Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Citala sam ali ima razlicitih slucajeva.Mislim da moze mozda nekom malo da ojaca organizam ali mislim da ne moze da izleci.
Mada nisam procitala do kraja ali cu da procitam danas!
Hvala ti na informacijama i ako cujes jos nesto....podeli sa nama!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Extreme,
HVALA na informacijama i ako ima jos..salji!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Vidi Bojana, jako sam dugo u ovome i upoznao sam dosta ljudi koji imaju nekog bolesnog pored sebe. Mene ne zanima da li je nauka nesto priznala kao lek ili nije. Ako neka supstanca, bez obzira koja je leci ne zanima me da li ima naucnu pozadinu iza svega toga, a verujem ni tebe. Sigurno si i sama mnogo puta bila kod lekara zbog odredjenog problema pa ti nisu resili problem.
Iz svega do sada procitanog, a mislim da sam procitao jako mnogo stvari u koje ne verujem a do kojih ces doci verovatno dok budes citala o svemu su: Rajfova masina (originalna masina je imala proverene frekvencije, a sve ovo sto se danas pravi su samo kopije koje ni pribilizno nisu uspele da pronadju odgovarajucu frekvenciju protiv raka), B17 vitamin (jako mnogo hvaljen, ali sam procitao na stotine foruma i komentara o tom vitaminu i nisam uspeo da nadjem nikoga ko se izlecio zahvaljujuci njemu)... Ono u sta verujem, a u sta su mnogi ljudi sumnjivi jeste "ulje od konoplje" odnosno ulje napravljeno od marihuane. http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg Ja sam ovo odgledao stotinu puta i nisam mogao da pronadjem ni jedan jedini razlog zasto bi ljudi koji se nalaze u ovom/ovim filmovima lagali. Ako ne verujes obicnim laicima mozda ce da te razuveri doktor biologije na univerzitetu u Koloradu koji govori o ulju. http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbG ... re=related Svako moze da napravi ulje sam kod kuce i formula se ne krije iza nekih "zatvorenih vrata"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Pa gde da nadjem konoplju,majke ti i kako da je spremam?

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Spremanje nije problem, sve je lepo objasnjeno u onim filmovima na youtube-u, ali je problem kako doci do nje, tj. nije ni to problem ali ces platiti poprilicno veliku svotu novca ako budes kupovala preko preprodavaca. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 9
http://www.ivonazivkovic.net/

Evo vam jos malo senzacionalisticke stampe, na zalost to je upravo to, jer da je istina sto tamo pise o lecenju raka, bogati uopste ne bi bili bolesni, nego bi bili svi zdravi i izleceni, a na zalost i bogati placu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPI ... EVARA.html
Ovo treba procitati.
Svako ko se ikad u zivotu susreo na bilo koji nacin sa kancerom ili u svojoj porodici ili u svojoj blizini zna da vecina ljudi nije dugo zivela i zato se svi i toliko plasimo te bolesti, ali uprkos tome takvi smo da zelimo da se borimo i ponekad je jedina stvar koju znamo i na koju se oslanjamo hemoterapija. Zasto to radimo kad znamo efekat hemoterapije, kad znamo kakve su statistike kod ove bolesti? Zato sto nam je nagon da zivimo mnogo jak. Sve smo u stanju da uradimo da bismo ozdravili.
Nije lekar koji nas leci kriv sto nije uspeo da nas izleci. Medicina je jedan veliki mehanizam, a lekari su samo izvrsioci koji su poslednji u tom nizu. Njihovo znanje je usadjeno tokom studiranja i fiksno je, nepromenjivo (govorim o lecenju kancera) i ma koliko zeleli da izlece svoje pacijente i sami su svesni da tu nesto funkcionise. Porazgovarajte o uspesnosti lecenja sa svojim lekarima i neka vam iskreno odgovore koga su izlecili a koliko njih su lecili. Nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 9
Extreme_Life je napisao:
http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPIJA-NAJVECA-PREVARA.html
Ovo treba procitati.
Svako ko se ikad u zivotu susreo na bilo koji nacin sa kancerom ili u svojoj porodici ili u svojoj blizini zna da vecina ljudi nije dugo zivela i zato se svi i toliko plasimo te bolesti, ali uprkos tome takvi smo da zelimo da se borimo i ponekad je jedina stvar koju znamo i na koju se oslanjamo hemoterapija. Zasto to radimo kad znamo efekat hemoterapije, kad znamo kakve su statistike kod ove bolesti? Zato sto nam je nagon da zivimo mnogo jak. Sve smo u stanju da uradimo da bismo ozdravili.
Nije lekar koji nas leci kriv sto nije uspeo da nas izleci. Medicina je jedan veliki mehanizam, a lekari su samo izvrsioci koji su poslednji u tom nizu. Njihovo znanje je usadjeno tokom studiranja i fiksno je, nepromenjivo (govorim o lecenju kancera) i ma koliko zeleli da izlece svoje pacijente i sami su svesni da tu nesto funkcionise. Porazgovarajte o uspesnosti lecenja sa svojim lekarima i neka vam iskreno odgovore koga su izlecili a koliko njih su lecili. Nista vise.



Tacno sam pretpostavila da si se nacitao tih novinarskih gluposti, a da su gluposti jesu gluposti.
Elem, pusti statistiku, svaki covek je jedinka za sebe, i statistika ne mora da bude tacna, moja majka je zivi primer, evo je malo pre ode u ideju da kupi nesto i na cevape, a prosli smo dva ciklusa hemioterapije i bolesna je od karcinoma na plucima od ko zna kada, a dijagnostikovan je kad je vec metastazirao u medijastenum na limfne cvorove, a to je bilo u novembru 2007. To sto oni nisu nikoga izlecili to je zato sto se skoro ni jedna bolest ne leci, ono sto lece antibiotici i ono sto mogu hirurzi da poprave i to je to.... Kao sto zans ni jedna sistemska bolest nema leka, pa to ne zanci da ne idemo kod lekara i ne lecimo se. Bitan je kvalitet zivota koji omogucava lecenje, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
vekili1 je napisao:
Kao sto zans ni jedna sistemska bolest nema leka, pa to ne zanci da ne idemo kod lekara i ne lecimo se. Bitan je kvalitet zivota koji omogucava lecenje, zar ne?

A, otkud tebi da nijedna sistemska bolest nema leka? Kako je onda moguce da su se mnogi ljudi od kojih je medicina digla ruke izlecili? Zahvaljujuci optimizmu? Ne bih rekao...
Kvalitet zivota jeste bitan, ali da li je kvalitet zivota pacijenata koji ostanu bez kose, koji povracaju po ceo dan, koji dobijaju tahikardiju kvalitetan? Ako ti mislis da jeste, dobro, to je tvoje misljenje.
Ja sam spreman da saslusam obe strane i izvucem iz svega toga ono sto je najlogicnije.
Hoces da kazes da farmaceutska industrija ne obrce stotine milijardi dolara godisnje? Da rak predstavlja 90% njihovog profita i da kad raka ne bi bilo da bi oni i dalje uspeli da posluju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 9
Extreme_Life je napisao:
vekili1 je napisao:
Kao sto zans ni jedna sistemska bolest nema leka, pa to ne zanci da ne idemo kod lekara i ne lecimo se. Bitan je kvalitet zivota koji omogucava lecenje, zar ne?

A, otkud tebi da nijedna sistemska bolest nema leka? Kako je onda moguce da su se mnogi ljudi od kojih je medicina digla ruke izlecili? Zahvaljujuci optimizmu? Ne bih rekao...
Kvalitet zivota jeste bitan, ali da li je kvalitet zivota pacijenata koji ostanu bez kose, koji povracaju po ceo dan, koji dobijaju tahikardiju kvalitetan? Ako ti mislis da jeste, dobro, to je tvoje misljenje.
Ja sam spreman da saslusam obe strane i izvucem iz svega toga ono sto je najlogicnije.
Hoces da kazes da farmaceutska industrija ne obrce stotine milijardi dolara godisnje? Da rak predstavlja 90% njihovog profita i da kad raka ne bi bilo da bi oni i dalje uspeli da posluju?



Ljudi koji su se izlecili su izuzetci koji samo potvrdjuju pravilo. Nazalost, nijedna sistemska bolest nema leka, lekovima se samo bolest drzi pod kontrolom, to moze da ti potvrdi svaki lekar. Dijabetes recimo....

Moja majka nije ostala bez kose, i tamo u dnevnoj bolnici sam videla ljude koji takodje nisu ostali bez kose, nije povracala uopste, imala je blage mucnine koje su prolazile od ondosana.

Slazem se da farmaceutska mafija obce milijarde, ali nastaju i nove bolesti, tako da mi je lako za njih, uvek ce se oni snaci :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
vekili1 je napisao:
lekovima se samo bolest drzi pod kontrolom, to moze da ti potvrdi svaki lekar. Dijabetes recimo....

Razmisljaj kako god zelis, to je tvoje pravo, a ja cu da budem u svom svetu u kome je kancer izleciva bolest. Drugacije ne mogu i ne smem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hemioterapija
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 11:15 pm
Postovi: 7
Pozdrav svim borcima na ovom forumu

Iznecu primer moje majke koja se leci hemioterapijom i to vrlo uspesno.
I mi smo bili na pragu da odbijemo HT jer je zena bila u poslednjoj fazi bolesti primarni tumor je bio metastazirao na organe male karlice jetru pluca voda u stomaku inoperabilna poslali je na palijativnu terapiju, kad ono pocelo da se povlaci, sada je primila vec DEVETU poslednju , tumor se potpuno povukao ne mora vise da se operise, posle 10 meseci od dijagnoze zena izgleda dobro ziva i ''zdrava'' , nije imala ni neke posledice malo joj se proredila kosa i blage mucnine a ima preko 70 god.

Nisu svi ljudi isti i na sve lekove ne reaguju isto, svako mora sam da odluci kojim ce putem poci, i nemojte gubiti mnogo vremena na internetu tamo nema leka protiv raka samo ce vas zaludeti tudji saveti koji ce vam doneti i dobro ali i zlo, jer nije malo njih iz najbolje namere nekog ubilo.

Ono sto je nekog izlecilo nekog drugog je mozda i ubilo, verujte lekarima jer i ako nekad znaju da je kraj, uspeju da vas izlece kao sto je bio slucaj moje majke, koja je bila otpisana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
arena, slazem se sa tobom u potpunosti. Svaki covek jeste prica za sebe. Tvoja mama je imala srecu da joj je organizam ojacao i da je na nju hemoterapija delovala pozitivno i hvala bogu da je tako, ali nazalost mnogi drugi tu srecu nemaju. Sta cemo sa njima?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Dosao sam do neceg zanimljivog. Pogledajte pa prokomentarisite. http://video.google.com/videoplay?docid ... 2560&hl=en


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Pozdrav svim chlanovima ,nadam se da je ovo Sunce napolju bar malo ogrejalo i ulepshalo ove sumorne dane...

Evo priblizio se datum konzilijuma, prikupljene su sve analize i snimci koji su nam bili trazeni pa imam par pitanja koja me muche:

Ct skener je dobar koliko to moze biti dobro kod ove bolesti, nema znakova meta promena ni na jednom udaljenom organu ni na kostima, dakle samo tumorchina u predelu desnog plucnog krila i ono shto me brine uvecane limfne zlezde u formaciji duz krvnih sudova stomaka koje izgleda mami stvaraju ogroman bol! Doktorka koja je do sad vodila mamin sluchaj kaze da lepo reaguju na samu terapiju i da se smanjuju pa ne znam kako da se postavim
Mikrocelularni karcinom po tipu nije operabilan da li je ovo apsolutno?

Vec dvoje doktora sa iskustvom mi je reklo da nema potrebe za menjanjem ishrane ,sa ovim se uopshte ne slazem tako da zelim da chujem i mishljenje nekog sa foruma.

Kakva su iskustva sa zapochinjanjem Hemioterapije, to se dugo cheka ?

Josh jednom pozdrav i potrazite neku skrivenu snagu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: