Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc oko dijagnoze karcinoma pluca!!!!!
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2009 12:32 am
Postovi: 4
Kao prvo pozdrav svima na forumu,uspela sam ovde da nadjem dosta saveta u vezi sa karcinomom pluca,ali naravno svaki slucaj je specifican,a meni je obolela jako bliska i draga osoba tako da pokusavam na sve nacine da dodjem do odgovora i pomoci.....

Naime,radi se o mom ocu,kome je posle vise od mesec dana ispitivanja dijagnostikovan adenokarcinom pluca.Poceo je lecenje hemoterapijom na VMA,za sad je prosla jedna polovina prvog ciklusa a 05.10 odlazi na drugu....
Tacna dijagnoza sa otpusne liste posle prve serije hemoterapije je:
Adeno Ca bronchogenes dextri,meta in IgII mediastini et supraelavicularis dextri.
Effuso pleurae dex. et pericardic. Bronchitis chronica obstructiva. Hypertensio arterialis.

U desnom KF sinusu preuralni izliv.U odnosu na nalaz od 18.08.2009. se zapaza progresija promena u plucima.
Uradjena je RTG grafija grudnog kosa,desni plucni hilus je voluminozan, a od njega prema lateralnom toreksnom zidu i desnoj hemidijafragmi se pruza zrakasto suzenje.
Ucinjena biopsija,a PH nalaz govori u prilog
Lymphangiosis carcinomatosa mucosae bronchi vrosimiliter Adeno Ca bronchogenes.U levom bronhijalnom stablu je normalan nalaz.

Pred sobom imam otpusnu listu sa rezultatima Ehokardiografije,krvne slike ali da sada ne duzim,ukoliko postoji neki doktor na forumu koji ima imalo vremena jako bi mi znacila pomoc ,ispisacu celu listu radi tumacenja....naravno mnogo mi znace i licna iskustva obolelih...volela bi i ja nekom da pomognem ali sam tek od skora u ovoj tematici.

Samo da dodam da je ga leci dr.Stevan Sikimic,ciju strucnost ne dovodim u pitanje,ali do sada nismo uspeli ,ni mama ni ja da stupimo u kontakt sa njim,predpostavljam da tati nije rekao koliko je ozbiljno stanje a ja stvarno imam potrebu da znam istininu.
Zakljucak sa otpune liste...U pacijenta postoji bronhofeni Adeno Ca sa desne strane sa sekundarnim depozitima u hilarnim i medijastinalnim limfnim zlezdama,pleuralnim i perikardnim izlivom.

Unapred hvala....pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc oko dijagnoze karcinoma pluca!!!!!
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2009 12:32 am
Postovi: 4
E pa morate priznati da je ako ne zabrinjavajuce,onda u najmanju ruku cudno sto se niko od 40 ljudi koje je pogledalo post nije oglasilo....
Predpostavljam da ljudi koji gledaju ove teme isto tako imaju problema sa ovom bolescu pa ko ce pomoci ako ne mi koji smo sa nasim najblizima u ovoj borbi.....
Bilo koja informacija o adenokarcinomu pluca bi pomogla.....ponavljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc oko dijagnoze karcinoma pluca!!!!!
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 3:36 am
Postovi: 22
Lokacija: lazarevac
Nisam medicinski strucnjakali situacija je veoma ozbiljna tumor se prosirio odnosno metastazirao i za sada nije za operaciju,mozda ce biti ako dobro odreaguje na hemio terapiju.Pred vama je velika borba i vazno je da psihicki ne posustanete i ne gubite nadu jer je to jako bitno kad su ovako teske dijagnize u pitanju.Zelim vam svu srecu u daljem lecenju i da ishod bude pozitivan ,ja sam tu ako ikako mogu da pomognem.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc oko dijagnoze karcinoma pluca!!!!!
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2009 12:32 am
Postovi: 4
Hvala na odgovoru,znaci mi jako bilo kakva povratna informacija....
Uglavnom,svi vec znamo da je tatina dijagnoza ozbiljna i to jako ozbiljna cini mi se..naprosto izvlacim zakljucak iz toga sto je doktor rekao+ iz otpusne liste koju sam uspela nekako da protumacim uz pomoc medicinskih recnika i pomoci ljudi koji su imali slican problem...uglavnom,on dobro podnosi terapiju,ima i psihicku snagu da se bori,ali,znate i sami da je borba protiv takve stvari neizvesna.....da li ste vi imali iskustva sa adenokarcinomom pluca,izgleda mi da se razumete iako kao sto kazete niste medicinski strucnjak?
veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc oko dijagnoze karcinoma pluca!!!!!
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 3:36 am
Postovi: 22
Lokacija: lazarevac
Da,nazalost sin mi je imao tumor na plucima ali sarkom,koji isto spada u tumore visokog rizika kao i adeno.Poznajem puno osoba sa takvom dijagnozom i veruj mi svaki slucaj je za sebe.Razgovarajte otvoreno sa doktorom da vas uputi u celu situaciju i da ne morate sami da analizirate otpusnu listu.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: