Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Da li konacno ovde mozemo procitati pravu istinu o zracenju pacijenata i o hemoterapiji...Koliko je zaista povoljno ili koliko je stetna po pacijenta? Da li ona ljudima produzava ili skracuje zivot?

Paa.. mislim da je to jedna od stvari o kojima postoji vise “istina” – pitanje je samo u koju ces od njih verovati, na kakve ces primere naici, koliko si o tome obavesten, koliko si inace sirokih shvatanja i sposoban da stvari sagledas sa razlicitih strana... Stvar je slozena i nepredvidiva, pa nije cudo sto se misljenja ljudi o tome krecu u dijapazonu od “dajte mi sto pre i sto vise, to ce da me izleci”, do “nema sanse da im se dam”...

Koliko je povoljna a koliko stetna – mislim da zavisi od coveka.... Bilo bi, naravno, super kada bi svako znao sta ce (i da li ce) da mu se od toga propratno desi... Jer je kod nekih steta veca nego korist i, da mogu da vrate vreme, ne bi radili to... A ima i ljudi kod kojih steta bude sitna u poredjenju sa zivotom... I nikad ne znas sta bi se desilo da nisi isao, i da li bi metastaziralo i bez zracenja ili mozda ne bi, i da li vise vredi godinu dana normalnog zivota od dve prikacene za aparate... Sve zavisi od slucaja i ukusa. A (nasi) doktori su poslednji koji ti o tim stvarima mogu dati realnu analizu – niti znaju, niti hoce...

Juce sam postavila pitanje o zracenju i propratnim pojavama i niko nije odgovorio.Interesuje me iskustva pacijenata.Malo ljudi komunicira i ovo je dosta mrtav forum.Nema plodonosnih diskusija

Da, malo je ucesnika, svi koji dodju zadrze se kratko – uglavnom pitaju sta im znaci dijagnoza i odu... I meni je zao sto je tako, ali razlog je valjda taj sto oboljevaju uglavnom stariji, kojih nema na netu (osim kada su predstavljeni decom)... Kao i to sto 90% ljudi kod nas smatra da o tome nema sta da se diskutuje – to sto je rekao dr apsolutna je istina i sta ti o tome uopste ima da znas, da se pitas, da sumnjas i slicno...

Vitamini,suplementi i neke druge stvari ne treba odbaciti,mada je vecina lekara protiv,jer nema NAUCNIH dokaza.

Vecina NASIH lekara je protiv jer NE ZNAJU i NECE DA ZNAJU. Uzgred, sve sto moja majka uzima IMA naucnu osnovu – stalno pominjem da se ne radi o metodama tipa “stavis uvece 2 crknuta misa pod jastuk”, vec o stvarima za koje se dobijaju Nobelove nagrade (samo nas jos niko nije obavestio)... A tacno je da za vecinu stvari nema DOVOLJNO dokaza...

za sada je, kada su u pitanju odredjene vrste karcinoma, hemoterapija i zracenje jedini lek

Ja bih rekla “tretman”. Jer ni dr-ovi sami ne veruju da se radi o “leku”... (Iz ove izjave izuzimam ljude koji su operisani, pa posle zraceni – to je nesto drugo)...

Nase trziste je preplavio milion raznih alternativnih lekova koji bi navodno trebalo da sluze podizanju imuniteta, a kojima se ne zna poreklo

Jeste. Zato treba da se cita, a ne da se npr kupi nesto sto se zove “srebrna voda”, a da se pritom ne zna ni nacin pravljenja, ni uslovi, ni jos milion uslova koje takav produkt mora da ispunjava da bi imao smisla... A kod nas ga verovatno pravi neki Pera u Batajnici, nalepio cenu, ljudi nepismeni kupuju i tako... I zato po meni ne znaci mnogo nijedan Biofarmov prozvod (tj ovo nekoliko sa cijim sam sastavom upoznata), jer su po sastavu teski smeh... Mora da se CITA, da se stvar POZNAJE i da se SUMNJA u sve... ali ne baksuzno, vec zdravo i za svoje dobro.

Licno, ne verujem da se alojom moze izleciti karcinom

Ma jok, niti je to namena. Aloja je prilicno blaga stvar, koja radi ponesto, ali svakako ne moze da uradi sve... Jedan od dodataka koji deluju INDIREKTNO... A reci da ubija celije raka bilo bi naivno...

I da li jedna obicna tableta C vitamina od 500 mg koja se moze kupiti u apoteci zaista sadrzi toliko C vitamina

Nazalost, u Srbiji je cak i ovo pitanje... A sve zato sto ne postoje zakoni koji regulisu takve stvari, jer je kontrola slaba i jer moze da radi ko sta hoce... Jer ne postoje institucije koje stite pacijenta i potrosaca... Pa je tako moguce prodavati hleb kojem se dodaje TONER da bude crn, cime ovaj postaje nezdraviji od obicnog belog hleba (a kosta vise, naravno)...

Po doticnoj dr Dej ispada da smo sami sebi propisali smrtnu presudu kada smo pristali na hemo!

Naravno da preteruju i da se ne desi svakome... Najveci broj likova koji su se izlecili alternativom nisu bili tako hrabri da UNAPRED kazu da odbacuju zvanicne metode, vec su im se okrenuli tek POSLE, kad su ih zvanicni doktori otpisali... Pa nemaju pravo da pricaju tako, jer naravno da nije lako odreci se onoga sto ceo svet, sa manjim ili vecim razlikama, radi...

Raisi,sitaki,cordiceps i slicne gljive

Toga ima kod nas da se kupi?

ecomer kapsule iz ajkuline jetre.Treba ih uzeti u vecoj kolicini,ne lece,ali covek se bolje oseca i nema dodatnih problema,prehlada i slicno.

Ne moraju da lece, vazno je da cine NEKO dobro na cuvanju organizma...

Moram da napomenem i to, da nam niko sa radiologije na VMA nije rekao nista. Niti je zeleo da kaze.

Pih – pa oni su u fazonu da nemaju oni sta da objasnjavaju pacijentu...

Pljuvacu neke nase "doktore" dokle god sam ziva!!!!!

Zovi kad pocnes :) Pritom, o tome se moze u svakoj medicinskoj grani, ne samo ovde, naravno... Ja bih, recimo, ponajvise mogla o stomatolozima.

Šta dalje da radimo i da li mogu nečim da se regenerišu creva

Pitanje je u kojoj je meri osteceno... u nekim stepenima ostecenja nema spasa, osim zamene vestakom... Ne znam koliko je kod njega strasno, a verovatno ni dr-ovi ne znaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Sada me vec ozbiljno nerviraju greske koje se desavaju na jednom forumu ovakvog stepena ozbiljnosti. Vidim da nisam jedina - malo-malo pa osvane poneki dupli post... C, c :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
joj Sandra nemoj da je zrace,moj savet.Zelim ti dobro pa zato kazem,ne znam ne znam sve mi je strasno....Inace i moja je primila cetiri serije FAC-a.samo sto je nisu dobro operisali....Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Kajalena je napisao:
[u][i]
Vecina NASIH lekara je protiv jer NE ZNAJU i NECE DA ZNAJU. Uzgred, sve sto moja majka uzima IMA naucnu osnovu – stalno pominjem da se ne radi o metodama tipa “stavis uvece 2 crknuta misa pod jastuk”, vec o stvarima za koje se dobijaju Nobelove nagrade (samo nas jos niko nije obavestio)... A tacno je da za vecinu stvari nema DOVOLJNO dokaza...


Da...
Novi sam ovde i odnedavno su me problemi naterali da se posvetim ovoj temi. Posle samo nekoliko dana pretrazivanja nasao sam se u cudu na bas ovu tvoju temu: zakacio sam se za cezijum-hlorid terapiju, ali izgleda da ovde niko nikad nije cuo za to... Da li i ti pises o njoj? Vrlo sam zainteresovan ako iko na forumu ima ikakva saznanja o toj ili drugim takvim terapijama, kao i o sansama da se to sprovede u Beogradu.
Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
kiki222 je napisao:
joj Sandra nemoj da je zrace,moj savet.Zelim ti dobro pa zato kazem,ne znam ne znam sve mi je strasno....Inace i moja je primila cetiri serije FAC-a.samo sto je nisu dobro operisali....Pozdrav


Tumor moje mame je bio 1cm i skroz povrsinski te ga je kako kazu nije bilo tesko odstraniti. Uklonjena je 1/4 dojke , sam tumor kao tumor nije strasan -tubulolobularni (on je najmanje agresivan), ali je ipak dao dve meta promene u axili. Od 18 zlezdi 2 su bile metastatski promenjene. One su glavni problem u ovoj prici...Operacija je odlicno uradjena i rana je HVALA BOGU skroz fino zazdravila. Da nije bilo onih zlezdi sve bi bilo lakse, blaza terapija itd itd. A inace zracna mora da se uradi kod tih kvadro operacija, mora kod ostatka dojke . Za sad je keva super Hvala BOGU, terapije podnosi kao da ih ne prima, najnormalnije sem opstipacije 4 dana nakon terapije nema drugih nus pojava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao...draga moja...
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 6:12 pm
Postovi: 2
i moja mam aje operisana na carcinom dojke odstranjena joj je leva dojka... operacija je uspesna... i treba da prima hemoterapiju ... zracenje i lekove... ona se jako dobro oseca... posle 1. terapije je pocela da joj opada kosa i nema apetita... lekari su rekli da posle ove terapije ona ce piti u redu ...
sta tebi kazu lekari ??????
i dali ima pomoci... //???
pozdrav bella
javi se....
thnx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 4:18 pm
Postovi: 15
Pozdrav svima..
Da li neko zna da li moze da se prima hemoterapija ako pacijent ima temeraturu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 23, 2009 7:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
DakiDubi,
ako je visoka temp. pacijent sigurno ne sme primiti ht, jer verovatno ima neku upalu, a to se vec vidi i na lab. nalazima i ako je izuzetni nizak broj leukocita prima se neka vakcina za to i nakon oporavka posle izvesnog vremena se moze primiti ht. Ja nisam lekar, ali upravo to se desilo mom tati i procedura je bila kako sam opisala.
Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PROCITAJ
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 11:29 am
Postovi: 33
http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPI ... EVARA.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 2:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Imao bih dva pitanja:

Da li neko zna nekog ko je

1. primao hemoterapiju, živ je i bez tegoba duže od 10godina?
2. nije primao hemoterapiju već primenjivao neku alternativnu metodu, živ je i bez tegoba duže od 10godina?
3. nije primao hemoterapiju već promenio način ishrane, živ je i bez tegoba duže od 10godina?

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 2:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
1. Da. Ne 10 vec 22 i jos mnoge koji su zivi 10 i vise godina, a izlecili su se hemoterapijom.
2. Ne, posto tako nesto nije moguce.
3. Ne, posto tako nesto nije moguce.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 11:29 am
Postovi: 33
peniko iskreno se nadam da si samo glup i naivan jer ako svesno pises takve gluposti a znas da su to onda nemas ni savesti ni morala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
istinaboli je napisao:
peniko iskreno se nadam da si samo glup i naivan jer ako svesno pises takve gluposti a znas da su to onda nemas ni savesti ni morala

istina boli, istina boli, istina boli................................................................
ja sam jedna od pacijenata koja je primila četiri hemioterapije, istina boli,
pošto si tako potkovan argumentima, koliko mi ostaje još dana ili godina..?

Sa gornjom rečenicom me nisi ubedio da peniku ne verujem, ipak lepše
je verovati...
Ako te ne mrzi pogledaj sve moje postove pa proceni moj slučaj .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 3:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
istinaboli je napisao:
peniko iskreno se nadam da si samo glup i naivan jer ako svesno pises takve gluposti a znas da su to onda nemas ni savesti ni morala


Bosko, pradeda sa majcine strane, rodjen 1905... Dijagnoza postavljena septembra 1983. i glasi kancer kolona, lokalno uznapredovao. Operacija i nekoliko ciklusa hemoterapije... Umro 2004. u stotoj godini, tako sto ga je neki pijani kreten udario kolima na pesackom prelazu dok je isao da plati vodu... Lekar koji je radio autopsiju je rekao da bi poziveo jos sigurno 10ak-15 godina da nije ubijen.

Nada, moja baka, dijagnostikovan rak materice '99 godine, malo pre bombardovanja. Posto zivi u Nemackoj, tamo se lecila. Ima 71 godinu, bastu, psa i, osim reume i povecanog holesterola, zdrava.

Goca, mama moje bivse devojke, rodjena 1964. dijagnoza je 2000. bila rak dojke (sa nepunih 37!!!), zahvaceno 4 limfna cvora od 18 (koliko se secam). Radikalna masektomija, 6 ciklusa hemterapije po nekom protokolu. Podvrgnula se plasticnoj operaciji kako bi vratila jednu dojku. Sada je baka male Milice i radi u posti dan-danas...

Zoran, tatin pokojni kolega, 96. ii 97. otkrio da ima limfom. Operacija, hemo. Umro pocetkom ove godine od infarkta u 65. godini...

Sva ova izlecenja, kao i stotine hiljada drugih su potkrepljena detaljnom medicinskom dokumentacijom (osim pradedinog, koji je zbog baksuza pobacao sve cim je zavrsio sa hemo), za razliku od toga, tvrdim da ne postoji ni jedno izlecenje bilo kojom dugom metodom osim medicinskom. U suprotnom, neko samo treba da to dokaze na pravi nacin, a ne po principu rekla-kazala...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Meni je lično najsmešnije kad ljudi kažu - ej sanja, ima toliko ljudi koji su se izlečili alternativom... KOJI LJUDI?! KO??? Ime i prezime, istorija bolesti, snimci, terapija... to niko nema da pokaže. Da ima, već bi nam iz frižidera iskakali sa tim informacijama. Ovako, sve je to čista glupost. Postoje kao neke teorije zavere o farmaceutskoj industriji, a oni prvi prodaju neke preparate koji na rak nemaju efekat ni 0,1%
Nauka je jedino što može da nam pomogne i jedino u šta možemo da se uzdamo su hiljade doktora nauka širom sveta koji svakodnevno rade u laboratorijama i prave nove i jače lekove ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: