Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sub Apr 01, 2017 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 1:22 pm
Postovi: 3
Pre 30 godina sam operisala žučnu kesu jer sam požutela tj zaklavio mi je kamenčić u žučnom kanalu, klasičnom metodom . Tada mi je u T drenu ubrizgavan kontrast koji prolazio kroz kanale , a jedan kanal mi je proširen u jetri , tako što će simulirati žučnu kesu. Od tada pa do danas nisam imala nikakvih zdravstvenih problema , ali posle uzastopnog jela od tri dana nara ujutru na prazan želudac , začepila sam debelo crevo i pod hitno me je operisao poznati doktor i spaso mi život. On je u debelom crevu otkrio tumor od 40mm zvog čega je nastalo začepljenje sa konzilijumovskoj kontataciji za hemoterapiju:
Intraoperativno identifikovan skirozni tumor sigmoidnog kolona, Učinjena resekcija sigmoidnog kolona, izvučena terminalna kolostoma. utvrdjeno i postojanje jedne metastatske promene na levom lobusu jetreDobijen PH nalaz Adenocarcinoma intestini crassiinfiltrativum(veličina 40x40x6mm)G2 srednje diferertovan, Dukes C, Aster-Coler C2 , prisutna je nekroza , uočavaju se znaci limfatične invazije, ne uočavaju se znaci vaskularne invazije, invazija okolnog masnog tkiva ivice resekcije bez promene.)Metastatis carcinomatis in lymphonodis(15/1+)/pT3N1aMx)staijum IIB)
Dalji terapijski tretman hemoterapija.
Kakva su vaša iskustva sa hemoterapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Pon Apr 03, 2017 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је вероватно последица безглутенске хране која је пута токсина уз помоћ којих се глутен елиминише.

Хемотерапија - скоро сигурна смрт.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sre Apr 12, 2017 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Razlog zbog kojeg su celije podivljale i narasle onako kako ne treba niko ne zna i niko vam ne moze sa sigurnoscu reci zasto je to tako. A komentar ace da je hemioterapija skoro sigurna smrt, pa slusati njegove savete je isto kao i skakati iz aviona bez padobrana. Znam da je lecenje bez hemioterapije sigurna smrt, a mi sto smo se izlecili uz pomoc ht-a znamo i zasto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Има оних који знају узроке тумора, за разлику од оних који не знају. А можда и знају али припадају оној фели која се у народу популарно назива фармакомафијашима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Slavko_slavko je napisao:
Znam da je lecenje bez hemioterapije sigurna smrt, a mi sto smo se izlecili uz pomoc ht-a znamo i zasto.

Pre nego sto odvalis ovakvu tvrdnju za nesto u sta nisi bas najbolje upucen, mogao bi i sam da se edukujes...kao na pr: da pazljivo izanaliziras statistiku "izlecenja" hemioterapijom u vremenu prezivljavanja od samo 5-god.!!!

Taj mali postotak prezivelih u koji i sam spadas, ne znaci i obavezno da je to zahvaljujuci ht i medecinskim protokolima, jer uvek postoji jedna pretpostavka koju ti onkolog nikada nece priznati, a to je: Kao sto malignitet iznenada nastane iz jos uvek nepoznatih razloga za nauku, isto tako, iznendada, sam od sebe taj proces ume i da prestane a sto medicina pripisuje sebi kao "izlecen" slucaj.

Kapiras? Ti kao pacijent verujes u ono sto ti onkolog servira, ali taj onkolog nikada ne iznosi sve sto zna (pogotovu ocekivane posledice ht), jer u suprotnom bi je pacijenti masovno odbijali...sto bas i nije uvek pametno, pogotovu u terminalnim fazama.
Dokaz za izneto: pokusaj da izguglas samo jednog onkologa (sa ovih nasih prostora) koji je oboleo od carcinoma zadnjih 10-ak god., ali da nije bio u terminalnoj fazi a da je prihvatio ht...sta to govori, prosudi sam.

Razlog, zasto napomenuh "sa nasih prostora".
- vecina onkologa neinformisana, ogranicenog shvatanja i znanja.
- dijagnosticka aparatura katastrofalna, zastarela i prevazidjena.
- citostatici (jeftini) jer su prevazidjeni a nekom moraju da se prodaju.
Ima li smisla ocekivati "izlecenje" necega sto je navodno neizlecivo, pa jos sa gore pobrojanim???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sub Apr 15, 2017 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Ja sam tu statistiku o kojoj ti pricas iskusio, vidjam gomilu ljudi koji su izleceni. Ako imas problem sa tom nevericom mozes slobodno samnom kod mog onkologa da popricamo o svemu. A da, vi ste zapravo samo obicni internet pljuvaci koji bi da zarade na necijoj bolesti.
Ne bi mogao da verujes koliko ima izlecenih obicnim ht/citostatskim nacinom lecenja. Ja sam vise nego edukovan iz te oblasti i zaista nemam nimalo, ali bukvalno nimalo tolerancije prema vama koji kenjate na sve ovo a prvi biste se uhvatili svega da, ne daj boze, obolite.
Ja ne verujem u ono sto mi onkolog servira, ja verujem u ono sto sam PROZIVEO, ja verujem u ono sto sam VIDEO, u ono sto sam OSETIO. Znas, jedno je kada o necemu citas, a drugo je kada sedis i gledas kako ti tumor ispod vrata spada od bleomicina. Bleomicin ti je jedan vrlo, vrlo jak citostatik. Ja sam to video, osetio i znam sta znaci.
Ovo je ujedno i poslednja poruka u ovoj prepisci, nemam apsolutno nikakvu nameru da se natezem sa ljudima koji su unistili ovaj forum. Bicu uvek tu za one kojima je pomoc potrebna, ali za vas koji ste urnisali ono sto je nekad bio osnov za ljude sa nekim problemom, jednostavno nemam vremena.
Sad cete vi da kazete: pa znas koliko ljudi je izleceno od kanabisa i ostalih govana, ali FARMACEUTSKA mafija to zataskava, da se ljudi ne bi izlecili.
Zamisli samo koliko bi tek ljudi umiralo da se ne leci ht-om? Mozes li da zamislis taj broj? Mozes li da zamislis koliko bi dece umrlo od leukemije da se ne leci? SVAKO DO JEDNOG DETETA BI UMRLO! Jer ne postoji nijedan jedini nacin izlecenja kostne srzi prirodnom metodom! Kako znam? Majka jednog deteta je odlagala 8 meseci lecenje deteta sa leukemijom, lecila ga je nekim travama. I sta je bilo? Vratili se u bolnicu, mali u losem stanju.
Zato, kao sto sam rekao, necu se vise oglasavati, a vi nemojte bas da ubijate druge ljude svojim neznanjem i svojom pohlepom, bolje zakopajte glave u blato jer niste dostojni peska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sub Apr 15, 2017 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
marckoni, славко је повадио пола органа уз хемотерапију на сламчицу а уз то је заборавио да је при крају са факултетом који је требао да заврши па га није завршио а и не сећа се. Знаш? Не зна он шта прича. Батали га.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Ned Apr 16, 2017 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Slavko_slavko je napisao:
Ja sam tu statistiku o kojoj ti pricas iskusio, vidjam gomilu ljudi koji su izleceni.

U tu istu statistiku spadaju i oni koje vise ne vidjas, i oni koje ne poznajes a koji su umrli u najgorim mukama a ciji je br. daleko veci od onih koji se vode kao "izleceni".
Citiraj:
Ako imas problem sa tom nevericom mozes slobodno samnom kod mog onkologa da popricamo o svemu.

Uvek sam za razgovor sa upucenim onkologom kojih je vema malo na IORS-u i uopste u Srbiji, a opet oni drugi, cim im spomenem Braca1 i Braca2 gen ili pokrenem pitanje testa stepena Telemeraze-(najbitniji faktor za odredjivanje vrste citostattika koji se kod nas uopste ne radi), ili postavim pitanje: kako se i cime dijagnostikuje zahvacenost limfnih nodusa malignitetom pre bespotrebnog kasapljenja, momentalno gube volju za ma kakvom daljom polemikom.
Usput. Gotovo sam siguran da sam sa vise onkologa razgovarao nego sto si ih ti sreo-video, tako da ni taj tvoj ne bi imao nista novo i pametno da mi saopsti, garantujem!
Citiraj:
A da, vi ste zapravo samo obicni internet pljuvaci koji bi da zarade na necijoj bolesti.

Sram te bilo za pausalne optuzbe i frustracije koje iznosis, pri cemu svoje ograniceno shvatanje smatras "neprikosnovenim"znanjem.
Navedi mi samo jedan detalj:da li sam bilo kada, ma kome, bilo sta nudio, prodavao ili ma sta slicno cinio?
Jedini sam javno-prozivao preprodavce RSO onog momenta kada sam uocio da pojma nemaju o kvalitetu ulja...savetovao da proizvedu sami ili eventualno uzmu/kupe od porodica koje imaju onkoloskog pacijenta...jer, samo onaj ko zna koliko je to opaka i nepredvidiva bolest, nece ni pomisliti da vara ma koga.
Pametnjakovicu, ako se neko opoziva na zvanicnu statistiku kompetentnih Onkoloskih Institucija u vezi vremena prezivljavanja, to se zove iznosenje validnih cinjenica (evidentiranih u med. protoklolima)...a pljuvacina je upravo to sto Ti radis, kada licno misljenje/ubedjenje iznosis kao dokaz koji nemas sa cim da potkrepis/argumentujes.
Citiraj:
Ja ne verujem u ono sto mi onkolog servira, ja verujem u ono sto sam PROZIVEO, ja verujem u ono sto sam VIDEO, u ono sto sam OSETIO. Znas, jedno je kada o necemu citas, a drugo je kada sedis i gledas kako ti tumor ispod vrata spada od bleomicina. Bleomicin ti je jedan vrlo, vrlo jak citostatik. Ja sam to video, osetio i znam sta znaci

Meni je drago sto se trenutno osecas dobro i sto si ubedjen da su citostatici izlecili te, ali bih ti ipak preporucio da preventivno uradis (za pocetak) dva testa: Vitamin D metodom-"Vitamin D3 total 25 OH" i Nagalase-Test...pa nakon dobijenh rezultata da razmenimo po koju.
Citiraj:
Bicu uvek tu za one kojima je pomoc potrebna, ali za vas koji ste urnisali ono sto je nekad bio osnov za ljude sa nekim problemom, jednostavno nemam vremena.

Pre nego sto drugima ponudis pomoc, prvo ozbiljno pomozi sebi kvalitetnom edukacijom. Pod uslovom da sve znas i verujes svom onkologu kako to jel i tvrdis, po forumu savet ne bi ocekivao...al' dobro, to je samo moje misljenje.
Citiraj:
Ne bi mogao da verujes koliko ima izlecenih obicnim ht/citostatskim nacinom lecenja. Ja sam vise nego edukovan iz te oblasti i zaista nemam nimalo, ali bukvalno nimalo tolerancije prema vama koji kenjate na sve ovo a prvi biste se uhvatili svega da, ne daj boze, obolite.

Hemioterapija, pre svega, niti je izmisljena kao sredstvo apsulutnog "izlecenja" niti je kao takva preporucena ma kome, vec ista sluzi da bi zivotno ugrozenom pacijentu eventualno produzila koliko toliko zivot...zato i vode statistiku perzivljavanja 5,10 i vise god. Priupitaj svog onkologa kao i svoje "znanje", moze li se demantovati ova cinjenicu sa makar jednim, validnim, naucnim-dokazom!
Moze li ma koji onkolog na planeti da garantuje koliko ce pacijent ziveti posle ht? Takvih nema. Pa kako onda tvrde da je ht-lek? Ili, kako to da neku supstancu vodis kao lek za bolest koju smatras neizlecivom? Kontradiktornosti koliko hoces, ali malo ko to i opaza.
Vec napomenuh, malignitet kao sto nastane tako moze i da prestane...ali, posto nema naucnih dokaza zasto se to desava, sa hemo. se u stvari kupuje neko izvesno buduce vreme...pa, sta bude!
U kuci imam suprugu obolelu od carcinoma dojke...predlozena ht odbijena, a ona evo punih 5.god. zivi kao da cancer nikad nije imala. Da li to isto vazi i za Vas koji ste prihvatili hemo? Da li i Vi nemate apsulutno nikav zdravstveni problem?
Eto, kao sto vidis, nismo svi ovde da bi nesto nudili, prodavali i bezveze palamudili zarad licnih-frustracija, nego smo tu da razmenimo iskutva iz prozivljenog...pa ko sta shvati i prihvati, ne vidim nista lose u tome.
Citiraj:
Sad cete vi da kazete: pa znas koliko ljudi je izleceno od kanabisa i ostalih govana, ali FARMACEUTSKA mafija to zataskava, da se ljudi ne bi izlecili.

Cannabis koji daje fenomenalne rezultete (bez bilo kakvih posledica) nazivas tako, a otrove tipa-citostetik od koga otpada kosa, obrve, nokti i koji razara imuno sistem, nazivas lekom?

Ako nekada shvatis, razumeces: vecina onkoloskih pacijenata ne umire od carcinoma vec od posledica ht i zracenja, a kada to shvatis, ukapiraces da je statistika koju potenciramo mnogo crnja od prikazane...kada pocnu da otkazuju bubrezi, jetra, srce i ostali vitalni organi to se ne pripisuje karcinomu jer nisu oboleli od maligniteta, ali se onda "slucajno" izostavlja ko je tome kumovao!

P.S. Pre nego sto sam izvuces glavu iz peska/blata, zapamti: ni jedan onkolog ne leci pacijenta ht da bi ga apsulutno izlecio, vec da bi istom koliko toliko produzio zivot (sa nadom da ce malignitet sam od sebe stati)...ako se zakunu u svoje-dete da je drugacije, momentalno skacem sa najviseg prozora IORS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Ned Apr 16, 2017 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Slavko potpuno se slazem sa svakom tvojom reci.Lako je pricati sa njihovog aspekta,a kad bi ne daj Boze oboleli bila bi druga prica.Opasno je tako odvracati ljude od lecenja a mozda im samo to lecenje moze pomoci.Ne raspravljaj se s njima jer ce uvek nabediti da si samo jos jedan farmakomafijas..vec podeli svoje iskustvo sa onim kome je potrebna pomoc i ne ukljucuj se u nepotrebne raspravke.Jer to ti je borba sa vetrenjacama.A svako ima pravo da odluci kako ce se leciti.Nit navracati nit odvracati.Vec reci svoje iskustvo i sta je tebi pomoglo.A opasno je to sto oni rade..iskljucivo odvracanje od terapije.Ovo se pogotovu na Acu odnosi.Ne znam samo imaju li savest da njihovo odvracanje ,u nekim slucajevima jedinog nacina lecenja..moze imati kobne posledice po pacijenta.Ja bih pazika na svaku izgovorenu rec da sam na njihovom mestu..ako imaju savesti naravno..Pozdrav za tebe Slavko.Jesi dobro?Ja sam super


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Pon Apr 17, 2017 7:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Видиш ти то marckoni, ова кристина је велики заговорник разних фармаколошких терапија код инфекције хепатитисом и не прихвата чак ни бели лук. Лепо су се нашли под условом да славко и кристина није једна те иста особа. Толико игнорисање било чега што није фармаколошко просто је зачуђујуће.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Uto Apr 18, 2017 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Acini komentari su stvarno glupi da ne zavredjuju cak ni komentarisanje.Njegovo "prepisivanje recepata" smesnih,od belog luka,petroleja ZA OSVETLJENJE,za ozbiljna oboljenja,a pri tom odvracanje od lecenja koje pacijentu moze pomoci,vise nije ni smehotresno vec zalosno.Od komentara na neciju konstataciju da ima rak,e uzmi malo belog luka i sode bikarbone i nestace rak.Moras samo biti uporan.A ht ti je sigurna smrt.Mislim daj covece dal si normalan.Marconi je nesto drugo,potkovan znanjem,ne lupeta ko ovaj Aca..zatim proziveo je iskustvo ( tj njegova supruga) a ne ovaj zaludni Aca proucava kao nesto na internetu pa prosipa i prodaje maglu.I uzasno je za reci Aco,e on se izlecio a jede na slamcicu...povadio pola organa.Pa ako treba i sve a da bude ziv.Mislim uzas je to reci i sramota.A Marconi ne mozes tako reci posle ht nije izleceno vec stepen produzavanja zivota.Tako bi se isto i za tvoju suprugu moglo reci da je prezivela 5 godina a ne izlecena.Bezobzira sto je alternativom lecena.Jer znamo da X slucajeva..alternativom..organska ishrana..zdravi..a cim su prekinuli sa tim kancer se vratio.Znaci nisu izleceni.Samo su trenutno bez kancera.Al dok se pridrzavaju tako velika verovatnoca da ce ostati zdravi i potisnuti kancer.Al zasto razmisljati tako..prezivljavanje..kupovanje zivota.Ne vec zdrav sam.Sad sam zdrav.Sve igra ulogu..i psiholoski faktor i ishrana i sve.Al ne mozes coveku kome je pomogla ht reci da nije zdrav samo zato sto se s tim ti ne slazes o ht.Ubijati u pojam.I naravno da ce on verovati svom onkologu jer mu je spasio zivot.Procitala sam Slavkove postove od pre skoro 10 godina kad se borio sa tim.I postujte sto se izborio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Uto Apr 18, 2017 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A sto se tice mog neprihvatanja Acinog recepta da hepatitis lecim komovicom i belim lukom i da cu umreti ako budem lecila zvanicnim lekom..a da cu sa komovicom i belim lukom da izbacim totalno hronicni hepatitis b koji je neizleciv..reci cu sledece.Evo godinu i po dana kako pijem zvanicni lek.Moram da napomenem da nikad cak ni prilikom otkrica da imam virus..nisam bila bolesna,niti imala bilo kakve simptome ni najmanje a kamoli tegobe.Ali su mi analize jetre bile povisene transaminaze..oko 50.I broj virusnih kopija 10 000.Bez ostecenja jetre.Posle godinu i po dana pijenja leka,koji je bez ikakvih kontraindikacija i nus pojava ja se i dalje osecam potpuno zdravo,a transeminaze jetre niske..oko 19.Broj virusnih kopija sa 10 000 spao na mizerne 44.Prakticno uspavan virus.Jetra neostecena.I eto..ne ubi me zvanicna medicina.Zamisli.Il sam trebala belim lukom da se lecim koji je tezak za jetru i komovicom da je zalivam svaki dan dok mi se sa druge strane virus replicira u hiljade i hiljade kopija?Pa da dobijem fibrozu jetre..pa i cirozu..al ima Aca i za to lek.Domaca surutka i kefir


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Uto Apr 18, 2017 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sad ce on mene da ubedjuje da nisam zdrava..da mi je nesto drugo unistio taj lek..a meni bre ktvna slika i svi nalazi ko kod bebe.Poletna.Zdrava.Dzogiram.A sto se tice karcinoma Marconi..moja majka je umrla od karcinoma grlica materice.Operaciha nije mogla.Ht nije imala.Samo zracenje.Posle zracenja karcinom se povukao al na samo 6 meseci je bila bez karcinoma..gde su posle metastaze otisle na debelo crevo..i gde sve nisu.Kasno je otisla kod doktora..kad je vec poodmakli stadijum bio.Njoj nije bilo lose od zracenja nit muka nit gubljenje na snazi..imala je posledice u smislu otezanog mokrenja.Koristila je jadna i alternativu. Silne travke i sto sta.Hvatala se za slamku ko svi.Nekom su te travke pomogle.Njoj nisu.Nekom je zvanicna terapija pomogla.Njoj nije.Zavisi sve i od vrste karcinom,stadijuma u kom je dijagnostikovan i imunog sistema koji je karakteristican za svaku osobu.Ja sam bila ljuta na doktore samo zato sto joj nisu odmah dijagnostikovali da je kancer..vec mesec dana se vukla po doktorima dok nije ustanovljena dijagnoza.Smatrala sam da bi joj tih mesec dana pre mozda moglo spasti zivot.Al ja zbog toga ne idem u dubiozu da mrzim doktore i zvanicnu medicinu,jer ima nas raznih ljudi,dobrih i losih..kao i doktora.Sto se tice raka dojke..od moje drugarice majka je 2003.godine operisala karcinim dojke tacnije odstranila dojku i limfne cvorove..i imala 3 ciklusa hemioterapije.Sada je 2017.godina.Na svakoj narednoj kontroli je BEZ KARCINOMA.Odavno vec ima kontrole na godinu dana redovne.I zena zivi potpuno normalno..zdravo..Jel bi i za nju rekli ona prezivljava?Zena bre zivi i uziva u zivotu! Evo vec 14-ta godina od tad.Sad dobila i unucice..srecna zena.Isto zelim i tvojoj suprugi Marconi.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 1:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Potrudicu se sutra da ti detaljno odgovorim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 7:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
Kristina,
Da bi iole mogli da shvatimo malignitet kao neobjasnjivu pojavu i nepredvidiv epilog, moramo znati i neke osnove, tj povrsno opisane detalje onoga sto se navodno zna u Onkoloskoj nauci i koje samo prenosim, bez filovanja u ma kom smislu.
Nastanak kancera je veoma dugotrajan proces. Da bi isti bio klinicki vidljiv, tj da bi uopste mogao da bude dijagnostikovan, potrebno je vreme od 3-20 god...podatak za dojku, ali i sa drugim vrstama je situacija slicna...sto znaci, pre nego li malignitet formira tumor-(izraslinu) velicine 1x1 milimetar (koju dijagnostika moze da registruje) prodje mnogo vremena od momenta kada maligna celija pocne sa mutacijom (nekontrolisanim umnozavanjem). Razlog te mutacije se pouzdano ne zna, sem nagadjanja na osnovu odredjenih statistika.

Nazalost, u 95+% slucajeva malignitet ne pokazuje nikave simptome do III ili IV stadijuma usled cega je gotovo nemoguce i otkriti ga...sto znaci, razlika izmedju obolelog i uslovno "zdravog" je gotovo banalna. Kod obolelog je dijagnostikovan a kod ovog drugog nije, ali to ne znaci da i mi "zdravi" vec nismo/necemo obole-li/ti...sto ce pokazati neko buduce vreme. Cak ni PET/CT nije apsulutno pouzdan jer ume da poakze lazno pozitivno/negativne nalaze (sirok pojam za nabrajenje od cega sve zavisi)...pa ako se uzme u obzir ovlas nabrojano, postaje razumljivije zasto je tesko dijagnostikovati zlo.

U gore opisanom stoji objasnjenje za tvoje dve-dileme: kako bih ja postupio kada bih saznao da sam oboleo (ono u vezi ht), takodje i za tvoju Mamu (da li bi prezivela da je mesec pre dijagnostikovan cancer).
U koliko je strucan tim (konzilijum) Mami razmatrao kompletnu dijagnostiku sa PH nalzom, sa sredstvima kojim raspolaze nase zdravstvo, misljenja sam da je ne bi uspeli spasiti ni da su otkrili 5-mes. ranije...tezak stadijum, sredstva ogranicena, znanje diskutabilno, los epilog u najavi.
U koliko bih za sebe saznao (uf pu pu), svestan sam da postojece cinjenice svakako ne bih mogao da promenim...sem sto bih u startu znao cemu sluze utesna "obecanja" Onkologa i zbog cega bih, u zavisnosti od situacije-(stadijuma), pokusao sebi da pomognem svim mogucim sredstvima...naravno, uz moju kontrolisano/punu saradnju sa timom Onkologa...jer, moj zivot je u pitanju i moram da saradjujem, al nikako na slepo!

Sto se tice med.-termina "prezivljavanje"(to je njihova terminologija, ne moja), naravno da vazi i za moju suprugu i sve ostale koji se nalaze u remisiji do 15.god. Dakle tek nakon 15 + god. remisije (podatak USA Instituta za Cancer) se moze smatrati da je pacijent izlecen...sto, po mom misljenju predstavlja odredjenu povezanost sa onom vremenu koje opisah, koliko je vremena potrebno od mutacije celija do formiranja klinicki vidljivog tumora...jer, ako ne mozemo da dokazemo klinicka vidljivost necega sto je postojalo a sto se vodi kao neizlecivo, ne moze sa sigurnoscu ni tvrditi/negirati postojanje istog. P.S. ovo svaki onkolog zna, ali to nikada nece saopstiti van kruga svoje-profesije.

Medjutim, moja saznanja iz reale su nesto bolje obecavajuca od ovih sveznajucih statistika amera. Po meni, izuzimajuci terminalne stadijume kod kojih se sve zavrsava u nekoliko meseci-(sem vrlo retkih izuzetaka), svi oni koji su preziveli 5.god. imaju velike sanse da dugo pozive...s tim, sto je po nekom mom ubedjenju malo rizicna i ta 8-ma god. u kojoj sporadicno znaju da se pojave recidivi, metastaze pa i novi tumori, ali opet taj svoj zakljucak pripisujem subjektivnom misljenju na osnovu nekih slucajeva za koje znam. Posle 8-me god. mogucnost povrta bolesti je minimalna, bar u slucajevima u koje sam upucen.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: