Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Photodynamic therapy--bilo kakva informacija o dr.Borisovu
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 9:54 am
Postovi: 4
Lokacija: Salzburg
Od 2005. se borim sa rakom koji je krenuo od debelog creva,C2 po Dukesu.Nakon toga komplikacije sa jetrom,pa ponovo d.crevo(stoma) i plucima.U avgustu uradjena portalna embolizacija strane jetre sa metastazama ali nakon toga naglo sirenje na plucima(>30 metastaza u oba plucna krila). Do sada 9 operacija,6 ciklusa hemioterapije koje sam prekinuo u novembru jer sam mislio da cu umreti otrovan od terapije a ne od raka.
Poslednjih 18 meseci uz terapiju koristim b17 i kospice kajsija.
Dobio sam informaciju o klinici dr.Borisova u Moskvi i imam zakazano kod njih za 01.02. Slao sam svoje otpusne liste i rekli su mi da mi mogu "pomoci" pa mi treba bilo kakva informacija o njima.On koristi terapiju hlorofilom ...."photodynamic therapy" o kojoj sam citao na internetu ali o njemu i klinici ne mogu da nadjem nijedan pisani trag, komentar, uspehe-neuspehe, sem njihovog sajta.
Znacila bi mi bilo kakva informacija...

_________________
Ko nista ne ocekuje nikada se nemoze razocarati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 10:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Igore,kontaktirajte osobu koja se na forumu predstavlja kao feliks i sigurna sam da ce Vam ona jako puno pomoci na ovu temu jer je meni dala detaljna uputstva.Ona ide sa bratom u Moskvu cini mi se 10.01 po cetvrti put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 9:54 am
Postovi: 4
Lokacija: Salzburg
Biljaa je napisao:
Igore,kontaktirajte osobu koja se na forumu predstavlja kao feliks i sigurna sam da ce Vam ona jako puno pomoci na ovu temu jer je meni dala detaljna uputstva.Ona ide sa bratom u Moskvu cini mi se 10.01 po cetvrti put.


Hvala Biljo...

_________________
Ko nista ne ocekuje nikada se nemoze razocarati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Rekoh li ti da ce ti ovde, vec neko nesto naci.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:26 pm
Postovi: 9
Njegov sajt je www.doctor-borisov.ru
Nakon pogrešnog i neuspešnog lečenja mog oca u Beogradu na Onkološkom, mesec dana pošto su mu rekli da je terminalni slučaj otišli smo kod dr. Borisova u Moskvu i tamo je uspeo da ima dve terapije.
Mislim da kod dr. Borisova svakako treba pokušati jer smo tamo videli ljude kojima je pomogao. Mom ocu nije jer smo otišli prekasno.
Vrlo je bitno otići kod njega sa tačnom i preciznom dijagnozom, snimcima.
Dr. Borisov povremeno dolazi u Srbiju i poslednji put je držao predavanja na Medicinskom fakultetu u Nišu, Kragujevcu i Kosovskoj Mitrovici. Postoji članak sa njim u časopisu Geopolitika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Postavlja se pitanje, da li postoje ljudi koji nisu otisli kod njega prekasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:26 pm
Postovi: 9
Ja sam čula za jednog. Rak debelog creva bez metastaza. Nije išao na operaciju, nije primao citostatike. Išao je više puta kod Borisova. Za sada znam da je taj čovek ok. Više ne ide kod Borisova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Igore kakvo je tvoje iskustvo,jesi li isao u Moskvu,molim te jako mi je hitno i meni je otac jako bolestan :roll: pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 10:15 am
Postovi: 6
Ja sam na temu doktora Borisova i fotodinamicne terapije postavio post na ovom forumu.Adresa je:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... otodynamic
Na klinici u Moskvi terapija traje 7-10 dana na svaka tri meseca,ili ako je stanje pacijenta dobro ide se na kontrolu na sest meseci.Ali i tada se prima terapija.Pored injekcija i izlaganja laseru koji pobudi lek,kad pacijent krene kuci dobija i prirodne lekove za imunitet.Izbegavanje sunca i nosenje naocara deset dana po dobijanju zadnje terapije je neophodno.Posle deset dana nije vise potrebna ta mera.Ima na sajtu www.doctor-borisov.ru i srpski prevod.Moje iskustvo je dobro,isto tako znam da je dosta ljudi izleceno a ovde im nije bilo pomoci.
Ali ako se pacijent kasno javi to je vec pitanje za doktora.
Najbolje za kontakt je pismo sa dijagnozom prevesti na ruski i poslati mejlom.Ima na sajtu i telefon pa mozete da nadjete i prevodica koji moze direktno da kontaktira kliniku.Tako sam ja prvi put stupio kontakt sa njima.Mnogi pre nego sto odu na kliniku posalju svoje snimke na cd-u i dijagnozu po nekom ko pre njih ide na kliniku,i onda cekaju odgovor od doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 9:54 am
Postovi: 4
Lokacija: Salzburg
gilbert je napisao:
Postavlja se pitanje, da li postoje ljudi koji nisu otisli kod njega prekasno?


Veoma dobro pitanje....
Ja sam uglavnom na takve nailazio.Pozdrav Igor.

_________________
Ko nista ne ocekuje nikada se nemoze razocarati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Ajmo pomagajte!
Sta mi je prvo ciniti ako hocu terapiju od dr Borisova?Da li se mora obavezno ici u Moskvu ? Cula sam da su neki dobili terapiju, a da nisu isli tamo? Na koji sajt da mu pisem o dijagozi?
Radi se o mojoj mami koju bi poslala ali zena ne zna engleski, a ni ruski,kako da se snadje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 10:15 am
Postovi: 6
To da su neki dobili terapiju a da nisu isli u Moskvu nema sanse.
Nema veze sto Vasa majka ne govori ruski,tamo radi zena iz Srbije kao prevodilac.
Moj predlog je da odete na sajt dr Borisova,vidite koji je broj telefona,pozovete ih,i dobicete informacije o svemu.
Najbolje bi bilo kada biste razgovarali sa prevodiocem.
Praksa je da pre nego neko ode prvi put,pre toga posalje snimke po nekome ko ide vec na terapiju da bi doktor rekao da li da dodje ili ne
Mozete i ovde da nadjete prevodica da razgovara sa njima na ruskom.
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 18, 2009 1:20 pm
Postovi: 3
Lokacija: Kragujevac
Moja majka je obolela od karcinoma dojke.
Dijagnza je sledeca:
Duktalni adeno karcinom dojke dobro diferentovan i invazivan
Meta in hepate et ossis
Estrogen receptori 80 posto , HER 1 slabo pozitivan
Usledila je Th zracenje kostiju, i predlog za FEC hemioterapiju.
Pitanje?
sta podrazumeva FEC terapija, i sta moze da se ucini pored toga, i kakva su iskustva sa dr Borisovim ako neko zna?
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Photodynamic therapy--bilo kakva informacija o dr.Borisovu
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
Ja sam nova na forumu!Na pocetku da se izvinim za gramatickih gresaka(a znam da ke ih ima puno),ja sam iz Makedonije,ne znam dobro srpski ,ama sa obzirom da sam ocajna,maksimalno se trudim da me svako razbere i ukoliko moze da pomogne sa bilo koju informaciju u vezi photodynamic therapy i alternativnoj medicini.Radi se o mom ocu,ima carcinom pluka sa metastaza u mozgu.Dvojna dijagnoza,KATASTROFA! Radi se o adenocarcinoma. Imao je samo zracenje mozga,hemoterapija nije primao. Onkolozi su krenule ruke,rekli su da nemogu nista da naprave.Citala sam za leatrila ali za photodynamic therapy prvi put cujem.Molim vas pisite ukoliko neko ima bilo kakvih informacija ili slicnih iskustva sa vakvom ili slicnom dijagnozom.Posebno me interesuje dali carcinom sa metastazama je prekasna faza za fotodinamicno terapijom!!!! Molim vas za pomoc,ocajna sam!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Photodynamic therapy--bilo kakva informacija o dr.Borisovu
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 10:15 am
Postovi: 6
Evo ponovo:
http://www.doctor-borisov.ru/
Najbolje je da nadjete nekog ko zna ruski i da pozovete na brojeve koji su dati na sajtu.
Sledeci korak je da snimke posaljete mejlom.Objasnice neko sa klinike u kom formatu i kako da posaljete.Te snimke verovatno imate na cd-u.
Terapija je prilicno uspesna ali sve zavisi od stadijuma bolesti i uopsteno od stanja pacijenta,starosti itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: