Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem, nocna voznja
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Postovani,
moj otac inace stariji covek od 64 god. vec duze vremena ima problem sa nocnom voznjom, kad kazem duze vremena mislim da 10-tak godina u nazad. Problem je taj sto je pre desetak godina primetio da ga zaslepljuju farovi automobila koji dolazi u sustret, ranije je to bilo podnosljivo, medjutim u poslednjoj godini unazad maltene da covek potpuno izbegava voznju nocu, jer kaze da ne vidi nista kad mu u susret nailazi vozilo, pa onda koci i postaje ne bezbedan ucesnik u saobracaju.
Da napomenem da nosi naocare za rad (tj. ne vidi blizu), ali ni to nije drasticno jer ih i ne koristi stalno, na daleko vidi kao soko bez ikakavih smetnji!
Da li mi moze neko reci u cemu je problem jer otac izbegava da poseti oftamologa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem, nocna voznja
PostPoslato: Sub Nov 05, 2011 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Morace da uradi pregled ocnog dna,vidno polje i test adaptacije na tamu.Tek tada ce se znati razlog ovih promena.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem, nocna voznja
PostPoslato: Ned Nov 17, 2013 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Posle duzeg vremena opet sam ovde. Otac je isao kod lekara i to dva puta u ovoj godini. Ustanovili su mu da ima malu dioptriju oko -1 na oba oka i dali mu foto grej naocare. Medjutim njegov problem da mi nocu uzasno smeta svetlo i da od farova nista ne vidi nije resen. Onda je ponovo otisao i opet ureadio pregled i dr je rekao da je sve u redu. Njemu se stanje pogorsava i nocu mu izrazito smeta svetlo, inace osim toga vidi odlicno za svoje godine, kataraktu nema. Zadnji put su mu zakazali da mu sire zenice ove nedelje, ali valjda kako bi mu bolje odredili dioptriju. Nase laicko misljenje je da njegov problem nema bas nikakve veze sa dioptijom.
Da li neko strucno lice ima neki predlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem, nocna voznja
PostPoslato: Pet Nov 21, 2014 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 10:45 am
Postovi: 13
Ja nemam nikakvih problema sa vidom, niti potrebu za dioptrijom, ali jako naprezem vid pri nocnoj voznji. Sta moze da bude uzrok/problem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: