne pomoci, ne vidim ni jedno drugo mesto koje bi se sa njima moglo porediti. Posto imate sve nalaze, mozda je moguce da tamo zakazete konsultacije i bez vaseg oca i da ih pitate sve sto vas interesuje. Zelim vam svaku srecu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Jan 02, 2010 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 12:07 am
Postovi: 6
amelija10 je napisao:
Draga Katja,

Veoma mi je zao zbog situacije u koj se nalazi vas otac. Hteo bih prvo da naglasim da ja nisam lekar. Pre nekoliko godina jedan moj rodjak je imao istu dijagnozu. Ja sam u to vreme radio na jedniom univerzitetu u inostranstvu pa sam imao pristup prakticno svim vaznim medicinskim casopisima i procitao sam veliki broj najnovijih radova na ovu temu. Dijagnoza vaseg oca je veoma teska i taj oblik karcinoma pluca je redji ali na zalost i dosta tezi oblik. U zadnjih 20 godina napravljen je isvestan napredak u tretmanu ove bolestii, ali nisam siguran da bi se taj napredak mogao zvati znacajnim. Ti novi resultati su vise experimentalni nego opsteprihaceni tretmani. Moj rodjak je bio u KBC u Beogradu i procitao sam njihov izvestaj. Ono sto su napisali je prakticno bilo opsteprihvaceno misljenje od pre 20 godina. Koliko sam ja uspeo da se informisem, jedina institucija u Srbiji koja je u toku sa najnovijim saznanjima je Institut za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici. Sto se tice strucne pomoci, ne vidim ni jedno drugo mesto koje bi se sa njima moglo porediti. Posto imate sve nalaze, mozda je moguce da tamo zakazete konsultacije i bez vaseg oca i da ih pitate sve sto vas interesuje. Zelim vam svaku srecu!



Hvala Vam puno na odgovoru.
Ja cu vec u ponedeljak nazvati Institut u Sremskoj Kamenici i raspitati se o mogucnosti konsultacija, bez prisustva pacijenta i nadam se da cu dobiti neke informacije koje ce biti od pomoci.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
Draga Katja neznam da li ste citali moje postove ...ja i muz smo muke imali da doktor pristane da zapocne lecenje hemo terapijom nasem sinu...na nasu molbu i uz pomoc urologa koji ga je operisao ,samo parcijalno.delimicno odstranjenje tumora,sa nasim potpisom krenulo se kako je rekao ubilackim protokolom...u isto vreme smo krenuli sa noni djusom ,orginal,sa tahitija evo posle godinu ipo dana ja i dalje mislim da ga je samo on spasao pio je i po litru dnevno kada ja k.s. padala imamo mi i dalje problema ali ja znam da ce biti bolje ...i dalje koristi noni samo sto sam sada uvela jos i cajeva raznih 15 ako bog da idemo u Holandiju na dalje konsultacije.Treba sve probati i to u Kamenici poznanici su vodili dete i zaista su strucnjaci a i veoma ljubazni.Puno srece vere i strpljenja...

Bice bolje...Mora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 12:07 am
Postovi: 6
Jesam, Verice, zaista mi je drago da je Vasem sinu koliko-toliko pomoglo sve to, i iskreno se nadam da ce i ubuduce ici sve kako treba. Na zalost, moj otac je iz dana u dan sve slabije, i zaista je tesko gledati ga kako propada sve vise. Ne znam, mi smo pokusavali i sa raznim preparatima na bazi aloe, al njemu je od toga uglavnom bila muka i teralo ga je na povracanje. JEdini taj alternativni lek koji mu je organizam prihvatio bez povracanja je GD100, mada ne mogu reci da mu je nesto pomogao posebno, al nije ni odmogao.
Ne znam vise, ne znam postoji li nacin da mu koliko toliko olaksamo sve ovo, kada su doktori vec bukvalno digli ruke od njega....
Pozdrav za Vas, i iskrena nada da ce Vasem sinu biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Jan 06, 2010 12:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
A,sto ne probate segidrinom da mu malo poboljsate stanje,naravno,procitajte paljivo kako se koristi...Nikako uz barbiturate...!!!Ovde sigurno zbog loseg opsteg stanja i tipa i stadijuma tu lekari necenista pokusavati,ali se oragnizujte dobro za kucnu negu.Trebace mu sve cesce korekcije antiedematozne terapije,gledajte da pozajmite antidekubitalni dusek,koncentrator za kiseonik je vase zakonsko pravo.Morate nabaviti flastere na vreme i milion stvari koje vam niko nije verovatno rekao.Na zalost,osim ako bolest ne bude isla prebryo,tati ce biti potrebna veelika pomoc!
Ako Vas zanima i mozete da cujete kako i sta pisite,objasnicu Vam.
Drzite se nekako!
Srecno!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 12:07 am
Postovi: 6
Hvala svima koji su mi odgovorili na savetima, ali na zalost, moj tata je preminuo 11.1.2010. :(

Drzite se svi, zelim vam puno zdravlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Катја.а.
примите саучешће поводом смрти вашег оца. Нажалост, нисте једини чија је борба овако завршила. Било је доста сличних прича на овом форуму, које су завршавале оваквим кратким обавештењем о смрти. Тужно је то, чак и онима који кроз ове постове прате нечију борбу и на тај начин "уђу" у ту причу, а камо ли онима који остају иза упокојених, да тугују за њима. Али, нема се куд. Можемо само да их задржимо у нашим мислима и волимо заувек.
Поздрав,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 3:36 am
Postovi: 22
Lokacija: lazarevac
Moje iskreno saucesce!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban SAVET - Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
Moje iskreno saucesce!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: