Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 903 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 11:02 am
Postovi: 7
Pozdrav svima!

Otvorio sam nalog samo radi ove teme posto sam dosta citao o ovom leku na stranim sajtovima i posto verujem u "alternativnu" medicinu vishe nego u hemoterapiju i ostala sranja poverovao da ovo moze da ima jako pozitivnih efekata.

Sandrao, vas poslednji post bio je 24tog Juna. Od tad su prosle 3 nedelje. Kako pomaze lek i da li ste osim opsteg stanja radili neke tumor markere da vidite smanjivanje broja celija..?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
svako ima pravo da veruje u ono sta misli da je ispravno...nekoga to misljenje dovede do potpunog izlecenja a nekoga do smrti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Zao mi je sto se nisam javljala ranije... Svekar nije izdrzao, tumor je bio preveliki i izazvao je pucanje krvnog suda. Nije uspeo da sastavi 6 dana za redom, ali nije imao nikakvih bolova. Zadnje nedelje je popio samo 2 diklofena. Ako nista drugo, mislim da mu je pomogao oko bolova. Za tumor nije bilo pomoci...

Ono sto mi je preostalo od svekra, prosledila sam dalje. Zena koja ga trenutno uzima ima ca jetre T3. Od kako uzima i Escozul i Anamu+Platno, oseca se bolje, moze da stoji i normalno obavlja sve sto pre terapije nije mogla. Detaljnije analize jos nisu radjene...

Javljacu kako joj ide, zbog svih vas kojima je to bitno... a postalo je i meni. Ima nacina da se izadje na kraj sa svakom bolescu. Svako bira kako, a iskreno mislim da ovo nije alternativa vec da moze da ubije rak, a da postedi bolesnika.

Razumecete zasto sam napravila pauzu...

Pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Elvis, samo da ti kazem da znam kako ti je. I sama sam prosla kroz frustraciju citanja tudjih iskustava, u drugim zemljama. Zato sam i zapocela ovu temu..da je bude i na srpskom.

Moras da prelomis: ili uzimas ovaj lek ili ne. Dobra strana je da NE UTICE na bilo koju drugu terapiju, klasicnu ili ne, koju resis da uzimas. Losa strana je sto se oslanjas na druge, moras da cekas...a svaki dan je kao godina.

Zelim ti srecu, i strpljenje ako krenes u 'nabavku' ovog preparata.

Pozdrav tebi i ostalima u slicnoj situaciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Ned Jul 18, 2010 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 11:02 am
Postovi: 7
Zahvaljujem na odgovoru.

Pokusacu sto pre da porucim taj lek preko ambasade Kube, verovatno josh u ponedeljak.

Inace odbijam homoterapiju i verujem da hrana koja je izazvala probleme moze i da reshi, sok od cvekle i slicno; slicno Brojsovoj terapiji ali malo manje radikalno.

Mogu li znati koliko da ocekujem od cele procedure narucivanja - da li mogu imati lek za nedelju dana ili mesec dana itd?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Elvise, srecno ti bilo sa pokusajima preko ambasade Kube. Nisu mi odgovorili do danas...iako sam im se obratila na tri jezika. Probaj da ih zoves, mislim da sam negde ostavila telefon i ime 2-og sekretara Migel ili tako nesto. Budi uporan mozda na tebe obrate paznju!!!

Meni su dosta pomogli na Facebook-u. Ima neka grupa Jungle Tribe, ili Kuba, putovanja. Oni imaju jedan polazak 6.8.

Da li je pametno da odbijas terapiju, nije na meni da kazem. Ali postujem tvoju odluku. A sto se tice hrane, koliko sam citala, ona je mozda okidac, u nekim slucajevima..ne obavezno i izazivac raka.

Ja sam cekala sve ukupno 18 dana, od kada sam poslala dijagnozu do dolaska Escozula u Bg. Trebalo mi je nekih 15 dana (pre toga) da nadjem nekog ko ide, a oni tamo su se postarali da stigne sto pre... i vise od mesec dana da se uverim da su sve informacije vezane za ovaj lek, validne i legitimne. Da sam znala ono sto sad znam, prvo bih trazila nacin da dodjem do leka, a ostalo bih obavljala usput!

Otvaranjem ovog foruma, zelja mi je bila da podelim informacije koje sam prikupila, da skratim vreme - sto je najbitnije, i da otvorim opciju koja mora da postoji.

Pozz tebi i ostalima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jul 22, 2010 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
stovan moli neko nek pise makar bilo sta...., nedelju dana mucim se desifrovati sta je sta u vezi bolesti mom suprugu......naime operorao je krajnike koji je bio dosta uvecna i poslan na patohistoloskom naodu i time je ustanovjeno da . tonnzila je zahvachena sa maligni limfom , tipa , difuzni limfocitni limfom .....posle toga je uradzena rengen pluca eho abdomen i svih organa i sve je bilo uredno bez ikakvih promjena.....dalje uradzen je biopsija kostane srzi i komjuterska tomografija i takodze je sve to bilo u redu.....e sad koliko ja citala svi ljudi sa limfomom po netu su opisali i prepisali neke skraenice koje ovde na listi ih nema..pa stoga sam konfuzna kao da neznam sta pitati .jedino stoji opis patohistoloskom naodui i zaklucak da je tonzila zahvacena sa maligni imfom......-difuzni lmfocitni limfom,....hematolog je rekao da ce sve biti u redu..i dao hemoterpiji 2 dana i sad za 3 dedelje treba se opet javiti za dozu terapije....suprug nije lezao u bolnici primio te 2 dana po nekoliko ati i vracao se kuci...ide na posa, napominjem da nije imao svrbez po kozi jedino nek malaksalost i nocno znojenje....pise da je terpija odredzena prema R - CHOP C1i nabrojane su vise sastojka.... moje pitanje je 1.kako mozemo znati kolko je bolet serozna ..i sam rech NHL je zastrasujuci i zasto nigde se nespominje da li je T ili B klelije...2. nigde ni rei o stadiumu...ili je receno izmedzu redova nekako pa ja nemogu svatit ili je mozda samo mali pocetak pa i stoga nije nikakv klinicki stadium.......3. rec difuzni sta znai agresivni me obara i plasi a nemamo neku intenzivnu terapiju.... jedva prezivljavamo ovih nekoloko nedelja , deca nisu mala da bi sakrili i nisu ni velika da bi rzumeli io problemu....suprur je 47 godine...molim vas s ovog sto sam rekla sta vi mozete zakluciti.....hematologove rjeci da ce biti u redu jel moze da se svhate kao to da nije onaj T keliski???......zasto mi se niko ne javi???...a tako treba mi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jul 22, 2010 1:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ii jos ovo kad vec sam naisla na ovu "nadeznu " temicu...dali taj ljek moze se koristit i za limfome??limfoma malignum tacnije non hochkin limfom...pod tip: difuzan limfocitni limfom.......................................aaaa hematolzi malo pricaju a mi imamo toliko ptanja...dali neko zna sta je LDH ??? citajuci sam videla da je vazan parametar..svi njega prate...i ja sam videla u rezultate pretrage krvi bilo je LDH 400..a psle prvi hemo 420....mislim da je normalno oko 250...a drugi hemo tek ce da bude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jul 22, 2010 4:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Lejla, vidim da si zabrinuta i malo vise konfuzna. Moras da se saberes da bi bila od koristi i sebi i onima kojima si potrebna. Od panike nema nista, samo mozes da propustis da uradis ono sto bi trebalo, za svog muza i svoju decu. Sad se svi na tebe oslanjaju, i nemoj praviti dodatan teret nepotrebnom panikom...

Ako su ti lekari rekli da ce sve biti u redu, probaj da im verujes. Inace ovaj lek moze da se koristi za sve vrste raka, ali ga ti u tom stanju ne mozes traziti. Saberi se, pa potrazi odgovore tamo gde ih mozes dobiti.

Pozz, Sandra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hvala ..u pravu ste...djeca jos nista neza o problemu...pa zato i ja trazim odgovore koji je tip sta je kakav je ...itd....i kad bih trazilila informacija ja bih trebala do detalja znati tip podtip i jos mozada pod pod tip....i da se informisem sta tacnije i da bih znala sta pitati i traziti,,..zaista pokusavam verovati hematologu ..ali...citajuci svi sa slicnim problemom rade i mora da rade pretreage glave i vrata sto u nasem slucaju nije dr trazio...pa otuda kako moze reci da ce biti u redu ???( a mozda i on zna da nema potrebe ali traba zato posvetiti paznju 5 min i reci nam sta je kako je sta on misli) kad jedino trbaju pretrage da bi ase nesto iskljucilo????......ps...otac mom suprugu umaro kad je zavrsio osnovni, majka kad je diplomirai..i sestra............pa teret je veliki i s ove strane..zato nema panije ..samo zelju da neko pojasni malo situaciju, podelis s nekim , i verujes ...puno hvala ....hvala na postu o ljeku...ehh kolko srca se zakuvati kad god vide da ima izlaza...makar i samo teoriski bio...najlepse hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Pozz

Otvorila sam ovu temu da dobijem odgovore i da ih podelim sa svima. Sad bih molila sve koji su posecivali ovu temu, a dosli su do escozula da podele svoja saznanja sa ostalima!

Puno je ljudi kojima treba pomoc. Svi mozemo da se nadjemo u ovoj situaciji, i ovo bi trebalo da bude mesto gde mogu da dobiju odgovore, ili bar da znaju da ima nade. Zato budite nesebicni i pomozite onima koje ne poznajete, ali su vam slicni po muci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ok...nek se javi neko ako je pokisao i dobio ili konzumirao ovaj ljek.....i ELVIS ne zaboravi javljati kako ide sve ovo..cekaji sigurno mnogo vise iako samo nekolko pise//


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 13, 2010 10:14 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Zanima me da li je neko u poslednje vrijeme pokusao da nabavi ESKOZUL i na koji nacin.

Moja majka boluje od sekundarnog tumora dojke i odbija da ide na konvencionalne terapije. Pristala je da porucimo ESKOZUL, ali ja sam u velikoj dilemi.
Putovanje do Kube je veoma skupo, a porucivanje putem interneta nepouzdano, jer sam na zvanicnom sajtu ESKOZULA procitala da ne postoje ljudi koji su posrednici u nabavci i da je uglavnom sve prevara.

Molim vas, odgovorite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 2:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi....nemam pravog odgovora ali citala sam ovde je sandrao rekla da je izgubila oko 2 meseci u potrazi i sakupljane informacije i rekla je da je iskontaktirala i nabavila taj lek i ljude iz obe ambasade i svi pa i doktori nisu bili protiv..onako mislim naisla na keko precutno odobrenje a i ljudi iz srpske ambasade u kubi nisu joj rekli nista protiv a znali su za lek.......ona je dosta informacije sabrala citaj na prethodne postove rekla je sve, i mislim da to moze se uzumate t.jest ne smeta terapiji koji doktori daju...ja sam ipak laik ali mozda ce se sabdrao javiti ili drugi ko ima iskustva....a i vi ako saznate vise ostavite ovde ..pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
iii ovo..ona nije isla u kubi...narucila ga p[o ljudima koji su putovali kao turisti, i da je ljek besplatan samo mora da SE TRANSPORTIRA u spec, uslovima [frizideru}...i mora dijagnoza i pretrage prevesti na kubanskom i poslat....znaci ne mora niko da ide tamo ako se snadze drugacije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 903 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: