Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: linfadenopatija
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Operisala sam karcinom pluca primarni pa posle dva meseca na tankom crevu meta promenu od 7cm. Sve sam izgurala muski, posle 4-i ture hemoterapije po tei dana sve je super, malo sam tuzna jer sam morala u invalidsku penziju ali sta da se radi.Zadnji konzilijum je bio 18.09.2008 i zakljucak je da se javim po potrebi. I potreba se ukazala . rezultati su sledeci> kks extra SE 70???CT grudnog kosa i abdomena St.post resectionem segmenti VI lobi inf. lateris dextri.Stare specificne promene apikalno levo. U plucnom parenhimu znaci enfizema, sa retkim bulama, vise desnonodularne ni infiltrativne promene u plucnom parenhimu se ne vid. U desnom hemitoraksu trakaste promene od hilusa ka lateralnom torakalnom zidu verovatno posledica postoperativne sekvele.
Traheja, racva i oba bronha su prohodni u medijastinumu se ne vide uvecani linfni nodusi,pleuralni kavumi su bez patoloskog sadrzaja,JETRA normalne velicine bez fokalnih promena,Zucna kesaB.O. Zucni zidovi nisu prosireni PANKREAS normalan, homogen, Slezina normalna, homogena,NADBUBREZNE ZLEZDE normalnih dimenzija i posle prebojavanja, BUBREZI bez staza i kalkuloze,u abdomenu nema slobodne tecnosti. TO JE CT. A MR zakljucak MR nalaz ukazuje na retroperitonealnu linfodenopatiju.Obostranu ilijacnu limfodenopatiju i obostranu, vise levo linfodenopatiju.Sem toga miomatozni uterus u RVF.
Iz tog zakljucka mi je samo jasno OBOSTRANO I MIOMATOZNA MATERICA. Molil Vas da mi to malo pojasnite.

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: linfadenopatija
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Posto mi bas niko nije pomogao u odgovoru, ja sam se lepo pokupila i otisla kod moje doktorke koja mi je sve lepo objasnila, zlezdu treba ili izvaditi ili punktirati i dati na histopatologiju, jer ni jajnici ni materica nisu zahvaceni. unapred hvala ako je neko imao nameru da mi odgovori. :roll:

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dobila si odgovor od mene
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Draga moja, ti imas ozbiljnu dijagnozu i ne moze ti niko , posebno ne lekari, ovako u virtuelnosti 'tresnuti", neko mozda je ovo , mozda je ono...
Rekla si da te je operisao Dr Nikola Atanasijades,koji ti je zakazao kontrolni pregled uverena sam bila onog dana KADA SAM TI ODGOVORILA i u odgovoru ti posavetovala da se javis (da ne bi isla vise puta ) u dan kada radi Konzilijum.
Ti sada kazes da ti niko nije odgovorio.Ja jesam a tvoj je problem sto de novo (na drugom mestu ) postavljas ista pitanja.

No, ne ljutim se na tebe znam da si zabrinuta a znam da ti je tesko...Poslusaj odluku KOnzilijuma odnosno uradi prema njihovoj odluci...
To sam ti savetovala i ranije .Nadajuci da ces moje pominjane Konzilijuma shvatiti da mozda postoji veza pluca- retroperitonealno uvecane limfne-zlezde.(Znam da ti je pre OP pluca (bar ultrazvukom ) pregledan trbuh koji je bio uredan jer da nije ne bi te operisali dok se ne utvrdi uzrok da su vidjene bilo kakve promene .Sada ti je uradjena mR sto je neuporedivo preciznije i dobro.
I jos nesto : Odlicno poznajem Institut za plucne bolesti KCS u Beogradu i savetujem ti da ga ne menjas jersu na istom i strucnost i odnos prema pacijentima odlicni.
Zelim ti svako dobro. poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za mislimsvojimmozgom
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Ja sam danas bila na kontroli u institutu kod doktorke koja mi je prepisivala hemioterapiju i na izvestaju je napisala da uradim ekstirpaciju ili biopsiju ilijacne lgl sa PH verifikacijom.
Samo meni nije jasno da li da uzmem uput za abdominalnog hirurga ili ginekologa? Samo to me buni. A Institut za plucne bo;esti ne bih menjala za Hjuston. Najbolji su na svetu, ali rade u najgorim uslovima.

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 2:11 pm
Postovi: 1
treba probati b 17


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: