Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Slavko_slavko je napisao:
...samo me interesuje jedna stvar,ako neko zna neka odgovori,koliko prosecno ljudi zive posle kancera?

Pozdrav Slavko
Teško da će vam iko dati pravi odgovor. Ja nisam iz struke, samo sam pacijent koje se od 2006. godine, sticajem svojih nesrećnih okolnosti bavi ovom temom. Sve je relativno i svi ti različiti kanceri različito se razvijaju na različitim ljudima. Znala sam ljude koje je "pojeo" za mesec dana a znam i ljude koji uz terapije žive već desetinama godina. Mislim da je sva filozofija u vremenu otkrivanja karcinoma. Što se ranije otkrije to su veće šanse za izlečenje i obrnuto. Lično mislim da uvek ima šanse i nikad ne treba gubiti nadu. Znam čak i ljude koje su lekari jednostavno "otpisali" a oni su i danas živi i relativno zdravi, tako da nada uvek mora postojati. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 8:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
@savkas zahvaljujem!!!baka po majci je imala rak dojke i njeno stanje je bilo vrlo tesko,koliko mi je mama pricala,ali je isla kod nekog travara iz bosne i kazu da joj je to pomoglo i zivela je posle toga,naravno,isla je i na hemoterapije i na zracenja ali je to bilo pre 20 godina ili vise,a tada ipak medicina nije bila kao danas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Sre Sep 09, 2009 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 12:04 am
Postovi: 19
e da napišem sledeće stvari....moja majka je posle mjesec dana došla kući u gotovo biljka stanju a otišla u bolnicu možeš reći zdrava,..otpuštena sa neuropsihijatrije posle rezultata magnetne r. koji je savršeno normalan,...dijagnoza,..moguća depresija,...ili spržen mozak od hemoterapije ....a onkolog kaže da je to ne moguće, odnosno da hemoterapija ne može da prodre u mozak,..? Ili to nije dokazano ili stvarno ne može ili pak može,.ako ima iko dovoljno znanja po ovom pitanju molio bih odgovor, ponajprije dr. Severusa

HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidite izmedju krvi i mozdanog intersticijuma gde se vrsi izmena materija izmedju krvi i mozdanih celija postoji struktura koja se naziva hematoencefalna barijera sastavljena od endotelnih celija povezenih sa "tesnim spojevima"koji ne dozvoljavaju paracelularni prolaz materija ,bazalnom membranom pune debljine(koja nije isprekidana kao kod fenestriranih i sinusoidnih kapilara) i obavijeno produzecima astrocita.Ova struktura jednostavno ne dozvoljava da svasta dopre do mozdanih celija sto se odnosi na hidrofilne supstance dok lipofilne zaobilaze barijeru(alkohol).Citostatci nemaju takvu strukturu da bi bili ekskluzivno lipofilni(osim onih kojima je i cilj da zaobidju hematencefalnu barijeru a koriste se u HT tumora mozga)obzirom da imaju u sastavu atome kiseonika ,azota i fluora te su sposobni da formiraju vodonicne veze ili su u obliku soli pa disosuju i tako se rastvaraju.Osim toga neuroni pripadaju indiferentni celijskim populacijama tj uopste se ne dele pa i ne podlezu dejstvu citostatika.Tako da je ordinarna nebuloza da hemioterapija moze nekome da "sprzi mozak"tim pre sto ako bi se to desilo tkivo bi nekrotiziralo ,a tada bi postojao CT nalaz u vidu edema mozga.Recite mi ko je autor ovog zaista raritetnog bisera?? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 8:47 pm
Postovi: 5
damja je napisao:
Da nekome može da pomogne hemoterapija a nekome može da ubrza odlazak na onaj svijet. Kome može pomoći...po meni samo u onim slučajevima kad se bolest otkrije na vrijeme, kad je moguća operacija, odnosno kad postoji mogućnost potpunog odstranjenja karcinoma, pa posle operacije se primijeni više preventivno.


Ja smatram da se prirodnom medicinom može sprečiti dalje širenje kancera. Hemoterapija je uspešna uglavnom kod osoba sa nešto jačim imunim sistemom, ali svakako ona ne pomaže svakome. Moja majka ima rak pluća, doktori kažu nema šanse da preživi ni uz hemoterapiju. U onom stanju u kom je ona - hemoterapija bi je dotukla. Prošlog četvrtka je konstatovan "zloćudni tumor," odnosno rak pluća. Doktor je kazao da joj hemoterapija može malo pomoći da duže živi, premda je i to upitno, i može joj malo ublažiti bolove. Ne znam zašto, ali mi smo morali čekati sedmicu dana "nalaze" sa bronhoskopije. Ona je došla kući za vikend u petak. U ponedeljak se vratila. U četvrtak je doktor isto konstatovao. Naravno, ovo moja majka ne zna (prekjuče je bio taj drugi četvrtak). Zna da ima nekakav tumor, ali ne zna koliko je to opasno.

Doveli smo je kući u četvrtak. Smestio sam je ni manje ni više, no u mojoj sobi. Njoj to znači, ako ništa drugo kao ohrabrenje i motivacija. Bila je gladna svaki dan, i jutros me probudila, kaže gladna je. :) Uveo sam poseban režim ishrane - ništa masno, ništa veštačko. Samo prirodno, voće i povrće, u svežem stanju, plus određeni čajevi i melemi koje sam juče kupio (čak u Niš sam bio, a živim trenutno u okolini Zrenjanina). Ona se malo više motivisala, ima vere i nade da će ozdraviti, iako bolovi joj nisu prestali, niti se bilo šta značajno popravilo. Jedino što se u znatnoj meri popravilo jeste njena volja da se bori, uz moju podršku, naravno, i uz podršku rodbine, iako je moja podrška tu najvažnija.

Cigarete su od četvrtka zabranjene u našoj kući, osim u dvorištu. Ja sam nepušač 11 godina, ona je obećala da ih neće uzeti, kao ni kafu. Rodbina i ko bude došao - može da se pomiri sa tim dekretom, ili može da se okrene natrag, nema treće. :) Jutros je popila prvu turu čajeva. Nisu baš ukusni, ali navići će se.

Šta mogu da kažem? Ništa naročito, za sada. Znam da je ona "otpisana" od strane doktora, još prošlog četvrtka, i žao mi je što sam izgubio 10 dana jer smo čekali "nalaze" doktora koji uvek imaju vremena. U suštini nemamo šta da izgubimo. Svima nama je jasno da je ona gotova, a ovo je krajnje rešenje koje sam, u dogovoru sa njom, odlučio da sprovedem.

savkas je napisao:
Znam čak i ljude koje su lekari jednostavno "otpisali" a oni su i danas živi i relativno zdravi, tako da nada uvek mora postojati. :D


Interesantno - i ja sam čuo za takve slučajeve "otpisanih." Eto je moja majka jedna od njih. U četvrtak sam zaustavio doktoricu da bih bio siguran ono što je pre sedmicu dana kazao njen kolega. Naravno, mama nije videla da smo pričali. I ona mi je rekla da definitivno nema šanse za nju. Kaže ona, "naravno da nisam to htela reći ispred nje." Ja mami još uvek ne mogu to da kažem, a pitam se i zašto bih? Možda ću malo kasnije reći, kada vidim da joj bude bolje - ukoliko bude tako. Eto, ono što mogu sa sigurnošću kazati, jeste da je ona de facto "otpisana."

Usput, ne bih da vređam ni jedno stručno lice u ovom pravcu, niti da omalovažavam i potcenjujem, ali moje je mišljenje da dobar deo stručnih lica, odnosno doktora, nema blage veze sa zdravom ishranom niti zna u kakvoj su koincidenciji odnosno vezi, zdrav način života i čovekovo zdravlje. Kada odem u plućnu bolnicu i vidim X sestara i doktora koji koriste cigarete - nema šta oni mene da uče bilo čemu, sve je to isprazna teorija koje se ni oni sami ne drže. Kada vidim kako jedu masno - takođe. Da ne spominjem sve ostalo. Sami doktori ne vode računa o svom zdravlju, što je za mene prava sramota. Logično je da ne mogu ni pacijentima davati najbolje savete kada se dosta njih ne hrani i ne živi adekvatno i kvalitetno. Niti imaju blage veze o svemu tome. Možda to nije slučaj na ovom forumu, daj Bože da je tako, ali u praxi - šokirao sam se kada sam sve ovo video. Čovek radi na portirnici u plućnoj bolnici - puši samo tako. Žene koje spremaju, čiste - također. Kuvarice - takođe. Medicinske sestre - isto tako. Doktori - takođe. Naravno, ne svi, ali mene je to jako iznenadilo. Iako sam nepušač punih 11 godina - mene je sve to uplašilo. Mene kao nepušača. Nije mi jasno, gde je otišla čovekova svest, kada ne kapira koliko su cigarete štetne po čovekovo zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
no nick odakle si tacno,ja sam iz elemira,vidim da si i ti iz okoline?ja inace jedem sve redom,i meso i voce i povrce i za sada nemam velikih problema,osim sto mi stalno produzuju terapije...doktori u kamenici inace,jesu dobri,ali pojma nemaju o osecanjima,jer bi trebalo reci pacijentu ipak na neki nacin,ne okolisanjem ali ipak malo blaze da mu kazu da treba da primi terapiju a meni su srucili onako...neki ljudi nikad nisu pusii pa su dobili rak pluca,a neki puse nevidjeno pa im nista nije,sve zavisi od imuniteta...mom ujaku je od skora konstatovan rak pluca,i primio je terapiju i sada je kuci,a njemu je pre 5 godina umro sim,imao je jako tezak zivot ali se on ipak bori...sve je u covekovoj svesti i zelji da se izleci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 8:47 pm
Postovi: 5
Slavko_slavko je napisao:
no nick odakle si tacno,ja sam iz elemira,vidim da si i ti iz okoline?


Trenutno boravim u okolini Zrenjanina, nebitno gde, nije na tu stranu gde si ti. :)

Citiraj:
ja inace jedem sve redom,i meso i voce i povrce i za sada nemam velikih problema,osim sto mi stalno produzuju terapije...


To te i izvlači. Moj savet - ostavi masno, hranu koja sadrži konzervanse, mleko, belančevine, etc. Jer, ćelije raka se hrane svim tim stvarima. ;) Voće, povrće, žitarice, orašasti plodovi, svež vazduh, voda, odmor - ne verujem da hemoterapija može biti učinkovitija od ovih stvari. Već sam napomenuo da mnogi doktori blage veze nemaju sa svim ovim, niti im je to bitno, sudeći po njihovom načinu života.
Citiraj:
doktori u kamenici inace,jesu dobri,ali pojma nemaju o osecanjima,jer bi trebalo reci pacijentu ipak na neki nacin,ne okolisanjem ali ipak malo blaze da mu kazu da treba da primi terapiju a meni su srucili onako...


To jeste. Ja sam bio u bolnici. Prvi put sam dosta fino razgovarao sa doktorkom koja tamo radi. Objasnila mi je što me interesuje, i bila je ljubazna. Drugi put (prošli četvrtak) je došao neki doca, valjda iz Kamenice. Na fin način je objasnio meni i sestrama da hemoterapija ne može pomoći mami. Kao, čekaćemo nalaze sedmicu dana. Nije mi jasno - šta sam to čekao?? Krivo mi je što nisam prošle nedelje uveo režim kod moje mame, možda bi stvari pre krenule ka boljem. U četvrtak, prekjuče, doktorka jeste bila ljubazna (isto neka iz Kamenice, pretpostavljam), ali ipak sam primetio da svima njima nedostaje ono što si i sam kazao, plus još dosta sličnih stvari. No, ne bih sada o tome. Na kraju ona me uveravala da za moju mamu nema spasa. :) U šta ja, naravno, s pravom ne verujem. :)
Citiraj:
neki ljudi nikad nisu pusii pa su dobili rak pluca,a neki puse nevidjeno pa im nista nije,sve zavisi od imuniteta...


Ne zavisi to samo od imuniteta. ;) Negde sam pročitao da oko 30 000 ljudi u Srbiji godišnje dobije rak, ne znam koliko je tačno. Rak izaziva pad imunog sistema. A imuni sistem ne pada samo zbog pušenja. Usput, svaki treći rak je pušački. ;) Veća količina strea, loša ishrana, takođe su veliki uzročnici pojave raka. Nisam siguran da samo cigarete izazivaju pojavu raka, no ako su u pitanju pluća - očito pušenje je odlučujući faktor. Premda, kao što si rekao, postoje i izuzeci.

Citiraj:
mom ujaku je od skora konstatovan rak pluca,i primio je terapiju i sada je kuci,a njemu je pre 5 godina umro sim,imao je jako tezak zivot ali se on ipak bori...sve je u covekovoj svesti i zelji da se izleci...


Moj deda je umro u 69 godini života, pre mislim 7 ili 8 godina, nisam sada siguran. I nije umro od raka pluća, iako je pušio od kada je znao za sebe. :) Ali, on je umro od nekog drugog raka. Svejedno je onkologija interesantna, a mislim da je glavni uzrok pojave raka pad imunog sistema. Imuni sistem može da padne zbog nekoliko drugih faktora - loša ishrana, npr., preveliki stres, etc. Možda bi neko drugi mogao više o tome reći.

Sad, ako tebi padne imuni sistem, logično je da ćeš poraditi na njemu da on ojača. Što prirodnijim putem. Sam ne koristim meso (niti mesne proizvode), ne koristim alkohol, nisam pušač, etc., i smatram da je zdrav način ishrane prvi uslov za čovekovo zdravlje. To što mnogi nemaju svest o tome, pravo je čudo. Odeš u plućnu bolnicu, a tamo sve se puši od cigareta - ja bih takve u zatvor ili ih odmah dao otkaz, bez premišljanja. To je užas živi. Kući sam uveo režim - više se ne puši, samo napolju. I kraj priče. Dođu tetke, ovi, oni, pa zapale, i moja mama s njima. "Neka je, možda joj je to zadnja želja," kažu mi. Zamisli paradoxa. I ovako je u teškom stanju - no neka je, to joj je zadnja želja??

Daju joj da jede nebitno šta - bitno je da je stomak pun. :) Njoj posle ne bude dobro, ali je ona malo svesna da je to i od toga što je pojela. Zato, sada je krenula sa čajevima, izbacio sam joj masno i sve ono s čime se ćelije raka vrlo rado hrane i ubzrano razmnožavaju. :) Uvodim polako samo ono što će joj pomoći imuni sistem, pa uz Božju pomoć - možda se izvuče. Drugačije nema nade, a i sve ovo me plaši hoće li uspeti, jer i pored sve moje dobre volje i spremnosti da joj pomognem - ipak se ponekad taj zadah smrti nadvije nadamnom pa mi bude teško i ne vidim izlaz u tom momentu, niti svrhu svega toga što radim. Sreća što uvek naiđe neko ohrabrenje i nada da postoji izlaz. Dokle - pojma nemam. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 7:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
koliko ja znam,negde sam procitao,da se u nasem organizmu svakodnevno vodi borba izmedju imuniteta i celija raka,da su one rasprostranjene po celom organizmu...e sad,kad padne imunitet onda se one brze razmnoze i nastaje mala formacija koja vremenom postaje sve veca i daje metastaaze ako se ne ode na vreme...ja ne jedem masnu hranu,nikad nisamni jeo,volim da jedem slaninu i jedem je,jedino to od te hrane,ali doktori kazu da smem da jedem bukvalno sve...inace volim da jedem luk,paradajz,svo voce koje imam u basti,a ono naravnonije prskano...
ja sam inace maloletan pa oditelji idu svuda samnom i bas nije bilo u redu kada mi je doktorica onako suknula da moram jos terapija da primim,a izvozala nas je nevidjeno,ipak su oni doktori,iznad nas su,ne smes nista da kazes i na tome se sve zavrsava...ako ste bili na okoloskoj komisiji u novom sadu onda su to sve doktori iz kamenice...dakle,neki su lekari,neki ne...neke ljude doce otpisu,a oni se izlece,njihovo se stanje znatno popravi,tako da morate imati vere,mislim na celu porodicu i sve ce biti ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 12:04 am
Postovi: 19
neki ljudi nikad nisu pusii pa su dobili rak pluca,a neki puse nevidjeno pa im nista nije,sve zavisi od imuniteta...



i indijanci su pušili pa nisu umirali od raka pluća,......mislim da su osnovni uzroci nastanka raka pored stresa koji po meni nije na prvom redu, jer stresa ima otkada ima i čovjeka HRANA, VODA, VAZDUH.
Priča o imunitetu je u redu ali ako pogledamo u nazad vidi se da je i prije postojao stres, duvan, alkohol, loš način, odnosno kvalitet života, ali nisu ljudi umirali od raka ili ga dobivali kao danas,....zato danas imamo razne koncentrate, konzervanse, hemikalije, vazduh i okolina ni iz bliza nisu čisti kao prije,..da se čovjek zapita nije li to glavni uzrok porasta broja oboljelih od ove bolesti, ako nije to onda bi rak trebao biti virus koji se USAVRŠAVA kroz vrijeme, a ako je tako onda nam nema spasa za neko skorije vrijeme jer on brže napreduje nego KLASIČNA MEDICINA

severus je napisao:
Vidite izmedju krvi i mozdanog intersticijuma gde se vrsi izmena materija izmedju krvi i mozdanih celija postoji struktura koja se naziva hematoencefalna barijera sastavljena od endotelnih celija povezenih sa "tesnim spojevima"koji ne dozvoljavaju paracelularni prolaz materija ,bazalnom membranom pune debljine(koja nije isprekidana kao kod fenestriranih i sinusoidnih kapilara) i obavijeno produzecima astrocita.Ova struktura jednostavno ne dozvoljava da svasta dopre do mozdanih celija sto se odnosi na hidrofilne supstance dok lipofilne zaobilaze barijeru(alkohol).Citostatci nemaju takvu strukturu da bi bili ekskluzivno lipofilni(osim onih kojima je i cilj da zaobidju hematencefalnu barijeru a koriste se u HT tumora mozga)obzirom da imaju u sastavu atome kiseonika ,azota i fluora te su sposobni da formiraju vodonicne veze ili su u obliku soli pa disosuju i tako se rastvaraju.Osim toga neuroni pripadaju indiferentni celijskim populacijama tj uopste se ne dele pa i ne podlezu dejstvu citostatika.Tako da je ordinarna nebuloza da hemioterapija moze nekome da "sprzi mozak"tim pre sto ako bi se to desilo tkivo bi nekrotiziralo ,a tada bi postojao CT nalaz u vidu edema mozga.Recite mi ko je autor ovog zaista raritetnog bisera?? :roll:


autori su sa kliničkog centra (neću nikoga da kritikujem javno), po njima oštećenja su na kori mozga,...a po rječima dvoje neuropsihijatra oštećene je izazvano hemioterapijom, jedan od njih je rekao "žargonski" spržen mozak, a drugi - oštećenje je izazvano hemioterapijom plus pogrešnom terapijom psiho lijekova, usled pogrešne dijagnoze koja je glasila DEPRESIJA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 8:58 pm
Postovi: 9
peniko je napisao:
Mesas babe i zabe... Cajevi, bilje, zdrava ishrana se koriste u svrhu odbrane imuniteta i to i onkolozi znaju. Uslovi zivota predstavljaju uslov da se rak uopste ne dobije... Onog momenta kada neko ima rak, takodje mora raditi na imunitetu, ali bez medicinskog lecenja rak nikada nece moci da se izleci. I meni su sve sjajni kardiolozi, listom, preporucivali odredjene cajeve i nacin ishrane kada sam bolovao od coxsackie virusa i u velikoj meri, uz koriscenje sa lekovima i strogi nadzor, biljni preparati su ucinili da sada mogu da planinarim, trcim polumaraton i plivam 7km.

Citiraj:
A to o detaljnoj medicinskoj dokumentaciji, zaboravi. Na sta sta ti lici taj zahtev?
lici mi na ono sto ja mogu da ispunim po pitanju hemoterapije u svakom momentu. Naravno, uvek je lakse pricati u teoriji i rekla-kazala, nego naucno i empirijski dokazano...


Hm, stari post, ali greota da ne napisem koju.

Sustina u LECENJU raka jeste upravu u jacanju imuniteta. Dakle, niko ne mesa babe i zabe, vec precizno govori o sutini problema. Zracenje i hemoterapija su terapije na nivou kamenog doba - raspalite po kamenu (ovom slucaju po celiji) u nadi da cete ga polomiti. Pomalo primitvno, zar ne?

Ja ne znam koji je magarac tacno smislio hemoterapiju, ali me vise brinu oni koji su to prihvatili, sledili i razvijali do danas. Hemoterapija NE LECI uzrok raka. Takodje, nije ni mutacija DNA UZROK raka: ona je samo posledica prethodnog stanja X koje je dovelo do mutacije. Sustina je doci na to sta izaziva mutaciju, jer je to Uzapravo UZROCNIK raka.

Ne treba biti posebvno pametan pa zakljuciti da postoji veza izmedju secerne bolesti i raka pankreasa. Povezete, poceprkate po pankreasu jednih i drugih, i hop, nadjete isti virus. Tako isto, poceprkate po prostati i nadjete virus, po plucima - virus, po jetri - virus - po kozi - virus. Virusi su najverovatnije glavni uzrocnici RAKA. E zato je imunitet kljucna tacka u lecenju raka. Sva ta prica o lecenju ishranom svodi se na jedno - JACANJE IMUNITETA + uzimanje odredjenih supstanci koje uspesno unistavaju viruse.

Naravno, na bio-medicinarima je da utvrde kako i na koji nacin odredjene supstance koje se nalaze kao aktivne supstance u bilju zapravo ubijaju virus i kako podizu imuni sistem. Mislim, to cisto da bi mogli da sintetisu i da famrakolozi mogu da uzmu koju paru. Sto se mene tice dovoljno mi je da znam da bacac plamena unistava, a kako to tacno radi - pravo da vam kazem, nije ni vazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Evo, ne mogu a da se ne nadovežem na ovu temu i iznesem svoje viđenje svega pomenutog. Ako zvanična medicina savetuje i predlaže hemoterapiju zašto bi je ja kao laik u toj struci odbila. Svi imaju pravo izbora, mogu da je prihvate a mogu da je odbiju, znači niko nikog ne tera, bar mene nisu terali, oni su to preložili i ja sam prihvatila. U prvom slučaju, 2006.g. kada sam primala hemoterapiju po FAC-u je bila uspešna, bila sam "mirna" gotovo 3 godine, sada nakon dijagnostikovane metastaze na plućima primam trenutno IV seriju TAHOTERE, za ishod, videćemo, nadam se da će u najmanju ruku zaustaviti metastazu. To ću znati u drugoj polovini oktobra kad očekujem da će mi ponovo zakazati CT.

Što se tiče jačanja imuniteta, tu se koliko sam videla svi slažemo da je neophodno konstantno jačanje imuniteta prvenstveno zdravom hranom, narodnom medicinom, načinom života itd.

Što se tiče uzroka bolesti, uzroka raka, to je već diskutabilno. Bilo je više gledišta u pogledu otklanjanja uzročnika bolesti. Pitam se, šta kad je u pitanju genetski faktor, kako ga otkloniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 8:58 pm
Postovi: 9
Što se tiče uzroka bolesti, uzroka raka, to je već diskutabilno. Bilo je više gledišta u pogledu otklanjanja uzročnika bolesti. Pitam se, šta kad je u pitanju genetski faktor, kako ga otkloniti? [/color][/quote]



Upravo u tome jeste poenta - genetska promena sama po sebi nije UZROK bolesti, ona je posledica delovanja VIRUSA. Tek unistavanjem virusa resava se problem raka - jer onda, kada vise nema virusa - onda T2 tela mogu da dovrse "posao" i celija je prakticno zdrava. Onaj ko je uneo "novi kod"" koji je doveo do nekontrolisanog bujanja celija je uklonjen, a to je virus. Nisu oni koji su izlecili rak "zdravom" hranom uspeli samo zato sto su podigli imunitet svoga tela, vec zato sto su unosili supstance koje se nalaze u biljkama (svejedno da li u povrcu ili vocu) i unistavaju VIRUS. Tek u poslednjih nekoliko godina medicina je nacinila proboj u toj oblasti - recimo doslovce pre neki dan otkrice da malignom tkivu prostate postoji virus.

U svakom slucaju, oni koji zele da se hrane povrcem i vocem u njihovoj borbi protiv raka, onda im je najbolje da tu hranu jedu svezu, a ne termicki obradjenu. Prilikom termicke obrade najveci broj aktivnih supstanci nestaje, iako ne sve, tako da lekovita svojstva bilja jako opadaju posle termicke obrade. Takodje, u zavisnoti od tkiva ili organa koji je zahvacen rakom potrebno je prilagoditi i ishranu, jer ono sto "radi" recimo u slucaju raka prostate, nece raditi na rak koze. Tu se valja posavetovati sa lekarima koji su upoznati sa ovom vrstom terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 8:58 pm
Postovi: 9
zitomir je napisao:
Što se tiče uzroka bolesti, uzroka raka, to je već diskutabilno. Bilo je više gledišta u pogledu otklanjanja uzročnika bolesti. Pitam se, šta kad je u pitanju genetski faktor, kako ga otkloniti? [/color]


A evo i kako mozemo veoma jednostavnom logikom pokazati da genetski mutirana celija nije neposredni uzrocnik raka. Naime, metastaze se sire po telu. Kako se sire? Da li to znaci da se jedna celija odvojila od svog maticnog tkiva i krvotokom dospela u drugo tkivo? Ako je tako, kako onda ta celija, koja da bi se odvojila mora da bude mrtva ili polumrtva, uspeva da se "zasadi" u tkivo kome "formacijski" ne pripada. Ne moze. Koliko je poznato samo jedna vrsta celija, tzv. maticne celije, mogu da se pretvore u bilo koju celiju bilo kog tkiva. Drugim recima ovde nailazimo na logicku prepreku, koja nam jasno iskljucuje mogucnost da maligna celija, odvojena od tumora, dospe u neko drugo tkivo i tu uspe da se utvrdi i nastavi svoj bioloski ciklus, odnosno da se deli. Uostalom, neka zaseju krepanu malignu celiju recimo pluca u tkivo pankreasa, pa nek vide sta ce se dogoditi sa tom celijom.


Elem, kao sto rekoh vise puta, uzrocnik raka je VIRUS. Samo tako moze da se objasni iznenadna pojava metastaza u udaljenim organima od sredista bolesti. Jednostavno MRTVA celija, odvojena od malignog tkiva, dospeva u novu sredinu, ali ne orazmonzava se ona, vec VIRUS koji nosi u sebi, jer je virus, sto medicina kaze: "ni ziv ni mrtav". I nece odmah na tom mestu nastati maligno oboljenje, vec ce opet biti potrebno VREME da virus pokrene mehanizam gentske mutacije kod zdravih celija i pretvori ih u maligne. Virus koji je postao otporan i uspesan u nasem organizmu, koga imuni sistem ne moze da zaustavi, vrlo brzo napreduje velikom brzinom i dovodi do genetske mutacije. A zasto to radi? Prosto, treba mu sto veci broj domacina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 9:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
severus je napisao:
Batapaa je napisao:
A ako smatrate da cete sokom od cvekle i cajem od macjeg zuba uvesti karcinom terminalnog stadijuma u znacajnu regresiju i dugotrajnu remisiju izvolite svoje tvrdnje koje ovde zastupate i dokazati.


Ja nigde nisam pomenuo ni macke ni zube ni slicno. Vidite, Biljo, ovo je provokacija. Koliko god sinoc bio uznemiren kad' sam procitao ovako nesto, od jutros mi daje jos jacu snagu i nadu da smo na pravom putu.

U svakom slucaju, iz postovanja prema cvetic3, nisam hteo da dopisem nista vise na prethodnoj temi.

Mi cemo nastaviti da koristimo sok od cvekle, sargarepe, kupina, jabuka i ostalu zdravu hranu. Ako NISTA DRUGO, znacemo zasigurno DA NECE DA OGLUVI OD TOGA, da nece imati unutrasnje krvarenje, da mu nece otpasti kosa, da nece povracati, tumarati po kuci od vrtoglavice i umora, piskiti krv i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Rekla sam da se nikad necu upustati u ovakve rasprave al eto... :-?

Batapaa,jako mi je zao sto ste povredjeni sobzirom da Vam ionako nije lako boreci se zajedno sa svojim ocem sa ovako opakom bolescu.Prosla sam kroz sve "cari" ove bolesti i nemojte misliti da i mene nekoliko puta Dr.Severus nije iznervirao.Prosto nevolim da je bilo ko radikalan i veruje u samo jedan vid medicine bilo to alternativna ili zvanicna.Meni licno kombinacija obe je pun pogodak i nemoze me nijedan doktor bilo to Severus ili neki drugi ubediti da sok od cvekle,sargarepe i jabuke nepomaze kod bolje krvne slike,Segidrin kod kaheksije,Isorel ili bela imela kod ubijanja malignih celija a da negovorim o promeni ishrane i da sad nenabrajam vise...
Isto tako nemoze me nijedan cikatoma,pars ili Batapaa ubediti da sama alternativna medicina moze pobediti ovako opaku bolest.
Nije mi svejedno ni kad na forum dodju ljudi od kojih je zvanicna medicina digla ruke pa naravno u ocaju traze pomoc u alternativi i naidju na lekara koji im kaze da nista nevredi umesto da im da nadu pa makar ona bila i lazna.

Sve u svemu cini mi se da je ovo sve jedan zacarani krug iz kojeg je jako tesko izaci i biti i ostati pametan.Nama svima ostaje nada da ce se konacno naci lek i da ce podforum Onkologija biti zatvoren a sad kad jos nije tako ostaje nam nada da cemo kad se vec bolest dogodi naici na savesnog lekara koji ce nasim najmilijima ili nama pomoci da je sto lakse savladamo.

Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: