Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adenocarcinoma, debelo crevo- tumačenje dijagnoze, mišljenje
PostPoslato: Čet Avg 21, 2014 4:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 20, 2014 9:20 pm
Postovi: 2
Dobar dan svima,
drugi put postavljam ovu poruku jer sam videla da na postove na temi "tumor debelog creva", niko više ne odgovara već godinama.
Čitala sam prepisku drugih članova na forumu, ima puno korisnih saveta i mišljenja i želim da vas pitam ako možete nešto detaljnije da mi kažete o dijagnozi moje majke.

Njoj je dijagnostikovan maligni tumor:
Neoplasma malignum caeci C 18.0

Nakon toga je bila na operaciji gde je tumor izvađen, urađena je biopsija i PH nalaz je sledeći:
Adenocarcinoma infiltrativum intestini crassi in satdio B Dukes / Astler-Coller B2 (G2 pTNM : T3NoMx stage IIA). Lymphadentitis chronica nonspecifica (47).

Na osnovu prepiske ostalih članova, nešto sam shvatila i sama na osnovu istih reči u dijagnozi. Volela bih da mi neko stručan pojasni dijagnozu moje majke i da mi da savete šta da radimo dalje. Takođe, dobrodošli su mi svi komentari osoba koje su imale sličnu dijagnozu a oporavile su se.
Da li ovakav tumor može da se širi dalje po telu, ako da, u kojem vremenskom periodu? Da li je za ovu dijagnozu neophodna hemoterapija, zračenje i sl.? Da li se hemoterapija može izbeći i zdravstveno stanje se može sanirati zdravom ishranom ili čime god drugim?
Sve informacije su mi dobrodošle.
Mi smo praktično "otpuštene iz bolnice" sve sa papirima, nemamo čak ni doktora kome bi se obratili za savet.
Unapred vam se svima zahvaljujem na odgovorima.
Ivana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: