Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 04, 2009 6:57 pm
Postovi: 2
Drage moje, pre dva sata sam na UZ otkrila neverovatnih pet fibroadenoma. Mislim da sam rekorder među vama! :o Četrdeset prva mi je i za sobom imam troje dece. Doktor kaže da ih nosim već dvadeset godina, znači od svoje prve trudnoće. Takođe su me pratili mastitis i hormonski poremećaji. Dugo sam bila gojazna i nisam primećivala anomalije na dojci ali naglim mršavljenjem u skorije vreme oni su postali sve očigledniji. Upravo se šalim na svoj račun sa ćerkama da bi me više brinuo jedan nego ovih pet fibroadenoma... :D :wink: Postavlja se pitanje, šta sa njima nakon dvadeset godina? Ići na operaciju ili ih samo pratiti? Ha ha...pratiti...a do pre dva sata nisam ni znala da ih ima toliko! Šalu na stranu, to je što je...nadam se daljem razgovoru sa vama na ovu temu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Pa Vi ste odlican, pozitivan primer kako se sa tim normalno zivi, kako nista ne remeti svakodnevni zivot. Kod vas to nije ni raslo. Sve u svemu svi imaju neka razlicita iskustva.
Koliko sam ja shvatila doktori razlicito posmatraju da li da se vadi ili ne (bez sasvim jasnih objasnjenja), tako da nas sve to dovodi u konfuziju, ali bojim se da skoro nece biti nekog opsteg I potpunijeg zakljucka u vezi sa ovim.
Meni licno je bilo lakse da se to izvadi, I mogu reci da je operacija kratka, bezbolna, mene ni jednom rana nije zabolela.

Nadam se da cemo saznati jos vise o ovoj temi.
Zelim vam sve najbolje! Javite sta se dalje desavalo…
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 04, 2009 6:57 pm
Postovi: 2
Hvala na lepim zeljama, i tebi sve najbolje. Mlada si osoba, a vidim, veliki si borac. Bice to sve ok. Pozdrav! Javicu se. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje,zbunjena sam
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 18, 2009 7:45 pm
Postovi: 1
Postovani,

Zbunjena sam.Krajem maja sam napipala cvor na levoj dojci,otisla sam u stedentsku poliliniku,gde su mi konstatovali fibroadenomu i to potvrdili ultrazvukom velicine 12,5x10,0 mm uz fibriocisticnu displaziju.Poslali su me na onkologiju gde mi je pregeled zakazan tek za 8.juli.Moja dilema je ta da ja taj cvor ne mogu da napipam.Sto kontam da je ok,ali plasim se.Hocu sve da znam.Negde oko 5,6 juna ga nisam osetila.Posto sam iz Kikinde uz mamino insistiranje smo otisle do hirurga koji isto nije mogao da napipa taj cvor.Neke sitne je napipao ali kaze da je to normalno.Uglavnom i kod njega sam ostala uskracena za odgovor zasto se ne oseca taj cvor.Da li je moguce da su u poliklinici konstatovali pogresnu dijagnozu?Ili sta je vec u pitanju?Da li to moze da nestane?Zabrinuta sam jer niko ne moze ili ne zeli da odgovori na moja pitanja.Da napomenem,ne znam da li je jako bitno ali pijem antibebi pilile,yaz i ovo mi je treci mesec.
Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: