Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Scleroplastica[zaustavljanje rasta dioptrije]..mene samo zanima da li se ovaj hiruski zahvat obavlja igde u srbiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
evo ja sam nesto saznao,ta vrasta operacije se neradi u srbiji ali sto je jos zalosnije nasa oftamoloska "elita" ne priznaje???? takav nacin lecenja a to se vec odavno radi u rusiji i veoma je uspesno u zaustavljanju rasta dioptrije ali zato nasi lekari to ne priznaju[a niko da objasni zasto ne priznaju] vec ti naplate pregled odredjivanja dioptrije pa jos stakla svake godine[tu je ogromna zarada inace na prodaji stakala]pa okviri i to je to sto se tice nasih lekara a to sto nekom mreznjaca se isteze[laicki receno]i dioptrija raste to nije bitno,bitno je da oni ne priznaju SCLEROPLASTIKU...da nije tuzno bilo bi smesno ali nazalost nije nista smesno....ja cu se jos licno raspitati kod pojedinih oftamologa specijalista da mi objasne sto to oni rade a da je uspesno,pa cu preneti svoje iskustvo..ili nek neko strucan na ovom sajtu objasni sta to nasi rade...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:18 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
Skleroplastika u Srbiji (kao i većini drugih zemalja) nije prihvaćena kao efikasna metoda za zaustavljanje rasta kratkovidosti jer se njena efikasnost ne može naučno dokazati.
Rast kratkovidosti, njen početak, kraj i maksimum su genetski determinisani i nijedna pouzdana metoda zaustavljanja nije poznata. Ranije su pacijentima davane injekcije raznih vitamina, obaveza nošenja naočara, kontaktna sočiva koja zaustavljaju rast itd.
Mnogi naši pacijenti odlaze u Rusiju na lečenje zbog ovog problema i pored skleroplastike bivaju podvrgnuti tretmanima magnetne stimulacije, fotostimulacije, nekad i vaskularnog bypassa. Za 23 godine rada u oftalmologiji nisam imao prilike da vidim pozitivni rešen slučaj na ovaj način.
Retke indikacije za ovu metodu predstavljaju deca predškolskog uzrasta sa dioptrijom preko -8.0
Koliko je meni poznato, ovu operaciju radi Prof. Miloš Jovanović u Institutu za očne bolesti u Pasterovoj 2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
hvala vama u svakom slucaju na odgovoru ali ja nisam dobio odgovor jos od nikog sta se kod nas radi a da ima pozitivnog iskustva u zaustavljanju naglog rasta dioptriji a ipak kako rekoste i kod nas se to radi[prof.Milos Jovanovic]sto znaci da profesor priznaje tu vrstu zahvata....??!!Takodje ja cujem iz licnih iskustava pojedinih ljudi koji su to radili pa im se dioptrija zaustavila a nevidim negativna iskustva vezano za tu operaciju a voleo bi da mi se javi neko ko je to radio[85% se radi samo jednom a u 15% se mora ponoviti jos jednom] pa da ima negativno iskustvo.Ja nezelim da se sa nekim raspravljam ili svadjam,vec samo zelim cuti razlicita misljenja a ja sam decu odveo kod nasih zbog brzog rasta dioptrije da mi se objasni zasto..a znate sta mi je receno..pa pubertet valjda,itd?!pa nisam dosao kod gatare da mi nagadja a ustanova je vrhunska gde sam bio...a niko im nije utvrdio MYOPIA MEDIA PROGRESIVA,AMBLYOPIA,ASTIGMATISUM MYOPICUS COMPOSITUS a to im je dijagnostikovano u eliksiru[nehvalim ja sad njih ali mi nije jasno zasto takav negativan stav prema rusiji oni rade ispituju,primenjuju pa i nasi koriste njihova saznanja,bla,bla]..znate,moja deca imaju i retinopatiju pigmentose pa se kod nas to samo prati jer kod nekog je progresivno a kod nekog ne i sad ti sedi kuci i moli se bogu...iskreno ja sam razocaran saznanjem da se na sve ovo gleda iz nekih drugih razloga pa zbog toga i reagujem ponekad kako netreba ali ja zelim da saznam jer sa neznanjem sam u mraku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Ned Feb 13, 2011 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Skleroplastika
Operacija skleroplastike, kojom se zaustavlja rast progresivne miopije (kratkovidosti) kod dece i odraslih osoba. Izvodi se na očnim klinikama kompleksa "Fjodorov" već 20 godina a u Kalugi od osnivanja Klinike (1988.) Cilj operacije je prevencija daljeg rasta kratkovidosti, koja može, u poodmaklim stadijumima da ugrozi vid. Zahvat se kod dece radi u opštoj, a kod odraslih u lokalnoj anesteziji, traje oko 20 minuta (kada se operišu oba oka). Postoperativni period prolazi lako i bez komplikacija, koriste se kapi, a pacijentima se savetuje da nastave uobičajeni način života, kao i pre operacije. Ipak, savetuju im se neka ograničenja koja važe za sve osobe sa visokom kratkovidošću: ne preporučuje se podizanje većeg tereta, a treba se čuvati udaraca u oko i glavu. Daljim redovnim kontrolama u Specijalističkoj oftalmološkoj ordinaciji "Eliksir" u Novom Sadu prati se stanje pacijenta, što podrazumeva proveru oštrine vida, dioptrija, ultrazvučno merenje dužine očne jabučice (biometrija) i pregledi očnog dna kod specijaliste za lasersku hirurgiju. Statistika pokazuje da se rast miopije zaustavlja u preko 90 odsto slučajeva. Kod ostalih pacijenata dolazi do usporavanja rasta miopije. Ipak, u nekim slučajevima, naročito ako se radi o visokoj urodjenoj kratkovidosti dioptrije i dalje napreduju, tako da nije isključeno da se kasnije, predlaži ponovna operacija kolagenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
moja deca su 07.04.2011 u Kalugi[rusija] uradili sceleroplastiku i bez problema i ikakvog crvenila ociju nije bilo a vreme ce pokazati ko je upravu-srpska oftamologija koja to ne priznaje a nista ne nudi[bar ja nisam nista cuo,ali..] kao sprecavanja za miopiju progresivu[a ona se zavrsava sa izuzetno velikom dioptrijom i ablacijom mreznjace tj slepla]ili ruska oftamologija koja nesto radi i pomaze ljudima da sacuvaju vid u velikim procentima....zivi bili pa videli...a ljudi koji ovo citaju i imaju dilemu kome verovati,pa raspitajte se i na netu i licnim kontaktima pa ce te sami zakljucuiti da je bolje i nesto raditi nego cekati pa se posle kajati,a nazalost takvih slucajeva ima i njih treba slusati jer su iskusili "terapiju" zvanu cekanje i pracenje pa sta Bog da!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2011 10:48 am
Postovi: 1
Moje dete ima 3 godine, utvrdjena mu je dioptrija -9. Molim sve koji imaju slican problem ili znaju nesto vise o ugradnji skleroplastike, da mi se jave. Veoma sam zabrinuta , jer mi je doktor rekao da bi dioptrija mogla brzo da raste.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
poslao sam vam PP tako da ako vas jos nesto interesuje slobodno pitajte,mi sad 28.11 idemo ponovo na kontrolu itd pa cu i to ovde preneti vezano za skleroplastiku...ovi nasi oftamolozi u vezi ovog vaseg problema jedino sto znaju da vam daju nova stakla i dioptriju pa vi vidite sta oni nude kao "resenje"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 12:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Zeleo bih da napomenem ostalim clanovima foruma kao i novim da slobodno iznose svoje probleme na forumu da i ostali sa slicnim problemom vide gde su i sta treba da urade..Ja dobijam privatne poruke i naravno odgovaram na njih ali bitno je reci ovde jer skoro svi imamo slicna iskustva sa lekarima oftamolozima sa ovih nasih prostora koji nazalost nista nerade a niti predlazu da se trazi dalje vec svu pamet ovog sveta pravdaju u njihovim diplomama..Daleko da od toga da se nisu skolovali za to ali za ovakve ozbiljne stvari treba preci preko svoje sujete i reci da su tu tanki i da trazimo dalje jer naravno nece njihovo dete oslepeti jer smo mi ipak samo brojka u njihovoj dnevnoj arhivi..Surovo ali nazalost istinito i to treba reci onima koji se dvoume a mi svoja iskustva NARAVNO TREBAMO IZNOSITI zbog svih nas..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 7:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 23, 2011 10:46 am
Postovi: 2
stafa70 je napisao:
poslao sam vam PP tako da ako vas jos nesto interesuje slobodno pitajte,mi sad 28.11 idemo ponovo na kontrolu itd pa cu i to ovde preneti vezano za skleroplastiku...ovi nasi oftamolozi u vezi ovog vaseg problema jedino sto znaju da vam daju nova stakla i dioptriju pa vi vidite sta oni nude kao "resenje"...


Želim Vam veliki osmjeh na licu kad se vratite sa kontrole da bude sve O.K :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
:D :D :D :D :D :D :D :D :D --treba li jos sta reci?!Danas smo stigli sa terapija pa cu ovih dana preneti kako i sta itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
ukupno je proslo godinu i 5 meseci od kad su deca radila scleroplastiku u rusiji i dioptrija se nije menjala...mi smo 08.8.2012 zavrsili terapije i proveru dioptrije i sve je isto a pre toga je za godinu dana dioptrija skocila sa -2 na -4 tako da mislim netreba vise nista reci....cucemo se opet za 7 meseci i prenecu opet rezultate itd,itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 1:51 pm
Postovi: 1
Stafa70, da li je intervecnija bolna i kakav je rizik? Kako izgleda postoperativni period? Molim vas recite mi kako su vam sada deca, jer i ja imam problem sa cerkom ( - 5.75 i -6.50, ima 12 godina, porasla za dve dioptrije u posednjih 6 meseci)i predlozena mi je skleroplastika, pa me sve interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Sub Dec 22, 2012 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Mi smo sad na terapijama i nemam interneta sad sam nesto nahvatao i videh vase pitanje,dioptrija je ista sto se tice mojih klinaca,a sto se tice operacije mozete nas nazvati posle 26.12 jer tada dolazimo kuci i sve ce vam moja supruga objasniti jer je ona bila sa decom u rusiji...sustina je da nista nije strasno kad znate sta sprecavate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 07, 2013 10:41 pm
Postovi: 1
Mojoj deci je radjena scleroplastika u Kalugi na preporuku Eliksira iz Novog Sada.
Operacija je radjena 7.11.2013 . Sin ima 7 god i -14 dioptriju a cerka 4 god i -10 dioptriju. Operacija je odlicno prosla kao i postoperativni tok .Nadam se da operacija biti uspesna i zaustaviti dalji rast dioptrije. Sto se tice klinike u Rusiji,profesionalnosti i odnosa prema pacijentima to je na jednom velikom nivou ! Stvarno su stručni i profesionalni. Kaluga je za svaku preporuku , ne samo za scleroplastiku nego i za druge probleme sa očima i vidom !
.Upoznao sam par ljudi kojima su u Srbiji rekli da im nema pomoći a u Kalugi su im vratili vid !

Sve preporuku za Kalugu !!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: