Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: chorioretinitis centralis serosa
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 9:41 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!
Citao sam na ovom forumu o problemu koji muci i mene.Radi se o dijagnozi "chorioretinitis centralis serosa".Naime,jos u junu 2008.godine pojavio mi se problem sa lijevim okom i obratio sam se ocnom doktoru u N.Mestu jer sam bio zaposlen u R Sloveniji.Doktorica koja me primila Cvetka Oberc me poslala na slikanje ocne pozadine,mjerenje dioptrije,ocnog pritiska i dobio sam uputnicu za CT glave koji sam takodje napravio.Ustanovili su da se radi o gore navedenoj bolesti CCS.Na snimcima CT-a nije bilo vidljivih patogenih elemenata osim sto se vidjela manja devijacija lijeve nosne supljine kao kod jednog 25-godisnjeg momka koji je vec postavljao pitanje na ovom forumu u vezi ove teme.Momak je potpisan kao "Neobavesten" na ovom forumu ali nema e-mail adrese i drugih podataka i nemogu stupiti u kontakt s njim a imao bih zelju.Pitali su me da li osjecam neke promjene ili probleme osim sto nevidim.U tim trenutcima nisam mogao reci da se osjecam lose.Tek kasnije sam ustanovio da tesko disem na tu lijevu nosnu supljinu.Jedno vrijeme mi se pojavilo i povracanje ujutro kad ustanem i kad popijem kafu odmah sam morao povratiti.Tako da sam prestao piti i kafu.Bio sam pusac 13 godina ali sam vec bio prestao prije pojave bolesti mozda oko pola godine vec sam bio nepusac.Posto mi je otac u tom vremenu umro,bio sam se odvojio od famelije,mijenjao sam radno mjesto gore u Soveniji,rekli su mi da je uzrok najvjerovatnije stres.A tako nesto sam pronasao na jednoj spanskoj stranici koju sam preveo i bas sve se uklopilo.Da se javlja uglavnom kod muskaraca dobi od 25-35 godina a ja sam tad imao 34,prilikom smrti u porodici i prilikom mijenjanja radnog mjesta.Doktorica mi je dala bolovanje,nikakve lijekove samo mirovanje i sto manje da se uznemiravam.Kontrolu sam imao svakih 7 pa 15 i na kraju 30 dana jer se situacija popravljala.Vid se nije popravio 100 % ali kad sam se javio doktoru vidio sam samo 40% na lijevo oko.Doktorica je rekla da ce trajati oko 6 mjeseci i da bi se trebala situacija sanirati mozda ne 100% ali priblizno.U medjuvremenu sam dobio papire u Italiji i sad se nalazim tu.Prije jedne sedmice osjetio sam ponovo pogorsanje i sad je situacija gora nego prvi put jer nevidim ni onoliko koliko sam vidio kad me prvi put zaboljelo.Interesuje me da li je to normalno da se povrati bolest i da li ce ponovo se povuci ili se trebam odmah javiti ovdje doktoru i da li je opasno sto se vratilo u jos gorem obliku?Da li postoji ikakav lijek koji se smije trositi a koji bi mogao pomoci?
Unaprijed hvala za one koji mi odgovore i daju strucno misljenje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: