Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: molim Klio,ili ko se razume da mi odgovori
PostPoslato: Sre Mar 10, 2010 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 6:03 pm
Postovi: 6
imam 47 godina,pre 8 godina sam isla na pregled u `sveti vid` i ovo su tadasnji rezultati:
od rodjenja desno oko razroko
VOD:0,8 sa -1,0dcylax75=0,8
VOS:1,0

PP:OD u malom uglu convergensa 25pD
CT:SEC.<veci od primarnog
Mot:nedostaju pokreti abdukcije OD,-0,25=-1,0D/74
OS:-0,50=-0,25/95
FOU:u fizioloskim granicama
Dg:Stilling Turk Duane I OD.Amblyopia OD.
Th:hirurska intervencija
dr.S.Popovic
_____________________________________________________________________
tada sam imala volju,ali ne i novac (ali sam i volju brzo izgubila jer mi u toj bolnici nekako niko nije ulivao sigurnost)
sada imam novac,imam 47 godina,i citajuci ovu temu i o dr B.Stankovicu pocela sam opet da razmisljam o operaciji pa me zanima necije strucno misljenje,samim tim i eventualna podrska,.
na oba oka dobro vidim,desno,koje je razroko (ka nosu) pri pogledu u desno krece se samo do sredine (kako bi i trebalo da stoji u normalnom polozaju).

znam da je nemoguce da bude pokretno do kraja u desno....znaci zanima me samo estetika, da li je moguce da bude uspesna operacija i da se dovede desno oko u normalan polozaj,i da li postoji opasnost od duplih slika?(obzirom na moje godine)

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 1:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da li ce biti duplih slika lekar lako moze da proveri prizmama ili na sinoptoforu.Ugao razrokosti je mali,Vi sigurno niste upadljivi zbog razrokosti,te ponovo razmislite da li biste zbog ugla od deset stepeni isli u opstu anesteziju.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Apr 05, 2010 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 05, 2010 12:03 am
Postovi: 1
Imam 15 god,i 2 puta sam se operisala razrokost u svetom vidu. Prva operacija je prosla super al nakon manje od 3 meseca sam otisla na kontrolu i rekli su mi da moram na jos jednu operaciju i da ce to definitivno vratiti oci u prvobitni polozaj...u februaru sam otisla na tu drugu operaciju,ali medjutim posle druge operacije pojavile su mi se duple slike i oko mi sad skrece prema uhu,a na kontroli su mi rekli da vise nema razrokosti i da su prave,ali nisu nista pominjali ni duple slike ni nista. Zakazali su mi kontrolu za 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Čet Apr 08, 2010 1:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 6:03 pm
Postovi: 6
pre otprilike 5 god.sam bila na pregledu u sv.vidu.
licno mi deluju kao dobro organizovani marketing...nisam imala poverenja u njih..

a ostali-kako hcete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Maj 01, 2010 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Koliko traje postoperativni tok kod operacije strabizma? Posle koliko vremena covek recimo moze da se vrati na posao i dali posle operacije covek moze ikada da obavlja teze poslove, tj. dali postoji mogucnost povredjivanja zbog napora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 11:10 pm
Postovi: 10
Moj otac je posle pada i povrede desnog oka dobio strabizam. Lezao i pregledan na Ocnoj klinici u okviru KCS. Desno oko je zadrzalo funkciju vida, levo oko je neosteceno medjutim njemu se slika i dalje duplira (razmak slike je nekih 50 cm). Imao je manji zahvat na oku jer su lekari mislili da je povredjen ocni misic ali su ustanovili da nije.
Vidim da je vecina forumasa veoma zadovoljna Dr. Stankovom i Dr. Branislavom Stankovicem.
Kako doci do ovih strucnjaka i molim one koji su imali slicno iskustvo za razmenu informacija o nacinu lecenja.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Pre vise od deset dana sam operisao strabizam na Klinickom Centru Srbije kod dr. Svetlane Popovic. Ugao odstupanja je bio veliki na oba oka, a imao sam i sindrom V tj, i gornji misici su vukli divergentno, tako da su mi operisana cetiri misica odjednom na oba oka. To je verovatno tezi zahvat od obicnog, ali sam bas zadovoljan i nadam se da ce ovako i ostati ili biti jos bolje. Svestan sam da ne moze biti idealno, kao kad Uzviseni Stvoritelj odredi i nekog tako stvori, ali je bas dobro i postoje estetski zanemarljiva odstupanja pri testu otklona i to uglavnom kada se izvodi bez naocara. Verovatno je to maksimum onog sto je moglo da se uradii i mislim da je doktorka bila ponosna na odradjeno. Pozdrav svima sa Klinickog Centra-bili su jako korektni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:48 pm
Postovi: 4
Lokacija: Zrenjanin
Pozdrav svima,nova sam i delimicno sam uspela koliko toliko da procitam sve sto ste do sada napisali.
Ovako pocinje moja prica:
Imam 34god.Sa 5god su roditelji primetili razrokost i slabiji vid.Dobila sam dioptriju i vezbice koliko se secam svaki dan me je tata vodio ali nije bilo nikakvog pomaka.A da, zaboravila sam da kazem da sam i "flekicu" na levo oko lepila kako bi desno ispravljali.Vremenom kako sam rasla tako sam imala probleme sa drugovima iz skole zbog svega navedenog pa sam se tada povukla u sebe.Jednoga dana drugarica koja je nosila naocare rekla mi je(secam se bila sam 4 razred) skini naocare i bolje ce te prihvatiti u drustvu.Tako sam i radila.Krila sam to od roditelja koliko sam mogla ali u skoli su me nastavnici kritikovali i savetovali da to neradim,da nije sramota nositi naocare.Medjutim ja ih nisam poslusala i sada zbog toga imam dosta posledica(znam jer se lecim homeopatijom)Popustila sam u skoli jer nisam mogla da "dobacim" do table itd. da neduzim.
Nekada su mi predlagali i operaciju ali moji roditelji nisu pristali a cak jedno vreme(devedesetih god) su mi u Zrenjaninskoj ocnoj bolnici odredili pogresnu dioptriju.Kada sam pokusala da im kazem da mi neodgovara dioptrija rekli su mi "Sta ti znas mala,treba samo da se naviknes",
2005-te god skupivsi novac zakazala sam se na Sveti vid kod dr.S Popovic.Rekla mi je da razrokost ona ne bi dirala posto se i nevidi a dala mi je ovu dioptriju:
VOD=0,2 se+4,5sph=+3,0cyl. 60˙=0,9p
VOS=0,3 se+5,0sph=+3,5cyl 130˙=0,6p

Interesuje me da li moja dioptrija moze da se smanji (nemora potpuno) s obzirom da sam sve ove godine malo nosila naocare malo nisam a za razrokost jos nisam odlucila.Volela bih da je nemam.Kada sam umorna vidim duplo.Jedna mi sestrica koja radi kod jednog naseg Zrenjaninskog oftalmologa rekla da bih mogla pokusati svako vece gledati u plamen svece da bih pokrenula (neznam sta) u oku.
E sad da li sam pitanje postavila u odgovarajucoj temi ili ne,pomozite mi.
I da li je neko cuo za dr.Sinisu Avramovica posto sam kod njega zakazala pregled 28-og ovog meseca.
Unapred hvala puno lepih pozdrava i svima zelim od sveg srca da rese svoje probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Jun 29, 2010 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:48 pm
Postovi: 4
Lokacija: Zrenjanin
Zasto niko neodgovara na pitanja.Nekome su zaista vazni odgovori a nekome i hitni.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 05, 2010 4:52 pm
Postovi: 1
Da li je neko nesto cuo u vezi dr. Nade Milic koja radi u KCS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 31, 2010 6:40 pm
Postovi: 1
kikka je napisao:
Zasto niko neodgovara na pitanja.Nekome su zaista vazni odgovori a nekome i hitni.Pozdrav

...slažem se sa gore navedenim...
i da i ja sam jedna koja "hvata" oko :(
desno oko bježi ka nosu, ugao 18, i slabovidno je, imam dioptriju +2.50 na oba oka,zakazana mi je operacija, i jako se bojim pojave duplih slika :cry:
imam 19 god. i vježbe sam radila kao mala, zatvarala oko i ostalo i ovih dana ih takođe radim kao prpremu za operaciju.
Radila sam test na duple slike prije 2 mj. i bio je pozitivan, nakon toga sam radila vježbe a zatim ponovo test koji je ovoga puta bio negativan...pitanje: da li je moguć u tako kratkom vrem.periodu takav napredak, ili je sve to možda u mojoj glavi???
Da li se uopšte mogu liječiti te duple slike ako se pojave? :roll:
molim odg. od upućenih, hvala unaprijed pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 11:58 pm
Postovi: 1
Nova sam na ovom forumu,pa me interesuje da li je neko imao sličan slučaj.Sin mi je sada napunio 10 godina.Bežanje oka mu se prvi put pojavilo u 6 god.,kada smo i prvi put obavili pregled u Subotici.Odavde smo upućeni u Bg.kod dr, Risović na KBC Zvezdara.Tu mu je i uradjena operacija.Međutim bežanje oka se ponovo pojavilo nakon par meseci.U devetoj godini mu je ponovo uradjena operacija da bi otprilike nakon mesec dana oko ponovo počelo da beži.Redovno smo išli na kontrole u Bg,vežbe koje su nam rekli radili smo kod kuće i u Subotičkoj bolnici,naočare nosi od kada je strabizam ustanovljen.Moje pitanje je da li uopšte vredi pokušati
sa trećom operacijom kada i posle dve operacije oko i dalje beži?? Da li je neko imao isti ili sličan slučaj??? Unapred hvala!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 21, 2010 7:55 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima...

Imam 20 godina i imam ovaj problem :oops:

zelim da cujem odgovor od vas malo iskusniji kakva je vrsta mog strabizma i da cujem po neki savjet o tome :)

od malena mi je desno oko bjezalo u gornji desni ugao,i to ako slucajno ne pazim i nakrivo pogledam.. znaci desno oko je od malena tako nema pogorsanja i boljitka :roll:

dok sa ljevim okom sa problem primjetio pre dve godine :roll: ljevo oko samo malo u pojedinim sitacijama bjezi malo prema levo :roll:

dali je ovo zbog toga sto sam citav zivot forsirao vid na desno oko?? moze li se jos pogorsati??? :(

sto se tice vida,vid je savrsen nikakav problem sve 5 ali kad ti neko primjeti ovo je ruzno to me muci citav zivot,to je moja boljka :evil:

ko ljekara nisam bio niti nosim naocale..

dali neko ima neki savjet mozda???

vjerujte promjenio bi mi se zivot (duga prica)

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Duple slike
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2011 10:11 pm
Postovi: 1
Pomoc oko duplih slika!

Moj slucaj je sledeci...kongenitalno sam rodjen sa strabizmom (oba oka prema nosu). U 7. godini sam operisan i posle operacije sam imao savrseno paralelne ocne jabucice. Medjutim, posle izvesnog vremena sam primetio kako mi desno oko skrece ka uhu. Moram da napomenem da sam do tada sasvim normalno gledao sa oba oka, bez duplih slika. Sada imam 29 godina i ovaj problem mi jako smeta, kako estetski, tako i kada citam, gledam itd. Adaptirao sam se na to da gledam ili kroz jedno oko, ili kroz drugo. Pre godinu dana sam isao na pregled kod jedne dr (strabolog) koju ne zelim javno da imenujem, koja mi je preporucila da operisem samo jedno oko (nije rekla koje) kao i da bi mi namerno ostavila ugao razrokosti posle operacije, da ne bi imao duple slike. Znaci, priblizila bi mi desno oko, koje trenutno skrece preka uhu pod uglom od 35 stepeni, ali mi ne bi bile ocne jabucice skroz paralelne. Nosio sam na pregledu i prizme i zaista sam sve duplo video sto je uzas. Na dalje, doktorka mi je rekla da bi ja sigurno imao duple slike posle operacije i kako one nikada ne mogu da nestanu (s obzirom na moje godine), i da stoga predlaze ovu varijantu koju sam naveo... uglavnom da skratim pricu, nisam imao para za operaciju pa nisam ni otisao. Elem, danas sam bio kod jednog drugog naseg renomiranog lekara na pregledu i on mi je rekao sasvim suprotnu stvar, sto me je dodatno zbunilo. Naime, on predlaze operaciju gde bi mi doveo oba oka u sasvim paralelan polozaj (ne bi ostavio ugao razrokosti) i kaze da i ako dobijem duple slike posle operacije, da ce se one za par nedelja, do mesec dana, izgubiti.

Moram da napomenem, da imam odlican vid na oba oka.

Moje pitanje je sledece, a i molim strucan savet; ko je od ova dva lekara u pravu i da li da "reskiram" i operisem se po preporuci ovog lekara koji bi mi doveo oci u paralelan polozaj? Znam da cu imati duple slike posle operacije, ali da li cu uspeti, s obzirom na mojih 29 godina, da ih u mozgu (posto mi gledamo ocima, a vidimo mozgom) sazmem u jednu jednstvenu sliku? Ili cu kao invalid videti sve duplo do kraja zivota i biti nesposoban da vozim kola itd. Zao mi je ako ovo moje pitanje zvuci laicki, ali zaista molim za pomoc? Taj osecaj kada se sve vidi duplo je uzasan i kome da verujem, doktoru ili doktorki?

Jos jednom, da li posle operacije mogu da ocekujem da ce mi se slike iz oba oka koje moj mozak prima sazeti u jednu?

Molim Vas za sto skoriji odgovor posto moram zbog posla da sto pre zakazem operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Jan 07, 2013 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 07, 2013 10:52 pm
Postovi: 1
Pozdrav

Imam par pitanja ali moram napomenuti par detalja kako bi lakse razumeli,

Imam 21 god,kao malo sa nekih 5-6 god operisao sam razrokost na levom oku bezalo je ka spolja posle nekoliko meseci operaciju na oba oka ne znam zasto i nemam detalje operacija probacu da nabavim,prepisane su mi naocare,medjutim kao i svako dete kome ne ''stoje'' naocare prestao sam da nosim ne znam posle koliko vremena i da li je opet pocelo posle nenosenja naocara misic na levom oku je ponovo popustio posle par godina i evo mene opet sa istim problemom
Levo oko malo bezi spolja neki ljudi primete neki ne,zavisi,
Plasim se da ce se stanje pogorsati ukoliko to ne resim
Imam osecaj da mi je desno oko glavno kao da levo manje koristim i kao da negde tamo ima prekidac gde mogu da menjam na koje cu oko gledati ''vise''
procitao sam ovde na nekom postu(sto sam do sad mislio da jedino ja to mogu)
da kada se koncentrisem i gledam sebe u ogledalo mogu da dovedem oko u pravilan polozaj i sve je ok ne mogu bas najbolje da objasnim
jos jedan detalj
na levo oko malo slabije vidim kao da su stvari malo udaljenije nego kad ih posmatram samo desnim okom nije velika razlika.
Sta mi preporucujete?
Da li je slucaj tezi ili laksi sa obzirom da 2 operacije
Sta treba da uradim gde na pregled gde na operaciju stvarno sam neupucun u sve
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: