Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
BAKS je napisao:
Nama su na onkologiji u BG-u rekli da se Xeloda daje za tumore dojke,rektuma i debelog creva i da je dala jako dobre rezultate.Sad me tvoja prica za Xelodu uplasila jer moja mama ima metastazu na kostima(3 kicmena prsljena,2 na lobanji i jedan unutar ocne duplje)

Moj tata je primio 8 ciklusa hemoterapije.Prvo je primao oxali platinu u infuziji i pio 4000mg.xelode dnevno 14 dana pa 7 dana pauze (Pio je toliko zato sto ima 110 kg) sad su mu smanjili xelodu na 3000mg zbog zracenje.I nama su svi taj lijek hvalili i dalje ga hvale.Ne znam sta bih vam rekla i mene je strah zato sto je on za vrijeme terapije dobio metastaze na prsljenovima.Oni su mu i pored toga opet dali da pije.Lijek nije jeftin ja sam se raspitala koliko bi kostao da ga kupujemo znaci ne stede.Vjerovatno imaju razlog zasto ga daju.Mi moramo vjerovati da ce pomoci jer nemamo drugog izbora vjera i nada nam jedino preostaje.Svako dobro.Pozdrav

Ma oni nisu normalni,kako se samo pigravaju sa zivotima i ne savesno rade,cast izuzetcima.Sad bas ne znam sta da mislim,mama je za poslednjih 5 godina 5 puta primala po ne zna ni ja koliko ciklusa Taxola,svake godine po operacija sa uredno primljenim hemoterapijama i pitala sam njenu doktoricu kako je to moguce pa mi je sva vazna predstavila Xelodu kao najbolji vid terapije koja je jako uspesna i daje dobre rezultate....jaooo doktori....tek u martu ima kontrolu,molim Boga da sve bude kako trabe i tada cemo videti sta je Xeloda uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Xeloda je juna meseca ove godine uvedena na listu pozitivnih lekova za karcinom dojke. Do tada se isljucivo davala za karcinome debelog creva i to kao dopuna posle operacije, da bi se unistile preostale celije raka. Ali ne znam koliko je efektivna. Verovatno jeste cim je propisuju...
Ali koliko mi je poznato, kad bolest napreduje uprkos terapiji, neophodno je promeniti protokol, jer dosadasnji ne deluje vise, cim ima novih meta promena. Hm...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
Da li je neko cuo ili imao bilo kakva iskustva sa ovim novim lekom KORBAZOL?Ja sam danas bila u klinici NOVA VITA koja kako kazu vec 8 godina koriste tu terapiju,ali su je skoro samo doradili i kazu da imaju pozitivne rezultate,do duse doktorica koja me primila mi je skratila 20 godina zivota kad mi je rekla da je dobro sto mnogo vremena posvecujem mami jer "nece jos dugo" po njenom misljenju koje je stekla prelistavajuci prvih 10 nalaza,na osnovu obimne dijagnoze je dala sebi za pravo da prorice koliko ce mi majka jos ziveti.Citala sam po netu dosta o tom leku i kao i za svaki "lek za rak" misljenja su podeljena.Ja cu verovatno za 2 nedelje uzeti mami taj lek,pa cemo videti.Molim sve koji imaju neku pouzdanu informaciju o ovom leku da nesto napisu.Veliki pozdrav za sve i uspesnu borbu svima zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
I ja sam neupogin dobivala u ogromnim količinama pa sad vidim da pišete da nije tako bezazlen.... :o malo me fata panika...iz bolnice sam išla kući sa punom vrećicom injekcija koje sam si doma davala sama subkutano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
Tajna.adresa je napisao:
Ne daje se iskljucivo u bolnici. `ja sam ga primala privatno. Platila sam,ali sam ga dobila.
Nisu mi nikada leukociti pali ispod 1 koliko se secam...a dali su mi ga da mi ne bi odlagali terapiju.

jua sam nakon terapije išla kući sa punom vrećicom neupogina koji sam si sama davala subkutano...sad čitam da i nije tako bezazlen :o dnevno sam si implicirala i do tri injekcije :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
jeca, ake i drugi...kako ste?
proslo je skoro pola godine od mog zadnjeg javljanja.
ja sam i dalje u nekom stanju nevjerice i shoka bas kao i na pocetku kad sam tek pocela pisati ovde
ova agonija je dosegnula vrhunac u trecem mjesecu kad je nakon cetvrte terapije mama morala nositi pelenu.
i jednostavno je odlucila probati brojsovu metodu prije nego se prepusti jer je jaukala kuci od bolova a oci nije mogla otvoriti.
nakon 42 dana ove prehrane ona je otisla na cjelodnevni izlet i osjeca s epreporodeno a nova snimka mr pokazala drasticno smanjenje metastaza i raka ( ovo je sto ona kaze a ja zelim porazgovarati sa ljecnikom da mi sve u tancine objasni)
da skratim i ne mucim vas previse... beznadno njeno stanje je sad u stanje puno nade a evo ona, koja je vrsila malu i veliku nuzdu u peleni i nije se mogla micati ( do 30 marta), sad se natjece za najljepsu okucnicu i balkon u trogiru, ide u kupovinu i ponovo je preuzela komandu nad sporetom i kupovinom namirnica.
pije i prirodno zeljezo ( ja sam joj bila tu bocu poslala iz svedske al danas mi je javila da ima i dolje u apoteci kupiti sa istim imenom blutsaft ali sa hrvatskim prijevodom upotrebe ( zeljezo je na bazi biljaka i ide direktno u krv)
sta da vam kazem...zahvalna sam za svaki poklonjeni dan i svaki dan je zovem na tel sretna sta mi se uvijek javi a znam da ce doci dan kad ce i to prestati :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Čet Maj 31, 2012 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Volela bih da se javite i da nam kazete kako Vam je mama.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Čet Maj 31, 2012 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Najlepse hvala sto ste se setili. Nisam pisala na forumu zato sto ne znam sta bih pametno rekla. Mama se jos uvek bori.Od oktobra je na hemoterapiji. Oko Nove godine, tumor marker se smanjio za 50%, i to je bila dobra stvar, iako nisam poverovala da ce se izleciti, znacilo mi je sto mogu mamu da ubedjujem da hoce. I sami znate koliko je bitna vera u pozitivan ishod, a ona to nema. Nazalost, na poslednjoj kontroli tumor markeri su opet porasli, i to je sada veliki problem, jer ona, naravno, vise ne veruje da ce joj biti bolje. Ponovo su poceli i bolovi u donjem delu kicme, a boli je i nesto s desne strane na dodir (meko tkivo), stvarno ne znam sta je. Naravno, lekari nista. Ponovo su je snimali RTG, magnetnu niko ne pominje. Ostali rezultati su tu negde, neki isti kao ranije, neki parametri losiji, ali nista drasticno. Primice jos 3 ciklusa Taxola. Leukociti su se stabilizovali, tako da nije bilo preskakanja terapije. Razmisljam da uradimo magnetnu rezonancu privatno, ali ne znam sta cemo time dobiti - ako je stanje losije, a ona sve vreme na terapiji, samo cemo pogorsati njeno psihicko stanje, a realno gledano, tu vise pomoci nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
ake nisam sigurna jel mene il nekog drugog pitas o mami?

natasa nema posustajanja i budi mami najveca podrska. razumijem te skroz jer sam i sama u istoj situaciji samo sta je 3 700km izmedu mene i mame ( 23.6 idem sa djecom doli i ona sad zivi za taj dan)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Slusam Natasu i saosecam. Draga moja, moras biti jaka u tome.
Nada uvek postoji.
Ne mogu dugo da sedim pa nisam uspela da citam o cemu je sve bilo reci ranije, ali jesi li videla oko te zdrave hrane sa Fortunom?

Pitala sam tebe Fortuna dugo se nismo cule.
Drago mi je da dolazis to ce joj mnogo znaciti a i tebi.
Dakle, kako ti je mama sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sub Jun 02, 2012 7:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
ake hvala na pitanju, mama je super i ono najvaznije- nista je ne boli!
ja sam visila na netu googlajuci o ovoj brojsovoj prehrani/terapiji/metodi/djeti i nasla dosta njih koji su se izljecili ( u srbiji se puno vise o tome pise a cak se moze drzati prehrana u jednom samostanu)
( zadnje sto sam nasla je jedna cura iz beograda, vesna milosevic, koja je preko facebooka objavila javno da su joj doktori htjeli operirati i okinuti obe dojke a nakon tretmana ovom prehranom do 23.5 tumor se povukao)

mama je puna nade ( pogotovo sad posto je ne boli) i pravi planove za ponovno ciscenje organizma na kraj lita ( njoj su kemoterapije jako teske, bolne i dovele su bile da nije mogla ni oci otvoriti i jedva bi odgovarala na telefon)

sad kad je cujem da drekne ko lavica budem sva sretna :lol:
jucer mi kaze da sad ona pomaze jednoj staroj susjedi i nosi joj skuhanu hranu (to i je spas doli kod nas, taj socijalni zivot i uskakanje pomoci susjed susjedu jer da cekas od drzave pomoc moga bi se odma obisit)

ake kako si ti? ima li kakvih novosti i promjena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sub Jun 09, 2012 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Draga Fortuna,
Mnogo mi je drago zbog mame, nadam se da ce tvoje iskustvo pomoci i drugima.
Ja sam na istom, jedina promena na bolje je sto mi je kicma nekako ojacala zahvaljujuci tim redovnim vezbama...
Volela bih da probam tu metodu o kojoj govoris ali stalno odlazem da to iscitam, jedno zbog silnih obaveza a drugo zbog nemogucnosti sedenja za racunarom...

Pozdravljam te i zelim ti svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
Veliki pozdrav i od mene.Kod mene je situacija jako slicna Natasinoj,samo sto mi opet imamo problem propusta lekara.Mama se dugo zalila na bolove u karlici,lekari su nam rekli da je to osteoporoza(a ima genetske predispozicije za to) i opet smo na svoju ruku uradili CT i imali sta videti.Borimo se i dalje,od sutra krecemo na ponovno zracenje,ne damo se mi tako lako :)Drago mi je sto ste se setili svih nas :)Preporucujete dakle Brojsovu terapiju?Ja sam po malo bila skepticna po pitanju te tarpije,ali mislim da nista ne mozemo izgubiti ako pokusamo i sa tim.Drage moje guramo dalje,nadam se da cemo se sletedci put javiti sa lepsim vestima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2012 12:12 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima...pogotovo onima koji se bore sa razlicitim karcinomima..svu srecu ovog sveta vam zelim na putu te borbe....
Najtoplije bih preporucila presnu hranu, o kojoj necu duziti jer mislim da se na netu moze naci dovoljna kolicina informacija...mojoj majci je ta vrsta ishrane najvise pomagala al nazalost prekasno pocesmo sa njom...
elem... moja majka se borila sa leukemijom...borba je zavrsena...kuci nam je ostala neotpakovana bocica korbazola i 50 tableta immunarc forte...ne mogu nista da kazem o ovim preparatima jer ih ona nije ni koristila...takve su nekako bile okolnosti da do toga nije doslo...mi smo odlucili da to prodamo...Ako neko zeli da kupi prodajemo po 50e korbazol i 50e immunarc forte...mi smo platili tri puta vise u Nova Vita bolnici u Beogradu pre koji mesec...
eto...
pa jos jednom sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2012 12:12 pm
Postovi: 2
zaboravih napisati da zivimo u Zrenjaninu...
i ako neko zeli moze da kontaktira na broj 063 193 95 62 mog oca, Dragana, i dobije informacije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: