Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
Pozdrav za sve na ovom forumu. Ja imam fibroadenom u levoj dojci od 13-te godine,sada imam 23 godine,znaci punih 10 godina. Koristim kontraceptivne pilule 5 godina i na poslednjoj kontroli ova napast je i dalje velicine kao i kada sam je otkrila. Nisam imala tu srecu da nestane. Ono sto mene zanima je to da li smem da koristim kontraceptivne pilule? Nekoliko doktora mi je reklo da pilule nemaju uticaja na fibroadenom i da mogu slobodno da ih pijem ukoliko meni ne smetaju. Jedino sto su mi grudi malo vise napete od pilula i osetljivije,ostalo je sve ok. Zna li neko nesto o oralnoj kontracepciji i fibroadenomu?Hvala unapred i vodite racuna o sebi,redovno se kontrolisite i vrsite samopreglede i uz. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 26, 2009 4:05 pm
Postovi: 4
Da li je moguće da se na prvi pregled na institutu u Beogradu čeka po 2 meseca, ja sam dobila informaciju da je prvi slobodan termin tek krajem juna, pa treba iscekati to. Zna li neko neku privatnu ordinaciju i koje cene da ocekujem? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da, moguce je, i nazalost postaje normalno da se toliko cheka.

Privatno cene se krecu od 2000 do 4000 din, za UZ dojke.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
Ima li neko odgovor za mene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ja samo znam da sam dobila savet od ginekologa da nije pozeljno da pijem kontraceptivne tablete zbog fibroadenoma,jer su na bazi hormona,a i sam fibroadenom nastaje zbog nekog poremecaja hormona pa upravo iz tog razloga nije preporucljivo da se uzimaju,jer mogu da prouzrokuju rast FA.A i da kontacepcija moze da prouzrokuje ciste na dojkama,a s obzirom da su tvoje vec osetljivije,ne treba ti jos i to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 11:51 pm
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
tamarica19 je napisao:
Da li je moguće da se na prvi pregled na institutu u Beogradu čeka po 2 meseca, ja sam dobila informaciju da je prvi slobodan termin tek krajem juna, pa treba iscekati to. Zna li neko neku privatnu ordinaciju i koje cene da ocekujem? Hvala


Ja iz licnog iskustva znam da se na onkoloskom institutu u Beogradu ne ceka dugo na prvi pregled. Na kliniku sam otisla u petak i zakazali su mi odmah za prvi cetvrtak zato sto taj doktor kod koga sam upala radi samo cetvrtkom. Cak nisam imala problem ni sa zakazivanjem UZ na klinici, zakazali su mi za nedelju dana. To je moje licno iskustvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
Hvala na odgovoru. Ni sama vise ne znam kako ,ni sta. Jedni pricaju jedno,drugi drugo,ma strasno. Tema je odlicna,pozz za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 26, 2009 4:05 pm
Postovi: 4
Danica 21 je napisao:
tamarica19 je napisao:
Da li je moguće da se na prvi pregled na institutu u Beogradu čeka po 2 meseca, ja sam dobila informaciju da je prvi slobodan termin tek krajem juna, pa treba iscekati to. Zna li neko neku privatnu ordinaciju i koje cene da ocekujem? Hvala


Ja iz licnog iskustva znam da se na onkoloskom institutu u Beogradu ne ceka dugo na prvi pregled. Na kliniku sam otisla u petak i zakazali su mi odmah za prvi cetvrtak zato sto taj doktor kod koga sam upala radi samo cetvrtkom. Cak nisam imala problem ni sa zakazivanjem UZ na klinici, zakazali su mi za nedelju dana. To je moje licno iskustvo


moja drugarica koja radi tamo mi je proverila i rece da je prvi termin tek krajem juna jer je nenormalna guzva, moracu da odem da se raspitam valjda ce biti neki doktor kod koga nije bas tolika guzva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 11:51 pm
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
tamarica19 je napisao:
Danica 21 je napisao:
tamarica19 je napisao:
Da li je moguće da se na prvi pregled na institutu u Beogradu čeka po 2 meseca, ja sam dobila informaciju da je prvi slobodan termin tek krajem juna, pa treba iscekati to. Zna li neko neku privatnu ordinaciju i koje cene da ocekujem? Hvala


Ja iz licnog iskustva znam da se na onkoloskom institutu u Beogradu ne ceka dugo na prvi pregled. Na kliniku sam otisla u petak i zakazali su mi odmah za prvi cetvrtak zato sto taj doktor kod koga sam upala radi samo cetvrtkom. Cak nisam imala problem ni sa zakazivanjem UZ na klinici, zakazali su mi za nedelju dana. To je moje licno iskustvo


moja drugarica koja radi tamo mi je proverila i rece da je prvi termin tek krajem juna jer je nenormalna guzva, moracu da odem da se raspitam valjda ce biti neki doktor kod koga nije bas tolika guzva


Ja sam kod dr Stojiljkovica, jako je fin i vrlo je uporan. Pokusaj kod njega da zakazes on radi cetvrtkom popodne. Kazem ti da ja nisam imala nikakvih problema sa zakazivanjem, najbolje je da odes sama i pokusas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 11:23 pm
Postovi: 3
Devojke, i ja imam isti problem vec 10 godina: imam cak tri fibroadenoma u jednoj dojci. Sada sam u frci jer mi se desilo da sam ostala u drugom stanju, doktor na Onkologiji (kod Marinkovica) mi savetuje operaciju (u petom mesecu sam), a meni se nesto ne ide jer znam da se ne preporucuju operacije sa anestezijom u trudnoci, a i nesto nisam zadovoljna njegovim pregledom: na brzaka, bez uvida u nalaze prethodnih godina, insistiranje da uradim UZ privatno kod neke njegove poznanice, kao da po svaku cenu hoce da me operise...Ne znam, mozda gresim dusu, al ja sam takav utisak stekla.

Jel prosla neka trudnocu sa fibroadenomom i kakve mogu biti posledice?

Evo dimenzija mojih napasti : 8 x 4,7
14 x 7,6
5,3 x 2,2
To su rezultati od pre mesec dana, mislim da je bitno da se nisu povecali u odnosu na pre sest meseci, cak ispada da su se smanjilik, ali ovog puta je precizniji UZ aparat pa je mozda samo preciznost u pitanju.

HVALA,
P.S. super je sto mozemo ovako da razmenjujemo iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
meni je dr rekla da pre trudnoce izvadim. Citala sam da su neke zene prosle ok u trudnoci sa ovom napascu,a nekima se povecao. Nekima je nakon trudnoce i nestao. Ne znam,trebalo bi da nas neko strucniji posavetuje. P.S. Cestitam na trudnoci i drzim ti pesnice da te napasti ne smetaju. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 11:23 pm
Postovi: 3
Hvala ti :), nemas pojma kako bih bila srecna da ne moram da ih vadim i da sve dobro prodje, a posle porodjaja cu to izvaditi, same operacije se ne bojim.
Da, kad bi nas neko strucan posavetovao!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
Ima li nekog dr da nam da savet u vezi trudnoce i fibroadenoma? Ili nekog ko je vec imao iskustva sa njim u trudnoci? Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 2:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:53 am
Postovi: 63
На овом форуму, на некој од тема сам прочитала да на ВМА не саветују операцију, већ праћење. Ако поново пронађем тај пост, накачићу линк. Искрено, и ја бих волела да неко (заиста) стручан каже нешто друго осим - ТО ТРЕБА ВАДИТИ, тј. волела бих да постоји и други начин. Некако ми се чини да је медицина овде немоћна, лечи последицу а о узроку само нагађа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 2:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:53 am
Postovi: 63
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ibroadenom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: