Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
:D :D :D :D :D :D :D :D :D --treba li jos sta reci?!Danas smo stigli sa terapija pa cu ovih dana preneti kako i sta itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
ukupno je proslo godinu i 5 meseci od kad su deca radila scleroplastiku u rusiji i dioptrija se nije menjala...mi smo 08.8.2012 zavrsili terapije i proveru dioptrije i sve je isto a pre toga je za godinu dana dioptrija skocila sa -2 na -4 tako da mislim netreba vise nista reci....cucemo se opet za 7 meseci i prenecu opet rezultate itd,itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 1:51 pm
Postovi: 1
Stafa70, da li je intervecnija bolna i kakav je rizik? Kako izgleda postoperativni period? Molim vas recite mi kako su vam sada deca, jer i ja imam problem sa cerkom ( - 5.75 i -6.50, ima 12 godina, porasla za dve dioptrije u posednjih 6 meseci)i predlozena mi je skleroplastika, pa me sve interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Sub Dec 22, 2012 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Mi smo sad na terapijama i nemam interneta sad sam nesto nahvatao i videh vase pitanje,dioptrija je ista sto se tice mojih klinaca,a sto se tice operacije mozete nas nazvati posle 26.12 jer tada dolazimo kuci i sve ce vam moja supruga objasniti jer je ona bila sa decom u rusiji...sustina je da nista nije strasno kad znate sta sprecavate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 07, 2013 10:41 pm
Postovi: 1
Mojoj deci je radjena scleroplastika u Kalugi na preporuku Eliksira iz Novog Sada.
Operacija je radjena 7.11.2013 . Sin ima 7 god i -14 dioptriju a cerka 4 god i -10 dioptriju. Operacija je odlicno prosla kao i postoperativni tok .Nadam se da operacija biti uspesna i zaustaviti dalji rast dioptrije. Sto se tice klinike u Rusiji,profesionalnosti i odnosa prema pacijentima to je na jednom velikom nivou ! Stvarno su stručni i profesionalni. Kaluga je za svaku preporuku , ne samo za scleroplastiku nego i za druge probleme sa očima i vidom !
.Upoznao sam par ljudi kojima su u Srbiji rekli da im nema pomoći a u Kalugi su im vratili vid !

Sve preporuku za Kalugu !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SCLEROPLASTICA u srbiji??
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2014 12:56 pm
Postovi: 7
Radjena mi je skleroplastika u Rusiji 1991. godine, kada sam imala 5 godina :)
Diotrija na levom oku mi je bila -11, desno -5., moja dijagnoza je: MIOPIJA VISOKOG STEPENA.
Nosim GP sočiva već 23 godine. :)
Danas, nakon 23 godine od skleroplastike,moja dioptrija iznosi: Na levom -12.5, na desnom -7.5, smatram da to nije strašno za sve ove godine.
Na levo oko jako loše vidim, svega 1%.
Moj oftalmolog kod kog idem od operacije, ne priznaje tu skleroplastiku,tvrdi da su bacene pare na operaciju ????
Moji roditelji su tada bili uplaseni, i pristali na operaciju želeci najbolje svom detetu..
Ne verujem da je operacija bila bezvezna.Svaki milimeta rasta oka, tj očne jabučice nosi 3 dioptrije.Pa racunajte,koliko sam rasla do puberteta od 5-e godine.
Narasla bi mi dioptrija na -30, mozda bi izgubila i vid, ko zna.
Što se tiše LASIK i PRK metoda (skidanje dioptrije laserom) predlagali su mi u Eliksiru više puta, moj odgovor je NE!!!
Pogotovo kod toliko velikih diotrija kao što je moja...

Mnogi stručnjaci za kontaktna sočiva se slažu da GP kontaktna sočiva, koja su napravljena od čvrste plastike, mogu da uspore napredovanje kratkovidosti (miopije), dok naočari ili meka kontaktna sočiva često nemaju takve odlike. Kontrola miopije je razlog zašto su GP kontaktna sočiva odličan izbor za decu školskog uzrasta i tinejdžere. Nosim ih i dan danas...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: