Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: "Vodene drlje" iz oka
PostPoslato: Sub Maj 17, 2014 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2014 5:16 pm
Postovi: 3
Molim za pomoc i izvinite zbog dugacke poruke kao i zbog nestrucnih termina. Imam 17 godina. Na levom oku dioprtija mi je +0.5 a na desnom -3.5. Prvi put sam naocare uzela u drugom osnovne, deca su zadirkivala pa sam prestala da ih nosim. Tada je na levom bilo isto +0.5 a na desnom +2.0. Pre jedno 2 godine odlucila sam da probam ponovo. Otisli smo u neku privatnu optiku i oni su mi nasli sve i svasta, trebali su neki preskupi testovi da se rade, a uzeli smo ponovo tamo naocare. Primetila sam da mi je slika deformisana, iskrivljena, nerealna, dok su nam tamo objasnjavali da je to zbog astigmatizma. Moji su odustali pa smo probali preko drzavnih ustanova. Za divno cudo bila je divna zena i provalile smo zajedno da je meni neki ugao problem, i da taj ugao ne moze naocarama da se postigne. To je valjda otkrila tako sto smo primetile da ja jasnije vidim cim mi gurne ono probno staklo, a kad ga zaokrene malo, meni postane mutnija slika. Tada je rekla da bi meni najvise odgovarala sociva. Probala sam i meka i polu tvrda i odlucila se za ona polu tvrda, slika mi je jasna, nemam problem sa navikavanjem. Ali ja od sedmog razreda imam sekret iz oka. Taj sekret je mastan, razvlaci se, izgleda kao vodena drlja i umasti i uprlja mi socivo pa moram da ga skidam i perem nakon pola sata nosenja. Imam ga i kad ne nosim sociva ali tad mi ne smeta toliko. Otisla sam do lekara, mislili su da je konjuktivitis, ali nije, nisu znali sta je, uputili su me na ORL jer sumljaju d aje iz nekog kanala. Kad sam otisla tamo rekli su da nije to. Slabije vidim iz dana u dan, moji smatraju da sam razmazena, a meni treba pomoc. Molim Vas kazite mi sta moze sve da bude i kome da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Vodene drlje" iz oka
PostPoslato: Pet Nov 14, 2014 10:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Каква је сада ситуација?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: