Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Maligni melanom
PostPoslato: Sub Sep 03, 2011 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Moja klinicka dijagnoza je:St.post excisio Tu cutis pigmentosium exulcerans reg.cubiti sin.cum Dissecttio axillae sin.pp meta.Operacija je uradjena 25.07.2011 na IORS i ja se od sveg srca zahvaljujem divnom timu ljudi koji tamo rade.Histoloska dijagnoza je:1.Melanoma invasivum cutis{nodularni tip,ulceracija prisutna,Clark lll,Breslow 3,90 mm,epiteloidni i vretenasti tip celija,limfotipni infiltrat umereno izrazen sa strana i pri bazi tumora,pigment prisutan u celijama mitoze 4\10 HPF},ivice resekcije ocuvane histomorfologije pT:3b. 2.Melanoma metastaticum lymphonodi 1\19. 22 08 2011 uvidom u NMR jetre iskljuceni sec. dep.osnovne bolesti i predlozene su mi ceste kontrole kod nadleznog hirurga,bez ikakve terapije,kao da sam otpisan? Naravno da se ne predajem,doneo sam kuci glavu iz dva rata,ali ovaj neprijatelj je nevidljiv....U pitanju je maligni melanom,rak koze.Da li su od pomoci escozul~vidatoks ili u perspektivi vemurafenib i kako doci do njih?Da li ima slicnih iskustava?

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Sub Sep 03, 2011 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
SMEDEREVAC, malo mi je glupo otici od lekara bez ikakve ter, a mozda ti je to znak da nemaju lek za to, pa ti zato nisu ni prepisali. Znas u kakvom je stanju nase zdravstvo, pa ti je moj savet da sto pre pocnes sa bilo cime, cak i alternativom a i sa vidatoxom jer se cekanje ne isplati. Pokusaj sve sto mozes, i veruj u to da ces uspeti.
Zelim ti brzo ozdravljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Ned Sep 04, 2011 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2011 4:41 pm
Postovi: 22
meni samo nije jasno to sto su ustanovili promene u 1 od 19 limfnih cvorova, a nista vam nisu rekli povodom toga. trebali biste to da pitate svog lekara. ja sam takodje imala tumor, operisana sam i otpustena bez dodatne terapije, jer je tumor uhvacen na vreme i nije zahvatio limfne cvorove. pretpostavljam da bi prica bila drugacija da jeste, tj. ne bih prosla samo sa operacijom. porazgovarajte o tome sa lekarima. zelim vam sve najbolje i ostanite hrabri i pozitivni!! ova zivotinja se nasim strahom hrani! promenite nacin zivota,nacin ishrane, okruzite se samo pozitivnim ljudima i najvise obzira imajte prema sebi samom! znam da je ovo klise i da vas to svako savetuje, ali to prosto morate da uradite da biste uopste mogli da zapocnete borbu protiv tog neprijatelja! pozdrav i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Ned Sep 04, 2011 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2011 4:41 pm
Postovi: 22
p.s.
osim toga sto sam gore napisala, uopste ne mora da znaci da vi jos uvek imate rak! ako su vas operisali i nemate promena na jetri ili bilo gde drugo, nema razloga da se daje dodatna terapija. i ne bih rekla da su vas otpisali! mozda samo smatraju da je za sada situacija resena. sanse da ponovo imate problem su gotovo identicne mogucnosti da ga vise nikad nemate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Ned Sep 04, 2011 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Hope24,puno vam hvala na lepim zeljama i podrsci,posle slicnog iskustva vi svakako znate koliko to znaci u ovakvim situacijama.Divim se vasoj hrabrosti i pozitivnom stavu i spremnosti da to podelite sa drugima.Ja sam cak i posle dva meseca od pocetka ovih desavanja jos uvek zatecen svime,naime imate neku strategiju,planove i onda odjednom mrak i sa svih strana prognoze sa veoma malo perspektive.Naravno da se ne predajem,definitivno treba podizati imunitet,unapred sam zahvalan vama i ostalima sa foruma na informacijama u vezi ishrane i terapije.Mislim da bi veoma korisni bili saveti i misljenja lekara na forumu,jer se od njih u ordinaciji ne moze puno toga saznati....Pozdrav,puho zdravlja i ostanite jaki

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Ned Sep 04, 2011 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2011 4:41 pm
Postovi: 22
ne razumem se u strucnu terminologiju, pogotovo ne u vezi tumora koze (moj tumor je bio na drugom mestu), ali mi se cini da je vasa situacija daleko od bezizlazne! tumor vam je bio vrlo mali, ako sam dobro procitala, nemate metastaze na jetri, doktori su vas otpustili sa savetom da se cesto kontrolisete (meni to zvuci kao da se cesto kontrolisete da se preduprede neka nova javljanja bolesti, znaci vi ste za sada zdravi ), cemu onda takav stav? znate, meni su doktori na konzilijumu rekli da sam ja IZLECENA i ja uopste ne sumnjam u to! ni jednog trenutka se nisam ljutila na Boga, bila ogorcena, pitala se zasto ja...zasto bilo ko? naprotiv! ja sam shvatila da sam sama svojim nacinom zivota doprinela da moje telo dozivi crvenu fazu, nakon toga samo sam mogla da zahvalim Bogu sto mi je dao da na vreme otkrijem da je neprijatelj tu! budite srecni jer vam je tumor bio operabilan, da su vas otpisali, ne bi vas operisali i ne bi vam savetovali da se cesto kontrolisete! to su i meni rekli, a smatraju me izlecenom! ne znam zasto vi pitate za vidatox i ostale lekove? sta su vam doktori rekli na kontrolnom konzilijumu? covek posle takvih operacija mora da zna sta je uradjeno i da li je operacija imala efekta. cini mi se da u vasem slucaju doktori veruju da ste vi dobro, a vi verujete da ste i dalje bolesni! ono sto vi do sledece kontrole mozete da uradite jeste da promenite ishranu, da ocistite okruzenje od osoba koje vam ruse energiju (verujte, ne treba da vas je briga sta ce oni misliti, vi ste sada najvazniji), da mislite kao da ste bolovali od jaceg gripa, kao i da je on sad proslost i da se nadate samo najboljem... osim toga, citajte, istrazujte, rak je dobro poznata bolest, samo je bitno oruzje koje biramo u borbi protiv njega! ljudi kazu da se izleci obavesten covek! dato vam je da na vreme saznate da ste bolesni i treba da budete srecni zbog toga! moj otac je za dva meseca otisao, sa 48 godina! nazalost, nije imao sansu... vi i ja je imamo! imam 33 godine, ne znam za vas, ali ja cu se potruditi da moju iskoristim! nadam se i verujem da cete i vi! puno,puno pozdrava i pozitivne energije vam saljem! ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Sep 06, 2011 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Hope,sto se medicine tice ja sam totalni laik,zato sam i napisao sve one dijagnoze iz dokumentacije ne bih li na taj nacin od posetilaca i clanova foruma saznao nesto vise.Na konzilijumu su samo konstatovali HP nalaz i uputili me na redovne i ceste kontrole kod nadleznog hirurga.Da li sam izlecen?Operacijom?Ne verujem,uklonjena je samo posledica,a protiv uzroka se tek treba boriti i to bas na nacin koji vi pominjete.Jako mi je zao vaseg oca,znam kako je tesko,meni je otac preminuo kada sam imao dvadeset.Meni je 45 godina i nameravam da se jos dugo borim sa ovom zivotinjom
Zelim vam svo zdravlje i srecu ovoga sveta!

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Čet Sep 08, 2011 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 11:21 pm
Postovi: 3
Postovanje,
pokusacu malo da Vam pojasnim histolosku dijagnozu... Ja sam samo student, imajte to u vidu, ali hajde da zajedno pokusamo da dodjemo do nekog zakljucka... Kad vec niko strucniji nece da pomogne...
Idemo redom... Imali ste nodularni tip melanoma, sta to znaci... To je histoloska gradja samog tumora i govori o tome kako izgledaju tumorske celije... Za ovaj oblik melanoma je karakteristicno da se javlja kod mladjih osoba, sto je i u Vasem slucaju. Nodularni rast kod melanoma predstavlja melanom sa metastatskim potencijalom, sto isto vec znamo jer Vam je zahvacen jedan limfni cvor. Idemo dalje...
Nivo III po Clarku predstavlja to koliko se Vas tumor duboko bio prosirio, za istu stvar postoji klasifikacija po Breslowu, koja nam u Vasem slucaju govori da je tumor otisao 3.90 mm u dubinu. Limfoidni infiltrat je dobar prognosticki znak. Sve u svemu, maligni melanom je jedan od najmalignijih oblika tumora, medjutim, duboko verujem da stanje psihe igra ogromnu ulogu u oporavku i svi smo svesni cinjenice da je jaka volja mnoge ljude izvukla i iz nekih stanja iz kojih sa medicinske tacke gledista nije bilo izlaza... Sve je do Vas... Promenite nacin zivota, hranite se zdravo, to je veoma bitno, nemojte pusiti... A sto je najvaznije od svega, izbacite iz glave negativne misli... To sto Vam se desilo je veliki udarac u zivotu, ali treba da se uzdignete i da verujete u bolje sutra... Odlicna stvar je sto na jetri nema metastaza, jer su melanomi vrlo prijemcivi za jetru, takodje, postojeca metastaza je zahvatila samo jedan limfni cvor, sto takodje moze biti samo dobra vest... Nije mi jasno zasto niste dobili nikakvu dalju terapiju, da li je to dobro ili lose, moje znanje je ograniceno... Ali opet mislim da ne treba po forumima da trazite drugo misljenje, jer na ovakvim forumima, pored toga sto ljudi mogu i da dobiju korisne informacije, mogu i samo da se isprepadaju, jer na internetu mozete dobiti i informaciju da krava leti, tako da ne treba ni iscitavati tudje slucajeve, jer je sve individualno. Stope prezivljavanja i slicne stvari su samo stura statistika. Raspitajte se, sigurno postoji neki dobar doktor, cija su uza struka melanomi... Ako ne u Beogradu, mozda u Novom Sadu... Ali ne gubite vreme po forumima. Svako dobro zelim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Čet Sep 08, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Ivana,
Sta da Vam kazem
Sto pre zavrsite studije i molim Vas,zadrzite ovakav odnos prema pacijentu,coveku.O svojoj dijagnozi sam od Vas vise saznao nego...Ne smem dalje zbog odredjenog broja Vasih kolega koji su davno zavrsili med. i korektno rade svoj posao.
HVALA

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Postovani,
Kakva su vasa iskustva sa Noni sirupom,kako ga nabaviti i kako mozemo da prepoznamo da li je pravi?Unapred hvala
Pozdrav svima

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
cao,moja mama pije noni sirup,mi ga kupujemo u apoteci.Ne znam da li joj sta pomaze,prekosutra cemo dobiti nalaz tumor markera,pa cemo imati vise informacija.U svakom slucaju noni nece odmoci :) Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
obraduj nas prekosutra lepim vestima
Puno srece

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 11:21 pm
Postovi: 3
Noni u svakom slucaju moze samo doprineti imunom sistemu... Majka moje drugarice ga je pila, i ima samo reci hvale... Kako ste Vi? Kako se drzite? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Ivana hvala na interesovanju.Dobro sam,totalno sam promenio ishranu,delom i lose navike tako da se zasad stvarno dobro osecam.Pocetkom novembra idem na kontrolu na IORS,prethodno moram da uradim snimak pluca,EKG jetre,aksila i supla,pa ce to biti prilika da utvrdim da li bolest napreduje i da li imaju uticaja nove navike u ishrani i uopste.
Puno pozdrava i lepih zelja tebi i svima sa foruma

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maligni melanom
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 8:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Mozda za nas obolele ipak ima nade.Naime u medijima se u poslednje vreme na mnogo mesta pominje lek za metastatski melanom,,Vemurafenib,,.U Americi je vec odobren,u prometu je,za EU se ceka odobrenje.Pacijentima na prostoru bivse SFRJ dostupan je u okviru klinickih studija faze lll.Kod nas?Pokusao sam navise mesta da dobijem informaciju i naravno,nista,zid cutanja.Da li neko ima nesto vise informacija o ovom leku i njegovoj dostupnosti?
Zelim vam svima puno srece i zdravlja

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: