Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Popis
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Evo jednog opsteg popisa sta (sve moze da) podrazumeva jedan alternativni tretman protiv raka:

• vegetarijanska dijeta
• ojacanje imuniteta koriscenjem vitamina, minerala, biljnih preparata i drugih imunoaktivnih supstanci
• sistemska enzimska terapija
• tretmani detoksifikacije kompletnog organizma (posebno debelog creva i jetre)
• restoracija sistema organa za varenje koriscenjem probiotika
• hormonska terapija (ako primenjivo)
• terapija kiseonikom
• fizicko vezbanje
• biljne terapije
• homeopatska medicina, narocito za tretiranje posledica zracenja i hemoterapije
• anti-mikrobske terapije
• edukacija o mehanizmima funkcionisanja sopstvenog organizma i narocito svojoj bolesti
• regulacija stresa i duhovno ozdravljenje (vizuelizacija, meditacija...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kajalena nemas pojma koliko ste mi ti i evelina pomogle i otvorile oci u vezi "pomocnih sredstava" i saveta kao i reci utehe i ohrabrenja

BOG VAS BLAGOSLOVIO

Ja sam imala dosta prilike da boravim preko ali nije problem to , nije narod kriv nego ZAKONI.U razvijenim zemljama zakon zabranjuje da se pojedini aditivi dodaju u hranu i pice.Postoje i u Srbiji casopisi koji govore o stetnosti pojedinih dodataka hrani, ali ih ZAKON odobrava.Zato pojedinima i ne odgovara da se udje u Evropu jer cemo onda morati da usvojimo evropske zakone koji zabranjuju vestacke boje ,arome i sl.To ce onda poskupeti proizvodnju na kojoj se bogate isti ti koji treba da podignu ruku da se taj zakon usvoji,ali niko nemoze da zabrani da se informisemo, ko nam brani.

Jedini margarin koji nema te E-ove je Rama
Najvise ih ima (gle ironije, ja videla) u vitaminima, tj sumecim tabletama ,
te krem bananicama.Imam cerku od 10 godina i branim joj da pije vestacke sokove zbog pomenutog aspartama kaze:pa mama svi piju.Onda kad god je odvedem na neki rodjendan moram da objasnjavam roditeljima od slavljenik zbog cega sva deca posle rodjendana imaju upalu grla.Ako na flasi pise kolicina jedne case soka "dovoljna" za osobu od 60kg znaci da moja cerka nebi smela da popije ni naprstak.I ne da je dovoljna nego je preko toga zabranjena.
Da ne pominjem "domaci" paradajz iz flase prepun salicila i konzervansa te vinobrana za koje nisam bas sigurna ssta su a kamoli moja baba ili mama.Ja svoje pasterizujem i kupujem pasterizovane.Sok od visnje-sam secer, pa dzem od sipka, one bodlje su smrt za debelo srevo a godinama ih jedemo, pa slatko od sljiva sami secer a sljive "malo" postoje u krecu uzas.
Sir se i danas kupuje po nehigijenskim pijacama.Znam recicete pa i pre se kupovao, ali pre nista nije bilo zagadjeno i narod je generalno bio zdraviji.
Jaja da i ne pominjem kokoske koje se hrane ko zna cim sto se sve zove "koncentrat" a jaja.....
Ma gde ja odoh pametna je Kajalena odoh da spavam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Spisak "pomocnih sredstava" je neiscrpan, no ja nemam vremena da uvracam ovde onako cesto koliko bih htela i uredjujem rubriku... A koliko sam se nacitala o tome, imam utisak da bih jedan casopis sama mogla da otvorim... Koji bi bio praktican u savetima, a ne samo medjusobna doktorska tapsanja po ramenu, po sistemu "Al si ga opravio, svaka ti cast" (kakav je npr casopis Drustva za borbu protiv raka, zove se "Rak" i mozete videti na netu kako izgleda).

Oni koji uredjuju zakone poticu iz istog takvog nesvesnog naroda, nisu nista drugaciji... A sva drzava nam je neuredjena, i dok se stigne do takvih "sitnica" kao sto su E-ovi, mnogo ce otrovne vode Savom proteci... Prvo Kosovo, pa Hag, pa najveci trzni centri na Balkanu - a ti, covece jadni, zivi 50 godina, dosta ti je - posle toga nemas pravo vise ni na lek (pricala mi jedna ovdasnja forumasica sta se njenoj kevi na tu temu desilo), a 60 je vec duboka starost za njih....

Kad sam bila mala, secam se, stojim pored prepunog gradskog busa tik do auspuha koji izbacuje nekakvu dimnu strahotu - cekam da izadje 100 ljudi da bi uslo nas 200. Od onog smrada pocinje da mi se vrti u glavi - mogu da zamislim sad kakav je to bio otrov... I jos kao mala, razmisljam "ma ovo mora da nije bas zdravo", ali odmah mudro odgovaram sebi "ma, ne moze biti mnogo opasno - ne bi inace dozvolili da se tek tako udise"... Tek mnogo godina kasnije shvatih da NIKO ne vodi racuna o tome sta udisemo i da moras SAM da se cuvas... Koliko puta se desi da udjes u autobus koji nazivam "sa unutrasnjim sagorevanjem" (a to vam je onaj gde kao da je auspuh usmeren unutra, strasno nesto smrdi) i to udisem 30 minuta do centra, jer sledeci ko zna kad ce... To bogami ne radim vise... A nas narod misli da je to normalno i da je svuda u svetu tako, jadan... Takav bus ne bi smeo da se nadje na ulici uopste, po cenu da idemo peske...


I zato - u se i u svoje kljuse... Citaj, obavesti se sam i izbegavaj svaku stetnu okuku, kad mozes... NE GLEDAJ sta drugi rade, jer vecina NE ZNA... Nije vecina uvek u pravu - evo, vecina ljudi npr boluje od karijesa, pa jel to znaci da je to "dobro", a nemati ga "lose"... Probaj da stvari gledas sire, ne povodi se za masom, imaj svoj stav... koji mozes izgraditi samo nakon saznavanja o, u ovom slucaju, svojoj bolesti, a u nekom drugom, tome kako treba ziveti...

Bobo - dobro me podseti na te sokove gde pise koliko je dovoljno/dozvoljeno... Pa to je najbolji pokazatelj, covece, i to nigde u svetu nema... Najgori su ti sokovi sto se prave po npr beogradskoj periferiji (u selima ih cesto dobijete na slavama pod nazivima "crni" i "zuti")... :roll: Najstrasniji su mi upravo prozivodi koje konzumiraju deca - npr neke zvake sto farbaju jezik itd... turske mislim... mogu da zamislim sta tek TO u sebi ima...

Ovo o srpskoj kuhinji presiroka je tema... Najtuznije je to sto je ogroman broj nasih ljudi uveren kako mi mnogo zdravo jedemo u odnosu na Evropu... Uzgred, tursija svake vrste strogo je zabranjena u anti-kancer dijetama...

Sablaznjavam se kad pomislim kako NIKO ne kontrolise seljaka koliko prska poljoprivredni proizvod... KO ZNA sta kupujemo pod markom da je zdravo...

U Srbiji nedostaje postovanje prema coveku i njegovom organizmu, i na fizicki i na psihicki nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
VITAMIN C U BORBI PROTIV RAKA

Vitamin C se smatra “obicnim” vitaminom, kojeg svuda ima, jeftinim itd, pa se njegova moc ponekad zaboravlja, u potrazi za egzoticnijim i skupljim preparatima, kao sto je ajkulina jetra, plodovi amazonskih suma itd. Istina je, medjutim, da je on veoma mocan i gotovo nezamenljiv u lecenju i prevenciji mnogih bolesti. Dokazano je, na primer, njegovo lekovito dejstvo protiv kancera.

Najveci broj doktora preporucuje zapravo minimalne kolicine ovog vitamina dnevno, koje su dovoljno koliko da organizam ne dobije skorbut i slicno. Istina je zapravo u tome da je organizmu dnevno potrebno 3g (30000mg) da bi se obezbedio od sirokog spektra bolesti. Ovu kolicinu trebalo bi da uzima svaka zdrava osoba, kazu pobornici.

Vitamin C moguce je uzimati u neogranicenoj kolicini (dokazano da do 40g dnevno ne dovodi do stetnih posledica). Ne postoji ustvari opsta doza za svaki organizam – treba poceti sa 1g dnevno i postepeno povecavati, sve dok osoba ne oseti da joj vise ne prija (najcesce dobija proliv kao znak da je dovoljno, pise na netu). Sav visak ovog vitamina izbacuje se mokracom

Vitamin C ojacava vas imuni sistem, sto ce uticati na kancer na indirektan nacin. Na nekim mestima po netu pise da on ne utice direktno na celije raka, ali “kupuje vreme” za dejstvo drugih supstanci, dok se negde pominje i njegovo direktno negativno dejstvo na ove celije... Takodje pomaze regeneraciji jetre (koja je u organizmu najvaznija za preciscavanje toksina i na koju svaki kancer-pacijent mora uvek da motri jednim okom) i utice na drasticnu razliku u povecanju ukupne odbrambene sposobnosti organizma

Nekolicina istrazivaca pokazala je da velike kolicine vitamina C imaju velikog uticaja u borbi protiv raka. Jedan od njih je naucnik Linus Pauling, jedini dvostruki dobitnik Nobelove nagrade za hemiju. Najtezi ispitani slucajevi (pacijenti u terminalnim fazama bolesti) ziveli su po 6 puta duze u poredjenju sa pacijentima koji su imali kancer istog stadijuma a nisu koristili vitamin C. Kasnije u zivotu, postao je veliki pobornik pojacanog unosa ovog vitamina u organizam i jedan od zacetnika ortomolekularne medicine (takodje tvorac ove kovanice), koju mi najcesce nazivamo alterantivnom. Kasnija istrazivanja od strane drugih naucnika pokazala su i “selektivnu toksicnost Vitamina C na kancer celije” (o ovome citajte na netu, npr Wikipediji – clanak o Paulingu - da ne prekucavam).

Vitamin C ima jos veci efekat u borbi protiv raka, kazu, ako se uzima sa vitaminom B12 (ima ga u mnOgim namirnicama, izmedju ostalog jecmu, ali i u tabletama). Ova dva sastojka zajedno bili su osnova nekolicine uspesnih tretmana kancera.

Jos jedan od saveta je uzimanje ovog vitamian sa sodom bikarbonom. Pominje se recept po kome treba pomesati 1-2 supene kasike sode bikarbone sa 5-10 grama vitamina C u 3-4 decilitra destilisane vode. Ovu mesavinu, kazu, treba piti dva puta dnevno. Objasnjenje na koje nailazim je sledece: ova dva sastojka zajedno prave sodijum-askorbat i CO2. Celije raka ne mogu da razlikuju Vitamin C i glukozu jer su ovi skoro isti, pa se “prevare” i uzmu Vitamin C umesto glukoze (koja im je neophodna za opstanak, bez nje ne mogu, dok ih vitamin C unistava)...

Mislim da nijednog bolesnika od raka nista ne kosta da pojacano unosi Vitamin C. Nista mu se lose ne moze desiti, a nekakve koristi moze da bude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kajalena kaze:Bog nam salje andjele u obliku prijatelja,pa i ovih forumskih.

Ma ovo je neverovatno da sve iste stvari radimo i citamo.
Ja muzu dajem vitamin C sumece tabl. "biofarove" francuske jedino one nemaju ove E-ove, ali samo nesto da znate C vitamin vam nece pokazati hipervitaminozu, medjutim moze da se javi peckanje prilikom mokrenja, kiseo urin, te talozenje neka kalcifikacija ili tako nesto u bubrezima, pa prema onoj narodnoj nista nije dobro sto je preterano, ipak OPREZ.Limun takodje nije sto je nekad bio jer se odgaja vestacki na plantazama i prska se ko zna cim sve.Verovatno vam se desilo da nemozete ruke da operete posle cedjenja.?!

Pijemo i bedoksin to je B12 vitamin.Hvala.Samo si mi utvrdila moje jalovo medicinsko znanje.To je moj muz dobio posto smo kukali da nam da bilo sta posle hemot. inace sami se nebi setili da nam barem daju nadu da verujemo da pomazemo.

Za sokove to sto kazes je tacno ne kupovati one nepoznatog porekla samo zato sto su na "Akciji" (rasprodaji) sto nas narod radi.Cak i one renomirane lait nikako bolje malo secera nego gomila zasladjivaca.

Sta Kajalena autobusi?Mog muza iz unutrasnjosti, za BG vozi sat ipo, sanitet 23 god. star kombi, donacija nemacke, sa pocepanim auspuhom, jednog trenutka meni pripada muka i zena u sanitetu (isto pacijent) kaze stanite ovoj zeni je lose.Sanitet staje jer prozor nemoze da se otvori.

Sledeci put reagujem necu taj sanitet (sram me bilo izvoljevam) te dobijamo juga floridu koji nema amorizere (moj muz je lezeci pacijent zbog metast. na kostim da se ne polomi) zamislite nase puteve pune rupa i auto bez amortizera na svakoj rupi mislim ode kicma.

Stizemo u BG bolnicari neka deca u vojsci (civilno sluze) zalutase s kolicima samo vriste od smeha.

Gledam po njima pitam se da li sam glavni lik u nekom losem hororu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za bobu
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Zasto ne krenete sa cezijumom,kalijumom,vitalzymom itd.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Da li neko ima iskustvo sa ekomerom?Preporocuje se za jacanje imuniteta.Kazu u prospektu da je podoban kod hemo i radio terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vitalzim, a bogami i Ekomer
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Kiki - ja sve izbegavam te stvari koje se narucuju izdaleka, sto je mnogima nepremostiv problem... Kazem, daj prvo ovo do cega svako moze da dodje - nema svako rodjaka/dovoljno bliskog poznanika u Americi...

Vitalzim je, pored toga, nesto o cemu treba mnogo da se pise i objasnjava, posto nije u pitanju ekstrakt biljcice, vec vrlo slozena stvar... Ako stignem, mozda raspalim o tome ovih dana. Mada uvek mislim da je o svemu bolje traziti direktno na netu, no citati skrnave i skracene prevode ovde...

Sto se Ekomera tice, Kat - evo jednog linka gde ljudi iznose razlicita iskustva:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=48749
(ima 2 strane, klikni dole za dalje).

Moja majka ga pije, ali kod nje se ionako slabo desavaju ikakve promene (tj oseca se super skroz, a ima zesci stadijum dijagnostifikovan), pa ti o njenom iskustvu slabo sta mogu reci. Koliko kapiram, tu je glavna fora u omega-3 kiselinama, koje jesu jedna od stvari na kojoj se kod raka obicno insistira... a do kojih se moze doci na mnogo nacina, ovo nije jedini. Moja predstava o tom preparatu je pozitivna - najgore sto moze da se desi je otprilike da ne radi, a da napravi neki haos (uz normalne doze), deluje mi nemogucim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Slazem se sa Kajalenom za ekomer.Pa pomislite samo odakle tolike ajkule.To je omega 3 i gledajte da kupujete sto obicnije vitamine minerale cajeve i ostalo.
Evo recimo (sad se osecam kao onaj sto rusi Dejvida Koperfilda)
Bekunus je oko 100 dinara 20 filter vrecica po 15 grama=30grama a to je (pise na kutiji) 100% sena koj je 50 dinara 100 gr. da ne pominjem da je ona plasticna kesica neotopiva u vodi, kad se skuva ili prelije toplom vodom kancerogena.U Kini, koja je kolevka kulture pijenja cajeva nikad nisam videla da piju filter cajeve,taman posla.

Nemam para da finansiram njihov marketing i placam sarenu ambalazu samo zato sto sam "nepismena"
Zeleni zmaj i Kirkolina su obican zeleni caj i jos ponesto za ciscenje organizma sto cete platiti 10ak evra a svaka devojka koja radi u biljnoj apoteci ce vam to napraviti za jeftine pare, da ne placate one sa tv-a
sto su ih stanjili u "photo shopu" ko da je neko blesav.
Kao pijte litar caja umesto jednog obroka i za mesec dana cete izgubiti (lupam) 7 kg.Pa naravno i vodu da pijete mesec dana umesto jednog obroka izgubicete toliko.
Sta hocu da kazem ne nasedajte reklamama (posebno ako su skupe), naucite da sami dobro promislite.
Reklamira se sve sto nije nista posebno a zarada je nenormalna uz bombasti naslov i dobar spot eto love do krova.
Koka kola je secerna vodica ali nema seoske prodavnice koja nema neku reklamu ili frizider ili bilo sta a mit je napravljen od tajne formulee.Sio mi ga Djura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dragi moji,slazem se sa bobans,ne treba nasedati,ali ja opet verujem u te neke dodatke,da mogu da stimulisu imuni sistem.Licno kada nesto uzmem za jacanje bolje se osecam.Imam poprilicno god. ,ali jos mogu da odradim dosta stvari za druge.
Moj muz ima karcinom i prvo je bio u fazi zdrava hrana ,pitanje sta je to,a onda prelazi u drugu krajnost i jede sve ,ko termiti i gojazan je. Ta gojaznost se nalazi u lancu bolesti,jedan od faktora.Lekari su mu rekli da moze sve da jede ,ali umereno.Imao je operaciju karcinoma prostate i posto su se pojavile metastaze,sada je na radio terapiji i prima hormone.
Evelini odgovor za njenu dijagnozu ,pitala sam rodjaka patologa,mnogo je nesto strucno,otprilike tu.je slabo diferentovan ,celije ,to ne bi bilo bas dobro,ali dobro je sto je lokalno u ovariumu i nije se prosirio i one druge oznake su o.k.Tu bi dosla operacija ,kao dovoljno ,a ako prima jos nesto to je dobro.Eto nekog mog laickog tumacenja.Sve u svemu Evelina drzi se i koliko sam razumela tumor se nije rasirio.
Evo jedne pozitivne price.Moja koleginica je pre 15 i po god. operisana od ca debelog creva,inace su joj svi u uzoj porodici imali ca,otac ,majka ,brat,imala je meta promene u lokalnim limfnim zlezdama.
Primala je hemo terapiju,bila u depresiji i sve sta ide sa tim i sada je ziva i zdrava u 70oj god. jurca po kontinentima ,jel su joj deca rasuta po svetu i ima cetvoro unuka ,sve decaci.
Ziveli dragi moji,svako dobro zelim i volim da se druzim sa vama.Bobans ,svaka cast,Kajalena dize moral i spoljni obavestajac ,za info,hvala za sajt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 1:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Zaboravih da prokomentarisem ovo Bobino gore - aaaa, pa nisi ni ti naivna... Na Vitamin C i B12 mislim, svaka cast... a sta, doktori vam dali? Ocu pasti sa stolice... Ovo za peckanje prilikom mokrenja i kiseo urin – ne stigoh da prosurfam, ali mi se ne slaze sa recimo time da ovde u NL kad imas zapaljenje mokracnih, prvo dobijes 2 dana zescu dozu C-a, pa ako ti to ne sredi stvar, onda antibiotik... Ja imam vrlo cesto pomenut problem a i rokam se C-om poprilicno, pa bi to kod mene MORALO da se javi, ako se kod ikoga javlja... Ne znam, kazem – provericu. Takodje ovo za kalcifikaciju, nisam cula dosad, ali volim takve zadatke i okuke, tako i treba, u sve sumnjati...

O ovim zmajevima zelenim i slicnom ne znam nista, tj prvi put cujem, pa ne mogu da se ukljucim u pljuvacinu. Vazno, Bobe, da ti ga je Djura sasio, za drugo cemo lako 8)

Smehotresna je ova doktorska recenica “muz sme sve da jede, ali umereno” – ilustruje doktorsku naivu... najbolji je ustvari ovaj zavrsetak – to kao da ipak udare neko ogranicenje i pokazu strucnost...

Nakanjivah se danas da pisem o Vitalzimu, ali mnogo bre toga ima. To mu dodje kao multivitaminska tableta, ali od enzima (pitam se da li u Srbiji postoji ista na tu temu, ali ISTA). Koga zanima, neka ukuca na netu VITALZYM, izaci ce mu svasta... To je nesto u sta ne sumnjam i sto mi se cini da bi svaki pacijent sa rakom trebalo da uzima... Pa mi nije izazov da se time bavim – vise volim ove problem-stvari... Da – pomenuh i kako se covek eventualno moze u Srbiji za njega snaci, u slucaju da mu je veza sa Amerikom problem, tako da sam svoje (osnovno) u vezi sa njim odradila...

Pored toga, danas sam u fazi izucavanja fito-estrogena, kojih ima u strasno mnogo biljaka, kako ce se ispostaviti – pa cu da izbacim rezultate internet-istrazivanja kad sve sredim... iako to nema veze sa svima vama, sa mojom majkom ima, a time i sa mnom, jer sad imam faktor rizika broj 1 da se i sama nadjem u toj grupi, pa nije lose znati... Neverovatno je sta sve covek nauci kad tematski surfuje...

Pozdrav, zenetine :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 2:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Cao zenske,
ovo se bas otrglo kontroli mislim da ce nam uskoro ZAKLJUCATI temu
:D
Kajalena bravo za temu za 10 dana 26 postova 644 pogledalo temu.
Vec vidim kako uredjujemo casopis tipa:
STA JE DOK ZABORAVIO DA VAM KAZE
A?! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 11:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Da li se desi, da neki post, se ne pusti?Jedan moj nije otisao ,mada mislim da nema razloga.Pomenula sam situaciju u nasem zdravstvu,ali samo onaj ko nece da vidi,moze da misli da smo mi najbolji u svemu.
Pozdrav devojke ,mozda se sretnemo na nekom drugom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kajalena!
A folna kiselina to obavezno, zaboravila sam da napisem.
Nego, vidim ti ja da nema eveline te joj sinoc pustim PP uhvatim je u down :cry:
(sto ona kaze) fazi kakva koincidencja a?
Bog nam salje andjele u obliku prijatelja makar i ovih forumskih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kajalena!
A folna kiselina to obavezno, zaboravila sam da napisem.(dali lekari ali kad sam ja pitala da li treba,kaze treba).
Nego, vidim ti ja da nema eveline te joj sinoc pustim PP uhvatim je u down :cry: fazi
(sto ona kaze) fazi kakva koincidencja a?
Bog nam salje andjele u obliku prijatelja makar i ovih forumskih.


KAT pustaju sve poruke (vidi:STA DA PIJEM temu) to je nesto opicio net
i naravno koristi sve za sta si sigurna da ako na pomogne da steti nece.
Kad nesto jako zelis Bog ce ti pomoci tako sto ce ti davati putanje kako da to ostvaris.Naravno ne preterivati ni u cemu to je sustina stvari.Tako ce ti u ruke dolaziti razne knjige, saveti i ostalo.Naravno opet ponavljam ne preterivati jer zamislite bolesnog coveka kod koga svako ko dodje prica:ima u Stubiku neki Zika on .....
Ima u Stalacu neki sto korenje.....
Ima jedna baba......
Naravno da ne samo polako jer i bolest je polako nastajala pa se nece preko noci ni izleciti.
Pozdrav svima.
Pisite Evelini na PP.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: