Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Isorel
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 11:28 pm
Postovi: 3
Zdravo svima,
Moj tata ima nemikrocelularni adenokarcinom pluca, nisu u pitanju metastaze, ali ga ne mogu operisati. U pitanju je desno plucno krilo, a zahvatilo je malo plucne arterije. Sta je ko koristio od alternativne medicine?
Doktori predlazu hemioterapiju, ja nisam za to?
Da li je neko cuo za preparat ISOREL? To je biljni citostatik koji unistava kancerogene celije, ali ne unistava imuni sistem, bar tako kazu.
Da li neko zna gde se moze nabaviti i koliko kosta? Kako to deluje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ja dosad ne cuh, ali prosurfovah malo i super mi je misljenje o tome.

Jeste biljni i kazu da nema znacajnijih nus-efekata. Naidjoh na istrazivanje radjeno u NL na 64 pacijenta (sve rakovi probavnog trakta), gde su poredili grupu koja je primala hemoterapiju + Isorel i onu koja je dobijala samo hemo - rezultat je u korist grupe koja je koristila kombinaciju. Takodje ispitivano da li operacija ima vecu sansu na uspeh (tj procenat prezivljavanja valjda) kod onih koji su pre i posle iste koristili Isorel, sa onima koji su samo operisani - opet prednost za ove koji koristili kombinaciju.

Vecinu navoda o ovome nalazim na francuskom. Ima ga u Austriji i Nemackoj sigurno, iz cega zakljucujem i drugde u Evropi. Najbolje sto na engleskom nadjoh je ovo:

http://www.geocities.com/HotSprings/1847/introd.html

A sta od alternativne - pa zavisi hocete li ici na hemo ili ne... Spisak moguceg je podugacak... Mnogo je takvih preparata (cak i ako se ogranicis samo na te biljne)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 11:28 pm
Postovi: 3
Danas sam saznala da daje fantasticne rezultate, ali da se koristi dozivotno, u Austriji kosta 220 E, a kod nas duplo vise!
Porucili smo Biocil, to pravi covek iz Mojkovca, ima rezultata, mada najslabije kada su metastaze u pitanju.
Najverovatnije ce odbiti hemoterapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pa otprilike svako ko je nekad imao trebalo bi da se pazi dozivotno... pa sad na ovaj ili onaj nacin... Ustvari, i svako od zdravih bi trebalo da se pazi dozivotno, samo sto se coveku lampica nazalost upali tek kad se razboli (i to ne nesto bezveze, nego mora da je ozbiljno). Na mene je recimo cela ta prica sa majkom napravila zesci uticaj, najvise u smislu ishrane... ali ne u smislu da sam se sad zesce uplasila pa to radim iz panike, nego me je konacno nateralo da malo studioznije iscitam razne stvari (koje me ranije nisu zanimale) i da se trudim da ih se sto vise pridrzavam, tj da se postepeno priblizavam onome kako bi trebalo ziveti...

O Biocilu procitah na www.biocil.cg.yu
Klasika domace alternativne medicine, trave u medu (cime necu da kazem da je lose, naravno... samo u slucaju moje majke mnoge trave treba izbegavati, pa nisam licno zainteresovana...)

Svaku srecu zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Isorel
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kajo,

Pa Isorel je u stvari Iscador, zar ne? Koliko znam, u pitanju je homeopatski lek, a osnova mu je imela.
Problem je sto je neophodno biti oprezan prilikom koriscenja preparata na bazi imele posto je ona otrovna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
STVAR JE NARAVNO APSOLUTNO LICNA,ALI MISLIM DA BI BILO JAKO DOBRO,CAK NEPOPHODNO DA HEMOTERAPIJU PRIHVATI STO PRE,A UZ NJU ODRZAVA IMUNITET.NARVNO,LICNA ODLUKA,ALI JA BIH NA OSNOVU IZNETOG, APSOLUTNO PRIHVATILA...

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Eve - da, cesto se te dve reci nalaze zajedno... s tim sto ja ne znadoh ni za Iscador, pa me na isto izadje (ovde neki smajli s glupom facom).

A oprez - pa naravno, uvek i sa svime... Ne samo na osnovu onoga sto na pakovanju pise, no i uvek detaljna pretraga po netu... A i brokoli nekoga verovatno moze da ubije (po sistemu "prerokam se vitaminom K, zgrusavanje krvi i ta linija...")


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Isorel - Iscador
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kajo i Borja,

Ako vas ne mrzi ukucajte na guglu "Use of Iscador" i izaci ce vam sva sila sajtova. U pitanju je preparat cija je osnova bela imela (to je onaj parazit koji se nalazi najcesce na granama oraha. Barem sam je ja uvek tamo vidjala). Vec 30 godina traje studija o delovanju Iscadora kod pacijenata koji imaju rak.
Kada sam na pocetku svoje horor price citala dve knjige nasih poznatih travara, obojica su spomenuli imelu kao biljku koja ima izuzetno jak antikancerogeni efekat. S obzirom da sam od pocetka hemo kupovala specijalnu mesavinu caja u apoteci "Josip Pancic" u Tadeusa K. malo sam razgovarala sa farmaceutkinjom o pomenutoj imeli. Rekla mi je da je imela izuzetno otrovna i da se mora koristiti samo pod kontrolom. inace jedan od 8 sastojaka u mom caju upravo je bila imela.

Znam da Iscador-a ima u Nemackoj jer nam je nas drug nudio da nam ga nabavi (neznam koja je cena, ali mogu da saznam).

Ah da, pomenuti Iscador se spominje u jednoj od brosura koju stampa nas IORS (Nepriznati nacini lecenja).

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Evo, citam... a sve kazem sebi da NECU vise da otvaram tu njihovu brosuru, jer mi bukvalno svaka recenica dize pritisak, ali opet... pogled mi padne recimo na pobedonosno objavljivanje cinjenice da je Linus Pauling umro od raka - a ne kazu da je imao 93... sto su pristojne godine i na kraju krajeva, vecina ljudi ipak umre od neke bolesti, a retko od starosti... A kod Iscadora imk je glavni argument otprilike to sto se Rudolf Steiner paralelno interesovao i za okultizam (sto nemam vremena da proveravam, ali je potpuno nerelevantno)...

Jaoj boze, slogiracu se, provalite ovo: " zavisi od Sunca, Meseca i ostalih planeta" (citat iz cuvene brosure) - PA OTKAD SU TO PLANETE?? Koja nepismenost... da ne govorim o tome da bukvalno NIJEDNA rec nije prelomljena kako treba, vec sve posred sloga (npr "zav-isi")... Kakav bedan nivo... ali tekst, tekst - ponizava citaoca na svaki nacin...

Za imelu cu da vidim ovde kod mene - nisam je primetila dosad jer ne znam kako se kaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Iscador
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 6:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Imela - latinski - Viscum Album
Engleski - Mistletoe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: isorel
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 11:28 pm
Postovi: 3
Ipak cemo poruciti to iz Austrije, tamo se proizvodi.
Obavesticu vas da li ima nekog efekta.
Kazu da je prvih osam nedelja najbitnije, nakon toga ide snimak pluca, pa se na osnovu rezultata dalje reaguje.
Navodno u 70% slucajeva ima efekta, tako mi kazu ovi sa kojima sam se konsultovala.
A kasnije se ako ima efekta smanjuju doze, i koristi se jednom nedeljno najniza koncentracija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Isorel - Iscador
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ako ste tako odlucili, zelim vam mnogo uspeha u lecenju.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: isorel
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Borja je napisao:
Obavesticu vas da li ima nekog efekta.


Pozdrav, Borja,
S obzirom da planiram da počnem da koristim ISOREL, kaži mi molim te da li je kod vašeg oca imao nekog efekta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: