Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Pet Dec 31, 2010 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
zelim svima puno zdravlja,srece i para u sledecoj godini i da nam ne manjka hrabrosti,volje i zdravog razuma...cujemo se u sledecoj godini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 11:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
hteo bih pitati MAMALELU da li ste zakazali pregled ili ste vec bili?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 3:41 am
Postovi: 11
Hvala.
SRECNA I VAMA 2011 GODINA ,PUNO ZDRAVLJA, SRECE, LJUBAVI I PARA!!!
Sto se tice pitanja, nismo otisli u Novi Sad, obavesticu vas kada budem bila i sta su mi rekli, planiram da to bude pocetkom marta. Kako su vasa decica i supruga? Prenesite im cestitke i pozdrave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Hvala,za sad je sve ok..."skupljamo" pare za Rusiju pa se nadamo da cemo ove godine otici...takodje pozdrav i za sve vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 11:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
ovo je ono sto treba ja tj moja deca da urade,ovo postavljam zbog nekih novih clanova da malo vide tj citaju dalje od onog sto im se ovde[srbiji]prica tj neprica.. http://www.eliksirkaluga.com/klinika-kratkovidost.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Zeleo bi ovim putem da obavestim da je pri udruzenju Srpsko-Danskom prijateljstvu “SVETOST” osnovan FOND ZA OBOLELU DECU OD RETINITIS PIGMENTOSE radi skupljanja novcanih sredstava za lecenje dece od ove retke bolesti oka kao i sam kontakt clanova udruzenja i razmena iskustva i svega ostalog sto moze doprineti boljoj i nadasve uspesnijoj borbi za sto duze ocuvanje vida.Za vise informacija o fondu moze te se obratiti meni putem PP nakon cega cemo se cuti i pojasniti sve sto vas interesuje.Ja sam relativno nov {kao i fond,ciji sam clan-samo inicijator i nista vise ali zelim pomoci svima kojima je to potrebno jer znam koliko je ona potrebna} u borbi sa ovom bolescu ali sam na pocetku shvatio da smo prepusteni samo sebi i snalazenju u neznanju KAKO,STA DALJE,ITD stoga je i ovaj fond osnovan kako zbog prikupljanja novcanih sredstava bez kojih nazalost nema nikakve alternative kao i slusanje jednih drugih jer uvek su dve glave pametnije od jedne..."...KAD IMA VOLJE IMA I NACINA.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
MAMALELA,da li ste vi bili mozda na pregledu u ELIKSIR,i ako ste bili sta su vam rekli?pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Pon Avg 22, 2011 2:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
ja samo da iznesem svoje iskustvo kao sto sam i na samom pocetku obecao otvarajuci ovu temu..od 08.08-17.08 su moja deca radila u Eliksiru Novi Sad elektro-magnetne stimulacije oka kao i lasersku akupunkturu i inekcije i to nam je druga terapija,prva je uradjena u rusiji i stanje je isto tj nepogorsava se sto je i nas cilj,pored mog iskustva koje za sad kratko ali ima nade cuo sam i iskustva drugih ljudi i od nikog nisam cuo nesto lose za Ruske lekare i nihove terapije naprotiv sve dobro i ljudi imaju veru i nadu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Pon Nov 07, 2011 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
http://www.facebook.com-ZA-D ... 44?sk=wall


Poslednji put menjao stafa70 dana Pon Nov 07, 2011 4:02 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Pon Nov 07, 2011 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Kod:
http://www.facebook.com/pages/FOND-ZA-DECU-OBOLELU-OD-RETINOPATIJE-PIGMENTOSE/115502358528444?sk=wall
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 12:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Terapije smo zavrsili 7.12.2011 trajala su 10 dana,sve je ok bolest nenapreduje,sto je veoma bitno,cak su dobili 10% poboljsanja ostrine vida..radili smo Elektro-magnetne stimulacije oka,laserska akupunktura,inekcija retinolamin ispod oka..sve ovo mozete videti na stranici FB-RETINOPATIJA PIGMENTOSA gde su postavljenje slike od svakih terapija ponaosob i objasnjenje i ako nije tesko LAJKOVATI[svidja mi se]jer nam to znaci da znamo da ce nekom pomoci,jer je po 100 put ponavljam veoma bitno podeliti svoje iskustvo sa drugima jer samo tako mozemo pomoci jedni drugima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2011 11:55 pm
Postovi: 4
Pozdrav.Prekjuče smo vodili dete na pregled u eliksir, dijagnostikovana je ratinopatija pigmentosa.Doktor nam je savetovao da sto pre počnemo sa terapijom.Utvrdjeno je da naše dete na jedno oko vidi 50%,a na drugo 45% sa naočarima vidi 90% na oba oka.kažu nam da smo se javili na vreme i da će se stimulacije raditi u novom sadu.Iz pretho dnih postova mogu da vidim da se to zaista moše stabilizovati,interesuje me kako deca reaguju na te inekcije ispod oka i dali su bolne.Inače u mojoj porodici je bolovao moj deda i moj otac,kod mene i moje sestre nema nikakvih znakova,ali se pojavilo kod moje starije ćerke koja ima 10 godina.Šteta što se u srbiji ništa nezna o ovoj bolesti a mnogo ljudi boluje od nje.Sreća većine ljudi je ta što imaju internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 10:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Da se nebi ponavljali,kao sto ste procitali terapije su zaista delotvorne ali naravno to i sami doktori kazu da to zavisi od pojedinca kako ce delovati ali posto nista drugo se nenudi a da ima nekog uspeha ovo nam je jedina nada i sve koje smo sreli imaju pozitivno misljenje za terapije..inekcije nisu tako strasne kao sto mozda izgleda[ima te na facebooku,postavio sam slike],nama su ovo trece terapije i mi smo zadovoljni do sad..samo napred..samo o tome treba pricati jer ova iskustva koja se ovde procitaju su veoma dragocena zato i apelujem uvek da se iznosi svoje vidjenje i iskustvo a ne da se drzi kao neka sramota i slicno.. mi pored terapija unosimo dosta vitamina A sargarepa nam je osnovno sredstvo u svakom jelu de god moze da se umesa cak i pravimo kolace od sargarepe. i sveze povrce bundeva.........
Reci mi molim te ko vas je pregledao,dr.Plahotnij ili dr.Romanjenko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2011 11:55 pm
Postovi: 4
Mi smo zakazali pregled kod dr. Romanjenka ali je sa njim bio i drugi doktor.Moja supruga je zvala na broj telefona koji ste ostavili na netu pa joj je vaša supruga sve objasnila i podelila sva iskustva.Mi krećemo sa terapijom u novom sadu naj verovatnije od 21.februara,pa kada se vratimo napisaću kako smo prošli.Želeo bih da kažem svim ljudima koji imaju ovaj problem da ne čekaju već da što pre odu u ELIKSIR na pregled jer je mnogo bitno javiti se i početi na vreme sa lečenjem.Hvala vama za sve ovo što ste pisali jer da nije toga i mi još ne bismo otišli na pregled i posle bi već bilo kasno.Sad nam ostaje da se borimo protiv toga i da se nadamo da će kao što reče dr.Romanjenko uskoro biti pronadjen lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retinopathia pigmentose-deca-sve me zanima
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Samo napred i naravno treba pisati sve svoje vidjenje i iskustvo,kako i kritiku tako i pohvalu..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: