Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:53 am
Postovi: 63
Што се контрадикторности тиче, слажем се. Наилазићеш на њих све чешће. Наићи ћеш и на докторе који ће саветовати праћење до годину дана, као и на хирурге који би одмах све вадили. Вероватно су ти доктори рекли да свака друга жена на прегледу то има. Твоје стање није алармантно и не жури. Прво се помири са чињеницом да је то ту па је ту, да медицина не зна узрок већ би да напада последицу. У највећем броју случајева које ја знам, фибр. су се враћали, понекад и на исто место (нека докторка ме је храбрила да је то апсолутно немогуће код бенигних тумора, на шта сам се следила јер су ми познати другачији случајеви људи око мене). Такође, по дефиницији они могу годинама стагнирати али и нестати. У трудноћи расту и остало, што ти је вероватно познато. Читај и само читај. Ниси сама у свему.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:04 pm
Postovi: 15
Pozdrav,

evo da se i prikljucim na temu fibroadenoma. Naime vec 7 god ih imam idem redovito na kontrole , svaki put se nadje jedan novi :( kaze moja doktorica da sam zena koja ih proizvodi za ne vjerovati..
Eto 5 dana sam bila na UZV i na loijevo strani iznad bradavice se povecao tako da je dosalo na 25 mm kaze da netreba jos vaditi. Vjerujte curke da bih ga rado izvadila i mozda cu u skoroj buducnosti morati , ali sama pomisalo da cu morat biti u bolinica 3 dana je uzasna.. :(
p.s hipohondrica sam a uz to sto probleme imam...:(
:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Znam da nije preterano lako ali pokusaj da se ne brines.
I ja cu uskoro na taj zahvat, ali ovde u Bg kao odmah ides kuci, tako meni rekose. Dovoljna je trauma sto se to stvori u grudima, pa se onda jos i vraca, ali sta je tu je... Ne mozemo iz ove koze, treba se prilagoditi.

Zelim ti sve najbolje i javi kako je prosla operacija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 8:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:53 am
Postovi: 63
Ѕ.Ѕ.Ѕ.
Напиши нам колико се чека на операцију, ко те оперише, како си дошла до тог доктора...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Koliko cujem od devojaka koje sam upoznala, sve zavisi, i nema pravila, nekom zakazu kroz 3, nekom kroz 4 nedelje, nekom prate.
Meni je preporucio hirurg onkolog (dr Zegarac) da to operisem i zakazali su mi kroz malo manje od mesec dana (ali i ja sam sama izrazila zelju da se sa tim ne odugovlaci, ako vec preporucuju da se to vadi). Na Onkoloskom ima dosta hirurga onkologa koji to rade (ove devojke koje sam ja upoznala su sve razliciti hirurzi operisali).

Ali eto ja sam bila bolesna pa nisam isla na zahvat tad kad mi je bilo zakazano... Pa cu morati opet da zakazem, a zaista nemam predstavu koliko ce se cekati na termin (verujem ne nesto previse dugo, koja nedelja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:04 pm
Postovi: 15
Nema pravila, meni se vec godinama prate, ali mi je lijecnik onkolog kod kojeg sam bila prije 3 mjeseca rekao dali planiram ostati trudna.. Planiram uskoro naravno ipak mi je skoro 30god..kaže da se onda mora prije planirane trudnoce izvaditi , obzirom da grudi bujaju u tom periodu i tesko ih je drzati pod kontrolom...tako da pratim upute ljecnika ipak kod kojeg sam bila je najpoznatiji u nasem mjestu, inace sam iz Hrvatske...

Lijep pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 7:03 pm
Postovi: 17
Manje od jednog procenta fibroadenoma maligno alteriše,nema razloga za dramu ali u ovoj eri karcinoma dojke nije na odmet da se izvadi.
Kontrole dojke vrše se na 6m do najkasnije godinu dana,a to važi za sve žene!
Nema te dijagnostike(mislim na UZ i mamografiju )koja može sa 100% da kaže da se radi o fibroadenomu osim biopsije promene!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 11:51 pm
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
A sta treba u tom nalazu biopsije tacno da stoji da bi se sa sigurnoscu znalo da se radi o fibroadenomu???
Na tri UZ su mi rekli tri razlicite dijagnoze, jedna je bila-displazni plak, druga-fibroadenom a treca-papilomatoza.
Dva puta su mi uzimali uzorak za citolosku analizu i u prvoj nije bilo nicega a u drugoj su celije normalne (sto je i najbitnije) ali ima proteinskih materijala, limfocita i eritrocita.
Vec godinu dana idem na onkolosku kliniku na svaka dva do tri meseca i nikako da mi postave tacnu dijagnozu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ja imam 2 fibroadenoma...Raspitivala sam se o njima mnogo i imala sam tu srecu da je moj onkolog divna osoba,strpljiva i voljna da mi odgovori na brojna pitanja.Fibroadenom nema veze sa nosenjem grudnjaka,on nastaje kao posledica hormonskog disbalansa...Moguce je da se javi vise njih,postoji mogucnost da se nakon operacije vrati.Ne postoji mogucnost maligne alteracije,jer je tumor inkapsulisan.Jedini problem je to sto u toku trudnoce moze da poraste,pa ga je preporucljivo izvaditi iz tog razloga.Potrebno je pratiti ga.Ja ga kontrolisem svakih 6 meseci i cekam da dodjem u godine zrele za trudnocu i tada cu ga izvaditi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 25, 2009 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Evo mene sa novim iskustvom, pa rekoh da se javim I podelim, jer mozda ce nekom znaciti. Meni je znacila svaka rec od vas koje ste bile dovoljno fine I ljubazne da podelite sa mnom, ono sto znate.
Bila sam na operaciji, pre par dana. Naime, taj dan sam bila malo nervozna, sto je rekla bih prirodno. Sve je proslo jako brzo, kazu da zahvat traje 15-ak minuta, lepo sam se probudila I odmah sam bila vrlo vedra I nasmejana. Dobro sam podnela anesteziju, (mada je tu bila jedna mlada zena koja je prva imala zahvata, jos rano u jutro, ali joj je bilo muka nekoliko sati I sve vreme je lezala) I kroz sat I po sam isla kuci. Rana me do sada ni jednom nije zabolela, malo nekad kao da osetim blago zatezanje, ali zaista ni priblizno bolu. Bila sam odmah sledeci dan na previjanju, kazu sve fino zarasta. Mislim da je kroz 10-tak dana skidanje konaca I nadam se da ce sve biti dobro. :lol:
Puno pozdrava! Sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 26, 2009 4:05 pm
Postovi: 4
ja sam jos 2005. god na pregledu otkrila fibroadenom u levoj dojci. i tada su mi savetovali da operacija nije potrebna vec samo pracenje. Jedini simptomi koji su me podsecali na prisustvo istog jesu natecene grudi 10ak dana pred menstruaciju, a i to samo ponekad. Medjutim ovaj put bol nije prestao kao sto obicno prestane posle prolaska menstruacije i sad sam van sebe zasto je to tako, grudi me nenormalno bole a ja ne mogu da iscekam do pregleda i u nenormalnom sam strahu od ishoda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ja mislim da to nije nista strasno,mene ponekad bole 7-8 dana pred menstruaciju,nekad i tokom menstruacije a nekad i duze...Moras da prihvatis da su tvoje grudi jednostavno osetljivije...Ne brini!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
@ Tamarica 19- nemoj da se brines, mene ceo zivot bole grudi pre ciklusa, takodje i moje sve drugarice imaju isti "problem", meni su rekli da je to sasvim normalno i uobicajeno. Ali posto imas fibroadenom, cisto da bi sebe umirila, idi opet i pregledaj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 26, 2009 4:05 pm
Postovi: 4
Ma sve ja to znam da su to uobicajeni simptomi, ali bude to i prodje. Ali sam se sad bas nesto ufrkala i mnogo me je unervozilo to sto me prvi put nije popustilo ama bas ni malo posle menstruacije. Imam utisak da mi je koza toliko zategla da pucam... Hvala na utehi, nadam se da ce to ipak biti samo preterana panika i nista vise....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:14 am
Postovi: 10
Pozdrav za sve na ovom forumu. Ja imam fibroadenom u levoj dojci od 13-te godine,sada imam 23 godine,znaci punih 10 godina. Koristim kontraceptivne pilule 5 godina i na poslednjoj kontroli ova napast je i dalje velicine kao i kada sam je otkrila. Nisam imala tu srecu da nestane. Ono sto mene zanima je to da li smem da koristim kontraceptivne pilule? Nekoliko doktora mi je reklo da pilule nemaju uticaja na fibroadenom i da mogu slobodno da ih pijem ukoliko meni ne smetaju. Jedino sto su mi grudi malo vise napete od pilula i osetljivije,ostalo je sve ok. Zna li neko nesto o oralnoj kontracepciji i fibroadenomu?Hvala unapred i vodite racuna o sebi,redovno se kontrolisite i vrsite samopreglede i uz. Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: