Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2013 4:28 pm
Postovi: 6
Ne mogu reci da su me izigrali. jedno je prijatelj koji je preko leta bio u bosni i zamolila sam ga da mi tamo naruci od jedne firme petrolej medjutim nije uspeo da stupi u kontakt sa firmom. a drugo je bio neko sa foruma ko zivi u inostranstvu i bio je dogovor da kad bude dolazio za srbiju da ce doneti jednu bocu i meni medjutim posle se nije vise javljao. Nisam novcano na guvitku jer nikom nisam dala novce al nisam imali priliku pomoci svojoj mami u lecenju. Nisam pokusavala naci tog novinara jer je tada vec bilo kasno. zao mi je sto sam iz Subotice i da sam znala da se moze kupiti kod nas sigurno bih kupila jer je i mama bila spremna da proba lecenje petrolejom jer je na poznanici videla razliku kad ga je koristila i kad ga je prestala koristiti. Ja sad ti vise nista ne mogi promeniti. botno je da drugi znaju da se moze i u Srbiji nabaviti petrolej


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
molim te andrea napisi nam da li ta poznanica stojepila petrolej ziva i dal ga jos koristi samo da imamo vise informacija o petroleju znam da je tebi tesko da o ovom pises al nekommoze pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Dec 21, 2013 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2013 4:28 pm
Postovi: 6
izvinjavam se sto nisam ranije odgovorila. Na zalost preminula je u avgustu. Mama mi je bila rekla da se jako videla razlika dok je uzimala petrolej i da je bila puno bolje, a posle vise nisu mogli da nabave i onda je bolest uzela maha. Ne znam kalav tumor je imala zena jer je nisam upoznala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pet Feb 14, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 14, 2014 2:03 pm
Postovi: 1
[
Citiraj:
Čisto da znate - ne postoji medicinska (terapijska) primena petroleja! Ni za vaške se više ne koristi. Petrolej je za naše telo otrov!


Upravo ovih dana sam u potrazi za medicinskim petrolejom. On postoji kao takav i pod takvim imenom.
Zamolila sam kumu iz Švajcarske da proba da mi nabavi. Ima ga u svakoj regularnoj apoteci, u različitim oblicima i očigledno i za različite bolesti. Apotekarka ju je lepo pitala, za koju bolest i da li onaj za pijenje ili ... (očigledno je da ima više oblika).

Ne tvrdim, jer još uvek ne znam, da li može i da pomogne, samo to što mi ne znamo ili se kod nas ne prodaje ili nešto ne koristi ne treba tvrditi da tako nešto i ne postoji.
Videćemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sub Apr 05, 2014 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2014 9:57 pm
Postovi: 3
GODINA ISKUSTVA
Danas kada milioni i milioni ljud kojii svakodnevno gledaju na internetu film SIVI VUK shvataju da je neko sakrio najvećeg zločinca savremene civilizacije Adolfa Hitlera i pustio ga da umre prirodnom smrću u slobodi 1962. godine u Argentini o čemu govori na desetine svedoka,jasno je da nije nemoguće da se sakrije i lek protiv najteže bolesti savremenog čoveka, karcinoma, čime se čini ništa manji zloćin.NARAVNO KAO I UVEK JE RAZLOG NOVAC.Da li lek protiv karcinoma postoji to mogu reći samo oni koji su ga probali i koji su rak preživeli. Upravo, njima posvećujem ove redove ali i onima koji su se uhvatili u koštac sa ovom bolešću.No, prvo je red da se predstavim jer ime ALEKSANDAR PAVLOVIĆ je isuviše često ponavljano u sajtovima o lečenju petrolejom.
Mislim da je upravo zbog toga bilo krajnje vreme da nešto i ja ovde napišem a pogotovo što sam ubeđen da za to ima mnogo razloga. Naravno, na posetiocima ovog sajta je da daju svoj konačni sud i da kažu da li se slažu sa mojim stavovima.Prvo, red je da nešto više napišem o sebi iz prostog razloga što sam uveren da samo ako steknemo uzajamno poverenje i poverimo jedni drugima sopstvena iskustva imamo šanse da se uhvatimo u koštac sa stoglavom aždajom koja se zove farmaceutska mafija i koja nam neće moći ništa iz prostog razloga što će nas svakim danom biti na stotine ili hiljade više. Pa sve i da bi hteli, čak i da nas fizički likvidiraju, ne bi stigli jer istina na kraju uvek pobeđuje.
Dakle, novinarstvom sam počeo da se bavim tačno pre četvrt veka u nekada uticajnom (a sada nažalost propalom) novosadskom „Dnevniku“ gde sam verovatno zbog svoga talenta veoma brzo bio postavljen na mesto reportera tako da sam skoro dve godine, pre raspada Jugoslavije obišao gotovo čitavu bivšu zemlju a i dosta inotranih, gde sam se susretao sa najrzličitijim temama.Nakon odlaska iz „Dnevnika“ 2004. čitaoci su imali prilike da moje tekstove čitaju na mnogim naslovnim stranama naših najpoznatijih dnevnih listova poput „Kurira“,“Presa“,“Pravde“,“Večernjih Novosti“ kao i u revijalnoj štampi gde sam pisao za „Dugu“,“Profil“,“Damu“ i još mnoge druge novine da bi danas pisao samo za lokalni novosadski nedeljnik „NS REPORTER“ kao i za magazin „TABLOID“. Medutim, niko nije hteo da mi objavi tekst o lečenju petrolejom dok to nije učinio moj prijatelj i jedan od najboljih srpskih urednika, Miki Bojovic, jer je verovao u ono što sam ja video sopstvebin očima. Svi su se uplašili priča pacijenata koji su pod punim imenom i prezimenom i sa potpunom medicinskom dokumentacijom tvrdili da su se od karcinoma izlečili petrolejom, sem Bojovića koji ga je objavio na naslovnoj strani „NS REPORTERA“ što je izazvalo burne reakcije onih koji su od toga teksta imali veliku štetu a to su naravno prodavci citostatika.Oni su čak i platili pojedine srpske medije poput „Večernjih Novoati“, „Pinka“ i ostalih da ispljuju metode lečenja petrolejom ali su prestali o tome da pišu kada su se pojavile stotine komentara na društvenim mrežama koji su ih kritikovali. Naravno, ti tekstovi i emisije su bili naručeni od prodavaca citostatika (što mi je doslovno potvrdio jedan od kolega iz redakcije koja je objavila tekst ) pa je bila skuplja dara nego mera jer su oni imali upravo suprotan efekat od željenog.Tako je još mnogo više ljudi saznalo da ima mnogo onih koji su rak izlečili petrolejom i da nije samo zvanična medicina ta kojoj se mora poveriti sopstvena sudbina.
Naravno, niko normalan ne može poreći pravo i obavezu svakog čoveka da koristi dostignuća zvanične medicine ali u ovom slučaju postoji ozbiljan problem.Ogromna većina onih koji su se izlečili od karcinoma , odnosno koji su preživeli deset godina i više bez recidiva su uz hemoterapiju ili operacije pili i petrolej ili su se samo isključivo lećili petrolejom a gotovo je neznatan broj ljudi koji su to uspeli samo zahvaljujući metodama zvanične medicine.Da nije drugačije zar ne bi ispovesti tih ljudi punili svetske i domaće medije?Godinama sam tražio i jedne i druge i uspeo sam da pronađem samo dvoje ljudi koji su se izlečili klasičnim metodama (ima ih svakako još ali su bez sumnje izuzetno retki) i koji su živi duže od deset godina nakon otkrića bolesti što je garant da neće umreti od te bolesti.O jednom od njih sam napisao i tekst koji sam objavio u nekadašnjem listu „PRESS“ a to je gospodin Miki Milošević , nekadašnji fudbaler „Vojvodine“ i dugogodišnji direktor na „Novosadskom Sajmu“ koji je preživeo duže od deset godina nakon operacije najopasnije vrste raka debelog creva. Svi drugi koji su izlečeni su pili petrolej bez obzira da li su išli na hemoterapije i operacije ili nisu a ima i nekoliko onih koji su se izlečili nekim trećim načinom ali i tu je u pitanju tradicionalna medicina.Jedna od tih izlečenih žena koja je o svom životu napisala i knjigu me je nazvala i rekla mi da svakom ko me nazove na moj telefon koji mnogi od Vas dobro znaju 065 3335445 kažem da je hemoterapija otrov i da je trenutno odbace i da odmah pređu na metode lečenja karcinoma tradicionalnim metodama . Međutim, možda ću nekog razočarati ali ja to niti želim niti smem da kažem. Ne zbog toga što se plašim jer da je tako ne bih ovo ni pisao niti radio već iz prostog razloga jer za to nemam dokaz. Uz to izuzetno cenim trud i znanje svakog lekara ( i pored toga što smo mi novinari univerzalne sveznalice ili neznalice) jer pišemo na stotine tema pa stoga ne želim da podcenjujem ničije znanje jer nisam stručan u ovoj oblasti.Ali zato jesam analitičan i zbog toga mogu da iznesem činjenice i svako može da presudi na osnovu zdravog razuma šta je istina.A za mene su činjenice živi ljudi sa kojima sam kontaktirao i od kojih imam i medicinsku dokumentaciju ali i zabeležene njihove priče. Mnogima od njih sam pomogao i da dođu do stoprocentnog petroleja (nažalost ne uvek jer ga često i nisam imao a nekad i prekasno jer je bolest bila brža) ili dao savet ako su se odlučili na neki drugi poput onog iz Kruja ili slično.One ružne stvari poput naručivanja a potom vraćanja upakovanog paketa ili čak prepakivanja ko zna kojeg petroleja u flaše koji su ne znam kako dospele do njih od mene, ne želm čak ni da uzmem za zlo onima koji su to radili jer za njih važi ono : „Oprosti im Bože jer ne znaju šta rade“. Naravno, najveći „izvor“ znanja o petroleju bili ste mi upravo Vi koji ste čuli o njegovoj moći od baka..deka..komšija ili rodbine koji su ga koristili i koji su se sa njim lečili i izlečili.Tako mi se javio gospodin Zoran Milošević iz Užica koji mi je ispričao da ga je čuveni deda Jovo sa Romanije izlečio uz pomoć petroleja od raka prepona još pre 30 godina, gospođa Nada sa Novog Beograda koja mi je ispričala da joj se majka razbolela od raka materice još 1962. i da su je lekari pustili kući da umre kao beznadežan slučaj a baka je preminula prošle godine , 51 godinu nakon što je bila otpisana od lekara u 96. godini.Naravno,izlečila se petrolejom.Oni lekari koji su je otpisali te 1962. su umrli mnogo godina pre nje.Posebno interesantnu priču mi je ispričao gospodin iz Narodne biblioteke Srbije koji mi je ponudio da mi kopira feljton „Iluistrovane Politike“ o lečenju petrolejom koji se pojavio sa prvim brojem ovog lista 1962. ali je odjednom prekinut jer je po tvrdnji ovog gospodina to bio uslov da Jugoslavija dobije kredit od SAD.Bezbroj je takvih priča o kojima bi trebalo napisati knjigu ali dok ona ne bude sasvim dovoljno Vam je da pročitate knjigu od Genadija Petroviča Malahova : LEČENJE KEROZINOM TODIKAMPOM I OSTALIM UGLJENIKOVIM JEDINJENJIMA (Rusi petrolej zovu KEROZIN) ila da odete na dva engleska sajta na kojima je sve detaljno opisano ali Vam je za to potzrebno dobro poznavanje engleskog jezika jer ima mnogo stručnih termina.No iako ga ne govorite verovatno svako od Vas može pronaći nekog da Vam ih prevede. SAJTOVI SU : www.earthclinic.com i www.curezone.org .
Ako sam spasao samo jedan ljudski život učinio sam nešto što se ne može niti opisati niti platiti. A moram naglasiti da su mi se za ovih godinu dana javilo nekoliko desetina osoba koje tvrde da su se izlečile ili da se rak povukao isključivo zahvaljujući petroleju koji sam uspeo da im nabavim iz Mađarske i tako potvrdile reči Tibora, direktora fabrike u kojoj ga nabavljam da se radi o najkvalitetnijem mogućem petroleju koji je pakovan u NEPROVIDNU CRNU PLASTIČNU AMBALAŽU koja cuva petrolej od sveetlosti koja može da oslabi njegova lekovita i ne samo lekovita svojstva jer je petrolej fotosenzibilan. Kada je gospodin Tibor kritikovao apotekare jer ne vode računa o tome da petrolej brzo gubi kvalitet ako se pakuje u providnu ambalažu,i da se mora pakovati u neprovidnu,crnu, priznajem da nisam mnogo obraćao pažnju na to jer sam video mnoga pakovanja petroleja kopljena na zapadu koja su pakovana u providne flaše. Međutim, kada sam se susreo sa ljudima koji su spremali i koristili TODIKAMP po receptu iz knjige Malahova, koji je bez svake sumnje jedan od najboljih (ako ne i najbolji) lekara prirodne medicine, shvatio sam koliko je to značajno.Gotovo svi ti ljudi koji su se lecili TODIKAMPOM su bez izuzetka isticali da se ovaj lek od destilovanog petroleja i mladih zelenih oraha upropasti cim dode u dodir sa svetlošću u toku višenedeljnog procesa pravljenja.Tada sam shvatio koliko je Tibor u pravu i upravo zbog toga Vas sve upozoravam: ZA LEČENJE UZIMAJTE ISKLJUČIVO PETROLEJ KOJI JE PAKOVAN U NEPROVIDNIM CRNIM PLSTICNIM FLAŠAMA I SA ČEPOVIMA KOJI SU NAPRAVLJENI DA PROPUŠTAJU ISPARENJA JER JE DESTILOVANI PETROLEJ OSLOBOĐEN SMOLA I TEŠKIH METALA NAFTNI DERIVAT KOJI VEOMA LAKO ISPARAVA.TTREBA VEROVATI ČOVEKU KOJI ČITAV ŽIVOT PRAVI PETROLEJ KAO I ČOVEKU KOJI ČITAV ŽIVOT ISPITUJE NJEGOVA LEKOVITA SVOJSTVA.PAKOVANJA KOJA SU U CRNIM NEPROVIDNIM FLAŠAMA SU PORED ONIH IZ MAĐARSKE,KOLIKO SAM VIDEO I ONA IZ NEMAČKE (NE SVA), POLJSKE KAO I IZ SKANDINAVSKIH ZEMALJA.ONIMA KOJI IDU U KRUJ PO NJEGA PREPORUČUJEM DA GA ODMAH PAKUJU U NEPROVIDNU AMBALAŽU.Što se tiče petroleja kupljenih u zapadnim zemljama mora se obratiti pažnja na oznake na pakovanjima jer ona ne izražavaju kako je pogrešno neko na pojedinim sajtovima prokomentarisao temperaturu na kojoj je dobijen jer se 100 procentni petrolej dobija samo na jednoj temperaturi ( mada na nekim pakovanjima i ona postoji ) , već on najčešće označava razređenost petroleja, najčešće sa destilovanom vodom, koja se radi zbog lakšeg pijenja petroleja što naravno uopšte nije loše ali se veoma često zaboravlja da je količina petroleja koja je potrebna za lečenje kada je u pitanju razređen petrolej – naravno veća (u srazmeri koliko je razređen).
Moja osnovna ideja je da svi zajedno koji išta znamo o petroleju i načinu lečenja raka sa njim (ali i raznih drugih bolesti u kojima je izuzetno efikasan poput :ulteroznog kolitisa, kandide, artritisa, krvnog pritiska,reomatskih bolova, trihinoze,bronhitisa,osteoporoze i mnogih za koje su mi ga ljudi tražili i potvrdili njegovu lekovitost ) udružimo svoja znanja i iskustva na sajtu nevladine organizacije koju sam osnovao sa svojim prijateljim PREDRAGOM POPOVIĆEM (urednikom DNEVNOG TELEGRAFA, NACIONALA, PRAVDE i još nekoliko najtiražnijih ali zbog istine ugašenih srpskih listova) čiji je zvaničan naziv FORUM ZA SLOBODU IZRAŽAVANJA GRAĐANA. Osnovna zamisao ovog sajta je da Srbija prvi put u svojoj istoriji dobije glasilo koje neće biti cenzurisano i kojem ćete glavni urednici biti VI. Pored tema o politici,kriminalu,privatizacijama i još nekim gde nas decenijama već intezivno lažu jedna od tema biće i tradicionalna medicina u kojoj će bez sumnje petrolej zauzimati jedno od najistaknutijih mesta jer se pokazao kao najbolji lek za mnoge bolesti.Svi Vi koji imate iskustva sa lečenjem petrolejom, ili direktna ili indirektna, imaćete priliku da spasete druge živote tako što ćete napisati sve što o tome znate.Naravno pod punim imenom i prezimenom jer je to jedini način da Vam ljudi bezrezervno veruju.A VERUJTE NE POSTOJI LEPŠI OSEĆAJ NEGO KADA SPASITE NEKOM ŽIVOT. Moj udeo u širenju istine o lečenju petrolejom je zadatak da što pre napravim intervju sa gospođom Paulom Gajner koja je izlečila od raka petrolejom oko 20.000 ljudi a nadam se da ću još ove godine moći da odem u Volvograd i napravim reportažu u tamošnjoj Onkološkoj klinici o lečenju TODIKAMPOM gde oni postižu gotovo neverovatne rezultate u lečenju raka ovom metodom.Takođe, kada već budem tamo nadam se da ću imati priliku da „skoknem“ do siromašnog Kazahstana i Tadžikistana gde je lečenje TODIKAMPOM ustaljen način lečenja karcinoma a na sajjtovima koje sam naveo možete naći i činjenicu da je u tim siromašnim zemljama karcinom praktično iskorenjen. Njihova sreća je u tome što su siromašnje pa su stoga za prebogate farmaceutske kuće neinteresantne.SVAKAKO VI KOJI PRATITE ONO ŠTO RADIM IMAĆETE I PRVI DA PROČITATE TE REPORTAŽE.
Do sada se meni javilo nekoliko desetina ljudi koji su tvrdili da im je bolje nakon terapije petrolejom ili da su se pak potpuno izlečili ali su samo njih dvoje skupili hrabrost i to javno izjavili i napisali na ovom ili nekom drugom sajtu.Jedan od njih je NINKOVIĆ MILENKO iz Batajnice a njemu se pridružila i TATJANA FILIPOVIĆ DEVIĆ iz Beograda.Upravo zbog svega toga , odlučio sam da za one hrabre kojima je istina svetinja i jedini put kroz život napravimo posebnu rubriku na sajtu naše NVO na kojima će moći da napišu ono što znaju o alternativnoj medicini a posebno o lečenju petrolejom. JER ONI KOJI SU SE IZLEČILI MORAJU DA SE PRISETE DA JE I NJIMA NEKO REKAO DA PETROLEJ MOŽE DA IM SPASI ŽIVOT Svako takvo iskustvo i ispovest biće neprocenjivo za mnoge ljude od kojih je zvanična medicina digla ruke ali i snažan udarac farmaceutskoj mafiji koja će jednom morati pod pritiskom javnosti ispitati lekovitost petroleja a one koji su o tome ćutali a znali su, kad tad će stići strašna kazna jer su oni svoj prljav novac zaradili na najvećim ljudskim patnjama.Do skorašnje pojave sajta NVO srdačno Vas sve pozdravljam i pozivam Vas da mi se javite ili da pišete i na ovom i na drugim forumima gde ćete naći uskoro i adresu sajta.
ALEKSANDAR PAVLOVIĆ 065 3335445


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Ned Apr 06, 2014 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
A sta da rade oni kojima je jetra zahvacena metastazama i jos uvecana.Smeju li oni da piju petrolej.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Ned Avg 03, 2014 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
'Molim vas, napišite da sam dijete izliječio petrolejom! Tumor na mozgu je nestao, želim svima dati recept!'

Autor: Snježana VučkovićDatum: četvrtak, 31. srpnja 2014. u 20:05
Liječnici svjetskog glasa proglasili su je čudom i rekli njezinom ocu da joj nastavi davati ono što i do sad, ma što to bilo. A on joj je, između ostalog, davao petrolej pomoću kojega je najsmrtonosniji oblik tumora na mozgu - nestao!
Senad Mujkić, državljanin BiH, nastanjen kraj Tuzle, veliki je čovjek, humanist i nadasve – otac. Dugih petnaest godina vodi bitku s teškom dijagnozom svoje, sada 19-godišnje kćeri Merime, koja je s četiri godine oboljela od tumora na mozgu. Nakon šest operacija u više država, odstranjivanja tumora koji se vraćao u sve gorim oblicima, vijesti od strane stručnjaka da je "Merimi došao kraj", do proglašenja Merime čudom od strane svjetskih stručnjaka jer je bolest pobijedila, između ostalog, pijući petrolej. "Što god da dajete svom djetetu, nastavite", savjetovali su svjetski kirurzi oca Senada:

- Ne mogu to podnijeti, ne mogu držati u sebi... Želim da svi oboljeli i njihove obitelji znaju da ima pomoći i da se ne predaju. Ljudi svakodnevno umiru pa mi moja savjest nalaže da im pomognem i ovom prilikom dajem ovako javno svoj kontakt. Svi neka me nazovu, svi koji prolaze ovo što sam ja prošao sa svojom Merimom – ushićeno nam govori Senad Mujkić. A prošao je pakao...

- Merima je rođena 15. 1. 1995. godine (u ratu u BiH), kao zdrava beba i osim uobičajenih zdravstvenih problema koje ima svaka beba, većih nije imala. Tako je bilo sve do 19. 6. 1999. godine kada je prvi put u jutarnjim satima izgubila svijest i to na više od dva sata. Odmah je, naravno, smještena u UKC Tuzla na odjel neuropedijatrije, gdje su joj nadležni lječnici dodijelili dijagnozu EPILEPSIJA. Te je godine dva puta bila u bolnici zbog krize svijesti. Ovaj i svaki naredni put kada bi Merima "zaglavila" u bolnicI zbog krize svijesti, nadležni liječnik neuropedijatar joj je uvijek mijenjao terapiju antiepiletika, obrazlažući da je rezistentna na dosadašnju – opisuje Senad početke bitke za Merimino zdravlje.

- Iste godine u 11. mjesecu učinjeno joj je prvo snimanje mozga magnetskom rezonancom u KC Sarajevo i tada je dr. radiolog Goran Sulejmanpašić iz KC Sarajevo napisao "nalaz je u granicama normale". Taj nalaz je, nažalost, bio odrednica neuropedijatrici iz UKC Tuzla te je ona nastavila Merimi voditi dijagnozu EPILEPSIJA. Moje dijete je u nastavku svake godine po dva, tri puta zbog kriza svijesti bila smještana u bolnicu i svaki put kada bi se to dogodilo, neuropedijatrica joj je mijenjala terapiju antiepilepticima, ali nas nije upućivala na novo snimanje mozga magnetom. Tako je bilo sve do 2005. godine kada je Merima, na prvi dan proljeća (21. 3.) u jutarnjim satima izgubila svijest. Odmah je, naravno, smještena u bolnicu i na moje grubo inzistiranje i moje povike upućeni smo na drugo snimanje mozga magnetskom rezonancom (dakle, prvo je bilo 1999., a drugo tek 2005. godine) što je veliki, nedopustiv interval između dva snimanja, s obzirom na njezine teške krize svijesti i sveukupne simptome. Otišli smo u VAMED MR centar u Novi Sad gdje je dr. Boris Petrović - radiolog, pregledavajući prvu snimku koju smo donijeli, a koja je učinjena 1999. godine u KC Sarajevo, napisao napomenu:

"RETROSPEKTIVNIM PREGLEDOM MR SNIMAKA KOJI SU UČINJENI U KC SARAJEVO 1999. GODINE, VIDLJIVO JE DA JE LEZIJA (TUMOR) BIO PRISUTAN, ALI DA NIJE DETEKTIRAN. POSTOJI INTERVALNA PROGRESIJA KOJA ODGOVARA MORFOLOGIJI SPORORASTUĆEG TUMORA" - vrlo detaljno objašnjava Senad i nastavlja:

- Odmah je predložena hitna operacija koju je zbog rizičnosti obavio vrsni neurokirurg prof. dr. Vinko Dolenc u KC Ljubljana. Tadašnji PH nalaz je pokazao da je Merimi odstranjen tumor ASTROCITOM grad II. Nakon te operacije Merima nije imala niti joj je preporučena ikakva dodatna terapija (kemo ili zračna). Na kontrolnoj snimci mozga magnetskom rezonancom napravljenom u Tuzli, Merimi je krajem 2007. godine utvrđen recidiv (povratak) tumora na mozgu.

S obzirom na to da prof. dr. Vinko Dolenc iz KC Ljubljana nije bio voljan obaviti drugu operaciju (obratili smo mu se jer je on radio prvu operaciju), ostvarili smo kontakt s INI (međunarodni neurokirurški institut u Hannoveru) te je Merima u 8. mjesecu 2008. godine i operirana u tom institutu. Operirao ju je uvaženi stručnjak svjetskog glasa, neurokirurg, prof. dr. Sammi Madjid.

Nalaz je pokazao da je Merimi odstranjen tumor PYLOCITIČNI ASTROCITOM, što je neurokirurga prof dr. Sammi Madjida dovelo u dilemu jer joj je na prvoj operaciji PH nalaz pokazao ASTROCITOM grad II (medicina ne poznaje da tumori iz većeg gradusa prelaze u niži, nego samo iz nižeg u viši).

S obzirom na te nedoumice, specimen (uzorak tumora) je poslan u još dva referentna laboratorija u BonnuiKölnu, odakle su stigle potvrde da je na toj drugoj operaciji Merimi zaista i odstranjen PYLOCITIČNI ASTROCITOM grad I. Na završnom razgovoru kod prof. dr. Sammi Madjida, rečeno nam je da je to najlakša vrsta tumora i da kad se pacijentu jednom odstrani takav tumor, on se smatra izliječenim. Međutim, krajem 2009. godine Merimi je na kontrolnom snimanju mozga magnetnom rezonancom u Tuzli vrsni radiolog dr. Sead Dizdarević otkrio novi recidiv – opisuje Senad kalvariju kroz koju je prolazio:

- Tu snimku smo poslali u INI institut u Hannover želeći da prof. dr. Sammi Madjid da svoje mišljenje. On nas je pozvao da dođemo gore, što smo i učinili. Kazao je da to nije tumor, već trag (rub) reza. Kada sam ga pitao zašto Merima ponovno ima krize, rekao je da je to posljedica operacija. Isto tako nam je kazao prof. dr. Vinko Dolenc iz KC Ljubljana - nije recidiv. Snimku je pogledao i vrsni radiolog dr. Boris Petrović u Novom Sadu te kazao da to jest recidiv.

Doveden u ćorsokak, tražio sam i mišljenje prof. dr. Branislava Antića s VMA Beograd. On je rekao da to nije recidiv tumora i da treba Merimu pustiti da živi bez ikakvih ograničenja i da, ako želimo, kroz nekih desetak mjeseci učinimo snimanje mozga magnetskom rezonancom sa spektroskopijom. Kada je to rekao bio je 12. mjesec 2009. godine, znači po njemu smo trebali učiniti spektroskopiju tek u desetom mjesecu 2010. godine! Na moje inzistiranje, s obzirom na simptome koje sam uočavao kod Merime (letargičnost, pospanost, umor...), zamolio sam prof. dr. Branislava Antića s VMA Beograd (s obzirom na to da se takva snimanja ne rade u BiH) da nam ubrza tu spektroskopiju. Rekao je da nema potrebe za žurbom te da su Merimi simptomi posljedica dotadašnje dvije operacije. Međutim, na moju upornost on je urgirao i mi smo 26. 3. 2010. godine otišli u bolnicu Sveti Sava u Beogradu na to snimanje mozga magnetskom rezonancom, gdje je Merimi otkriven ogroman recidiv tumora (promjera 9,5 cm). Prof. dr. Branislav Antić sa VMA je bio iznenađen i zaprepašten. Rekao je da je to ogroman tumor i da on ne želi raditi tu hitnu operaciju koju je po njemu trebalo učiniti – odmah. Istu večer je smještena u UKC Tuzla. Tu nam se srušio cijeli svijet – energično svjedoči otac čudesno izlječene djevojke.

- U UKC Tuzla također nisu smjeli operirati, već su nam kao najbliži, dobar neurokirurški centar predložili KBC Rebro u Zagrebu i prof. dr. Pavla Miklića i prof. dr. Josipa Paladina. Odmah sam ih kontaktirao kada me je prof dr. Miklić pozvao da mu hitno donesem tu posljednju snimku iz Beograda, što sam hitno i učinio. On mi je tada (30. 3. 2010. god.) rekao "NEMAMO PUNO VREMENA, PROBLEM JE ALARMANTAN" i zakazao operaciju već za šest dana. Dogovoreno je da Merimu uoči tog šestog travnja uz određene medicinske mjere prebacimo u Zagreb. Međutim, u večernjim satima 31. 3. 2010. godine Merima je u UKC Tuzla pala u komu iz koje se nije budila. Tog 1. 4. 2010. godine, iako nije imao svu potrebnu tehnologiju za takvu operaciju, prof. dr. Mirsad Hodžić iz UKC Tuzla ju je hitno operirao, kada joj je uspio odstraniti samo veći dio tumora i kada joj je izvadio jedan lubanjski koštani poklopac i ugradio ga u potkožno tkivo trbuha.

Dan poslije, 2. 4. 2010. godine, CT snimak je pokazao veliko krvarenje u mozgu te je Merima hitno podvrgnuta reoperaciji kako bi se zaustavilo krvarenje... - s nevjericom slušamo o Meriminim patnjama.

- Kroz tri dana, Merima se probudila i s obzirom na to da tumor nije u cijelosti odstranjen, a da smo bili dogovorili sve u Zagrebu na Rebru (operaciju na koju nismo stigli doći zbog kome), ona je 12. 4. 2010. godine uz velike medicinske mjere i osiguranje prevezena u Zagreb na Rebro gdje je 14. 4. 2010. podvrgnuta najnovijoj, petoj po redu operaciji koju je učinio prof. dr. Pavle Miklić i prof. dr. Josip Paladino. Znači, u četrnaest dana travnja 2010. godine Merima je imala tri vrlo teške operacije koje su trajale svaka po 7 sati. PH nalaz je pokazao da je Merimi odstranjen nasmrtonosniji tumor mozga GLIOBLASTOM MULTIFORME grad. IV. Prosječan vrh preživljavanja od trenutka dijagnosticiranja je 14 mjeseci. Prof. Paldino mi je rekao: "JA, NA ŽALOST, NE ZNAM NIKOGA DA JE PREŽIVIO GLIOBLASTOM...."

U petom i šestom mjesecu 2010. godine provedena je kemo i zračna terapija. Pitao sam liječnike što da činim, što da joj dajem? Svi redom su mi rekli da Merima jede što svi mi jedemo, da nema lijeka tom tumoru i da je pitanje dana, možda čak i sata kad će se vratiti i tada je kraj...

Po povratku iz Zagreba, a i mnogo ranije, tragao sam za tim kako da joj pomognem, tragao sam za alternativnim načinima liječenja, pronalazio ljude koji su imali slična ili ista iskustva i od svih njih uzimao ono za što sam smatrao da joj ne može naškoditi, a ako pomogne, dobro je – kazao je Senad, a onda ispričao nešto nevjerojatno:

- Tako sam joj počeo svako jutro, na tašte (prazan želudac), davati po jednu jušnu žlicu običnog petroleja. Kad se za nekoliko dana Merimin organizam privikao na petrolej, počeo sam joj davati i jednu žlicu navečer. Iz ishrane smo izbacili crveno meso i šećere, vegetu, crvenu papriku, a uveli sve prirodno, neprskano. Merima je završila s kemoterapijom i zračenjem krajem šestog mjeseca 2010. godine, zbog iscrpljenosti i svega što joj se dogodilo do tada. Dana 7. 7. 2010. godine u večernjim satim je pala u komu iz koje se probudila 23. 7. 2010. godine. Liječnici su tada govorili da je pitanje sata kad će podleći. Sva u dekubitnim ranama, s potpuno lošim imunitetom, ponovo smo počeli s "našom" terapijom petrolejom, đumbirom (ingver) u medu s limunom u točno doziranim omjerima, kurkuma začinom sa čurekotom, sezamom, biberom, origanom, ružmarinom u jogurtu, čajevima izvrsnog travara mr. Ive Trogrlića iz Žepča (BiH) i još nekim predobrim supstancama o kojima mogu razgovarati "oči u oči"....

Merima je svaki dan bila sve jača i bolja, ali nakon posljednje operacije u Zagrebu (peta operacija po redu), njoj je skoro godinu dana rana na rubu reza curila, kada se prof. dr. Mirsad Hodžić iz UKC Tuzla odlučio da joj, s obzirom na to da nije imala koštani poklopac koji joj je još uvijek u trbušnom potkožnom tkivu, uzme ovojnicu mišića iz butne kosti i prenese na taj lubanjski dio kako bi koliko toliko nadomjestio nedostatak kosti te kako bi riješio problem curenja rane što je i učinio u šestom mjesecu 2011. godine te je tako Merima sveukupno imala šest operacija glave. Merima i dan-danas uzima dosta stvari koje podižu imunitet, a osnova svega je kurkuma, lan, čurekot, biber, maslinovo ulje, svako jutro pije petrolej (uz određene pauze), đumbir, med, velike količine limuna i još dosta preparata.

U međuvremenu, moja je Merima uspjela završiti srednju trgovačku školu.

Od posljedica zračne terapije nema kose na velikoj površini glave pa ćemo kada se od svega odmori uraditi i presađivanje kose, nadajući se da ćemo uspjeti naći nekog sponzora za tu operaciju koja je također skupa...

Posljednji snimci mozga magnetskom rezonancom pokazuju vrlo čistu situaciju u mozgu bez ikakvih znakova bolesti! Merima je danas i za liječnike svjetskog glasa medicinski fenomen, izliječena je i kada bi ju vidjeli, pomislili bi da nikada nije imala nikakvih zdravstvenih problema. Osim tog fizičkog nedostatka kose i velike sramežljivosti, drugi defekti su zanemarivi.

Ovu priču sam odlučio podijeliti s javnošću želeći da ljudi trebaju shvatiti da bolest nije kraj, da se vrijedi boriti i pokušati učiniti sve kako bi se izliječili, čak i od ovih opakih, najsmrtonosnijih bolesti. Mene je rukovodilo to da sve što joj dajem, da joj ne naškodi, a ako pomogne – tim bolje. Želim još samo reći da moja Merima jako voli životinje, a pse iznad svega... – kazao je veliki otac Senad i ponovio:

RADO ĆU SVIM VAŠIM ČITATELJIMA UŽIVO ISPRIČATI SVE ŠTO, KAKO I U KOJIM OMJERIMA SAM DAVAO MERIMI I RADO ĆU SE ODAZVATI AKO ME POZOVU. MOJ TELEFON JE 00387 61 143 433.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2014 1:55 pm
Postovi: 2
Čitala sam o medicinskom petroleju i odlučila da nabavim da bih davala ocu. Još uvijek obavljamo nalaze jer nikome nije tačno jasno o kakvom se tumoru i gdje radi, tako da nije na odmet.

Uglavnom, rečeno mi je da se "pravi" petrolej može nabaviti u Albaniji, pa sam odlučila da probam. U ovoj temi sam našla ovaj broj telefona 064 53 50 149, username vodakruji. Da li je neko naručivao već s tog broja? ja sam već naručila, čekam da dođe. Kod koga ste vi naručivali, možete se javiti i u inbox. Nova sam ovdje, još uvijek ne znam gdje i šta da tražim, tako da mi je svaka pomoć dobrodošla. Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
nazovi coveka koji je dao interviju za novinepitaj njega imas i br telf procitaj clanak koji sam kopirala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2014 1:55 pm
Postovi: 2
biljica je napisao:
nazovi coveka koji je dao interviju za novinepitaj njega imas i br telf procitaj clanak koji sam kopirala


Uzela sam broj pa ću nazvati. Hvala vam puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sre Avg 13, 2014 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2014 9:57 am
Postovi: 3
Molim vas moze li mi neko pomoci savetom? Naime,pronasla sam da je latinski naziv za medicinski petrolej Oleum Patrea album rectifcatum.Procitala na forumu ne znam vise na kom,da je najucinkovitiji petrolej G 179 koji je obradjen na 185-225°C i cistoce 0,001%.Nigde nisam mogla da nadjem petrolej sa tim procentom cistoce pa se pitam da li je greska u nulama? Da nije 0,01%? Petrolej sa tim procentom sam nasla u Nemackoj (jedva) :(
Molim vas da mi neko pod hitno odgovori da bih znala da li da ga kupim dok je jos u apoteci? Apoteka ga je porucila na moj zahtev ali smo naisli na neslaganje u procentima cistoce. Vratice ga u roku od tri dana,pocev od juce :(
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Sre Avg 13, 2014 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 5:53 pm
Postovi: 23
negde na forumu ovom sam citala za vrstu petroleja i da mora imati neki cep valjda zute boje nisam kompetentna da ti tacno odgovorim probaj izcitati sve odgovore ovde ili nazvat coveka ciji sam tekst kopirala ili kupi i taj ako nije ekstremno skup


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Čet Avg 14, 2014 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2014 9:57 am
Postovi: 3
Biljice,uopste nije skup,mislim da je cena sasvim ok,250ml oko 8e.Otisla sam i kupila ga. Od sutra pocinjem sa 12-todnevnim preventivnim tretmanom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Čet Avg 14, 2014 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2014 9:02 am
Postovi: 1
santa je napisao:
dali ste culi i dali je neko upotrebjlavaao medicinski petrolej kao lek?????

Vec 5000 godina poznata su lekovita svojstva petroleja.
Imajuci u vidu da je sve veca potraznja petroleja
mI smo angazovali predstavnika u Kruje Albanija koji
nam isporucuje potrebne kolicine po narudzini.
Jedini izvor u svetu gde je petrolej cist i koji je veoma
trazen na nasim prostorima.
Preuzimanje je licno a porudzbine se primaju na
E -mail: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: medicinski petrolej
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2014 9:09 pm
Postovi: 1
Zelim da dam doprinos ovom leku - petroleju.
1. Moj srodnik je dijagnostifikovan u januaru 2014. godine: kanceroza. Oni koji su upuceni znaju a za ove druge, to je kompletna trbusna duplja zahvacena kancerom: i jetra, i tanko i debelo crevo i zeludac i glava pankreasa i jetra i prostata. Negde oko 6 litara kancerogene tecnosti je ispusteno iz trbusne duplje. Moje snaje otac je anesteziolog. I on je rekao 2-3 meseca zivota. Prijatelj, sef hirurgije u poznatoj bolnici u Beogradu dao je istu prognozu. Cak je bio protiv ove drenaze, jer on smatra da u toj tecnosti ima minerala koji bi pomogli da mu se produzi zivotni vek. Ali, on zahteva da mu se ime ne pominje, PETROLEJ MOZE POMOCI. Ima ga u Albaniji. Odmah sam pokrenuo mehanizam nabavke, ali umesto Albanije, nabavio sam PETROLEUM RECTIFICATUM C30 GLOBULI iz Nemacke. Posto se sluzim i engleskim jezikom, pronasao sam na internetu i ukljucio mu u ishranu zrno konoplje (To je cannabis sativa NIJE CANNABIS INDICA iako i ova druga pomaze). Ovih dana cu da mu ukljucim i ulje KURKUME.

2. Moj srodnik je sam pripremio ogrevno drvo za zimu. Kosi travu oko dvorista. Sestra je strucnjak u inzenjeringu prehrambene industrije pa mu priprema hranu koja mu pogoduje. On vozi auto, ne zida kuce ali ih odrzava.

3. Treba prouciti NUDGE PSIHOLOGIJE, POLITIKE I BIZNISA. Vrhunskog strucnjaka u ovoj oblasti angazovao je Barak Obama "and US President Barack Obama's appointment of Cass R. Sunstein as administrator of the Office of Information and Regulatory Affairs" (izgleda ne pomaze kad je Putin u pitanju). To je sistem koji upotrebljava i farmakoloska industrija da uveri narod da samo FARMAKOPEJSKI LEKOVI POMAZU. Eh, pa nije tako!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: