Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO, molim za pojasnjenje nalaza specijaliste
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 11:46 am
Postovi: 5
Mom dedi (88 godina) je dijagnostifikovan inmulsutic pseudotu 1-dx luega (rukom je ispisan nalaz specijaliste pa nije bas citko). Lekar specijalista nije hteo nista da kaze nego je rekao da za nedelju dana se ponovo dodje. Nije dobio nikakve lekove.
Citav zivot se bavi poljoprivredom, jede samo zdravu hranu koju sam proizvede, prestao je da pusi sa nekih 40 godina, svaki dan je pio po casu domaceg vina.
Svesni smo situacije koliko ima godina i da tu spasa nema. Poceo je da gubi na tezini, tesko dise, ne moze da jede ali je svestan svega. Danas se onesvestio jer je na trenutak izgubio svest :(
Interesuje me koliko se moze ziveti sa ovom bolescu? On je osoba koja je prezivela ranjavanje u Drugom svetskom ratu i nikada nije bio bolestan, bavi se poljoprivredom i dan danas radi i krece se, radi u basti,...Svesni smo godina koje je proziveo i da u danasnje vreme retko ko dozivi te godine ali opet zelimo da mu pomognemo ali ne znamo kako. Baba je pre dve godine umrla (u 84. godini zivota) od raka jetre koja je metastazirala i pred kraj zivota jako joj je bilo tesko. Da li je ovo isto tako?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO, molim za pojasnjenje nalaza specijaliste
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 11:46 am
Postovi: 5
Danas smo saznali da je to tumor pluca, metastazirao na oba plucna krila. Pluca su mu puna vode. Za dva dana je dva puta pao. Do pre tri dana je svebilo u redu i od danas vise ne moze ni iz kreveta da ustane. Dolazila je i hitna, oni su nam i rekli da tu vise nista ne moze da se uradi. Nema nikakve bolove. Pritisak je danas bio 200 sa 100.

Molim vas da mi kazete sta sledi? Mi smo ocajni :(
Ako je neko imao slicnu bolest u porodici molim da mi kratko odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 24, 2009 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Jako mi je žao kad čujem ovako nešto. Nažalost, ne mogu ti konkretno pomoći, jer nemam iskustva sa ovim oblikom raka, ali kako god bilo, nemoj odustajati. Vodite ga kod lekara, pa makar ga 100 puta vraćali. Ne odustajte.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: