Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 7:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Elem ovako!

Vecina vas me zna. Borim se sa karcinomom jajnika od marta 2007. Operacija i 6 ciklusa Taxol i carboplatina u 2007. Nakon 8 meseci rast markera i meta promene na limfnim zlezdama paraaortalno. Od januara 2009 ponovo 6 ciklusa Taxola i carboplatine. U julu sve cisto, marker 5. U septembru rast markera. Danas ponovo bila kod svoje dr i ona trazi da se hitno uradi marker na Onkoloskom.
Plasim se da se prokleti djavo vraca.

U medjuvremenu od septembra prosle godine pila sam caj (travar ga napravio bas protiv kancera jajnika), Avemar. Obe stvari sam batalila pre 15 dana.

Takodje, 3-4 meseca pijem BioBran. Marker raste u tom periodu

42 dana koristila sam preparate na bazi lekovitih pecuraka i germanijuma. Marker i dalje raste. Covek koji mi je pravio te preparate kaze da nema potrebe vise da ih koristim jer ne deluju.

Preostaje mi Segidrin (tj hidrazin sulfat) i cajevi od dede (tj. deda je umro) iz Stalaca. Sutra putujemo u Stalac.

Dakle - ko ima licnih iskustava sa pomenutim cajevima od tog dede?

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Eto mene!

Bili u Stalacu. Primila nas snaja od pomenutog dede (Deda je umro prosle godine). Dala mi korenje sumske ciklame, objasnila kako se priprema.
Rekla je da ona nista ne moze da garantuje. Nekome pomogne, a nekome ne!
U toku pijenja tog caja zabranjeno je konzumiranje svinjetine i hrane pripremane na svinjskoj masnoci i jabuka u bilo kom obliku te przenih i kuvanih jaja!

Posto vecina ljudi uvek zna nekoga ko je koristio nesto i to nesto mu je pomoglo, eto sada cete imati informacije iz prve ruke!

Znam da je vecinu, koja koristi alternativu, sramota da o tome pricaju iz straha da ce ljudi misliti da su budale, ali, iskreno receno, nakon svega - bas me briga!

Pitate se zasto o ovome pisem? Pa upravo zato da biste imali informacije iz prve ruke!
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
evelina je napisao:
Eto mene!

Bili u Stalacu. Primila nas snaja od pomenutog dede (Deda je umro prosle godine). Dala mi korenje sumske ciklame, objasnila kako se priprema.
Rekla je da ona nista ne moze da garantuje. Nekome pomogne, a nekome ne!
U toku pijenja tog caja zabranjeno je konzumiranje svinjetine i hrane pripremane na svinjskoj masnoci i jabuka u bilo kom obliku te przenih i kuvanih jaja!

Posto vecina ljudi uvek zna nekoga ko je koristio nesto i to nesto mu je pomoglo, eto sada cete imati informacije iz prve ruke!

Znam da je vecinu, koja koristi alternativu, sramota da o tome pricaju iz straha da ce ljudi misliti da su budale, ali, iskreno receno, nakon svega - bas me briga!

Pitate se zasto o ovome pisem? Pa upravo zato da biste imali informacije iz prve ruke!
pozz


Ja sam takodje za homeopatija, kao alternativnu metodu, ili kombinaciju a lekovima, kako vec.Priroda ne moze da skodi, a mozemo Vam samo zahvaliti sto ste se okurazli da pricate da pribegevate tim metodama, zbog ljudi kojima je mozda potrebno.Meni, hvala Bogu nije, ali ja bih vas molila da nam javljate rezultate jer to vredi zanti.


Zelim Vam brz oporovak.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Evelina, evo naseg iskustva sa dedinim cajem, mada neces nesto posebno saznati:

Na telefonu, izvestan muskarac odaje utisak umora od posla koji radi, kao i straha da ga neko ne optuzi da je obecavao ne znam sta, pa se visestruko ogradjuje. Kaze da nam ne moze dati 2 ture (dakle za 42 dana), jer biljka ne moze da opstane toliko.

Po korenje je isao neko moj, koji izvestava - dedina rodbina je mafija, a biznis cveta itekako. Mnogo gastos-tablica ispred kuce i mnogo poklona u znak zahvalnosti (znaci, ima i onih kojima je pomoglo na neki nacin). Na buskoj stanici kazu da im je promet pljeski i cevapa podigao upravo dekin koren. Likovi u "cekaonici" svi odreda hvale koren (cemu ne bih pridavala poseban znacaj - moraju tako, to im treba, da bi i sami verovali da "radi").

U "kancelariji", ispred tebe ladno polozene 2 novcanice od po hiljadu din plus neki evri (zivo me interesuje da li je i tebe docekala takva scena). Dakle, stavljeni ispred mesta gde ti sedis (kao, zaboravili da pokupe od prethodnika, a ustvari tebi za informaciju da se ne zeznes pa ostavis npr 100 din). Dobijamo ipak 2 ture, posto smo izdaleka - dakle, ipak moze da izdrzi.

Majka je za sve ovo vreme popila razne gadosti i svasta moze da izdrzi, ali je, popivsi prvi gutljaj, imala osecaj da pije nesto sto "nikako ne bi smelo da se proguta, kao otrov". Nakon toga, sate je provela u borbi da ne povrati to - morala je da iza toga nesto pojede (propisani med nije delovao), jedini nacin da izdrzi. Osecaj da joj sona kiselina reze creva (inace ima super zeludac i uopste varenje, nikad problem). Raspitujemo se kod zene koju znamo, koja je to koristila godinu ili dve - kaze, jeste gadno, ali mi nije bilo muka uopste...

Ja sam protiv toga da nastavi, jer joj organizam javlja da mu ne prija, ali ona izdrzava celih 42 dana, svako jutro isti sou kao sto opisah. Uzasno mi je zao sto se muci (sad je gotovo), ali ona se oseca bolje kad a) "nesto preduzima", b) skrece misli sa glavne muke na neku glupost kao sto je "muka mi je".

Paralelno sa tim, ima sve redovnija krvarenja. Nagovaram je da odustane, jer me ne bi cudilo da taj koren, ako je vec tako agresivan, to i pojacava, ali ona nece (sad, nakon sto ga vise ne koristi, obim krvarenja je isti, tako da izgleda nije imalo veze). Inace, na telefonsko pitanje ovim likovima iz Stalaca da li koren moze da pojaca krvarenje ili je to znak da bi mozda trebalo prestati, dobijamo odgovor (neke otprilike nepismene snaje koja se tu nasla) - "a ne, to je upravo znak da joj deluje, cim se organizam cisti" - sto zvuci ne samo kao najstrasnija naiva (seljacki rezon: krvari=cisti se), vec, u necijem slucaju, mozda i opasna stvar.

Ukratko - ni korak napred, ni korak nazad, mada je moja majka izuzetno tezak slucaj, u veoma visokom stadijumu, kojem samo cudo moze da pomogne. A gospoda koja se time bave nisu bas sasvim naivna (kao sto ih, imam utisak, bije glas)... A ako te eventualno zanima moje misljenje - mislim da to nekome i u nekom slucaju moze da pomogne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre par godina sam posetila pokojnog gosn travara, ishla sam kao moralna podrshka prijatelju chiji je otac bio bolestan...

Od samog starta je sve izgledalo sumnnjivo i krajnje "prodavanje magle", sto se iz minuta u minut provedenih u njegovoj letnjoj kuhinji samo potvrdjivalo.

Da li je nekome pokazivao svoje nalaze iz bonice?
Lechen od artritisa pre 20 godina :)
od toga se navodno izlechio chajevima...nije bilo priche o malignim oboljenjima...

A on sam je umro verovatno od posledica dugotrajnog alkoholizma...

A sama technost koju on skupoceno prodaje je neshto najodvratnije shto sam u zivotu probala, kao esencija otrova napravljena od ko zna chega...tada je prestala svaka moja zelja da verujem takav vid alternaricnog lechenja, u babe i dede koje zaradjuju novac na ovaj nachin.

Todoxin i ishrana po todoxinu, ishrana po Brojsu su ipak neshto chemu bih uvek pre pribegavala nego obracanje babadedama koje nemaju osnovno obrazovanje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Kajo,

Mnogo mi je drago sto si se javila. Jel se secas one tvoje recenice iz davne 2007 "da ne dramim jer sam prvi stadijum?" (ne mogu tacno da te citiram. Sory).

Kajo i Tamara,

Apsolutno bih se saglasila sa vama do pre 3 meseca! Verujem da mi ovo pomaze! Dok sledeca analiza markera i skener 19.11 ne pokazu drugacije! Doduse, tada ce mi biti tek 19-ti dan koriscenja dedinog caja pa cu verovatno svoje nade malo rastegnuti i na sledecih nekoliko nedelja!

Cinjenica je da ni ja nista ogavnije nisam okusila, ali sta mi drugo preostaje?! Ako zavrsim (a 99,9% je sigurno da hocu) i na trecem ciklusu hemo dobijacu sekundarnu liniju a to su cisplatin, doxorubicin i cyclophosphamid. Pogledajte na www.chemocare.com sta tek oni rade.

U odredjenom trenutku bas i nemamo mnogo izbora. Zar ne?

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Zasto ne probate sa Segidrinom? Postoji mnogo vise ljudi sa kojima mozete da podelite Vasa iskustva. Koji mogu da Vam kazu kako se situacija razvijala, oko eventualnih nus pojava i slicno. Pored toga, Segidrin ocito deluje cak i u terminalnim fazama kancera i to ne samo sto deluje, vec uspeva i da spasi zivot takvim pacijentima.

Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
I to mi je u planu, ali trenutno se "skidam" sa antidepresiva i aneksiolitika na kojima sam od oktobra 2007.
Posto sam vec zaboravila sta sve sme da se jede i na sta je potrebno obratiti paznju, molim za pomoc u trazenju tih info.

Inace, imam kod kuce 3 kutije Segidrina (preostale od mog tate).

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Evelina - triput ura za skidanje sa ova dva anti-ja... a za Segidrin nisam detaljno pratila, samo otprilike, pa ti tu ne mogu pomoci (ima na forumu sigurno, samo treba zagrebati dublje).

Sto se mog javljanja tice - vrlo retko uvracam i vrlo povrsno, ali neke tvoje postove sa poslednjih strana Prijatelja uhvatih, pa imam predstavu (svima pricam za ono "Jos uvek nema sigurnih znakova progresije bolesti" - pobozni se krste, oni drugi psuju). A sto se tvog slucaja tice, sta tu bese, sumnjiv marker i jedna sumnjiva zlezda? Ta dva mi, sama po sebi, ne deluju kao neka velika frka (to ja na osnovu ovih nekoliko slucajeva koje pratim, znas da se ne razumem) - mada ta hemo sto se primice nije sasvim zgodna stvar, naravno..

Uzgred, ti se u tome drzis kao sto bih se ja verovatno drzala (mislim na primenu ovih stvari sa strane prvenstveno). Pored toga, ja bih verovatno nasla i neko moje interno objasnjenje otkud mi to (kao sto ga imam za skoro sve ove zene oko mene), pa bih probala da udarim na razlog, ako mi se ucini je to moguce...

A sto se dede tice - ja nisam protiv, kako rekoh, i dalje verujem da postoje oni kod kojih to ima neku ulogu (inace se ne bi odrzavalo samo od sebe tako dugo i sa tako velikom publikom), a da bi to mogao da bude bas neko takav kao ti... tako da, zasto ne probati, naravno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
Kajalena je napisao:
Evelina, evo naseg iskustva sa dedinim cajem, mada neces nesto posebno saznati:

Na telefonu, izvestan muskarac odaje utisak umora od posla koji radi, kao i straha da ga neko ne optuzi da je obecavao ne znam sta, pa se visestruko ogradjuje. Kaze da nam ne moze dati 2 ture (dakle za 42 dana), jer biljka ne moze da opstane toliko.

Po korenje je isao neko moj, koji izvestava - dedina rodbina je mafija, a biznis cveta itekako. Mnogo gastos-tablica ispred kuce i mnogo poklona u znak zahvalnosti (znaci, ima i onih kojima je pomoglo na neki nacin). Na buskoj stanici kazu da im je promet pljeski i cevapa podigao upravo dekin koren. Likovi u "cekaonici" svi odreda hvale koren (cemu ne bih pridavala poseban znacaj - moraju tako, to im treba, da bi i sami verovali da "radi").

U "kancelariji", ispred tebe ladno polozene 2 novcanice od po hiljadu din plus neki evri (zivo me interesuje da li je i tebe docekala takva scena). Dakle, stavljeni ispred mesta gde ti sedis (kao, zaboravili da pokupe od prethodnika, a ustvari tebi za informaciju da se ne zeznes pa ostavis npr 100 din). Dobijamo ipak 2 ture, posto smo izdaleka - dakle, ipak moze da izdrzi.
...


Ja mogu da navedem svoje iskustvo. Do sada sam išla tri puta. Dva puta subotom i jednom u nedelju. Ni jednom nismo zatekli nikog drugog tamo. O nekim redovima, gužvi i parama ostavljenim na stolu nema ni govora. Što se tiče tarife-ona ne postoji. Ako imaš, ostaviš koliko misliš da vredi. E da, i svaki put smo dobijali koren dovoljan za 42 dana, kao i uputstvo kako da ga čuvamo.
Već sam pisala o svom iskustvu u posebnom postu. Ne da bih reklamirala bilo koga, već da bih tim pisanjem, eventualno, pomogla još nekom ko gubi nadu.
Zanimljivo je da mi se niko nije obratio za neke detalje iako sam svesrdno ponudila pomoć. Valjda ljudi više veruju lekovima koje skupo plaćaju, računajući da, ako je skup mora i da valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Danas je mi je 40-ti dan! Mislila sam da cu se vremenom navici na ogavan ukus, ali djaba sam mislila! Toliko mi je vec odvratno da mi je muka kada vidim soljicu sa cajem. Povracala sam do sada 2 puta. Trudim se da su mi razmaci izmedju gutljaja sto duzi, da ne bih, u slucaju povracanja, povratila citavu kolicinu! Ni meni med ne pomaze, a sa hranom je isto kriticno.

Sutra imam prvi konzilijum na GAK "Narodni front" (direktorski kolegijum na IORS-u je trazio njihovo misljenje da li su oni za operaciju tih limfnih zlezda ili ne. Kako i u tom konzilijumu sede lekari iz IORS-a, odluka nece biti iznenadjenje. Inace, direktorski kolegijum je protiv operacije.). Kada zavrsim sa ovima na GAK-u trcim na IORS sa nadom da cu mozda stici u radno vreme moje dr koja petkom ima ambulantu. Ona bi trebalo da mi da interni uput za konzilijum na IORS-u pa cu trcati da zakazem i taj konzilijum. Ako budem imala srece, sve cu to sutra zavrsiti! A vreme leti, leti, a ja se molim da ovo korenje deluje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Naravno da ces stici.
Samo misli pozitivno.Svi smo uz tebe.
Drzim ti palceve, molim se ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deda iz Stalaća - hitno
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 3:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
evelinaaaa, javi se molim te :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: