Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Bobe - pih, otrglo kontroli... Za moj ukus, ovaj forum je prilicno neaktivan... Prvo sam mislila da je tako samo na ovom podforumu, ali ne, prosetah i sire, svuda je isto... Zdrav smo neki narod :wink:

Kat - ne verujem da je bilo namerno to sa porukom, kontrola ovog foruma prilicno je slaba... Bas kao i njegova tehnicka strana - ponekad objavis poruku po 4 puta, jer svaki put kad proveris, nje nema (a ustvari je objavljena) - dok posle ne mozes ni da je obrises... Sirom foruma masovna je pojava da narod otvara duple teme i nema nikoga da to "pocisti"... tako da je garant bilo do tehnicke strane, slucajnost.

Sta se bre Evelina buni... pa njen slucaj (tj takvi slucajevi) su otprilike jedina mala grupa kad CAK I JA verujem u uspeh zvanicne medicine... Ajde, ajde, Eve - ne sizi, kad nemas zasto... Sad samo situaciju drzis pod kontrolom (cime znas na sta mislim) i nema vise frke...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ma daj bre Kajalena svaki dan mi das domaci zadatak, sad jurim Vitalzym, sa svojim znanjem engleskog (osrednjim) :oops: vidim da je stvar odlicna.Buni me jedino (vecito u sve sumnjam) sto se toliko reklamira po Americi da nije neka teska komercijala 2-3 vitamina 2-3 enzima i za nepismene ko Bog.Cena je nekih 20-ak dolara.Imam drugaricu u St. Louisu koja je farmaceut sad sam joj poslala meil da mi to isproverava i eventualno posalje a ti mi Kajalena molim te kazi da li je tvoja mama to pila i smem li da dajem muzu sa hemoterapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 9:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
A tek kad ti uz njega (Vitalzim) stigne i CD, sa pricom koja objasnjava kako to radi (bolja od svega sto se moze naci na netu), tek ces tad da se primis... jedan meni blizak odmah narucio i za sebe kad je to cuo, a nista mu ne fali... Ne znam za reklamiranje, ne mogu da procenim... Samo, dje ga nadje za 20 dolara? Pakovanje do 450 se krece 110-130, koliko se secam... Mislim da nema vitamine, samo enzime...

Moja keva pije to oko mesec dana... Sa probavom istog nema nikakvog problema, a sta se u organizmu desava, kako mogu da znam...

Nemam pojma da li sme paralelno sa hemo - potrazi po netu. Poznato mi je da ga preporucuju (cak kao obavezan) uz neke druge tretmane ubijanja celija raka jer, kazu, cisti organizam, pomaze jetri da ne strada od otrovcine i sl. Ako pitas naseg dr, on ce ti reci sigurno ne, jer ne zna sta je i to mu je sigurnije. Pogledala bih po netu, ako postoji zabrana naci ces je lako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 9:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga Kajalena i ostale devojke,kasnim sa citanjem postova ,a pokusala sam da se vise ne vracam ,na ovaj forum,ali vas dve ,tri, sa svojim komentarima i pozitivizmom,ulivate nadu i evo me opet.Preporuka za ishranu mom muzu ,da moze da jede sve ,ali umereno ,je i od nasih i od stranih dr.Trenutno je na lecenju u Kardifu kod dr.Malkoma Meisona ,nekog poznatog onkologa,koji mu je to letos rekao.Ide na radio terapiju i ima smetnje,sada koliko ce ostati trajno ne znamo,ali su mu sve objasnili,a o ljubaznosti ,boji glasa i sve ostalo je kao u najlepsim snovima.Jednu dr.bi povela kuci,kada mi je tesko samo da mi govori jes,koliko ima umirujuci glas.Inace smo na lecenje posli kao ,,sav normalan svet,,kod nas na urologiju.Dobar skolski drug mog muza je tu prof.i slicno iz Bobans price ,to se iskomplikovalo itd. ,pa posto mi je sestric u Kardifu dr.otvorilo se da ovde dodjemo.I pored svih muka koje je doziveo kod nas,konzilijuma, svadja lekara pred njim,jer ne znaju sta da preduzmu,svako ima svoje misljenje i ono je najbolje, totalnoj prepustenosti,moj muz, sada zapada u depresiju.Valjda ga je stiglo ono od ranije.
Moje misljenje je da kod nas nista ne funkcionise ,pa ne moze ni zdravstvo.Ono i skolstvo su uvek bili na repu ,svakoj vlasti,a to su dve najvaznije komponente drustva.Kolektivno diktira pojedinacno i obrnuto.Podjimo od sebe ,mozda cemo nesto promeniti.
Kajalena,negde u mladosti sam pokupila bas sa tadasnjeg,,trulog zapada,,
info,da uzimanje velike kolicine vit.C,nije dobro.Posto vidim da dobro surfujes internetom i na stranim jezicima ,procesljaj to.
Pozdrav devojke,drzite se
p.s.Eve ,potpuno razumem,jer sam ja imala hiruski klimaks sa 45god.Nesto sam joj o tome pisala,ali taj post se nije pojavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kat, pisi nam malo o terapiji iz Kardifa mozda "skoknemo"
Salim se naravno ali pisi kako oni tamo rade i sta daju uz terapiju pisi opsirnije o ponasanju lekara mozda neko od ovih nasih procita pa nauci (cast izuzecima)budi uz svog muza i drzi se NAS svrati ponekad

Kajalena me uplasi sa ovih 110-130 dolara sad cu da vidim, videla sam i te diskove nesto sam prezubila u pravu si nemoguce da je tako jevtino, pa svako bi uzeo.

Cuti imam te prijatelje i kumove po Hjustonu,St. Louisu imam drugaricu koja je u I.C.N personal assistent Panicev pa nek se malo potrose za svoju siromasnu i nesrecnu drugaricu.A pakovanje ima raznih i pije se nesto po 9 pa po 12 ili obrnuto videcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Stvarno bi bilo hit da nam kaze sta se i kako radi tamo... Recimo, citam da se po Zapadu radioterapija radi drugacije no kod nas, nesto pod razlicitim uglovima i sa preciznijim ciljanjem... Ako znas o tome, bas bi nas zanimalo... O nivou doktora na Zapadu znam, o tome kako se tretira pacijent, koliko mu se objasnjava i tome kako on stoji centralno u prici, a ne kao kod nas, gde pacijent u ordinaciju ulazi kao mis, na prstima, da ne iznervira sestru, a moja majka biva vise puta ostro opomenuta sto se uopste usudjuje da postavlja pitanja, na koja joj, naravno, nije odgovoreno... Pa vidite li KOLIKO ljudi dolazi na ovaj forum da pita sta znaci njihova dijagnoza - a to je najosnovnije... Ogromnom broju pacijenata cak ni to ne biva objasnjeno... Kao, ko si ti da znas, vazno je da mi znamo, cuti tu i gutaj sta ti se da... Najvise sto se kod vecine nasih dr-ova moze dobiti je SAZALJENJE, a pacijentu ni to ne treba...

Takodje bi me zanimalo i kako ste sredili (u smislu viza i zdravstvenog osiguranja) to da se on tamo leci. Ovo ne moras da mi odgovoris, naravno, ni javno ni privatno, ako je stvar poverljiva, a ako bi eventualno htela privatno - znas kako... Jer i ja razmisljam o slicnom, ali ne provaljujem kako bi se moglo izvesti...

Pazi kad mi svadja na konzilijumu jer imaju razlicita misljenja deluje kao super nivo u odnosu na nezainteresovanost i nesvest na koje je moja majka naisla... Jednom cu vam pricati detaljno kako je izgledao taj dogadjaj, jer sam bila sa njom.

Za zdravstvo i prosvetu se slazemo skroz - ali presiroka tema da bih pocinjala.

Videcu za C, zasad sam slabo sta negativnog nasla... mada se nisam pretrgla od potrage jos uvek, da budem iskrena (zanimah se onim biljnim estrogenima ovih dana)...

Bobe - ja sam za Vitalzim gledala najveca pakovanja, moguce da postoje i neka mini, koja su jeftinija...

Sto lepse spavajte...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CT
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Drage moje,

Eto i vase panicarke (sto bi rekla Kajalena.Veruj mi, draga moja, dovoljno je da imas takvu dijagnozu i da stvari ne gledas vise tako kriticki i hladnokrvno)!

Upravo sam se vratila sa CT i "Nema znakova recidiva niti diseminacije primarnog Tu."

Da li treba da vam kazem u kom sam stanju bila poslednjih par dana!? Dizala mi se i dlaka na mojoj perici od nervoze.

A sada jos procena sledece nedelje, tumor marker itd. pa je valjda gotovo.

Sto se tice one dijagnoze da "nema znakova recidiva....." da li je uopste moguce da za vreme hemoterapije dodje do recidiva!? plasim se da cu stalno nesto da sumnjam, da strepim od svake kontrolej.

Eto, zbog takvih stvari je dobro biti glup!

Sve vas pozdravlja Evi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Evo ukratko, posto se radi o meni, najbolje da ja to opisem.
Pod jedan sto bi rekli odnos medecinskog osoblja prema pacijentima je toliko , brizan , ljubazan i nezan da prosto ne mozete da poverujete da to negde postoji i o tome vam necu vise pricati.
Sto se radioterapije tice ona pocinje po pravilu razgovorom sa lekarom specijalistom koji vam razjasni situaciju, od dijagnoze do posledica koje zracenje nosi sa sobom.
Posle toga vase telo se podvrgava brzom skeniranju oblasti koja ce da se zraci.
Taj deo sam odradio ili doziveo u avgustu, posle cega mi je receno da ce mi biti javljeno kada ce zracenje da pocne.
U okrtobru sam dobio poziv za 12.11. u 11.20 casova, sa objasnjenjem da ako dolazim kolima kako da dodjem na odgovarajuci parking.
Pre toga sam imao opet sastanak sa lekarem u 10.10h.gde mi je sve ponovo predoceno i gde sam potpisao da prihvatam lecenja takvo kako su oni isplanirali.Tada sam dobio knjizicu sa tacnim datumima i vremenom kada cu biti podvrgnut terapiji.
Svaki put kada me prozovu duzan sam da dam knjizicu i da kazem svoje ime i prezime , adresu gde trenutno stanujem i datum rodjenja. U medjuvremenu sestre su naucile "kako si" i "dobro sam" ali svaki put moram da ponovi proceduru upoznavanja.O svemu vode racuna.
Kada udjete u salu sa masinom obicno su cetiri sestre oko vas koje vam pomazu da skinete vec sta treba, i da legnete na sto a zatim vas jedno 5 minuta strplivo pozicioniraju gledajuci u kompjuterski crtez vaseg stomaka, spolja i iznutra. Zaboravih da kazem da su mi u avgustu istetovirali tri tacke, dve bocno i jednu duboko dole ispod pupka. Posle pozicioniranja, gde se nesto meri i glavni deo masine ide oko vas, oni napustaju prostoriju, pali se svetlo i ogromna glava cilidricnog oblika pocinje da vas zraci sa boka, iduci sa desna na levo , zatim iz ugla od otprilike 30 stepeni u odnosu na vertikalu, prelazi na drugu stranu i to ponavlja. Svaki drugi ,treci dan rade i snimke iz pravca kuka i sredine stomaka, ne znam zasto, ali tako se radi.
Cela seansa traje desetak minuta , a direktno zracenje oko minut. Naravno ovo se sve odnosilo na mene, za druge je to drugacije. Svakome se pravi plan zracenja koga se pomenuti tehnicari striktno i savesno pridrzavaju.Posle 2 nedelje ,dobijem anketni listic sa pitanjima o njihovom radu i dajem ocene.Ovde je pacijent u centru i sve je njemu podredjeno.

Trece sto bih hteo da napomenem je fantasticna cistoca, kao i toaleti koji su prilagodjeni i nepokretnim licima.
Posle desetog zracenja idem na razgovor sa dr. ,da vidi kako sam ,imam li nekih tegoba itd.
Uglavnom pacijenti dolaze u pratnji svojih najblizih,a ako njih nema,evo
jos jedna mala ali interesantna pojedinost. Nekoliko dana sam primecivao jednog gospodina koji se tu nesto muvao, sedeo pored nekih osoba, ili pricao sa nekim, sa karticom koja mu je visila iz dzepa kosulje. Na kraju sam uspeo da procitam da se zove Vince i da pripada nekom dobrovoljnom drustvu za podrsku obolelima od raka. Bez komentara.

Devojke ,evo ovo su utisci mog muza o njegovoj terapiji zracenjem koju je on psihicki teze primio,od dve operacije,koje je imao.Svakim danom je sve bolje.Posto je ovo dug post,odgovoricu drugom prilikom kako smo dosli ovamo.Jednostavno se otvorilo.Mislim da ce Bobans razumeti..cudni su putevi Gospodnji...Kajalena nema nikakvog osiguranja iz nase zemlje,sve se placa.
Svako dobro zelimo i lep vikend :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Evelina -drago mi je da ti je dobro, kako je ovo uzviseno u mojoj glavi, brinula sam za sasvim nepoznatu osobu, hvala ti Gospode na ovoj svesti i ovom zadovoljstvu svojom svescu.Kako su nesrecni oni koji nemaju ovakva osecanja.Naravno da je dobro kad dobro mislis, dobro i bude..........


Kat-bas si srce sto si zamolila muza da nam on pise.Znam gospodine dragi kako Vam se to "otvorilo" kaze:kad nesto zarko zelite cistim srcem, sva vaseljena se otvori da Vam pomogne..........
I pisite nam slobodno, jer ove postove citaju i nasi lekari pa mozda usvoje nesto sto pomaze a nista ne kosta, jer sve sto ste opisali ustvari je ono za cim, svi mi kad smo pacijenti, vapimo.Nema ovde dugih postova, jer nas malo ima.Pisite nam jos, meni je ovo bilo prekratko.Zao mi je sto se ovo ne pise pod temom PRIJATELJI mozda administrator "premesti" ili kako se to IT jezikom vec kaze.

A znate sta se meni desilo:

Moj muz vec dva meseca lezi u krevetu, vec dva dana nema bolove.Sedim za racunarom i skidam neke novogodisnje 3d wallpapere za moju cerku.Skinem neku jelku u snegu, okicenu, koja prelepo izgleda, svetiljke svetle i pticice kljucaju i dim izlazi iz odzaka kuca.E sad, hocu to da mu pokazem ali kako, snimam mobilnim telefonom da vidi kako je lepo.Odjednom glas pored mene:sta to radis, ON USTAO I DOSAO,
presao tih (za njega predalekih) 5-6 metara i DOSSAO SAM odusevljeno kazem: joj prepade me, ko kaze da se cuda ne desavaju.Bog nam salje cuda svaki dan, samo treba vezbati da ih vidis.
Ustvari za nekoga je nista preci 5-6 metara a to je cudo koje ja mogu da vidim jer mi je Bog dao "moc".Ne vide svi ova cuda koje "mi neki" mozemo.

A uvek ima i nekog kome je teze nego nama.

Kad sam vas upucivala na knjigu Lorin Dej htela sam da svako od vas nadje ono sto mu odgovara.Meni je to sa molitvama.Vidim da su se neki isprepadali od opisa hemoter. i zracenja ali sami cete tragajuci naci ono sto vama treba a odbaciti ono sto nije za vas i ona je to uradila.

Jurcajuci za svaku mogucu informaciju koju mogu da ukacim, posecivala sam razne forume (solidno poznajem engleski jezik) ali nijedan mi nije toliko pomogao na razne nacine kao ovaj.

Mozete da posetite b92, juce dobili nagradu za sajt a forum o zdravlju, onkologija se svodi (meni) na to da se njih 3-4 pljuju sa administratorom oko terminologije.
Ja znam da nisam nikakav nadrilekar ni lekar,ja sam samo neko kome je ocajnicki potrebna paznja ponekad mi je lakse kad uvece sednem ovde prosurfam i legnem da spavam to mi je kao nekakav "neodlozan posao"
jer trenutno nemam zaposlenje firma otisla u stecaj.Muz jos nije dobio penziju i td.

Obican sam srednjoskolac prevodilac-saradnik u teskim mukama sa bolesnim muzem i hiljadu problema.Nemogu nista ni da pisem a da zvuci suvislo i povezano i jos kad bih naisla na administratora da mi prekraja postove, hvata slovne greske i padeze nebih vise nikad tamo "svratila".

Ovaj nas administrator je super ne dira nas i ne prekraja postove pa mi ovo dodje kao ISPOVEDAONICA

Laku noc svima.Imate razlog da lepo spavate.

I tebi KAJALENA where ever you are


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Nisam u prilici da pisem opsirno ovih dana, neka guzva udarila, samo vas citam, al cu sve da iskomentarisem kad mi ovo prodje...

Da li bi me neko obavestio o tome kako izgleda zracenje kod nas? Zanima me ovo mrdanje, pomeranje izvora zracenja i razliciti uglovi pod kojima padaju zraci najvise... ponajbolje regija stomaka, ako moze.

Forum B92 poznat je po nevidjenoj cenzuri, zbog cega se nikad nisam muvala tamo, niti cu.

Ostalo drugi put, veliki pozdrav svima...
8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kajalena
kontaktirala sam direktno proizvodjaca Vitalzyma pitala da li sme da se uzima za vreme hemoterapije i objasnila da je moj muz operisan prosle godine i da mu je odstranjena besika da je slab da nema apetit i da ima nizak hemoglobin,evo odgovora:

Hello Dragica,

While I must be VERY clear that Vitalzym does NOT cure cancer in any way… As well as state that I am NOT a physician…

I can tell you that there are a few reasons that adding the Vitalzym to this person’s regimen would be a plus.


1.Build up the immune system.
2.Improve repair of tissues from past surgery
3.Cleanse the liver, blood, and kidneys of toxins and garbage

I would also consider supplementation with a stabilized oxygen product to further cleanse the body, help build cell count and balance pH in the body. As for the Vitalzym, there are no interactions or contra-indications in taking the Vitalzym while undergoing chemo. I have an aunt (cancer) and a grandmother (leukemia) doing just that right now.


Do use caution to stay off the enzymes for a 2 week window before or after any surgical procedure.


If you have any further questions on this, please write.


Hope this helps out at least a little though.

Sincerely,

Mike

Ukratko za one koje interesuje Vitalzym

"Ukratko bicu veoma jasan da Vitalzym nije lek protiv raka (inace bi dobili Nobel prize prim.pr.) Pa navodi razloge zasto bi koriscenje vitalzyma bio plus za mog muza:

1.Podize imunitet
2.Poboljsava oporavak tkiva posle operacije
3.Cisti jetru,krv i bubrege od otrova i otpada

Kaze da moze da se uzima za vreme hemoterapie i da trenutno uzima njegova tetka (karcinom) i baba(leukemija)
Jedino sto on naglasava to je da se ne uzima pre i posle operacija 2 nedelje.

U principu suplement kao i mnogi drugi s tim sto je ovaj mnogo skup.


Tako stoje stvari pa ko voli nek se aka sa rodjacima iz Amerike da ne misle forumasi da ja to prodajem i tamo se narucuje kao Aloja nema da se kupi u prodaji nego preko multi level marketinga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Devojke,samo da vas pozdravim.Kada vidim da se javlja kajalena ,odmah mi se podigne raspolozenje.
Suplemenata i kod nas ima dosta.Prodaju se isto na multilevel.Dosta su skupi.Moj muz ne voli tu vrstu prodaje,sto se mene tice ima pravo.Mi smo pronasli prodavnicu Lama u Beogradu,koja prodaje razne preparate i kod njih mozete da se informisete,imaju dosta prospekata i dobri su na bazi gljiva ,cordiceps,raishi, shitaki...za dizanje imuniteta,narocito kod hemo i radio terapije.I oni su dosta skupi,a opet jeftinije nego iz Amerike.
adresa prodavnice je 11050 Bulevar kralja Aleksandra147.tel.0113807008
Sta ce meni tartufa ,kada imam kajalenu.Slazem se da su potrebni doktori,ali ja nisam znala da je ovo doktorski forum,nego sam upravo mislila da mi sa ovakvim problemom ,pa i oni koji ga nemaju ,menjamo neka iskustva ,misljenja itd.Ima par lekara koji to stvarno dobro odrade ,sa entuzijazmom.Oni koji to nemaju ne treba ni da se javljaju.Kajalena sa svojim britkim umom i puno informacija mnogo pomaze,da se covek makar bolje oseca,jer ga neko cuje u njegovim mukama.To je itekako potrebno,na kraju i dr. se razboljevaju i posezu za mnogim stvarima,a najvaznija je lepa rec.
Pozdravi svim napacenim dusama i onima koji se tako ne osecaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Eto i vase panicarke (sto bi rekla Kajalena.Veruj mi, draga moja, dovoljno je da imas takvu dijagnozu i da stvari ne gledas vise tako kriticki i hladnokrvno)!

A bre, Eve - pa ne gledam uopste kriticki i hladnokrvno... Ne zbog dijagnoze, no zbog hemoterapije, da budem iskrena, posto to vidim kao uzrok najveceg zla... Ali tvoj slucaj mi se STVAAAAARNO cini necime sto se itekako moze drzati pod kontrolom, odnosno na sta se moze uticati i voditi... A nisam hladnokrvna uopste, mozda se ne vidi koliko se recimo iznerviram kad ovde procitam ponesto sto nema nikakve direktne veze sa mnom, ali ne mogu da verujem da se desava u mojoj zemlji, nevazno kome... Ovo se ne odnosi na vas konkretno, vec na neke druge primere po forumu, koje treba sabrati pa u knjigu (radi se najcesce o ponasanju doktorskom)...

da li je uopste moguce da za vreme hemoterapije dodje do recidiva!? plasim se da cu stalno nesto da sumnjam, da strepim od svake kontrole

Pa ne mora da se strepi, samo da se stvar ne gubi iz vida... Ja, otkako citam sve ovo u vezi sa majkom, rak kapiram ovako: tezak izazov, organizam doveden u stanje visokog rizika, ali NIKAKO smrtna presuda, kako se u narodu obicno misli (a cesto imam utisak da i dr-ovi, koji se time bave, ne misle drugacije). Potrebno je obavestiti se sto bolje (a ne samo cekati da ti oni kazu) i navaliti na njega sa sto vise strana. Jer radi se o sistemskoj bolesti, koju je smesno tretirati parcijalno. Ne biti naivan pa misliti da si operacijom i hemoom/zracenjem zavrsio posao, sta god ti rezultat posle svega toga bio. Pa samo citanjem ovog foruma se moze steci predstava o tome kako te stvari idu... Kad udjem na Onkoloski, srce mi se stegne nevidjeno – od svih onih ljudi (polupismenih cesto), koji sede u prenatrpanim cekaonicama po ceo dan i cekaju doktora da ih izleci... Doktora od koga ce dobiti 3 recenice uzivo i 3 pisane... Koje ne gadjaju ni 1% njihovog problema i vrede mozda kao jedan od vitamina koji moja majka pije...

Ja znam da nisam nikakav nadrilekar ni lekar

Of kors... Svi mi ovde sedimo jer imamo problem, jer nam je lakse da o njemu pricamo sa nekim ko ima slican, jer smo se drznuli da, eto, i sami malo potrazimo informacije o tome sto nas muci, a kad se ponekad usudimo da pitamo o tome, naidjemo na uvredjivanje onih koji znaju, ladno... Valjda – kako se usudjujes da pitas i sumnjas, kad sam ti JA tako rekao... Pitam ja tako jednom ovde za primere “haosa” koji “alternativa” u organizmu moze da napravi. Setajuci Onkoloskim, slabo sam tamo srela ljude za koje mi se cini da bi mogli da uopste dodju na ideju o icemu esktremnom – maksimum su biljni melemi... Pa pitam, jer ako mi neko kaze da se nekome ko je radio to desilo to, a mozda i moja majka to isto radi – naravno da ce da prestane... Nailazim na dignut nos, to je sve. Niko od nas ovde, naravno, nije umislio da je lekar, ali ne misli zbog toga da je ista manje vredan i da ne sme ni da pita kad se radi o njemu...

kontaktirala sam direktno proizvodjaca Vitalzyma

Care 8)

While I must be VERY clear that Vitalzym does NOT cure cancer in any way

Naravno – tamo se, u civilizovanom svetu, ne smes ni frljati takvim obecanjima i izjavama... Recimo, likovi koji prodaju Rife-ovu masinu (ali neke ozbiljne verzije, koje mogu da generisu razne frekvencije, a ne ove mp3-igracke sto ih Roso valja za 1300), nigde ne smeju da kazu da to ista leci, niti smeju da daju uputstvo kako... Nego evo tebi masina, pa ti na netu nadji frekvencije i podesavaj snagu sam, ako umes, naravno... Tako se kod nas npr prodaje koloidno srebro (ne znam da li pominjah to) – “srebrna voda” se mislim zove – gde ti nigde ne objasnjavaju STA SVE taj preparat mora da ispunjava (u smislu procedure pravljenja) da bi radio to sto radi... A taj nash, naravno, skoro nista od toga nema i verovatno ne vredi nicemu... Takodje NONI-sok, koji se pojavio (uvoze Hrvati) – nigde objasnjenja o par stvari koje su neophodne da bi imao to dejstvo koje treba da ima.... Sto naravno znaci da treba da ocekujemo uvek najlosiju varijantu od mogucih...

Naravno da Vitalzim ne leci – oni lepo kazu sta radi... a to sto radi ima logicne veze sa ovom nasom pricom, pa ga ja stoga uvrscujem u nju, kao jedan od segmenata. Jer rak kapiram kao stvar koja nema jedan lek za kojim treba tragati, vec nesto sto treba napasti raznim, da tako kazem, rodovima vojske...

As for the Vitalzym, there are no interactions or contra-indications in taking the Vitalzym while undergoing chemo

Ja vam rekoh da nadjoh da je upravo tada dobro koristiti ga, zbog ciscenja... Likovi koji to prodaju (iz inostranstva) uzasno su precizni, oprezni i detaljni u vezi sa zabranama, jer u Americi mozes da ga tuzis caskom ako te nije upozorio... Uz neke stvari npr (Protocel) idu toliko opsirne zabrane, da se covek uplasi...

U principu suplement kao i mnogi drugi s tim sto je ovaj mnogo skup.

Ja sam, nakon svega sto procitah, najbliza ovim megavitaminskim terapijama u vezi sa rakom (priznajem i svasta drugo, npr makrobiotiku - najcesce u segmentima, ali od tih kockica na kraju slozis neku pricu)... Dakle – vitamini, minerali, enzimi, detoks, jacanje imunog sistema, sve u pokusaju da se organizam SAM izbori protiv bolesti, koju je sam sebi i dozvolio, u trenutku slabosti)... E, u toj prici su enzimi nekako najmanje poznata stvar svima nama... U tim spiskovima dodataka koje pacijent treba da uzima enzimi su obavezni, a cak ni meni ovde nije uvek naivno da ih nadjem... o cenama da ne govorim. Pa mi Vitalzim dodje zgodan jer je zgodan paketic skoro svega sto treba... Pritom, kad uporedim sa time kako bih prosla da ih kupujem odvojeno, ne dodje me ni skup, da vam pravo kazem... u poredjenju sa cuvenom teglicom meda domace proizvodnje, koju apoteke prodaju za 100E - pominjala sam taj primer u vezi sa ovom bolnicom u Rakovici i njihovim kompanjonima...

Tako stoje stvari pa ko voli nek se aka sa rodjacima iz Amerike

Za Vitalzim vam konkretno rekoh da ne mora preko rodjaka - moze se dobiti usred BG-a, posto je to sad vec prilicno rasirena i poznata stvar...

da ne misle forumasi da ja to prodajem

Ajde ajde, ne lazi sad tu... mnogo si mi naivna... :wink:

Ohoho – prodavnica LAMA... A cekaj, jel to kao biljna apoteka ili...? Jel prodaju samo prirodne stvari ili i hemiju? Koliko dugo postoje? Kako ja ne cuh za to dosad, bas se cudim, a lokacija je vrlo zgodna, mislim, nije zavuceno negde, pa da ti je jasno sto nisi cuo... Iz ovoga sto si napisala, izgleda kao da prodaju uglavnom biljno i nesto sto ima veze sa makrobiotikom... Sto je takodje vrlo korisno, naravno.

Sta ce meni tartufa ,kada imam kajalenu.Slazem se da su potrebni doktori

Ovaaaj – da ne odemo predaleko... Ja bih najsrecnija bila kada bismo svi mi ovde ziveli u ljubavi i slozi, pa svako doprineo sa svoje strane... A ne vredjali se kad neko slucajno pomene da postoji i nesto drugo, pored zvanicnog... To je ko kad bi u Skupstini vladajuca partija uvredjeno izasla napolje, jer je neko od opozicije rekao nesto drugacije... :roll:

ali ja nisam znala da je ovo doktorski forum,nego sam upravo mislila da mi sa ovakvim problemom ,pa i oni koji ga nemaju ,menjamo neka iskustva ,misljenj

I ja ga tako kapiram i cudim se kad neko dodje pa se ljuti sto mu dr ne odgovara... Niko nije duzan da odgovori, niti sam igde videla takvo obecanje... A kako rekoh, strasno je tuzno to koliko ljudi dodje ovde da pita STA IM ZNACI dijagnoza – eeeej, pa ni taj minimum od svog dr nisu dobili... Ne znam jel to znaci da im je napisao to i cutke ih izbacio napolje, da se snalaze... A pritom je i sama dijagnoza cesto vrlo vrlo sumnjiva – pa evo, citajte po forumu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Evo odgovora za Lamu.Imaju sajt www.lama.co. yu.To je firma ,uvozna rade vec 6-7god.Imaju i hemiju i prirodne preparate.Zastupaju nekoliko firmi,uglavnom amere,ali imaju i ekomer.Imaju tri prodavnice u Bgd.,na dobrim lokacijama,Bulevar,Makedonska i Enjub u bloku 45.Zove se Lama vitamin shop.
Cujemo se devojke.Nagrnula neka guzva i kod mene.Eveli, uz tebe smo,javi kako je bilo na konz.Pozdrav i svako dobro :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 12:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Citiraj:
Sta ce meni tartufa ,kada imam kajalenu.Slazem se da su potrebni doktori,ali ja nisam znala da je ovo doktorski forum,


Ovaj sajt na kojem se nalazite je www.doktor.rs i ovo je MEDICINSKI FORUM !!!

[quote]I ja ga tako kapiram i cudim se kad neko dodje pa se ljuti sto mu dr ne odgovara... Niko nije duzan da odgovori, niti sam igde videla takvo obecanje...

[quote]

Naravno da nije duzan, ali su ljudi puput Tartufe i ostalih doktora na ovom forumu imali dobru volju i pomagali svojim savetima (strucnim), i to iz oblasti za koju su strucni i obrazovani a to je medicina i to, ponavljam, na sajtu www.doktor.rs (mislim da naziv sajta sve govori).

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: