Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Naochare za sunce
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2007 9:48 pm
Postovi: 22
Evo ovako. Smeta mi jako sunce i planiram na more ove godine te zhelim da kupima naochare za sunce. Razgledao sam danas po gradu i u jednoj radnji vidjam naochare za 100-150E, sa 100% UV filterom, prodavachica se kune u njihov kvalitet. U drugoj radnji, nesto skromnije za 20-25E UV400 filter (nemam pojma shta to znachi, valjda cete mi vi reci), pa za 35-40E UV400 Polarizovane (vidi se neki delfin na slici, koji se bez ovih naochara ne vidi). Jel to neki marketinski trik koji nema praktichnog znacaja ili? Iskreno, ne daje mi se stotinak E za naochare, a sa druge strane shta sve treba uzeti u obzir ako zhelim da zashtitim ochi od shtetnog zracenja sa naocharima za sunce? Eventualno, neke prepruke ne bi bile lose.

Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 7:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Dok se ne javi neko stručan... Iz ličnog iskustva. Najobičnije sportske naočare sa UV faktorom, polikarbonska stakla (lagana, jaka /moje bile izdržale opasan sudar pri većoj brzini sa povećom granom, nisu čak ni pukle, ostala je samo brazda na staklu, a da ne pričam o ostalim "svakodnevnim stresovima"/). Probaj da vidiš u PlanetBike, imali su odlične naočare sa izmenjivim staklima (svetla stakla imaju nešto u sebi što poboljšava vid noću, npr. farovi automobila manje blešte) a cena ne bi trebala da bude veća od 1500 - 2000 din, trebalo bi da imaju i jeftinije modele podjednako kvalitetne ali sa manjim staklima.
Postoji i jeftina varijanta: HTZ oprema - zaštitne naočare za brušenje, dizajn takav da 90% ljudi zavara, pa misle da su naočare od po 100-200E, a koštaju manje od 500 din i imaju UV faktor, dovoljna zaštita za svakodnevno nošenje (nisam sigurna koliko bi bile korisne na plaži, za tu varijantu bih ipak neke ozbiljnije naočari).
A što se cena tiče. Uglavnom se radi o plaćanju imena, a ne kvaliteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2007 9:48 pm
Postovi: 22
Jasno je meni sve to, ali poenta mog posta je da li su naochare sa npr UV400 sertifikatom koje bih mogao da priushtim, a ne znam shta znache, dovoljno dobra zastita za moje oci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 24, 2009 10:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2007 9:48 pm
Postovi: 22
Dakle? Niko nema informacije na ovu temu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 25, 2009 1:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ja koristim Polar Glare posto imam patolosku foto senzitivnost i prezadovoljna sam. Prosle godine su kostale oko 2000 dinara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: