Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
pozdrav svima koliko vas ima
i mene je bolest natjerala da googlajuci nabasam na vas i natasin topic
prije otprilike dvije sedmice meni se otvorilo dno pod nogama i sva sigurnost je u trenu nestala kad mi je mami utvrden rak na karlicnoj kosti a prekljuce i metastaze na kicmi,plucima i ja mislim desnoj nozi :(
rak je bio nesto sto se dogada drugima i sad kad imam u obitelji osobu i to onu koja nikada nije bila bolesna i koja je najcvrsci oslonac uvik bila svima ja sam sva u shoku :o :(
je da je meni 42 godine i sa svojim muzem i dvoje krasne djecice zivim daleko ( u svedskoj) ipak sam u stanju nevjerice i shoka :o
moja mama je od danas u splitskoj bolnici i prima agresivno zracenje 24h ( ja cu sigurno brkati pojmove jer se ne snalazim kao vi u svim ovim medicinskim izrazima vezanim za rak) i tu ce ostati do ponediljka.

i njoj su poput natasine mame pronasli prekasno mada je vec mjesecima po doktorima zaleci se na bolove ( a doktorica je samo sopala najjacim tabletama protiv bolova ne trazeci uopce uzrok)
ona je odmah pocela i sa travama ( nesto kao iz bozje ljekarne a sve na bazi prirode)
kupila sma i kartu i sljedecu srijedu cu je iznenaditi ( rekla je da ne trebam doci jer kao dolje je zima a ja imam malu bebu i da ce se ona snaci)
kao sto vidite post mi je zbrckan jer se tako i osjecam i neznam uopce sta da trazim na netu.
kako su se vasi osjecali nakon trodnevne bolnicke terapije? sto je najvaznije da bi im se pomoglo?
natasa saljem puno vibri tvojoj mami ( i svim drugima naravno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 10:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Baks, nisam shvatila gde je tvom ocu bio primarni karcinom? Možda je i taj protokol po kome mu je određena terapija vezan za taj primarni karcinom. Je li on već primao hemoterapiju nakon operacje? Gde se leči tvoj otac?[/quote]


Kod tate je primatrni karcinom na debelom crijevu.Operisan prije 4 god,u maju ove godine nadjena metastaza na plucima i operisana.Krenuo od juna pa do novembra na hemo i sad mu je otkrivena metastaza na kicmi.Prvi put posle operacije nije imao ni zracenje ni hemo.On se lijeci svud po malo.Prvi put operisan u Beogradu,pluca u Kamenici a sad je na zracenju i hemoterapiji u Banja Luci.Jeste ova terapija vezana za primarni tumor koji je bio na crijevima.To mi je objasnio dr. da se uvijek gleda primarni karcinom i da se propisuje terapija vezano za njega a nije bitno na kom je organu metastaza.Nije mi jasno samo zasto opet pije kselodu nju je pio i prvi put i ocigledno je da mu nije pomogla.Ali sta da radimo moramo slusati njih moramo vjerovati da znaju sta rade.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
Pozdrav svima,dugo me nije bilo,mama je izasla iz bolnice pa sam u silnim obavezama oko nje i podizanja krvne slike.NATASA kako je tvoja mama?Nadam se da ces mi lepe vesti reci.Ja ne znam vise sta da kazem,moja je smrsala 15kg,izgubila je apetit skroz,mada se sada malo poravlja,od petka pije Xelodu 500mg,4 dnevno i nadamo se najboljem.Nastavila sam joj terapiju kosticama,vocem,povrcem i cula sam za jako dobar antikancerogeni caj RUSO ili RUSOPAS i naravno ZELENI 2-3 puta dnevno.U sled cele frke sa mamom meni nadju benigni na jajniku,krenula genetika da radi svoje na zalost :( Veliki pozdrav za sve,moramo biti jaki bez obzira na sve i nikada se nemojte predati,ja kad vidim moju mamu i 4 metastaze koje je prezivela,dobijem snagu da se borim.Koliko god da je tesko moramo pozitivno misliti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 2:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
BAKS je napisao:
Baks, nisam shvatila gde je tvom ocu bio primarni karcinom? Možda je i taj protokol po kome mu je određena terapija vezan za taj primarni karcinom. Je li on već primao hemoterapiju nakon operacje? Gde se leči tvoj otac?



Kod tate je primatrni karcinom na debelom crijevu.Operisan prije 4 god,u maju ove godine nadjena metastaza na plucima i operisana.Krenuo od juna pa do novembra na hemo i sad mu je otkrivena metastaza na kicmi.Prvi put posle operacije nije imao ni zracenje ni hemo.On se lijeci svud po malo.Prvi put operisan u Beogradu,pluca u Kamenici a sad je na zracenju i hemoterapiji u Banja Luci.Jeste ova terapija vezana za primarni tumor koji je bio na crijevima.To mi je objasnio dr. da se uvijek gleda primarni karcinom i da se propisuje terapija vezano za njega a nije bitno na kom je organu metastaza.Nije mi jasno samo zasto opet pije kselodu nju je pio i prvi put i ocigledno je da mu nije pomogla.Ali sta da radimo moramo slusati njih moramo vjerovati da znaju sta rade.Pozdrav[/quote]
Nama su na onkologiji u BG-u rekli da se Xeloda daje za tumore dojke,rektuma i debelog creva i da je dala jako dobre rezultate.Sad me tvoja prica za Xelodu uplasila jer moja mama ima metastazu na kostima(3 kicmena prsljena,2 na lobanji i jedan unutar ocne duplje) i dali su joj taj lek,hvale ga na sva usta,ali iz iskustva znam da se njima ne moze 100% verovati,a bas mi je u petak doktorica na onkologiji rekla da su pacijenti njoj samo "zrno pirinca u dzaku od 100kg" pa me sestra odvukla da je ne ubijem tamo.Tvom tati isreno zelim brz i uspesan oporavak i ja sam se malo vise okrenula alternativnoj medicini,pokusaj,ne gubis nista,samo moze pomoci.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
o kakvim se kosticama radi i sta sve dajete za jacanje organizma nakon terapije zracenjem?
jeco1007...... ostavila si me bez teksta i saljem ti miljun vibri za ozdravljenje tebi i tvojima i veliki zagrljaj podrske kad god ti treba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
FortunaTG, molim Vas da mi objasnite kakve je najpre probleme Vasa mama imala i, ako Vam nije problem, da mi objasnite ukratko kroz sta je prosla pre nego je otkrila pravu dg.
Uz moje najvece zelje da tok bolesti Vase majke ide sto kracim i laksim putem puno Vas pozdravljam.
Imam problema sa karlicom i prosto ne znam, posle godinu dana, sta vise da preduzmem pa bi mi mozda necije iskustvo pomoglo u tome.
Moju su drugaricu lecili, dve godine u najeminentnijim centrima od kicme, da bi se nakon toga, kad je bilo prekasno, otkrio karcinom nadbubrezne zlezde i... ....... nema je vise.... Imala je 35 godina. Ako mislite da je to nekom, od svih kome se za dve godine obratila, vazno varate se...
Cini mi se da moram da se ispitujem nekako po svom nahodjenju a ne znam put...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
ake neznam dal cu ti moci puno pomoci.... moja mama je pocela krvariti a iz menopauze je davno izasla. zalila se doktorici i na bol u ledima i pri koracanju al ljecnica ju je samo sopala tabletama protiv bolova a za svaki nalaz se ceka mjesecima.
ja ovo ljeto kad sam bila kod nje nisam je mogla prepoznati... bila je zivcena, iskomirana, bolna.... ma nikakva :cry:
i sad otprilike prije dvije il tri sedmice otkrilo se da ima rak karlicne kosti koji je na nezgodnom mjestu i ne moze se operisati a svi nalazi ( pluca , urina i slicno) je morala ponovo raditi jer su te sjene od prije otkrica raka u stvari sad se pokazale ko metastaze.
prosli petak je radila neko snimanje ( pije se tekucina ) koja tovno pokaze gdje se nalazi rak i bas na mjesta na koja se ona zalila da je boli donji dio ledja, kuk i desna noga do koljenaje bila i metastaza.
moj odgovor ti je s brda i s dola jer moja mater je ona generacija koja je naucila skrivati bol da ne opterecuje i ne uznemirava druge.
danas je treci dan u bolnici na zracenju i sutra ide kuci a ja i kcerka idemo dolje ( u trogir) u srijedu i iznenaditi cemo je
ostavljam ti miljun vibri ozdravilica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Hvala draga, ja sam radila magnetnu pa sve nesto mislim valjda bi to bio neki pokazatelj a problem je trticna kost... ne mogu da sedim a ne mogu ni da stojim... moram tragati dalje za dijagnozom.
Vasoj majci zelim ozdravjenje a vama puno snage u svemu tome. Mislite na svoju decu trebate i njima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
FortunaTG je napisao:
o kakvim se kosticama radi i sta sve dajete za jacanje organizma nakon terapije zracenjem?
jeco1007...... ostavila si me bez teksta i saljem ti miljun vibri za ozdravljenje tebi i tvojima i veliki zagrljaj podrske kad god ti treba

Hvala ti draga moja puno,puno,trebace mi u narednom periodu :( To su kostice od kajsija,vec ociscene i osusene,kupuju se u zdravoj hrani.Moja drugarica me navela na to,ona je svekrvu izlecila sa tim,a i dosta sam citala o tome,pune su vitamina B17 koji je kljucni faktor u suzbojanju tumora.Celije raka se hrane mastima i secerom,a kostice su obmotane secerom,a unutar njih je cijanid u malim kolicinama,kada celija 'zagrize' secer,oslobadja se cijanid i unistava ih.Verovatno ces cuti dosta prica da je to otrov i slicno,ja sam kao dete sa drugarima krckala i jela na gomile tih kostica pa sam evo ziva :) Kreni joj sa 30 dnevno(3x10)mozes ih samleti u mlinu za kafu ako joj je tesko da jede posto su malo neprijatnog ukusa.Ja ih sameljem,dodam 2 kafene kasike mlevenog lana i sipam jogrutr,nije bitno da li je pre ili posle jela,podelim joj 2x30 posto je mama sada na 60 kostica dnevno.7 dana joj davaj 30,pa 7 dana 40 i tako idi do 60 dnevno.Izbaci joj belo brasno,beli secer,slatko,masno,suncokretovo ulje i kafu,a umesto toga integralno i heljdino brasno,zuti secer,laneno i maslinovo ulje,sto vise barene hrane,a sto manje przene i 3x dneveno zeleni caj i pokusaj naci RUSOPAS(RUSO) i taj caj joj davaj jednom dnevno,ubaci joj ribu 2-3 puta nedeljno,najbolja za njih je tuna,skusa,losos i musule,pune su joda.Pokusaj naci neprskano voce i povrce,ja ne znam sa koje strane vise uzimam,ko sta radi ja samo jurim voce i povrce.Pravi joj sok od kupusa 100ml i stavi jednu manju jabuku(ukus je ruzan,ali to je super),napravi joj sok i povrca,voca i kreni sa 1dl par dana,posle joj slobodno davaj i 2dl dnevno,a najvaznije za ozraceni organizam sto se sokova tice je cvekla.Uzmes jenu cveklu,2-3 mrkve,pola limuna i jednu jabuku i to sve u sokovniku iscedis,davaj joj za pocetak 2dl,posle mozes i 0.5l dnevno.Ja mami od povrca forsiram spanac,brokoli,blitvu i papriku,a od voca jabuke,aroniju,kivi,grejp,narandze,limun,kruske i mandarine,do duse toga sada samo i ima.Nadam se da sam ti sve napisala,ako sam nesto zaboravila,dopisacu :) Ako trebas neku pomoc ili bilo sta,tu sam.Zelim ti puno srece u predstojecoj borbi i iskreno se nadam najboljem ishodu,obavestavaj nas kakva je situacija.Pusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
ake i ona je radila magnetnu. moj odgovor tebi je zbrckan jer ja ne zivim blizu mame ( ja sam u svedskoj a ona u trogiru) pa kad pitam ona to sve skrati da se ja ne brinem.... a ja se tek tad izgrizem)
nadam se da ce se kod tebe otkriti neki lagani i neopasni razlog tvoje boli i da ces to sto prije rjesiti.


jeco puno hvala na odgovoru. reci mi gdje se mogu nabaviti te kostice ( ja to nisam vidila u hr a trenutno mi je prijateljica u novom sadu pa ako znas neku prodavaonicu gdje to ima kupiti ja bi njoj javila da uzme).zdrava hrana je ime prodavaonice ili....?
meni zvuci logicno to sa kosticama a i same kajsije se preporucuju kao jedan od najvecih izvora zeljeza.

cveklu prvo skuhas ili onako sirovu stavis u sokovnik? mama je odma nasla neke cajeve i pila po dvije litre ( ima volju za ziviti i tvrdogalava je ko... ma nema te zivotinje sa kojom bi mogla usporediti tu njenu tvrdoglavost koja me najcesce dovodi do ludila a sad sam presretna sto je takva)

jeco ja ponovno ne kuzim... jel to i ti i mama i tata ste bolesni?
ja idem prekosutra za trogir (nitko ne zna da stizemo ja i mala) a tamo nemam bas dobru vezu internetom (gradic je u udubini izmedu dva brda i signal je slab)
jeco koliko je tebi godina? i tebi ake?
i hvala na podrsci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
FortunaTG, srecan put, ako se Jeca ne javi na vreme samo da znas da prodavnica zdrave hrane ima i u najmenjem mestu. Jednostavno pitaj gde je, i kao sve druge negde je snabdevenija negde manje pa je sigurnije da javis prijateljici da ti kupi u NS.
Imam 49, nosim ih savrseno dobro ali me ovo tako nezgodno trefnulo... Sve dosadasnje alalize govore da nije strasno ali je problem sto ne prolazi...
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
ake bit ce sve u redu ( kazu da dok boli da je to miljon puta bolje nego da ne boli, da je manje opasno)
ja imam 42 a ujedno mi je to sada i broj cipela
moja mama je sad na putu kuci i ja sam danas pricala sa njenom doktoricom... mama ima rag na uscu maternice sa metastazama na jetru,pluca, kosti i ne sjecam se sta je bilo cetvrto.
kaze da mi se mama dobro drzi i da je optimisticna al sad sve ovisi kako je tjelo prihvatilo ljecenje ( ja brkam terapiju, zracenje i kemo) i za 3 sedmice ce se znati a ako ne prihvati dobro onda su izgledi jako losi.
zovem oca a on i brat doma sjede vec 3 dana i placu ( a situacija nije sjajna... otac mi je bio jak da je mogao brdo pomaknit sve dok ga nije slogiralo prije 3 godine pa je polupokretan a brat od 33 godine ime down syndrom pa dalje ne trebam ni opisivati situaciju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
... Shvatam... Moras misliti na sebe u svemu tome, ucini koliko mozes ali se "ne jedi" to nikom ne pomaze.
Bolje da te u svemu tome ne zamaram mojim problemima... ali tek toliko da kazem da me ne boli... To su prije nelagode... Za svo ovo vreme ne osecam bol samo veliku neprijatnost... cudan osecaj, cim sednem prestaje cirkulacija u nogama... a trtica... anus... to je nekako poda takvim pritiskom... no, predstoje mi jos neka ispitivanja valjda nesto saznam..
Neka ti susret sa porodicom bude hrabar... Pokusavam da formulisem ali mi sve zvuci glupo, pateticno...
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 10:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Nama su na onkologiji u BG-u rekli da se Xeloda daje za tumore dojke,rektuma i debelog creva i da je dala jako dobre rezultate.Sad me tvoja prica za Xelodu uplasila jer moja mama ima metastazu na kostima(3 kicmena prsljena,2 na lobanji i jedan unutar ocne duplje)

Moj tata je primio 8 ciklusa hemoterapije.Prvo je primao oxali platinu u infuziji i pio 4000mg.xelode dnevno 14 dana pa 7 dana pauze (Pio je toliko zato sto ima 110 kg) sad su mu smanjili xelodu na 3000mg zbog zracenje.I nama su svi taj lijek hvalili i dalje ga hvale.Ne znam sta bih vam rekla i mene je strah zato sto je on za vrijeme terapije dobio metastaze na prsljenovima.Oni su mu i pored toga opet dali da pije.Lijek nije jeftin ja sam se raspitala koliko bi kostao da ga kupujemo znaci ne stede.Vjerovatno imaju razlog zasto ga daju.Mi moramo vjerovati da ce pomoci jer nemamo drugog izbora vjera i nada nam jedino preostaje.Svako dobro.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 11:05 pm
Postovi: 39
FortunaTG je napisao:
ake i ona je radila magnetnu. moj odgovor tebi je zbrckan jer ja ne zivim blizu mame ( ja sam u svedskoj a ona u trogiru) pa kad pitam ona to sve skrati da se ja ne brinem.... a ja se tek tad izgrizem)
nadam se da ce se kod tebe otkriti neki lagani i neopasni razlog tvoje boli i da ces to sto prije rjesiti.


jeco puno hvala na odgovoru. reci mi gdje se mogu nabaviti te kostice ( ja to nisam vidila u hr a trenutno mi je prijateljica u novom sadu pa ako znas neku prodavaonicu gdje to ima kupiti ja bi njoj javila da uzme).zdrava hrana je ime prodavaonice ili....?
meni zvuci logicno to sa kosticama a i same kajsije se preporucuju kao jedan od najvecih izvora zeljeza.

cveklu prvo skuhas ili onako sirovu stavis u sokovnik? mama je odma nasla neke cajeve i pila po dvije litre ( ima volju za ziviti i tvrdogalava je ko... ma nema te zivotinje sa kojom bi mogla usporediti tu njenu tvrdoglavost koja me najcesce dovodi do ludila a sad sam presretna sto je takva)

jeco ja ponovno ne kuzim... jel to i ti i mama i tata ste bolesni?
ja idem prekosutra za trogir (nitko ne zna da stizemo ja i mala) a tamo nemam bas dobru vezu internetom (gradic je u udubini izmedu dva brda i signal je slab)
jeco koliko je tebi godina? i tebi ake?
i hvala na podrsci

Evo i mene...e veruj mi da ti je jos bolje sto je tvrdoglava,ja sam sa mojom mamom muku mucila,nije mogla da jede i pije sve sto joj dam,ali sasekla sam je u korenu,vise se ni ne buni.Ne,ne,tata je zdrav,ali pisala sam post skoro u mraku posto bdim nad mamom vec par dana,ima neke bolove u grudima i ocigledno sam nesto pogresno pritisnula pa su se pomesali komentari.AKE ti je rekao za zdravu hranu sve,a u koliko ne nadjes,javi mi i ja cu ti poslati,nije uopste problem,a cveklu sirovu cedim,ne kuvam je i to bi ti zaista preporucila,a zaboravila sam ti reci da joj dajes bademe sirove,lesnike,integralnu rizu,orahe...sve je to jako dobro za njih.Imam 26 godina.Ja ti zelim srecan put i sve najbolje,ako bilo sta treba slobodno javi.Kako ce se mama obradovati kada vas vidi.Sve najlepse od srca tebi i tvojima i javljaj razvoj situacije.Pusa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: