Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Nov 18, 2011 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i opet se pitam-zar niko nema komentar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pre mesec dana sam izvadio zub-kutnjak koi je nosio most i bio pokvaren pod mostom al koren je bio sasvim ok-
i od tada manje imam potrebu da stavljam vestacke suze--inace ih stavljam vec vise od godinu dana kad sam imao poslednji akutni iridociklitis-i kad se smirilo ja sam nastavio sa suzama-makar po 3 puta dnevno-a sada eventualno jednom dnevno---nadam se da je to bio uzrok-i da cu konacno prestati sasvim da stavljam vestacke suze-a isao sam kod 2 zubara i imam napismeno da nema fokusa i da to nije uzrok mom problemu sa okom..
NE TVRDIM DA JE TO UZROK ali izgleda da ipak jeste-videcu naravno dal cu konacno prestati da stavljam suze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 10:36 am
Postovi: 3
Poštovanje,

Unaprijed se ispričavam na podužem postu..:)

Konačno sam naišla na noviju temu iridociklitisu, pa nisam mogla da se ne oglasim.
Baš sam jučer podigla opet terapiju, za koju je doktorica napisala u nalaz bavezno imati kod sebe..
Maxidex, sol. i ung., Naclof (bivše voltaren kapi), Midriacyl 1%.. Naime, živim s tim davežom već evo sedmu godinu..
Sad imam 28 godina..

Počelo je kao crvenilo oka, izrazita fotoosjetljivost, i bol... pogotovo pri fokusiranju predmeta, jedan član ovdje je to opisao
kao boli me pri pogledu u vlastiti nos..:) Točno nešto poput toga..

Slušajući babske priče, ma to je propuh, ispiri sa kamilicom, bit će bolje, nisam otišla kod doktora nego sam otišla u krevet,
no bol je bila tako jaka da mi je čak malo crveno svjetlo od kontrolne lampice na tv-u, unatoč jastuku na glavi i potpuno zamračenoj prostoriji, zadavalo takvu bol, ravno tome da me netko bode iglama u oči...

Tu noć sam popila čitavu karticu analgina... Pila sam tabletu u prosjeku svakih sat vremena... Ne znam kako se nisam otrovala...
Bol nije prestala.. :(

Tada sam shvatila da nešto zaista ne valja.. Otišla sam ujutro odmah kod doktora, i u roku od sat vremena sam bila hospitalizirana hitno u drugom gradu...

Tu sve počinje... Imate iridociklitis, bolest koja je redovno nuspojava... Da bi ju uklonili moramo naći izrok, odnosno žarište u tijelu koje vam ''baca'' upalu na oko.. Pretrage koje sam radila, tražeći fokus, iscrpile su me totalno... Ležala sam u intervalima od po 10-12 dana... Svaki drugi mjesec... Primjetila sam da se bolest javlja u parnim mjesecima, posebice ljetnim.. Prvih 5 dana obavezna terapija... Uz kapi , midrijatički koktel u oči... Ako sam ima sreće, dobivala sam samo dvije inekcije na dan u oko.. Svaki dan vađenje krvi... Otprilike 5-6 bočica... Više nisu smjeli... To se slalo na razne testove i pretrage... Slikala sam se na rengenu po tri dana za redom... Svaki put kad sam hospitalizirana.. Već sam mislila da, ako ugasim svjetlo, svijetlit ću u mraku koliko su me ozračili... :)

Kralježnica, zglobovi, prsni koš, čeljust, glava, sinusi, zubi... Ginekologija, reumatologija, stomatologija, toksikologija, infektologija... ..svaki drugi mjesec, deset dana, jedno te isto... Nema ništa... Zdrava kao dren... Čak su mi izvadili zdrav zub misleći da je od toga... ali ne... ništa se nije promijenilo...Razgovarala sam s doktoricom o pretrazi koja uključuje vađenje očne vodice i slanje na dnk-a analizu, ali smo se složile da, uz činjenicu, da pretraga košta 27 tisuća kuna, ujedno je i preriskantna jer do očne vodice mora doći kroz prednju sobicu oka, i dok ju vadi, ako samo kap očne vode završi u toj prednjoj sobici mogu izgubiti vid... Odustali smo... Do jednom.. Infektološki nalaz na rubeolu.. pozitivan... Kaže doktor, to vam je od ugriza krpelja, ( ne znam da li sam ikada vidjela krpelja u životu, a kamoli da me je ugrizao) kaže on nema veze, mogao me ugrist dok sam bila jako mala, da uopće ne osijetim simptome, ali sam nosioc rubeole...-.- Drugi nalaz, HLA B27... Pozitivan... okoštavanje lumbalnog dijela kralježnice.. Upala sakroilijalnih zglobova.. Spondilitis... Devijacija septuma.. Interesantno je koliko stvari su otkrili odjednom... Nakon godina traženja... Reumatske bolesti su progresivne... One su rijetko izlječive... I mogu se samo usporiti, ali ne i ukloniti... Stavili su me na terapiju Medrolom... Odmah 64 miligrama na dan... Taj period svog života ću opisat samo tako da sam željela umrijet svake sekunde... Imala sam takve nuspojave da me doktorica počela skidat sa lijeka već 6 dan kad me vidjela u što sam se pretvorila, samo je problem s medrolom što se treba skidati postupno, pa je moja agonija potrajala mjesecima... :cry:

Rekla je da će me držat na inekcijama koliko god ja to budem mogla podnjet samo da me nikad više ne mora stavljati na taj lijek.. I eto... Ja već sedmu godinu živim sa svojim davežom.. On me posjeti tu i tamo, kad je vruće, kad je parni mjesec, kad sam pod stresom... Naučila sam živjet s njim... U prosjeku mi je potrebno 5 do 6 sati od laganog crvenila oka do potpunog zatvaranja u mrak, užasne boli i prestanka funkcioniranja... Vid mi je znatno oslabio... Od silnih inekcija i godina kapanja... Al eto... Borim se... Čitam forume... Nadam se nekom novom lijeku... I nadam se da ću sačuvati svoje oko...

Ovim putem se želim zahvaliti svom osoblju, posebice tetama iz kuhinje koje su mi ostavljale extra porcije hrane po noći dok sam bila na Medrolu, sestrama kojima nisu išli na živce moji krikovi od bola po cijele noći, doktorima koje sam upoznala usput te posebice najboljoj doktorici na svijetu dr.Tvrtki Benašić sa oftamološke klinike u Osijeku, koja me pratila godinama, držala za ruku, borila se za mene protiv svih kad su me slali doma iz bolnice, ona me nije dala... Tražila je i tražila... Pomagala mi.. Nije se ljutila kad sam išla očajna po druga mišljenja, nego mi je čak i sama davala brojeve telefona drugih specijalista... U svemu tome nebi izdržala bez nje... Jer sve je puno lakše kad imate liječnika kojem je iskreno stalo, a ne kojem ste samo broj...

Eto, hvala što ste me saslušali, i još jednom, oprostite na iscrpnom postu, nadam se da će nekom pomoći...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Mislim da biste trebali neprestano da svakodnevno stavljate Uniclofen kapi,ujutru i uvece u oko,kao i da redovno uzimate po jedan aspirin dnevno i omega 3 capsule 3grama dnevno.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Iris
Nisam sasvim razumeo to sa ugrizom krpelja--jesi ispitala i utvrdjeno da je ipak bilo ujeda i da te je inficirao.
Jel to onda bolest rubeola?
Znam jednog prijatelja koji se lecio od ujeda tzatrovanog krpelja ali na vreme je otisao kad ga je ujeo.
Ja sam kao mali imao bas puno krpelja i nikad nisam posumnjao niti doktori u to iako nikako da otkriju pravi siguran uzrok mog iridociklitisa (srecom nije tako jako kao kod tebe).
Ja sam radio te reumatske faktore i negativni su, mislim i taj B27.
Ja imam prostatitis i kolitis i helikobakter.. i lecim to a reumatske tegobe koje sam ranije imao sada imam malo od kada pijem salazopiryn-vec 2,5 godine.
Sto se tice stresa-ne znam koliko utice mada oftamolog misli da ima uticaja a ja opet imam osecaj da mi se to desi posle jake promaje-posebno kad se vozim u autu napred i duva ventilacija-3 puta mi je krenula upala posle toga.
Evo sad sam imao upalu u januaru i smirilo se kapima a pre 10 dana ponovo i stavljao sam kapi nedelju dana i sve izgledalo ok al kad je rasirila zenicu videla da jos ima i dala inekciju-sad sam produzio kapi-tobradex pa cemo videti u utorak kako je.
Kako se ti osecas sada posle oko godinu dana?
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 12:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Крпељ преноси лајмску болест (борелију), а не рубеолу. Којешта. Рубеола је болест која се још зове мале богиње.

Него Васо, да ли си проверио крв на борелију? Ако то није код тебе случај, мислим да би морао на једну анти-кандида дијету. Треба да се алкализујеш што пре. Имаш превише разноликих проблема и вероватно си много кисео. Прочитај ону књигу "Алкализуј се или умри": http://www.esotheria.com/telesni-hram/3 ... ili-umrite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sub Apr 27, 2013 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nisam nikad testiran na lajmsku bolest niti je koji doktor posumnjao i predlozio-
a kandidu sam testirao vise puta--nije je bilo.
Potrudici se da procitam knjigu.
Ne znam jel privatne laboratorije rade test na lajmsku bolest??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sub Apr 27, 2013 6:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Можда неки од лекова које пијеш делује на кандиду или да детекцију исте. Ко зна?

Мислим да само у ВМА раде тест на борелију.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pon Apr 29, 2013 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Iris,
jel ipak lajmska bolest tj borelija kako aca kaze ili rubeola kod tebe?
Jesi lecila ili je to neizlecivo?
Po tvome ispade da nista nije znacilo sto si otkrila navodni uzrok ti i dalje bolujes od iridociklitisa.
Aco,
sta da ja radim da bi bio siguran da imam kandidu ili nemam--kad vec nemam nekih siptoma i davao sam i stolicu na analizu a i bris iz oka-naravno pre koriscenja kapi a bol je bio prisutan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Uto Apr 30, 2013 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Васо, друже мој, не можеш да будеш сигуран за кандиду јер може да буде унутар организма, у неком органу и можеш да се сликаш са анализом.

Ти имаш толико здравствених проблема да ја једноставно нисам успео да их попамтим. Због тога ти саветујем генерални ремонт. То значи стриктно придржавање здравог начина живота, од свакодневних шетњи, преко уноса воде до алкализације организма. Можда би ипак било добро да одеш на ЕПТА анализу код др Поповића или бар на ирисдијагностику. Једино не знам колико је она поуздана када имаш упалу ириса. И на оној другој теми ми одговори на питање везано за далековод.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 2:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
u pravu si aco--trudim se sto zdravije da zivim--samo ne krecem se dovoljno-to moram da priznam--nemam sada uslova i okolnisti za to al se nadam kad se preselim da cu imati a i sam sam u dilemi da li vredi ici na pregled irisa kad je bolest prisutna? I jos jedno-negde sam procitao da je skup bas pregled oko 200 evra?
Za Dalekovode-sad sam se setio kad sam procitao-i zaboravio sam za tu temu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имаш линк на мом сајту према Балансмедици. Код њих ирисдијагностика кошта 30 евра. Можеш да одеш и на ЕПТА дијагностику и евентуално лечење, ако твоји проблеми спадају у домен лечења ЕПТА системом. То је мало скупље. Детаљан преглед је био 60 евра, а терапије 20 евра. На знам да ли је послупело.

За далеководе погледај овде: pitanja-odgovori/rasklopna-postrojenja-elektrosistemi-dalekovodi-t48893.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 12:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Hvala aco-
DA, VEZANO ZA DALEKOVODE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И сада реци да нисам геније! 8)

Високи напон коме си редовно изложен уништава твој организам.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е Васо, Васо, ништа ти не пратиш овде по форуму.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: